Şimdi Ara

***BOSCH CONDENS 2500W***Kullanıcıları (112. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.102
Cevap
55
Favori
239.713
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam benim kombiyi takacağım yer ile aktif kullandığım banyo arasında 2 kat var. Ev müstakil 3 katlı ve 2 banyo var. o yüzden 2300i daha çok kafama yattı. Bir de 2300i ye uygun OT olarak ne tavsiye edersiniz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Resurrectionn R kullanıcısına yanıt
    eco da benimkide hocam 2500w 45 derecede kullanıyorum yada ben kısa duruyorum hocam banyoda ondanda olabilir genel olarak yeni nesil kombiler öyle benim 2000 de aldığım kombi içinde soğuk su tutmazdı hep ısıtırdı hayatta soğuk yollamazdı yenilerine bende alışamadım pek
  • AMC A kullanıcısına yanıt
    Valla hocam aynı kombiyi kullanıyoruz aynı ayarlarda benimkinin sıcak su perf. daha iyi olması lazımken sizinkinin yanın dan geçmiyor çok garip :)
    Hocam araba mevzusuna benzedi aynı aracı kullanıp seninkisi fazla yakıyor misali
    Vallahi öyle oldu sanırım aba durum bu :)

Banyo evin ortasında kombiyle arası uzak değil, sizin 2 katlı ev ona rağmen anında sıcak su diyorsunuz normalde bunu benim diyip sizin şikayetçi olmanız lazım dı
    Valla hocam bide benim petek borularını aydınlatma dediğimiz yerden dışardan çekmişler su borusu dahil hiç sıkıntı olmadan kullanıyorum
    Gelder çıldırma işte :)

Maşallah hocam nazar değmesin, Darısı başımıza ne diyeyim.
    disintegration hocam baya bilgilidir bu konularda onun sayesinde evi ısıtmayı başarmıştım inşallah yardımcı olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Resurrectionn

Hocam merhaba,

Bu ayarı nasıl yapabilirim ? Cr 50 O.t de var bende fakat bu kombi üzerin den yapılacak sanırım, Ayarı söylerseniz bende bir deniyeyim valla iş yararsa çok sevinirim.
    Kombi üzerinden ayarlanıyor.
    L1 menüsünden 3F ye girip 30 dakikaya kadar istediğiniz süreyi seçip kaydedin. Belirlediğiniz süre boyunca kombi sıcak su hazırlama modunda kilitli kalır süre dolduğunda kalorifer moduna geçer.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • batu25 kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler hocam bende servis menüsün den ona bakıyordum şimdi.

Hocam bu ayar gibi yaptığınız ek ayarlar var mı ?

Mesela şu ayarı; 2,5 dan 5 litreye çıkarsak daha faydalı olmaz mı ?

Minimum sıcak su debisi • 2,5 … 5 litre/dakika
    Rica ederim yardımcı olduysam ne mutlu.

O ayarı 5 litre yapınca su debisi düşükken kombi devreye girmiyor. Anlamı şu aslında su debisi en az 2,5 litreyken devreye gir daha altındaysa devreye girme. Ya da 5litreyi seçerseniz su debisi en az 5 litreyken devreye girer musluk açıldığında daha düşük mesela 3 ya da 4 litreyse girmez. O yüzden 2,5 litrede kalması daha doğru hocam.

Tam aradığım kişisiniz ve çok güzel bilgiler verdiniz.

Çok teşekkürler çok yardımcı oldunuz.

İyi günler diliyorum.
    Rica ederim hocam iyi günler :)

• lodost kullanıcısına yanıt
    bosch cr10 veya bosch cr50 modülasyonlu oda termostatı öneririm
    https://www.bosch-thermotechnology.com/tr/tr/ocs/residential/oda-kumandalari-754596-c/
  • arkadaşlar merhaba benim kombi de condence 2500 hangi oda termostatını almam daha iyi olur ve nereye takmalıyım ? kablosuz olması iyi midir?

• ayrıca bir türlü su basıncını yükseltemiyorum hep 1 'in üzerinde su basıncı yeterli gelmiyor ne yapmam lazım?

• quote:

Orijinalden alıntı: batu25

Kombi üzerinden ayarlanıyor.
    L1 menüsünden 3F ye girip 30 dakikaya kadar istediğiniz süreyi seçip kaydedin. Belirlediğiniz süre boyunca kombi sıcak su hazırlama modunda kilitli kalır süre dolduğunda kalorifer moduna geçer.

Alıntıları Göster
    Üstad benim kombi ön balkonda. Arka tarafa düşen 2. Banyo ile arasında yaklaşık 16-17 metre var ve suyu ilk açtığımda sıcak suyun gelmesi 2-3 dakikayı buluyor. Bu normal mi. Yoksa yapabileceğimiz bir ayarla bunu düşürebilir miyiz?

Su bir kez ısınınca sorun olmuyor ama çok geç ısınıyor bu arada akan su israf oluyor. Onu mümkün olduğu kadar önlemek istiyorum.

Hocam kombi üzerinden nasıl ayarlanır

• superhead kullanıcısına yanıt
    Kombiden sonra banyoya kadar olan boruda kalmış suya yapacak bir şey yok malesef. Eğer kombiyi eco modda kullanıyorsanız önce suyu 2 saniye kadar açıp geri kapatın. Bunu yaptığınız zaman kombi o an için sıcak su hazırlamaya başlar ve kullanım suyu modunda kilitli kalır. 30-40 saniye sonra suyu tekrar açtığınızda kombi içindeki hazırladığı sıcak suyu göndermeye başlayacağı için boşa akan soğuk suyu biraz azaltmış olursunuz.

Sıcaklık artırma ve azaltma tuşlarına aynı anda basarak tarif ettiğim parametlere girerek ayarlayabilirisiniz hocam. Seçilen parametreye giriş yapmak için petek tuşuna geri gitmek için musluk tuşuna basmak gerekiyor. Kaydetmek için de yapılan ayardan sonra çıkmadan önce petek tuşuna ekranda simge çıkana kadar basılı tutmak gerekiyor.

• 
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.