Şimdi Ara

Avcılardaki Hırsız / Dolandırıcı Oto servis (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
192
Cevap
7
Favori
30.407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
207 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu ülkede 0 araba alınmaz, çok çok pahalı..
    2. el de alınmaz, böyle tiplerle ya da kendini çakal sanan sanayicilerle uğraşıyorsun..

Nasıl olacak bilmiyorum. Arabayı satıp bir daha almayacağım sanırım.

Geçmiş olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: qwsehmus

Kasatura nikli arkadaş sen servis elemanı mısın?

Servisi savunmak için resmen zorlamışsin kendini.

Adam parasını vereyim demiş genede arabanı gasp ederim demişler.

Üstelik aracın aküsü ÇALINMIŞ.Bu düpedüz hırsızlık.

Ve eğer hırsızlık varsa o şirketin bir tek sözüne güvenilmez.

Hırsız insanla iş yapılmaz.Neyi savunduğunu bil.

Avukat tutup tekrardan şikayetçi olması gerekiyor.
    adam gibi bir cevap verebiliyorsanız verin, yok servis elemanı mısın yok servis sahibinin bilmem nesi misin tarzı cevaplar anlamsız oluyor

ben orada konu sahibinin daha bunu bile beceremediği şekilde en azından anladığım kadarıyla tane tane konu hakkında yorumumu yaptım, işi gücü olan, müşteri nedir işletme nedir bilen adam için de gayet normal bir yorum yaptım

ben hırsızlık konusunda gayet açık şekilde servis haklıyken haksız konuma düştü diye yazmışım, yazdığımı bir yerinden tutup da vay hırsız mı savunuyorsun tarzı yaklaşımlarla bir yere varılmaz

otomobil tamir servisleri hayrına çalışmaz, kar amaçlı bir kurumdur, kira verir, maaş öder, sigorta primi yatırır, vergi verir, bir sürü masrafı vardır, bu yüzden arabayı ben tamir ederim diyen adam çeker aracı garajı varsa söker, parçayı çıkarır götürüp marş tamirini mi yaptıracak krank sensörü mü alacak hepsini tek tek dolanır parçaları halleder gelir montajını yapar, ha ben bunları kendim yapmam deyip servise götürürse de servis işlemleri yapar, servise sen o parçayı kime yaptırdın bunu kimden aldın diye SORAMAZ, böyle bir dünya yok, restorana giden adam yemeğin maliyeti ne? ustana saatlik ne ücret verdin, bu yemek kaç saatte oldu, yemekteki malzemeleri hangi marketten aldın, marketten alırken fişi hangi firmaya kestirdin gibi SAÇMA soruları nasıl soramıyorsa burada da sistem budur

servisin teklifini beğenmeyen de aracı ben yaptırmıyorum der, başta kabul ettiği arıza tespit ücretini öder çıkarır aracını, marş tamiri için onay verip sonra ben istemiyordum deme lüksü yoktur, ha yine memnun değilsen adam aradığında tamam araç kalsın öyle, ben marş masrafını ödeyip aracı çıkarıcam dersin olur biter

bilgi dahilinde yapılan ve maliyeti olan işlemlerin de ücretini ben ödemiyorum deyip aracı alıp götürmek gibi de birşey yok, restorana gidip de yemeğin fiyatını görüp yemeği yedikten sonra bu yemeğin ederi bu değil, ben parasını vermeden çıkıyorum deyince adama ne yapılırsa burada da aracı çıkarttırmayarak aynısını yapmışlar, polise de durumu anlattılarsa haliyle polis de zorla çıkarmaz, tanıdık olup olmaması farketmez

devamında da iş pisleşince servis daha da pisleşmiş, haklıyken haksız konuma düşmüş, hırsız değildir demiyorum ama parça çalınması sürecine kadar olan mevzuda servis yerden göğe kadar haklı

buradan birşey çıkar mı dersek de hiçbir şey çıkmaz, savcı sallamaz, avukat bile ancak para alır işlem başlatır ondan da birşey çıkmaz, arabadan parça çalındığı ile ilgili ortada kanıt yok, benim aküm şuydu bunu koymuşlar diye bir suçlama yöntemi yok

bu müşteri her zaman haklıdır masalını bırakın artık, hizmet alındığında işletme de satın alınmıyor, öyle işe onay verip sonradan ben istemiyordum ama deyip para vermeden çıkılıyor olsaydı ayakta hiç bir hizmet işletmesi kalmazdı bu ülkede

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KaSaTuRa. -- 7 Temmuz 2019; 16:52:16 >

• Kasatura denen şahıs sen önce kendin adam ol.

