Şimdi Ara

Beko çamaşır makinelerinde leke çıkmaması(Electrolux alindi) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
1
Favori
2.782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Makineyi ağzına kadar doldurup mu yıkıyorsunuz bosch grubuna oranla cok daha fazla su aliyor ben makineden memnun kalmistim temiz yikiyordu hatta profiloyu biraz fazla doldurursam deterjan izi birakiyor altusta böyle birşey olmadı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hayır çamaşırlar ıslandıktan sonra kazanın tam yarısına kadar dolu oluyor.

birkaç kere ilave su tuşuna basarak denedim. o zaman baya gözle görülür su alıyor şapur şupur yıkıyor.
  • hardcrss kullanıcısına yanıt
    Deterjan olarak ne kullaniyorsunuz birde ilave suya basmanizi önermem camasir azken yoksa citileme etkisi azaliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Razor Crest

Deterjan olarak ne kullaniyorsunuz birde ilave suya basmanizi önermem camasir azken yoksa citileme etkisi azaliyor.
    boron toz, omo active fresh toz, alo renkliler toz, perwoll renkliler, omo active sıvı, ariel dağ esintisi vs.
    Bende omo active fresh kullandım aşırı memnunum kar gibi çıkıyordu beyazlarım şuan domol kullanıyorum ağartıcı oranı yüksek diye ondanda memnunum ama fiyatı çok pahalı makinenizde bence bir sorun var leke çıkarmaması Normal değil.

• Riverice030 R kullanıcısına yanıt
    sıvı mı toz mu?
    Boron'u kafadan eleyin zaten leke çıkarma becerisi yok gibi birşey bence önce kazan temizliği yapıp daha sonra tambur aktivitesi yüksek farklı programlar deneyin.
    Toz.

• Bakalim artık dayanamadim gittim servisle gorustum, kayit actirdim. Bir çözüme ulasir insallah.

• Servis geldi, makineyi test moduna soktu, voltajini kontrol etti. Tabiki bir sorun yok dedi. Ama kazan donerken gacirti seklinde bir ses vardi, kayış değişecek dedi. 6 aylik makinede kayış arizasi cok ilginç?

Pamuklu, 60 derecede elbiseleri attim. Kazanin 4 te 3 u doluydu. Omo active fresh toz deterjan kullandim 100 ml kadar. Ozellikle bir elbiseyi domates ve salca lekesi yaparak attim. 3 saate yakin yikama yapti sonuç domates ve salça lekeleri cikmadi :)

9101eys modelinin gorsellerinde farklilik oldugunu fark ettim ve servise sordum. Ayni modelin 8 farklı versiyonu oldugunu soyledi. Bu da ayri bir sacmalik. Ayni model adi altinda 8 farklı versiyon nasil oluyor? Ali ile veli ayni model diye aliyor fakat urunler farkli.

Sonuç olarak en azindan beko markasının 9101eys modelinden uzak durmanizi tavsiye ederim. Leke konusunda cok basarisiz. Su anda 3 bin liram cope gitti, her seferinden hanimdan laf yemekte cabasi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hardcrss -- 13 Mayıs 2020; 18:8:4 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

Servis geldi, makineyi test moduna soktu, voltajini kontrol etti. Tabiki bir sorun yok dedi. Ama kazan donerken gacirti seklinde bir ses vardi, kayış değişecek dedi. 6 aylik makinede kayış arizasi cok ilginç?

Pamuklu, 60 derecede elbiseleri attim. Kazanin 4 te 3 u doluydu. Omo active fresh toz deterjan kullandim 100 ml kadar. Ozellikle bir elbiseyi domates ve salca lekesi yaparak attim. 3 saate yakin yikama yapti sonuç domates ve salça lekeleri cikmadi :)

9101eys modelinin gorsellerinde farklilik oldugunu fark ettim ve servise sordum. Ayni modelin 8 farklı versiyonu oldugunu soyledi. Bu da ayri bir sacmalik. Ayni model adi altinda 8 farklı versiyon nasil oluyor? Ali ile veli ayni model diye aliyor fakat urunler farkli.

Sonuç olarak en azindan beko markasının 9101eys modelinden uzak durmanizi tavsiye ederim. Leke konusunda cok basarisiz. Su anda 3 bin liram cope gitti, her seferinden hanimdan laf yemekte cabasi :)
    Yeni Omo tozlar pek iyi değil hocam eski mavi ambalajlı Omo Active ler çok güzeldi. Ben de Omo tozdan memnun kalmadım sonra Ariel toza geçtim benim de makinem Bosch çıkmayan Omo ile çıkmayan salça yemek lekelerini makinem Ariel toz ile çıkarmaya başladı. Bundan 3 4 sene önce de Ariel i beğenmez o zamanlar leke çıkarmaz Omo Active toz alırdım.

