Şimdi Ara

**BOSCH CONDENS 2300** Kullanıcıları (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.290
Cevap
24
Favori
167.846
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    merhaba
    Ariston da zaman zaman sıkıntı yaşanabiliyor maalesef
    condens 2300 de sıcak suda dalgalanma yaşamazsınız
    piyasada alınabilecek f/p en iyi kombiler bence warmhaus'tır
    Warmhaus priwa veya enerwaplus çok daha fazla özellik sunuyor
    ayrıca 11mt petek büyük bir metraj. peteklerin çoğuna danfoss termostatik vanalar ve iyi bir oda termostatı öneririm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    (peteklerin çoğuna danfoss termostatik vanalar ve iyi bir oda termostatı öneririm) hocam bunları zamanında taktırdım :)) 11 mt petek çok demişsiniz 24 KW yerine 30 KW bir kombimi bakayım ? ve warmhous söylediğiniz bu modelllerden hangisini tercih edeyim! ilk defa duyduğum bir marka ve bosch a göre en az 400 tl daha ucuz fiyatları . erp uyumlu ve eski hesaba öre %109 verimli görünüyor iki modelde!
    kısaca toparlayacak olursak..
    1 : 11 mt petek için 30 KW mı 24 KW ?
    2: Warmhous servis ve parça durumu nasıldır?
    3: söylediğiniz Warmhaus priwa veya enerwaplus hangisini öneriyorsunuz?
    4: cevaplar için çok teşekkür ederim :))
  • takip
  • ewerpower kullanıcısına yanıt
    binada yalıtım varsa ve peteklerde termostatik vanalar varsa 24kw yeter ama cihaz çok geniş aralıkta modülasyon yapabildiği için de 28kw kombi alsanız çok bişey farketmez minimum ısıl güçleri çok düşük
    warmhaus ın bursa da kombi ve radyatör fabrikası var. sahipleri de türk. parça sorunu yaşamazsınız servis için de warmhaus sitesine bakın
    warmhaus konusu ben açtım o konunun ilk sayfasında priwa ve enereaplus ın iç kısım resimlerini ekledim ikiside aynı kombi 2 fark var priwa nın lcd ekranı küçük düğmeleri çevirmeli enerwaplus ta geniş lcd ekran ve dokunmatik düğmeler var bir de pompa farkı var priwa da kendiliğinde modülasyonlu wilo marka pompa var
    enerwa plus ta pwm kontrollü kombinin anakartına bağlı modülasyonlu pompa var
    ha şimdi hangi pompa daha iyi diye soracaksınız biliyorum ben reel de bir farkını göremedim ama kağıt üstünde pwm pompa daha güzel duruyor
    son olarak içinde warmhaus kombilerin içine bakın hep bakır ve pirinç parçalar var plastik parça ara ki bulasın
    ister kablosuz ister kablolu modülasyonlu o.t ve dış hava sensör desteği de var

• 2300 i ve cr50 kullanıyorum dış hava sensörü almak istiyorum kombi su sıcaklığını dışardaki sicakliğa göre en verimli şekilde ayarlasin die. Uygun modeller hangilerdir beklediğim faydayi sağlarmı nerden nasıl temin edebilirim. Kullanan var mi

• famse80 F kullanıcısına yanıt
    Sorunuza cevap veremiyorum ama benim size bir sorum olacak. Bende de 2300i var ve cr50 almak üzereyim. Şu anda kombiyi evdeki yalıtım iyi olduğu için 38 ila 40 derece arası yakmama rağmen fatura en son 480 tl geldi. Siz cr50'yi taktırdıkdıktan sonra tasarruf sağladınız mı? Yaklaşık 500 liralık cr50yi almak mantıklı mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İyi günler herkese sorunum var. Ağustos ayında tesisat döşendi ve bu kombi den takıldı. Kombi sıcak suyu 45 e ayarlı duşta donuyoruz suyu açıyoruz ısıtıyor sonra kullanırken birden ılımıyor direk buz gibi su akıyor sonra yine ısıtyo yine kesiliyor buz gibi ısınmayı bekliyoruz ne yapabilirz servis geldi sorun yok dedi vana kıstı alttan sorun aynı devam ediyor teşekkürler şimdiden

• Elimde sıfır cr50 Termostad var fiyat 350 tl ilgilenen varsa satabilirim

• jack33 J kullanıcısına yanıt
    Ben ikisini bir kullanmaya başladığım için cr50 olmasaydi ne kaybederdim konformu ekonomi mi bilemiyorum. Beklenti ekonomi ise sanki değmez gibi geliyor bana. Etrafimda ayni kombiyi termostatsiz kullananlar var gelen faturalar yakin birbirine.

• mesuterdem M kullanıcısına yanıt
    Valla benimkinde geliyor beş altı kere. Sonra çalışıyor. Sorun var mı

• 25 hatve pkkpkp panel radyator varmı. Nette farklı şeyler yazıyor kafam karıştı. Varsa hangi marka daha çok ısı verir. Üstatlar Yardımcı olur musunuz.
    Yerimde extra işlem yapamıyorum. Mümkün olan en çok ısıyı almak istiyorum. Pkkpkp Almayı düşünüyorum ama 33 hatve ise, 25 hatve pkkp ile kayda değer fark varmı.

**BOSCH CONDENS 2300** Kullanıcıları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozzdere -- 3 Şubat 2020; 23:15:8 >

• Bu kombiyi bu zamanda almak doğru mudur ? 160 mtkare ev izmirdeyiz güneşi sabahtan akşama kadar görüyor. Gündüz kombi çalışmasa bile ev ısınıyor. Sadece akşamları yakıyoruz 450 tl fatura geliyor. Yarım yogusmalı baymak luna 3 event kullanıyoruz. Daha iyi bir kombi alacağım bunu diğer eve takacağım. Ne önerirsiniz ? Bunu mu önerirsiniz yeni teknoloji bir ürünü mü önerirsiniz ? Kombi alırken dikkat etmem gereken şey nedir ?
  • Raist_can kullanıcısına yanıt
    kombiniz sağlamsa çalışıyorsa değiştirmeyin
    kullanmıyorsanız termostatik vanalar ve iyi bir oda termostatı kullanın sadece kombi değişimlerinde faturalarda mucize yaşanmaz ayrıca yakıtı etkileyen çok faktör var kombinin balkonda olması bile yakıtı etkiler

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Sağlam çalışıyor ama yeni evimize bir tane alıp bunu diğer evimize taşıyacağız. 3500-4500 tl bandında en iyi f/p kombisi arıyoruz. Varsa öneriniz alabilirim. Araştırma yapmadan bosh 2300i w almayayım dedım :)
  • Raist_can kullanıcısına yanıt
    condens 2300 sevdiyseniz alın 5 6 farklı marka model yazıp kafanızı karıştırmayayım

• ozzdere O kullanıcısına yanıt
    Üstatlar yorum yapmamış :(

• 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.