Şimdi Ara

ASUS DSL-AC88U Modem ve Yönlendirici (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.723
Cevap
17
Favori
74.936
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hat değerlerin iyi durumdayken mi kopuyor ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ₯

Hat değerlerin iyi durumdayken mi kopuyor ?

Evet gunde bir yada iki kez yapıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hat değerlerin iyiken kopuyorsa yani hat değerlerinde oynama yoksa (bir süre dsl değerlerini gözünü ayırmadan takip et) modemde problem olabilir. Benim değerlerim kablodan dolayı kötü (hep 10-12 snr oranı) başka modemlerde de kötü ama hiç kopma yaşamadım. Hat değerlerinde oynama varsa durum modem ile ilgili değil, hattın ile ilgilidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 27 Eylül 2017; 12:12:54 >
  • https://www.youtube.com/watch?v=k_TrYgSHBaY teknoseyir modemi incelemiş
  • BuBBa123 B kullanıcısına yanıt
    Aynen onu atacaktım da, çok yüzeysel olmuş. Sanki incelemek için yapmışlar. 68u veya n17u incelemeleri referans olabilir Asus-wrt tarafında.
  • Technopat olsa 55 dakika sürer

• Michael Scofield M kullanıcısına yanıt
    bencede daha cok tanitim gibi olmuş :D
  • En son beta yazılımı ile sürekli kopma yaşıyorum. Ana yazılımı yükleyip deneyecegim olmadı servise yol göründü. ac68u ile mutlu mesut yaşıyordum maceramı aradık kendimize bilemedim.
  • Reset atmış mıydın arkadaki buton ile ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Doggymania

arkadaşlar merhaba. hattım 100 mb ama hız testi yaptıgımda hizinitestet.net adresinden max 73 mb alıyorum. speed test ile yaptıgımda 63 mb civari alıyorum. bunu nasıl düzeltirim.?

ASUS DSL-AC88U Modem ve Yönlendirici

hat değerlerim.

@₯
    arkadaşın hızı 102395kbps. nasıl olmuş olabilir ?
    100mbps kullananları hızı genelde 79860 a sabitleniyor.

• e_capkan kullanıcısına yanıt
    Türk Telekom altyapısında farklı marka sistemler var. X kişisi 100 Mbps olacak diyelim orada sistemde paketi 100 Mbps seçilmiş ve tanımlanmış görünüyor olabilir fakat bir markanın 100 Mbps tanımlamalarında muhtemelen bir hata var. Ortak sistemde 100 tanımlaması seçilmişken altyapıyı sağlayan markanın programlamasını yapan kişi muhtemelen yanlış programlama yapmıştır o yüzden 100 yerine altyapı sistemine 77.9 Mbps tanımlıyor. 102395, 99999 gibi farklı 100 Mbps tanımları yine marka ve modem ile ilgili. Her şey o programcılarla ilgili, X markasını programcısı 100 Mbps i öyle programlamış, Y markasının programcısı 100 Mbps i öyle tanımlamış gibi düşünün sonuçta markalar farklı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 29 Eylül 2017; 0:25:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ₯

Türk Telekom altyapısında farklı marka sistemler var. X kişisi 100 Mbps olacak diyelim orada sistemde paketi 100 Mbps seçilmiş ve tanımlanmış görünüyor olabilir fakat bir markanın 100 Mbps tanımlamalarında muhtemelen bir hata var. Ortak sistemde 100 tanımlaması seçilmişken altyapıyı sağlayan markanın programlamasını yapan kişi muhtemelen yanlış programlama yapmıştır o yüzden 100 yerine altyapı sistemine 77.9 Mbps tanımlıyor. 102395, 99999 gibi farklı 100 Mbps tanımları yine marka ve modem ile ilgili. Her şey o programcılarla ilgili, X markasını programcısı 100 Mbps i öyle programlamış, Y markasının programcısı 100 Mbps i öyle tanımlamış gibi düşünün sonuçta markalar farklı.

yazılımsal yani .ileride düzelir belki güncelleme yaparlarsa.
    çok teşekkürler.

• Herkese merhaba, TP-link VR2800 modelini almak istiyordum ama bu model de dikkatimi çekti.
    İkisini de kullanma fırsatı olan oldu mu? Gerçi VR2800 yeni bir model ama VR2600 kullanan olmuştur belki?

Bu durumda sizce Asus DSL-AC88U ile Tplink VR2800 arasında seçim yapmak gerekse cevap ne olur?