Swrvis orada kamera bulundurmak zorunda.Madem kamera koymuyor nerden bileceğiz calmadığını.

• quote:

Orijinalden alıntı: muhalif13

İyi de hocam aynı pazarcılar gibi hepsi birbirini tanıyor aynı fiyatı verir. Başka sanayi varsa ona sorun. Aynı sanayi içinde hepsi aynı fiyatı verecektir. Boşuna yorulmayın. Sanayiye araç bırakılmaz. Gidersin başında bekler araç gözünün önünde yapılır sorularını sorar cevaplarını alırsın.

Konudaki arkadaşda tek tek fiyat almış ki saçma yaptığı servise bırakıyor ve şu şu arızaları yap dersen onları yaparlar. Tek tek kendin yaptıracaksan sen uğraşıp gideceksin hem ustam gitsin hem az fiyat versin öyle bir dünya yok. Oraya giden usta kalfa vs saat ücretini de alacak senden.
    peki yaptıkları etik bir davranış mı?
  • Üstte tutalım
  • axa sigortanın anlaşmalı olduğu yerler değil mi bunlar ?
    bunlar derken konuya muhatap olanları söylemiyorum ,ülke genelinde bu firma ismiyle anlaşmalı değiller mi (bir yerden aklımda kalmış doğru mu hatırlıyorum acaba)
  • serseri006 kullanıcısına yanıt
    Tabiki değil ama ustaya gittim. Motor ustası adama kaporta beyin klima ayarı eğzos rot balans detaylı temizlik vs de istemem ama. Hem bunları yapsın diyeceğim sonra kime yaptırdın diye sorup o ustadan yem niteliğinde fiyat alıp (hiç bir usta görmediği bilmediği açıp bakmadığı bir işleme kesin fiyat veremez) sonra aracı bıraktığım kişiye dönüp ben bu fiyat aldım neden bu fiyat dersen adamı döverler. Çektir git nerede ne yaparsan yap derler.

Konu sahibi ya csb ya cahil yada aşırı uyanık ve sakladığı bilgiler var.

Bu anlatılanlar doğru ise firmanın son yaptıkları felan zaten suç ve savcılık konusu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: qwsehmus

Kasatura denen şahıs sen önce kendin adam ol.

Swrvis orada kamera bulundurmak zorunda.Madem kamera koymuyor nerden bileceğiz calmadığını.
    yetkili servislerde kamera zorunluluğu olduğunu özel tamircilerde öyle bir zorunluluk olmadığını bile bilmiyorsun daha

anlarsın diye tane tane açıkladım ama daha ilk cümleden adam gibi cevap vermekle adamlık farkını bile kavrayamıyorken oturup da sana tekrar tekrar açıklamanın da bir gereği yok
  • Konuyu ilk başlıktan beri takip edenlerdenim. Konu sahibi söz konusu işletme tarafından mağdur edilmiş ve sonrasında hakkını hukuki yollardan aramışsa da mağduriyeti giderilmemiştir.

Ancak artık hikayenin sonu gelmiştir ve malesef mutlu bir sonla da bitmemiştir. Konu sahibi arkadaşa tavsiyem hayatının geri kalanını bu tatsız olayı anarak canını boş yere sıkmamasıdır.
  • KaSaTuRa. kullanıcısına yanıt
    Öncelikle böyle bir yazım şekli olmaz, anlatım şekli de olmaz, konudan anlayabildiğim kadarıyla marş tamir olacak deniyor, siz onay veriyorsunuz, sonra 3 gün sonra marş tamire gitti denince de marş motorum gelmeden önce çalışıyordu sonra yaptıracaktım ne demek? ben mi yanlış anlıyorum yoksa tamirine onay verdiğiniz parçanın tamirde olmasına böyle saçma bir tepki mi gösteriyorsunuz?

anlatım şeklinde de yazımda da hata yok.Şarj motorum bazen 2. bazen 3. denemede çalışıyordu.Tamamiyle bitik yada arızalı değildi.Konuşmamızda rektefiye için 200 tl fiyat verdi piyasada da 160 tl olunca hadi onu da elden geçir dedim lakin bana sormadan gidip 280 tl ye yaptırdım diye fiyat çıkardı.Bende piyasanın 2 katına yaptırmak için aciliyeti yoktu sormadan neden yaptın dedim??

