Şimdi Ara

[BOT FIRSATLARI 2023-2024] (115. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.505
Cevap
275
Favori
610.814
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bot giyen biri değilim dedim kışlık ayakkabı outdoor tarzu bakayım dedim onlarda tek renk değil koşu ayakkabı gibi renklere sahip ve takoz gibi.

Yeşil Kunduranın kendi botları nasıl var mı kullanan 2 model beğendim lakin esnek mi tabanları rahat mı ??

Botta aradığım 3 özellik

-Esnek taban rahat olması

-Ayağı sarması dar kalıp

-Tasarım düz ve spor görüncek

Böyle seven ya da gören varsa tavsiye alabilirim.

Kardeşim o cat modeli hoşuma gitti nasıl dış tabanı esnek mi takoz gibi mi ??

Kalıpları nasıl büyük mü spor ayakkabı gibi dar gözüküyor??

(Klasik ayakkabıda 40 giyiyorum numara olsa alırdımda sana bile büyük gelmiş o model +300 TL diye biliyorum)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CR7_35

Bütün markalar %50 indirime girmiş.

Bot giyen biri değilim dedim kışlık ayakkabı outdoor tarzu bakayım dedim onlarda tek renk değil koşu ayakkabı gibi renklere sahip ve takoz gibi.

Yeşil Kunduranın kendi botları nasıl var mı kullanan 2 model beğendim lakin esnek mi tabanları rahat mı ??

Botta aradığım 3 özellik

-Esnek taban rahat olması

-Ayağı sarması dar kalıp

-Tasarım düz ve spor görüncek

Böyle seven ya da gören varsa tavsiye alabilirim.

Kardeşim o cat modeli hoşuma gitti nasıl dış tabanı esnek mi takoz gibi mi ??

Kalıpları nasıl büyük mü spor ayakkabı gibi dar gözüküyor??

(Klasik ayakkabıda 40 giyiyorum numara olsa alırdımda sana bile büyük gelmiş o model +300 TL diye biliyorum)

Hocam ayakkabı botdan çok outdoor ayakkabısı. Ağır değil ve çok rahat esnek bir tabanı var. Gtx oldugu için su gecirmiyor ve terletmiyor da. Bağcıklarıyla ugrasmak dısında hiçbir sikayetim yok. Dün akşam da yağmurda testini yaptım. 10 numara ayakkabı, bahar aylarında da giyebileceğiniz özellikte.

• Yazmayı unutmuşum kalıpları büyük, ben 41 ini giyiyorum normalde 42 olmasına rağmen.

• mrb arkadaslar

north face salomon lowa yada merrel goretex bot almayi dusunuyorum en ucuz kac liraya kadar alabilirim su an 300 lira uzerinde fiyatlar daha duser mi bekleyelim mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Onyargisiz -- 1 Mart 2018; 16:22:51 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler bot konusunda kauçuk taban dışında bot giymedim şu ana kadar. Harley kullandım. En son Caterpillar Siyah Deri Kaucuk taban aldım ancak sürekli yürüyüş yapan birisi olarak yumuşak taban botlara bakmam gerektiğini anladım.

Konuda yarım boğazlar +400 TL bandında bot önerisi yapan arkadaşlar var. O kadar meblag veremeyeceğim için 250 bandında bot önerisi alabilirim.

Ayak içini sıcak tutan , terletmeyen ve tabanı özellikle yumuşak ki termo taban mı deniyor tam bilmiyorum , öyle bir bot bakıyorum.

Caterpilların termo tabanlı botları var mı bulamadım ama kullanan arkadaşlarda yorum yaparsa memnun olurum.
  • Şu bot'un 43 numara (28 cm) Siyah rengini arayan ve almayı düşünen varsa elimde ihtiyaç fazlası olarak 1 adet mevcuttur arkadaşlar. İnanılmaz hafif, rahat, relaxed fit, air-cooled, memory foam tabandır. Skechers ayakkabı giyenler iyi bilir.

https://www.ebay.com/p/Mens-Skechers-Relaxed-Fit-Bursen-Teven-Boot-64852-blk-Sizes-8-13-Black-13/2069427509

• Merhaba arkadaşlar reklam gibi olacak ama kendi üretimimiz Goretex astarlı, yumuşak bir orta tabana sahip kısal soğuk iklim postalını tavsiye ederim. Hem kullanılan deri hakiki su geçirmez deri olup, içi de goratexlidir... Uzun bir zaman giyebilirsiniz...

