Şimdi Ara

***BOSCH CONDENS 2500W***Kullanıcıları (142. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.102
Cevap
55
Favori
239.716
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 140141142143144
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    marka bağımsız proje ve montaj ücreti sana ait.Yerel mağazadan da alsan aynı ama toplam ücretin içine dahil ediyorlar.Bazısı dürüst kalem kalem yazıyor ,bazısı uyanıklık yapıp toplam ücret söylüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meeb -- 2 Mayıs 2021; 9:36:4 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: meeb

marka bağımsız proje ve montaj ücreti sana ait.Yerel mağazadan da alsan aynı ama toplam ücretin içine dahil ediyorlar.Bazısı dürüst kalem kalem yazıyor ,bazısı uyanıklık yapıp toplam ücret söylüyor.

Teşekkür ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba, evim izmir de. kuzey cephe 130m2. fer easy 24 luk yogusmasiz kombim var 10 yillik. yogusmali model dusunuyorum. fiyat aldim. bosch condense 2200 24 luk ve 2500 24 luk icin. montaj iscilik, yogusma gideri, izmirgaz islemleri vs hersey dahil. 5450 tl fiyat verdiler 2500 modeli icin. 2200 modeli 200 tl daha pahali. sordugum iki firmada 2500 modelini onerdi. yer sorunum yok boyut problem degil. 2500 modelini onerirmisiniz. fiyat uygun mudur sizce. buca da bir yere sordum ayni 2500 modeli icin 6800 dediler. fikrinizi almak isterim. teşekkür ederim.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • uguraci kullanıcısına yanıt

merhaba

bugün bir arkadaş daha sordu özelliklerini k/y yapıyorum

BOSCH CONDENS 2500 (24/24) (üretim yeri manisa)

24kW Isıtma devresi & 24kW Kullanım Suyu devresi

%30 - %100 modülasyon aralığı (kalorifer)

büyük kasa & sessiz çalışmaz özelliği

BOSCH CONDENS 2200 (24/25) (üretim yeri manisa)

24kW Isıtma devresi & 25kW Kullanım Suyu devresi

%21 - %100 modülasyon aralığı (kalorifer)

küçük kasa & sessiz çalışma özelliği

2200 ve 2500 birbirine benzeyen modeller ama kasa farkı var 2500 daha büyük bir kombi. ayrıca komponentleri birbirine benzer

2500, 5-6 yıllık bir kombi kronik sorunu yok

• disintegration kullanıcısına yanıt
    verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. fiyat uygunmu sizce 2500 modeli icin 5450 tl dediler montaj ve diger islemler dahil?

proje de dahilse fiyat normal

aynen montaj yogusma gideri izmirgaz islemleri dahil dediler

2500 sikibtisiz ama bayaaa buyuk kombi. Trend kucuk kombi oldugundan. Hele mytfakta duracaksa kucuk olmasi avantaj

https://www.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/bosch-condense-2500-w-kombi-istanbul-icin-montaj-fiyati-sorunuz_pdp_697269623

forumdan gg kazananlar kulübü üyeliği alarak 4500 e mal edebilirsiniz.

Montaj ücreti en son genel piyasa da malzeme işçilik dahil 350 liraydı şimdi 400 olsun.

Gaz aç kapa yapılacaksa çoğu dağıtım firması ücret almıyor ancak bazıları 100 150 ücret alabiliyor.

Yani aldığınız fiyat biraz daha pazarlık imkanınız olabilirse normal.Ama atık drenaj , baca bağlantısı, tüm malzemeler dahil baştan anlaşın.Sonradan baca kelepçesi ne ücret isteyen ückağıtçı firmalar bile var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Teknoline2002

2500 sikibtisiz ama bayaaa buyuk kombi. Trend kucuk kombi oldugundan. Hele mytfakta duracaksa kucuk olmasi avantaj

evet 2500 büyük kasa,

bosch/buderus artık küçük kasalı modellere geçti: 2200,2300, gb22,gb122i

hepsi ufak kasalı kompakt, güzel lcd ekranlı ve sessiz cihazlar

• yanıtlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar

Merhaba, ana konudan hatırlarsınız beni, kombi alma aşamasında olduğumdan aklımdaki cihazların teknik özelliklerini de inceliyordum. Burada gözüme çarpan bir şey var, Condens 2500w'nin genleşme tankı için için 6 yıl evvel 8 litre olarak belirtmişsiniz ancak şuan Condense 2500w dahil aşağıdaki ürünlerin genleşme tankları 6 litre görünüyor teknik özelliklerde.