Not: Özellikle wifi çekim alanı benim için önemli.
  • karavol K kullanıcısına yanıt
    hocam vr2800 kullanmadım ama cekim alani konusunda aralarinda fark oldugunu sanmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BuBBa123

hocam vr2800 kullanmadım ama cekim alani konusunda aralarinda fark oldugunu sanmiyorum.

modem icin bu ürünü önerirmisin bana ASUS RT-AC5300 acaba xiaomi hd router bu ürünle birlikte kullanmak adına istiyorum evimde şuan

xiaomi hd router bu cihaz ve Airties Air 5750 bu var modemi degiştirmek istiyorum router gibi güclü olsun iki katlı evin her noktasında ceksin istiyorum

ASUS RT-AC5300 bu ürün cinli alışveriş sitesi gearbest te 1150 tl geliyor türkiyede 2000 bin civarı yoksa bu konudaki ürünümü alim
  • quote:

Orijinalden alıntı: spencermila

quote:

modem icin bu ürünü önerirmisin bana ASUS RT-AC5300 acaba xiaomi hd router bu ürünle birlikte kullanmak adına istiyorum evimde şuan

xiaomi hd router bu cihaz ve Airties Air 5750 bu var modemi degiştirmek istiyorum router gibi güclü olsun iki katlı evin her noktasında ceksin istiyorum

ASUS RT-AC5300 bu ürün cinli alışveriş sitesi gearbest te 1150 tl geliyor türkiyede 2000 bin civarı yoksa bu konudaki ürünümü alim

hocam ben airties 5650 modem kullandim cekim alani olarak bence %10 civarinda 88u daha iyi. asus rt-5300 alsaniz 88u da alsaniz. 2 katli evin her yerinde stabil bağlanti saglayacaginizi sanmiyorum. bence bu aletler 50 ve daha fazla cihazin tek router a bağlanabilmesi için yapılmış

benim şahsen kullandıgım en iyi cekim alani tp-link 5210g access pointe vardi. evden acip dukkandan bağlaniyordum :D wifi de önemli olan duvarlar. eger evinizde duvarlar cok kalin ve izolasyon varsa 2. katta tek aletle dagitmaniz gercekten zor.

hocam modeminiz de bir sorun yoksa daha fazla repeater cihazlariyla dagitmaniz daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.

• quote:

quote:

quote:

hocam ben airties 5650 modem kullandim cekim alani olarak bence %10 civarinda 88u daha iyi. asus rt-5300 alsaniz 88u da alsaniz. 2 katli evin her yerinde stabil bağlanti saglayacaginizi sanmiyorum. bence bu aletler 50 ve daha fazla cihazin tek router a bağlanabilmesi için yapılmış

benim şahsen kullandıgım en iyi cekim alani tp-link 5210g access pointe vardi. evden acip dukkandan bağlaniyordum :D wifi de önemli olan duvarlar. eger evinizde duvarlar cok kalin ve izolasyon varsa 2. katta tek aletle dagitmaniz gercekten zor.

hocam modeminiz de bir sorun yoksa daha fazla repeater cihazlariyla dagitmaniz daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.

evde duvar cok odamda bu var önceden 4443 vardı aletle zor cekiyordu wifi onu bıraktım bunu aldım xiaomi hd router cekmedigi yerlerde ful ceker oldu lakin 5750 yide degiştirdimi iş tamamdır

xiaomi hd router bu üst düzey oldugu icin bir cok işimi gördü odamda cekmeyen net ceker oldu

• quote:

Orijinalden alıntı: karavol

Herkese merhaba, TP-link VR2800 modelini almak istiyordum ama bu model de dikkatimi çekti.
    İkisini de kullanma fırsatı olan oldu mu? Gerçi VR2800 yeni bir model ama VR2600 kullanan olmuştur belki?

Bu durumda sizce Asus DSL-AC88U ile Tplink VR2800 arasında seçim yapmak gerekse cevap ne olur?

Not: Özellikle wifi çekim alanı benim için önemli.

VR2800 almaya karar verirseniz almayın, gidin Amazon.de'den bunun Almanya versiyonu olan VR2800v modelini sipariş edin.

Özelliklerine bakarsanız sebebini anlarsınız. "35b" desteği, VOIP desteği (çift telefon ve kendi üzerinde 540 dk telesekreter hafızası ile) gibi birçok ek özelliği var. Fiyatlar hemen hemen aynı.

Model numarası olarak fark sondaki "v" harfi.

Almanya versiyonunun garantisi Türkiye'de geçerli olmayacaktır muhtemelen, tek sorun o olabilir.

• quote:

quote:

Modem mi arıyorsunuz, router mı arıyorsunuz anlayamadım ancak router arıyorsanız benhttps://www.synology.com/tr-tr/products/RT2600ac adresindeki ürünü kullanıyorum, çok memnunum. Çekim gücü mükemmel, ürün yönetim arabirimi ise daha önce kullandığım hiçbir şeye benzemiyor (iyi anlamda).

• quote:

Orijinalden alıntı: drainBamaged

quote:

quote:

Modem mi arıyorsunuz, router mı arıyorsunuz anlayamadım ancak router arıyorsanız benhttps://www.synology.com/tr-tr/products/RT2600ac adresindeki ürünü kullanıyorum, çok memnunum. Çekim gücü mükemmel, ürün yönetim arabirimi ise daha önce kullandığım hiçbir şeye benzemiyor (iyi anlamda).

ben bendeki routerin yanına güclü modem Arıyorum sorun kısaca bu kardeşim...

• 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.