Burada servisin hatası beyindeki işlemi müşteri onayı almadan yapması, bunun dışında hala anormal bir durum yok

zamanlamaya dikkat et!!10 dk usta hem sanayiye marş motoru için gidiyor hem beyni tamir ediyor hemde fatura kesiyor

Servis tamiri dışarıda nerede yaptırdığı bilgisini vermek zorunda değil, hatta bu soruya cevap vermesi bile garip, ona gittim buna gittim fiyat aldım diye bir şey de yok, servis spor olsun diye hizmet vermiyor, müşterinin bilgi alabileceği tek şey ne yapıldığıdır. Ayrıca beyinci aracın beynini kendi açıp incelemeden bir şey diyemez. Beyinci var elinde 5 bin liralık cihaz var, beyinci var elinde 500 bin liralık cihazlar var. Bu iş yapılan yatırımla alakalı.

Şekli dışında tepkisinde gayet haklı, bugün hangi servis bu şekilde bir muamele görse benzer tepkileri verir

nerede yaptırdığını söylemiyorsa dahi yaptırdığı fiyatı belirtmek zorundadır!!Aksi halde ikizlxrin yaptığı gibi parçayı alt sağlayıcıdan 150 tl ye yaptırıp son kullanıcıya 280 tl fiyat biçer ve bir de utanmadan üstüne servis ücreti adı altında ekstra para talep eder!!

Sanayide bu cihaz mevcut değil diye birşey yok, sanayide özellikle de beyincilerde en son model araçların ki buna süper sporlar da dahil beynine yazılım atacak cihazlar var, hatta yetkili servislerde olmayan çok daha ileri düzey cihazlar var

yerine aldığım ecu ,sanayi de pek çok defa programlanmasına rağmen sekrenizasyonu sağlanamadı.En son nissan bayisinden uygun cihaz ve yazılım getirtilerek programlandı ve problem çözüldü..

Adalet sistemi tamam düzgün çalışmıyor da bu konuda savcı da olayı bu anlatım şekliyle incelediyse takipsizlik vermesi çok doğal, polisler de servis sorumlusundan olayı dinlediyse tabiki aracı zorla almazlar

önderin karısı avukatmış dediklerine göre..Savcıyla görüştükten sonra bizim savcıda bir vurdumduymazlık başladı.Anlatım şeklinden kastını anlamadım..Burada olaylar özetlenerek ele alındı..ifade ve tutanaklar ise detaylı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ajanblue -- 9 Temmuz 2019; 23:58:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: m_kucukaksoy

bu olayı başından beri takip eden biriyim araç sahibi arkadaşı yapması gerekenlerle ilgili uyardım ne yazık ki dinlemedi sonrada bu olaylarlada karşılaştı
    aracı iş yerinden tespit davası açılarak alınsaydı araç çalışır vaziyette iş yeri sahibi korkusundan verirdi bu kadar uzamaz zararınıda tanzim ederdi şu an sadece boş yapıyorsunuz var olan delilleri kendi elinizle yok ettiniz delil olmadanda suçlama yapamazsınız bende size bir iddaada bulunsam ispatlayamazsam dava düşer
    tespiti yapsanız delildi
    Bahsettiğiniz bilgilendirmelerden bihaber değildik fakat aracın hemen önderin elinden alınmasını gerektiren bazıözel koşullar vardı.Bu nedenle araç dava sonucu beklenilmeden alındı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: gareysar

Madem buraya güvenmiyorsunuz, ya hiç aracı bırakmayacaktınız veya dışarıda yaptırılan işleri nerede hangi isimle vs şekilde soruşturmak yerine alacaksınız parçayı kendiniz yaptıracaksınız. İş bitmiş siz ondan sonra sorgulamaya başlamışsınız.
    insanların alnında hırsızım dolandırıcıyım yazmıyor mağlesef.Denize düşen yılana sarılır
  • quote:

Orijinalden alıntı: Omisis046

Hay senin yapacağın sansüre. Düzgün yazsana hocam.
    Sansürlenmesinin bir nedeni var..
  • quote:

Orijinalden alıntı: PAUL WALKER

Konuyu anlamak için uğraştım ama türkçem el vermedi.