• quote:

Orijinalden alıntı: gently weeps

Merrell moab fst mid gore-tex deneyimlerim.

+ları
    -öncelikle tek söyleyeceğim şey daha önce ki botlarla ayaklarıma işkence etmişim.
    -botlar aşırı rahat ayakları sarıyor ve kesinlikle kokutmuyor.
    -aşırı tabanı sert olmasına rağmen o sertlik ayağınıza gelmiyor. ağrıtma diye bir olay yok kısacası.
    -hafif bunlarla 5 km bile yürüseniz ayaklarınız asla ağrımaz.
    -esnek.
    -tabanı tutucu özelliğe sahip en azından kuru yolda yürürken hissediyorsunuz gerçekten ayağınızı sağlam bastığınızı.

-leri
    -botum kesinlikle aşırı bir izolasyonu sahip değil bunu bilerek alın.
    -güzel olmasının eksi kısmı ise narin olması yani dağlık bot değil. güzel bakılmazsa çabuk yıpranır.
    -botu yüzde yüz buzda giymeyin. buz patenindeymişsiniz gibi kayarsanız. bunun için merrell markasının vibramla birlikte ürettiği (sadece merrell e özel) vibram Arctic Grip tabanı var. onu alabilirsiniz. ( fiyatı tuzlu )

yaklaşık 1 haftalık deneyimlerim bunlar yağmurlu hava da denemedim fakat gore-tex olduğu için içim rahat.kesinlikle önermekle birlikte güzel kullanılması gereken bot yoksa kendini dağıtır.

son olarak Karrimor botları tavsiye etmiyorum. türkiye pazarından çekildiler elde kalan botları kitlemeye çalışıyorlar. ayrıca fabrikası çindeymiş bu yüzden kalitesi düşmüş haberiniz olsun.

Merhaba.
    Youtube videolarından gördüm Vibram - Arctic Grip tabanı.Cidden buzda kaymıyor.

İstanbul'dayım.Bu sene kar yağmadı ama seneye için alayım diyorum.Acaba kar suyu geçirmezlik oranı ya da sıcak tutma oranı nedir bu ayakkabı modelinin ? Üşümek kişiye göre değişiyor tabi ama yine de sormak lazım.Ayaklarım çabuk üşür üst tarafa bir şey giymesem de ayaklardan sağlamam almam lazım. Ve de normal zeminde kayma oranı fayans zeminlerde daha m fazla oluyor yağmurlu günlerde mesela ?
    Seneye hem bu modeli hem de başka bir modeli almayı planlıyorum normal havalarda giymek ve karlı havalarda giymek üzere.

The North Face Storm Hike Gore-tex modeli de seçeneklerim arasında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyoruk -- 15 Mart 2018; 12:7:36 >

• eyoruk E kullanıcısına yanıt
    artic vibram tabanlı modelini denemedim hocam fakat sadece gtx modelinden son derece memnunum. Bende İstanbul da oturuyorum ve ayağım ne üşüdü ne ıslandı ne de başka bir şey oldu. Ayrıca ıslak zemin kuru zemin fayans vs hiç fark etmiyor gerçekten hiç bir şekilde kaymıyor bot buna emin olabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gently weeps

artic vibram tabanlı modelini denemedim hocam fakat sadece gtx modelinden son derece memnunum. Bende İstanbul da oturuyorum ve ayağım ne üşüdü ne ıslandı ne de başka bir şey oldu. Ayrıca ıslak zemin kuru zemin fayans vs hiç fark etmiyor gerçekten hiç bir şekilde kaymıyor bot buna emin olabilirsiniz.

Anladım , belki o modeli de denemişsinizdir diye yazayım dedim.Bahsettiğiniz aldığınız bota da bakmıştım ama Vibram olunca şehir uygun değildir diye geri koymuştum..

Aşırı izole yok derken zaten şehir hayatında aşırı için ihtiyaç olmadığını düşünüyorum ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyoruk -- 15 Mart 2018; 14:8:29 >
  • eyoruk E kullanıcısına yanıt
    - 5 ve altında üşütür hocam tahminimce :) şehir için cidden çok iyi bir bot.
  • Ustalar ayakkabı kendi sitesi var ilk üyeliğe 30 TL indirim yapıyor merrel salomon vs ben hafta sonu İzmit'e gidip mağazasından aldım deneyerek fiyatlari uygundu malum sitelere göre

• muvakkit kullanıcısına yanıt
    Hangi site hocam bu?

