Şimdi Ara

***BOSCH CONDENS 2500W***Kullanıcıları (70. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.102
Cevap
55
Favori
239.713
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

Bu kombi open therm destekliyor mu acaba?

bus iletişim protokolünü destekliyor yani bosch marka modülasyonlu oda termostatı bağlayabiliyorsun:bosch cr 10,bosch cr 50

ben honeywell marka takmak istiyorum. HWnin open therm desteklilerinden o yüzden sordum.
    2000w nin özelliklerinde açıkça belitmiş open therm...diye. Ama 2500w'de göremedim.

boschun kendi termostatları arasında kabosuz olan model on/off. halbuki ben kablosuz, modülasyonlu ve programalanabilir bir termostat arıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahsnr -- 19 Mart 2017; 12:48:58 >
  • emrahsnr kullanıcısına yanıt
    HW in akıllı oda termostatlarından söz ediyorsanız opentherm iletişim protokolünü destekliyor bosch-buderus kombiler ise BUS üreticiye sormanız gerekiyor bu konuda bilgim yok sizi yanlış yönlendirmeyeyim
  • quote:

HW in akıllı oda termostatlarından söz ediyorsanız opentherm iletişim protokolünü destekliyor bosch-buderus kombiler ise BUS üreticiye sormanız gerekiyor bu konuda bilgim yok sizi yanlış yönlendirmeyeyim

Anladım. Bosch 2000w desteklerken ve bu açıkça belirtilmişken, 2500w'nin desteklememe ihtimali ilginç. Bosch'u aradım ancak mail atmamı istediler. Cevap bekliyourm. Tşk.
  • Bu kombi, open thermi desteklemiyormuş. EMS protokolü desteği varmış. Bosch mh böyle cevap verdi. 2000w modelinde open therm desteğinin olup bunda olmaması çok ilginç. Keşke olsaydı. Akıllı termostat kullanamıyoruz yani. Honeywellin çok güzel termoststları vardı. Uzaktan erişimli. Bu durumda bu termoststları bu modelde kullanamıyorux.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Honeywelle de görüştüm. Bu markanın yalnızca on/off termostatları uyumluymuş bosch condense 2500 w ile.

İyice araştırmadan mal almanın mallığını yaşıyorum 🙄

akıllı oda termostatında modülasyonlu çalışması bence çok önemli değil sonuçta amaç kombiyi uzaktan kontrol ettirmek
    on-off çalışan akıllı oda termostatı işinizi görür
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    modülasyonlu OT, on/off'a göre daha iyi değil mi? kendim çok anlamıyorum ama bu forumda sürekli bu söyleniyor. özellikle yoğuşmalı kombiler için modülasyonlu OT öneriliyor. kafam yine karıştı.
    modülasyonlu daha iyi ama kombinin kendi modülasyonlu oda termostatını kullandığınızda faydası olur.sizin istediğiniz uzaktan erişimli oda termostatı bu oda termostatında kombiyi açıp-kapatmak amaç olmalı yani modülasyonlu şeklinde çalışması stabil olmaz
    kombinin kendi modülasyonlu oda termostatı ar-ge çalışmaları sonucunda en stabil çalışacak şekilde tasarlanmıştır
    bosch condens 2500w için on-off çalışan akıllı bir oda termostatı ile pekala çalışabilir.akıllı termostatının modülasyonlusunun öyle kombiye oda sıcaklığına göre modülasyon özelliğinde tam anladığımız şekilde çalıştıracağını sanmıyorum,bence on-off çalışan iyi bir akıllı oda termostatı işinizi görür eğer amaç uzaktan erişim ise
    evin içinde bir oda termostatı isteseydiniz o zaman bosch marka herhangi bir modülasyonlu oda termostatı olurdu
  • Merhaba arkadaşlar ben geçen hafta bosch condens 2500 ve tr15 oda termostat taktırdım oda termostatından memnun olmadığım için iade ettim. Onun yerine cr10 taktırmak istedim aldığım yerde fiyat çok yüksek ben de internetten almayı düşünüyorum. Oda termostatından Kombi kablo bağlantısı yapılmış durumda ben kendim cr10 û duvara monte edip direk kullanabilir miyim. Yoksa servis mi çağırmalıyım?

• marojna_ M kullanıcısına yanıt
    zor bir işlem değildir.yapmadan önce kombiyi sigortadan kapatmayı unutmayın
    İlginiz için tşkj. Belki en başta sormam gerekeni şimdi sorayım

Tek başına yaşayan ve 07:45 - 19:15 saatleri arasında evde olmayan biri olarak, OT gerekli midir siZce?

Boschun kendi modülasyonlu kablolu OTsi 300 tl.

Honeywellin akıllı kablosuzu 500 küsür tl.

Bosch sitesinde, OTlerin %10 tasarruf sağladığını yazmış.