Makineden kaynaklı yıkama sorununuz var kabul ancak şunu da söylemeliyim ki 10-15 sene önceki deterjan kaliteleri yok. Bunun da sebebi Avrupa ülkesi olduğumuz için diğer Avrupa ülkeleri gibi çevreye zarar veren ağartıcıları vb deterjanlardan zamanla azaltmaya başladılar. Ağartıcı vb oranların azlığı da yetersiz temizlik.

Muhtemelen kasnak sürtme yaparak kayışı eritmiştir.

İsterseniz Bingo Ultra Beyaz toz deterjanı deneyin. 15_30 arası ağartıcı olduğu için memnun kalacağınızı düşünüyorum.

Evet servis doğru söylemiş. Part part üretimlerde bazı şeyler değişir jenerasyon geçirir modeller. Mesela ilk üretimde pompa markası A dır sonraki üretimde B olur. İlk üretimde tambur dokusu klasiktir mesela sonraki parti model üretimlerde değişir vb. Arçelik Beko çok fazla jenerasyon geçiriyor modelleri Zaten.

İnşallah sorununuz deterjan değişimi ile çözülür.

• -YucukluSucurtam- kullanıcısına yanıt
    Bingo tavsiyenizi deneyecegim, teşekkürler.

• quote:

Bingo tavsiyenizi deneyecegim, teşekkürler.
    Bingo Ultra Beyaz'ı ben de şiddetle öneririm. Hiçbir takviye, ön yıkama vs gerekmeden beyazları sakız gibi yıkıyor.

Hatta geçen leş gibi olmuş mutfak havlusunu denemek için öncesinde fotoğraf çekerek Electrolux makinemde pamuklu 60 programında yıkadım. Sonuç aşağıdaki gibi:
    Before
    Beko çamaşır makinelerinde leke çıkmaması(Electrolux alindi)
    After
    Beko çamaşır makinelerinde leke çıkmaması(Electrolux alindi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 14 Mayıs 2020; 10:2:2 >

• quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Bingo Ultra Beyaz'ı ben de şiddetle öneririm. Hiçbir takviye, ön yıkama vs gerekmeden beyazları sakız gibi yıkıyor.

Hatta geçen leş gibi olmuş mutfak havlusunu denemek için öncesinde fotoğraf çekerek Electrolux makinemde pamuklu 60 programında yıkadım. Sonuç aşağıdaki gibi:
    Before

After

Alıntıları Göster
    teşekkürler. sizin tavsiyenizle 4-5 yıl önce electrolux ewf1286lew modelini satın almıştım. amortisör değişimi dışında bir sorun çıkarmadı. keşke bir daha electrolüx alaydım :)

peki deterjanı hangi ölçüde kullanıyorsunuz?

• quote:

teşekkürler. sizin tavsiyenizle 4-5 yıl önce electrolux ewf1286lew modelini satın almıştım. amortisör değişimi dışında bir sorun çıkarmadı. keşke bir daha electrolüx alaydım :)

peki deterjanı hangi ölçüde kullanıyorsunuz?

Alıntıları Göster
    1286lew efsane makineydi. Keşke halen öyle ucuza jetli model olsa. Şu an 4,000TL civarından başlıyor.

Ben Omo kullanırken tam dolu tambura 150-160 ml, 3/4 dolu tambura 120 ml, yarım yük ve daha azı ise 100 ml atıyordum.

Bingo'ya geçtim geçeli köpürme bu dozlarda aşırı. Tam dolu tambura 150 yerine 120 ml koyarak denedim yine köpürdü. 100 ml atarak tekrar deneyeceğim. Kötü sonuç almadığım en minimum dozda devam ederim.

• candogan62 C kullanıcısına yanıt
    Ayni kalitede yikama yapan bir Electrolux modeli tavsiyeniz var mi? Su jetli vs. 8-9 kg kapasite yeter fazlasina gerek yok.

Tam dolu tambur dediğiniz 8 kg çamaşır mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

Tam dolu tambur dediğiniz 8 kg çamaşır mı?
    Tamburun 69 lt olduğunu var sayarsak ortalama 6-7 kg yıkadığımdan bahsedebilirim. Makine normalde 10 kg, ama 10 kg olayı biraz hikaye biliyorsunuz :)

Tam dolu tamburdan kastım 6-7 kg, 3/4 tambur 4-5 kg, yarım tambur 3-3,5 kg civarıdır diye tahmin ediyorum.
  • quote:

Ayni kalitede yikama yapan bir Electrolux modeli tavsiyeniz var mi? Su jetli vs. 8-9 kg kapasite yeter fazlasina gerek yok.
    EW8F2166MA EWF1286LEW'den daha üstün performans gösteren bir cihaz diyebilirim. Aşağı yukarı muadilinin ise EW8F229ST olduğu söylenebilir. Bu modelde su jeti yok, ancak deterjanla suyu karıştırıp aktive eden ultramix jeti var, muadil performansı verecektir.

EW6F3146EB'nin yıkama sistemi standart, ancak yıkama ritimleri vs gereği performansı diğer standart yıkama yapan makinelerden iyi. Bütçeye göre bu üç modelden birini öneririm.
    Tşkürler.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.