• barakuda1 kullanıcısına yanıt
    Hocam ben bulmacayı çözdüm cevap veriyorum. ustalarayakkabi.com
  • quote:

Orijinalden alıntı: barakuda1

Hangi site hocam bu?

Evet hocam ustalarayakkabi.com kusura bakmayın biraz karışık yazdım sanırım hatta merrel in mavi gri karışımı bir rengi var mağazada daha uygundu telefonla gorusulup fiyat alınabilir

http://www.ustalarayakkabi.com/urunler/3018/salomon-x-ultra-3-gtx-398668-black-india

Ben bunu aldım mavi değildi ama yanları siyahtı merrel den daha rahat ikisini de denedim ..başka internet sitelerinde ayakkabı var ama ya numarası yok ya da daha pahalı

Ayrıca normal ayakkabı da 42 giyiyorum Nike da 43 olur burada 43.5 tam geldi merrel de de 43.5 tam oldu fikir verir belki

• AKU hafif trekking botları ve hiking bot/ayakkabılarında ciddi indirima var. Hafif trekking botu, kışın üşütür ama goretex ve yüksek konçlu. 360-370 liraya pek bulamazsınız. Sağlam bir dağcılık markasıdır, tipler ve renkler tam birer yaratık ama ihtiyacı olan varsa kesinlikle göz atsın. Aku'lar rahatlıkla 5 sene ve üzeri giyilebilecek botlardır.

https://www.adrenalinoutdoor.com/Aku-ITALYAN-Slope-Micro-Gore-tex-Ayakkabi_32610.html#0
    https://www.adrenalinoutdoor.com/Aku-Trekker-Lite-II-Gore-tex-Ayakkabi_32561.html#0
    https://www.adrenalinoutdoor.com/Aku-Sendera-Gore-tex-Trekking-Ayakkabisi_32558.html#0 (gore-tex hiking bot)
    https://www.adrenalinoutdoor.com/Aku-Bellamont-Gore-Tex-Ayakkabi_32568.html#0 (gore-tex hiking ayakkabı)

Ayrıca başka bir konu;

buzda kaymama olayı botlar için çok ütopik. O tabanın günlük kullanımla ne kadar aşındığını görmeniz lazım öncelikle. Ayrıca dağcılık ve outdoor'da arctic grip kullanan doğru dürüst bir model olmaması da uzun ömürlülüğü sorgular nitelikte.

Sadece donuk, buz kesen istanbul sabahları için alacak varsa alsın, günlük kullanımda aşırı çabuk erime riski yüksek bence.

Zaten gördüğüm modeller "kar botu" hep. Kar botu denilen ucubeler, konç yani bilek kısmı uzun ve içi yalıtım dolgulu SU GEÇİREN ayakkabılardır. Çizme bile değildir. Şehir dışında ağır üzer, şehirde de üzer.

Merrell, salomon, columbia ve north face botumsulara çok para vermeyin, üzerler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ohzman -- 27 Mart 2018; 11:49:7 >

• Ohzman kullanıcısına yanıt
    Markaların bütün ürünlerini kastedip genelleme yapmak doğru değil. AKU markasının botlarının kalitesini bilemem ama görünüş olarak günlük kullanıma pek uygun değil. Tasarım bence çok kötü. Bu söylediklerim markayı kötülemek değil, zevkler ve renkler mevzusuna değinmek istediğim içindir.

Gelelim bizi üzecek olan botumsular ile ilgili tecrübelerime.

Columbia Liftop modelini alalı yaklaşık 2012 Kasım ayında 155 TL ye aldım. Bu kış hariç hepsini bu botla geçirdim. Geçtiğimiz yıllarda kar yağışı malum birkaç hafta sürdü. Ben bu bot ile sadece araçların çıkamadığı rampada kara bata çıka 30 dakika yürüdüm. Günün geri kalanını söylemiyorum bile. Şuan bot bu sene kullanmaya gerek kalmadığı için (aşağıdaki daha kısa iki modeli kullandım) kutusunda duruyor. Yıpranma dersek silip vitrine koysam sıfır diye satılır. Ağırlık 200g yanlış hatırlamıyorsam, ayakta olduğunu hissettirmiyor. Soğuk, yağmur falan hiç sorun olmadı. İnce çorapla kullandım her defasında.