Bosch 2200i - Buderus gb022i

Bosch 2300i - Buderus gb122i

Bosch 2500w - Buderus gb062

Bu farklılığı görünce, pompa bilgilerini de merak ettim ama teknik dosyada bulamadım. Acaba onlarda da güncelleme olmuş olabilir mi?

Ekleme: Bahsi geçmişken, bu genleşme tankı hacminin 6 ve 8 litre olması ısınma ve tüketim anlamında nasıl bir fark oluşturur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kırmızımercimek -- 1 Temmuz 2021; 17:15:4 >
  • kırmızımercimek kullanıcısına yanıt

merhaba

pompada güncelleme oldu artık tüm pompalar erp yönetmeliğine uygun modülasyonlu şekilde üretiliyor

bu dediğim 3 yıl önce oldu şu anda satılan tüm cihazlarda bu pompalardan var

genleşme tankı 2500 ve gb062 gibi büyük kasalı kombilerde 6 litre olmamalı çünkü kasa büyük , 8 litre içine sığar 2200,2300,gb22i,gb122i gibi 2 yıllık daha yeni cihazlarda 6 litre olabilir çünkü kasa küçüktür

genleşme tankının ısınma ve tasarrufta doğrudan etkisi yoktur sadece büyük evlerde büyük tesisatlarda dönen su miktaro fazladır ve genleşme tankı bunu absorbe eder

standar 80 120m2 civarı evler için geçerli değil

ama ne olursa olsun büyük genleşme tankı avantajdır fazla mal göz çıkarmaz

https://www.bosch-thermotechnology.com/ocsmedia/optimized/full/o352312v52_6720864802.pdf

Linkteki Condens 2500 montaj kılavuzunda 6 litre. Belki de tüm serilerde aynı tankı kullanma, maliyet düşürme amacıyla tek hacme döndüler. Tabi kılavuz hazırlanmasında bir hata yoksa.

• kırmızımercimek kullanıcısına yanıt

yeni güncel kasa 6 litre

• Kombi bakım fiyatı bosch sitesin de 160 TL den 120 TL'ye düşmüş.

15.08.2021 de garantim bitiyor. Temmuz bitmeden bosch dan bakımı yaptırayım bir sorun olursa da garanti süresince başvururum diye düşünüyorum.

Daha önce hiç bakım yaptırmadım.

Hem fiyatlamayı haber vereyim hem de bakım yaptıran varsa bilgi verebilirse sevinirim.

• Resurrectionn R kullanıcısına yanıt
    Çalışan cihazı elletmeyin derim. Temizlenecek bir yeri yok 2500 ise. Sadece fanı söker temizler. O paraya ne esansor temizler nede kirecini cozer

• Teknoline2002 T kullanıcısına yanıt

Sitesinde bir ton şey yazıyor hocam, Hava basımı filan? Bunları gelen servis yapmıyor mu? yapmak zorundalar yoksa niye ücret ödeyelim ki?

Bilmediğim den soruyorum yanlış anlamayın.

Ben bu cihazların bakıma ihtiyacı var diye biliyorum yanlış biliyoruz demek ki.

• Resurrectionn R kullanıcısına yanıt
    Hocam benim şahsi düşüncem bakım konusu. Elimden geldiği içinde olabilir. Şahsen bakım yapıldığı için genleşme tankının ömrü uzamaz. Bakım yapıldığı için elektronik kartın ve sensörlerin ömrü uzamaz. Şahsen isitmasinnda sorun yoksa aşırı gaz tüketimi yoksa ellettmemekte fayda var. Benim şimdiye kadar gördüğüm tesista dönüş filitresi tıkanıyor oda ilk sene tıkanır tesisat yeniyse. Fan tozlanabilir zamanla. Ama diğer CO2 ayarı ve esanjor kireci temizlerken mi veya doğalgaz giriş filitreleriji temizler mi bilemem okumadım sitede ne yazıyor. Eğer a dan Z ye tam bakım yapacaklara 120 TL iyi fiyat

• Teknoline2002 T kullanıcısına yanıt

Aslında hiç bir sorunum yok o yüzden dokundurmak da istemiyorum. İnternet bakım sonrası şikayetlerle dolu :)

Buyurun site de yazanlar, Ne kadarını yaparlar bilemem tabi.

***BOSCH CONDENS 2500W***Kullanıcıları
  • 
Sayfa: önceki 140141142143144
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.