Bu durumda sanki benim için OT almak, tasarruftan ziyade, konfor için alınmış gibi olcak. Zira yukarıda bahsettiğim OTlerden ucuz olanı bile kendini en iyi şartlarda 5 yılda amorti edecek

Tek kişi yaşadığım için yılda 600 tl yaksam, ot de 60 tl tasarruf sağlasa, 5 yılda ediyor 300 tl olan kendini amorti. Tabi bu işin maliyet kısmı. Konforun maliyeti olmaz biliyorum:)

Ne dersiniz?

• disintegration;
    merhaba BOSCH CONDENS 2500W taktırmaya karar verdim.
    AYDIN söke ilçesinde ikamet etmektedeyim evim dublex olup en üst kattır evin yönü DOĞU GÜNEY BATI olmak üzere 3 cepheye de bakmaktadır doğuşundan batana kadar güneş almakta, dış cephe yalıtım yok kış aylarında gece max -5 gündüz 10 derece oluyor hava sıcaklığı camlar çift cam;
    PETEK ÖLÇÜLERİ;(petekleri firma termoteknik marka takıyor)( bunu özellikle DD PLUS İSTEYECEĞİM)
    oturma odası mutfakla birleşik(açık mutfak) 45m2 1 adet 200*60 1 adet 160*60
    misafir odası 30m2 1 adet 160*60
    hol 1 adet 80*60
    ÜST KATA BAĞLANTI YAPTRMAK İSTEMİYORUM (sıkıntı yaşar mıyım bilemiyorum) ALT KATTA DAHA ÇOK ZAMAN HARCIYORUM ÜST KATI YAZLARI VE YATMAK İÇİN KULLANILIYOR.
    modülasyon olarak FR10 veya CR10 (FARKI VAR MI )takılacak
    kombiye yakın yerlere termostatlı vana (danfoss ra 2000) uygulatmak istiyorum
    kombi çıkışı sizinde belirttiğiniz gibi tam geçişli vana ve flitre olucak

sorum şu
    bu petekler yeterli mi? oturma odası için tek 200cm petek zararlı mı? oturma odası için 140*60 3 adet yaptırmak daha mantıklı mıdır?
    misafir odası için 140*60 2 adet olsa daha mı kötü olur.
    YARDIMLAR İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi black_horse_ -- 21 Mart 2017; 22:57:46 >

gündüz evde yoksanız ve yazdığınız saat dilimlerinde tasarrufunuz %10dan fazla olur ayrıca gece yattıktan sonra mesela 1 ile 6-7 arası da kombiyi uyku moduna alabilirsiniz mesela gece aktif olarak çalışmaz evi atıyorum 21c de tutar sabah kalkmadan yine evi ısıtır.evde bulunduğunuz saatlere bakacak olursak size kaliteli ve günlük program yapılan oda termostatı şart
    ayrıca sizin ihtiyacınız da önemli uzaktan erişim istiyormusunuz,uzaktan erişim ihtiyacı kombinin oda sıcaklığına göre modülasyon özelliğinde çalışmasından bence daha önemlidir çünkü burada kişinin ihtiyacı önemlidir
  • black_horse_ B kullanıcısına yanıt
    merhaba
    salonda 3 petek daha mantıklı,misafir odası 2 adet 120 veya 140cm petek olur ve petekleri dd plus isteyin
    fr10 da gece modu var cr10 da yok,onun haricinde fark yok
    oda termostatı monte edeceğiniz yer haricinde diğer petekler danfoss ra 2000 taktırdığınız taktirde sorun yaşamazsınız
    teşekkürler.

Buderus rc20, bosch condense 2500w ile uyumlu mudur? Önerir misiniz?
    servis ve müşteri hizmetlerine sormak gerekiyor
  • Merhaba, bütün kış don korumada çalıştırdım. Dün gidip kombiyi şalterden elektrikten kapattım. Bir sakıncası yoktur değil mi ? Boş çünkü. Yaz moduna alsam sıcak su üretecek yersiz elektrik ve doğal gaz harcaması olur. Ama sağlıksız diyorsanız açabilirim tekrar.
  • Styric kullanıcısına yanıt
    3yollu vananın çalışması gerekir günde 2 kez sirkülasyon açısından gerekli,elektrik açık olmalı,ön ısıtma modunu kapatabilirsiniz boiler0,boiler1 menüsünden kullanım kılavuzunda yazar
  • quote:

3yollu vananın çalışması gerekir günde 2 kez sirkülasyon açısından gerekli,elektrik açık olmalı,ön ısıtma modunu kapatabilirsiniz boiler0,boiler1 menüsünden kullanım kılavuzunda yazar

Hiç kombi kullanmadığım için bir bilgimde yoktu ne yazık ki. Isıtma ve sıcak suyu devre dışı bırakabiliyoruz doğru mudur ? Kurcaladım ama çok çözemedim. Termostatta karışık baya.
  • Styric kullanıcısına yanıt
    ön ısıtma devre dışı kalıyor yani plakalı eşanjörde hazır beklettiği bir miktar su var onu iptal edebiliyorsun kullanım kılavuzunda yazar boiler0 boiler1 gibi ifadeler olmalı kombinin ekranından ayarlayacaksın
  • 
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.