https://www.amazon.co.uk/Columbia-Mens-Bm1525-Liftop-Snow/dp/B004LP2UG2

Salomon Deemax 3 modelini Şubat 2017'de HB'dan 265 TL ye almıştım. Model olarak daha kısa. Konfor olarak bütün günü ayakta geçirince bile spor ayakkabı rahatlığında. Uzun uzun yazmıyorum, ağırlık, konfor, soğuğa ve yağmura dayanıklılığı kusursuz. En sevdiğim özelliği de bağcık sisteminin çok pratik oluşu. Giyip çıkarmak 10-15 saniye falan sürüyor.

https://www.spx.com.tr/urun/salomon-deemax-3-ts-waterproof-erkek-bot-L37687800-ZF8.html

Merrell Annex Mid Gore-Tex modelini de Markafoni nin kapanış zamanında 210 TL ye görünce dayanamadım. herhalde 1 sene falan oldu ama zaten bu kış kullanabildim. Yine özellik olarak Salomon ile eş değer diyebilirim.

http://www.dalkilicspor.com/Merrell-Annex-Mid-Gore-Tex-Bot-J32187.html

Bu arada The North Face, Merrell, Columbia markalarının yazlık ve sonbahar/kış kullanımına uygun modellerini de kullanıyorum. Bu 3 modeli bot örneğinden yola çıkarak verdim.

Amaç forumda paylaşımda bulunmak madem, model üzerinden yorum yapmak daha doğru. İsmini verdiğiniz markalar outdoor konusunda hafife alınacak markalar değil. Dağa tırmanacak adam zaten ona göre uygun bot almalı. Kırsalda ve şehirde soğuk havalarda kullanmak farklı bir konu. Şimdi biri çıkıp da AKU markası berbat dese sizin yaptığınızdan bir farkı olmayacak. Tüketici kullanım amacı dışında tercih de yapmış olabilir, ürün olması gereken kalitede de olmayabilir. Aynı markanın 300 TL lik boyuyla 600 TL lik botu aynı performansı vermeyecektir. Ne kadar ekmek o kadar köfte.

Saygılar...

• quote:

Orijinalden alıntı: erkanist

Markaların bütün ürünlerini kastedip genelleme yapmak doğru değil. AKU markasının botlarının kalitesini bilemem ama görünüş olarak günlük kullanıma pek uygun değil. Tasarım bence çok kötü. Bu söylediklerim markayı kötülemek değil, zevkler ve renkler mevzusuna değinmek istediğim içindir.

Gelelim bizi üzecek olan botumsular ile ilgili tecrübelerime.

Columbia Liftop modelini alalı yaklaşık 2012 Kasım ayında 155 TL ye aldım. Bu kış hariç hepsini bu botla geçirdim. Geçtiğimiz yıllarda kar yağışı malum birkaç hafta sürdü. Ben bu bot ile sadece araçların çıkamadığı rampada kara bata çıka 30 dakika yürüdüm. Günün geri kalanını söylemiyorum bile. Şuan bot bu sene kullanmaya gerek kalmadığı için (aşağıdaki daha kısa iki modeli kullandım) kutusunda duruyor. Yıpranma dersek silip vitrine koysam sıfır diye satılır. Ağırlık 200g yanlış hatırlamıyorsam, ayakta olduğunu hissettirmiyor. Soğuk, yağmur falan hiç sorun olmadı. İnce çorapla kullandım her defasında.

https://www.amazon.co.uk/Columbia-Mens-Bm1525-Liftop-Snow/dp/B004LP2UG2

Salomon Deemax 3 modelini Şubat 2017'de HB'dan 265 TL ye almıştım. Model olarak daha kısa. Konfor olarak bütün günü ayakta geçirince bile spor ayakkabı rahatlığında. Uzun uzun yazmıyorum, ağırlık, konfor, soğuğa ve yağmura dayanıklılığı kusursuz. En sevdiğim özelliği de bağcık sisteminin çok pratik oluşu. Giyip çıkarmak 10-15 saniye falan sürüyor.

https://www.spx.com.tr/urun/salomon-deemax-3-ts-waterproof-erkek-bot-L37687800-ZF8.html

Merrell Annex Mid Gore-Tex modelini de Markafoni nin kapanış zamanında 210 TL ye görünce dayanamadım. herhalde 1 sene falan oldu ama zaten bu kış kullanabildim. Yine özellik olarak Salomon ile eş değer diyebilirim.

http://www.dalkilicspor.com/Merrell-Annex-Mid-Gore-Tex-Bot-J32187.html

Bu arada The North Face, Merrell, Columbia markalarının yazlık ve sonbahar/kış kullanımına uygun modellerini de kullanıyorum. Bu 3 modeli bot örneğinden yola çıkarak verdim.