Seninde karşı tarafında konuşmalarınız değişik geldi.

Geçmiş olsun.
    özetle: marş motoru için 200 tl fiyata anlaştık.Bana bilgim dışında 980 tl fatura edildi.yapılan işi nereye ne kadara yaptırdığını sordum karşılığında tehdit hakaret aldım.Taktığın parçaları sök aracı teslim et dedim.Aracı gasp etti 44000 tl senet imzalamazsam aracı vermem dedi.Olay savcılığa intikal etti.polis 3 yada 4 defa gidip aracı alamadan geri döndü..Son defasında aracı aldı fakat marş motoru,işlemci akü vb parçaların çalındığı ,hasar verildiği tespit edildi.Savcılığa tekrar başvuruldu..Savcılık hem hırsızlık hem hakaret hemde zorla senet imzalatma suçlarından kovuşturmaya gerek yok kararı verdi.
  • yok mu bi arpici falan gömülseydi dükkana.

sizin tanıdık savcı yok herhalde ama onların varmış demek ki... adalet sistemine darbe vuran herkesin Allah bin belasını versin tez zamanda. Adaletin insana sıkıntı yapması çok zor çok kötü bir durum. bazen çingene olası geliyor insanın, çinçin kanunları orman kanunları deyip sopayı palayı alacaksın dalacaksın. gör bakalım hakkını yemeye yeltenen oluyor mu şerefsizlerin içinde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaSaTuRa.

adam gibi bir cevap verebiliyorsanız verin, yok servis elemanı mısın yok servis sahibinin bilmem nesi misin tarzı cevaplar anlamsız oluyor

ben orada konu sahibinin daha bunu bile beceremediği şekilde en azından anladığım kadarıyla tane tane konu hakkında yorumumu yaptım, işi gücü olan, müşteri nedir işletme nedir bilen adam için de gayet normal bir yorum yaptım

ben hırsızlık konusunda gayet açık şekilde servis haklıyken haksız konuma düştü diye yazmışım, yazdığımı bir yerinden tutup da vay hırsız mı savunuyorsun tarzı yaklaşımlarla bir yere varılmaz

otomobil tamir servisleri hayrına çalışmaz, kar amaçlı bir kurumdur, kira verir, maaş öder, sigorta primi yatırır, vergi verir, bir sürü masrafı vardır, bu yüzden arabayı ben tamir ederim diyen adam çeker aracı garajı varsa söker, parçayı çıkarır götürüp marş tamirini mi yaptıracak krank sensörü mü alacak hepsini tek tek dolanır parçaları halleder gelir montajını yapar, ha ben bunları kendim yapmam deyip servise götürürse de servis işlemleri yapar, servise sen o parçayı kime yaptırdın bunu kimden aldın diye SORAMAZ, böyle bir dünya yok, restorana giden adam yemeğin maliyeti ne? ustana saatlik ne ücret verdin, bu yemek kaç saatte oldu, yemekteki malzemeleri hangi marketten aldın, marketten alırken fişi hangi firmaya kestirdin gibi SAÇMA soruları nasıl soramıyorsa burada da sistem budur

servisin teklifini beğenmeyen de aracı ben yaptırmıyorum der, başta kabul ettiği arıza tespit ücretini öder çıkarır aracını, marş tamiri için onay verip sonra ben istemiyordum deme lüksü yoktur, ha yine memnun değilsen adam aradığında tamam araç kalsın öyle, ben marş masrafını ödeyip aracı çıkarıcam dersin olur biter

bilgi dahilinde yapılan ve maliyeti olan işlemlerin de ücretini ben ödemiyorum deyip aracı alıp götürmek gibi de birşey yok, restorana gidip de yemeğin fiyatını görüp yemeği yedikten sonra bu yemeğin ederi bu değil, ben parasını vermeden çıkıyorum deyince adama ne yapılırsa burada da aracı çıkarttırmayarak aynısını yapmışlar, polise de durumu anlattılarsa haliyle polis de zorla çıkarmaz, tanıdık olup olmaması farketmez

devamında da iş pisleşince servis daha da pisleşmiş, haklıyken haksız konuma düşmüş, hırsız değildir demiyorum ama parça çalınması sürecine kadar olan mevzuda servis yerden göğe kadar haklı

buradan birşey çıkar mı dersek de hiçbir şey çıkmaz, savcı sallamaz, avukat bile ancak para alır işlem başlatır ondan da birşey çıkmaz, arabadan parça çalındığı ile ilgili ortada kanıt yok, benim aküm şuydu bunu koymuşlar diye bir suçlama yöntemi yok

bu müşteri her zaman haklıdır masalını bırakın artık, hizmet alındığında işletme de satın alınmıyor, öyle işe onay verip sonradan ben istemiyordum ama deyip para vermeden çıkılıyor olsaydı ayakta hiç bir hizmet işletmesi kalmazdı bu ülkede

Alıntıları Göster
    Hala anlamadığın 4 nokta:
    1-Bana sorulmadan 980 tl lik iş yapıldığının iddia edilmesi*
    2-Ne yapıldı,nerede kaça yapıldı fiş fatura ibraz edilmemesi*
    3-Taktığın parçaları sök aracı ver denilince 44000 tl lik seneti imzala aracı verecem demesi
    4-Mafyavari konuşma ve hakaretler..müşterinin aracına gasp,kasıtlı zarar ve hırsızlık*

böyle restorant yada işletme örneği verde bizde anlamış olalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ajanblue -- 10 Temmuz 2019; 0:3:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ajanblue

Bahsettiğiniz bilgilendirmelerden bihaber değildik fakat aracın hemen önderin elinden alınmasını gerektiren bazıözel koşullar vardı.Bu nedenle araç dava sonucu beklenilmeden alındı..

Alıntıları Göster
    tespit davaları zaten hemen görülür öyle 2 yıl beklemenize gerek yoktu ö.... denen zat karşısında hakimi gördümü ufak bir yanlışlık olmuş düzeltiyoruz derdi
    beni yanlış anlamayın ama siz ilk işlemdede paradan kaçtınız sonraki tüm işlemlerdende öyle elinizde delil yok iken bu şunu yaptı diye insanlar hapisanede çürümez yoksa her önüne gelen şikayetçi olur millet içerden çıkmazdı ben size haksızsınız demiyorum benim başımdan farklı olsada aynı olayın başkası geçti uzun hikaye
    şuan sadece boş yere uzatıyorsunuz olan oldu bitti

• quote:

Orijinalden alıntı: m_kucukaksoy

tespit davaları zaten hemen görülür öyle 2 yıl beklemenize gerek yoktu ö.... denen zat karşısında hakimi gördümü ufak bir yanlışlık olmuş düzeltiyoruz derdi
    beni yanlış anlamayın ama siz ilk işlemdede paradan kaçtınız sonraki tüm işlemlerdende öyle elinizde delil yok iken bu şunu yaptı diye insanlar hapisanede çürümez yoksa her önüne gelen şikayetçi olur millet içerden çıkmazdı ben size haksızsınız demiyorum benim başımdan farklı olsada aynı olayın başkası geçti uzun hikaye
    şuan sadece boş yere uzatıyorsunuz olan oldu bitti

Alıntıları Göster
    ilk mesaja eklediğim gibi bu konunuyu aktif tutmamın amacı bu hırsız ve dolandırıcıların ağına başkaları düşüp canları yanmaması için.Yoksa benim canım zaten yandı konuyu devam ettirmemin bana maddi yada manevi hiçbir getirisi yok

Şayet savcılığa çalınan hasar verilen parçaların resimleri verildi..Akü hariç ,istenmiş olsaydı yalan söyleyip söylemediğimi yerinde tetkik ettirebilirdi.Fakat konu bir nedenle geçiştirildi.Sonuç metninde önderin aracıma ve parçalarıma zarar verdiği yer almasına rağmen hakkında işlem başlatılmaması düşündürücü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ajanblue -- 10 Temmuz 2019; 0:21:58 >

• up
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.