Amaç forumda paylaşımda bulunmak madem, model üzerinden yorum yapmak daha doğru. İsmini verdiğiniz markalar outdoor konusunda hafife alınacak markalar değil. Dağa tırmanacak adam zaten ona göre uygun bot almalı. Kırsalda ve şehirde soğuk havalarda kullanmak farklı bir konu. Şimdi biri çıkıp da AKU markası berbat dese sizin yaptığınızdan bir farkı olmayacak. Tüketici kullanım amacı dışında tercih de yapmış olabilir, ürün olması gereken kalitede de olmayabilir. Aynı markanın 300 TL lik boyuyla 600 TL lik botu aynı performansı vermeyecektir. Ne kadar ekmek o kadar köfte.

Saygılar...

Teşekkürler.

Salomon Deemax 3 için terletme durumu nedir acaba ?

• erkanist kullanıcısına yanıt
    Üzgünüm ama tam okumadan cevap yazmışsınız. Fazla para vermeyin üzerler dedim ben, iş görmezler demedim. Ayrıca akuların "yaratık" gibi tipli olduklarını da yazdım.

Benim de columbia ürünlerim, north face malzemelerim var. 150 liraya aldığınız botu dolar kurundan bugün alsanız 300 lira ediyor. Gene gayet ucuz. İkinci verdiğiniz örnek ise tamamen TRAJİK. 265 liraya salomon buluyorsanız kullanacaksınız tabi. Muadili ürünler gördüğünüz gibi 700 liraya kadar çıkıyor.

Yani ben buna karşıyım;
    http://www.columbia.com.tr/urun/peakfreak-venture-titanium-outdry-erkek-bot-30598/yesil

bu fiyata alacağınız asolo ise
    https://www.kutupayisi.com/urun/asolo-fugitive-gore-tex-erkek-trekking-botu-4

Elbette columbia daha rahat olacaktır ama columbia 10 üzerinden 8 rahatsa asolo da 7 eder. Bu botu 6-7 senedir kullanan hem şehirde, hem dağda kış hariç tüm etkinliklerde kullanmış arkadaşlarım var.

Benim dediğim şey şu; Columbia BMW X5'tir, Asolo ise Land Rover Discovery. İkisi de göya dört çeker ama bir tanesi araziye sokulmaz.

Konuyu dağıtmaya gerek yok;

Sizin çok severek kullandığınız markalar, sezonda cahil insanları öttürmek için kullanılıyor.

Hiçbir zaman bir asolo botun 750 liradan 400 liraya düştüğünü göremezsiniz ama bir columbia 700 liradan 200 liraya düşebilir. BU da ürünün ne kadar büyük bir kar marjıyla insanlara ÇAKILDIĞINI gösterir.

Ürünlere fazla para vermeyin üzülürsünüz lafımı tekrarlıyorum. Bu yüzden neredeyse tüm dağcılık firmaları columbia, jack wolfskin, salomon, north face, merrell gibi ürünlerin bot ve ayakkabılarından (north face giyimde iyidir) aynı fiyatta daha uzun ömür ve performans sunar. Size ismi bilinmeyen onlarca dağcılık firması yazmama gerek yok, ben bu bilinen markalarla insanların nasıl salak yerine konulduklarını anlatmaya çalışıyorum sadece.

Örnek:http://www.columbia.com.tr/urun/drainmaker-iii-kadin-ayakkabi-24994http://www.dalkilicspor.com/Urunler/Columbia-Drainmaker-III-Outdoor-Ayakkabi-BL3954-581.html?gclid=Cj0KCQjw1-fVBRC3ARIsAIifYOOryQEh36OpjMUCfbGoHb1klVU7y4QSQzI8svJj-tVJ3VLLBfUXCw4aApQLEALw_wcB

Bunun erkek olanını 600 lira görüp 180'e aldım ben geçen sene. Ayıptır.

Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ohzman -- 27 Mart 2018; 19:15:12 >

• Drainmaker'ları ben de bekliyorum düşsünler de alayım 2 tane diye de düşmüyorlar ya
  • 
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.