Şimdi Ara

ASUS DSL-AC88U Modem ve Yönlendirici (36. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.723
Cevap
17
Favori
74.931
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kendi sitesinde yayınlanmadığı sürece tam listeyi bulamayız.

Vip forumda bazı bilgiler var.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ₯

Kesinlikle paralel olmasın, bina tesisatı yapılırken bütün prizler paralel çalışacak şekilde yapıyorlar bu telefon için iyi bir şey çünkü er odaya telefon gitmiş oluyor ancak internet için aşarı derecede performansı düşüren ve kesinlikle olmaması gereken bir şey. Paralelleri ayırıp sadece kullandığınız prize gidecek şekilde yaparsanız farkı göreceksiniz zaten.

Telefon tesisatının eve girdiği noktada 5 adet paralel hat vardı , diğer 4 ünü iptal ettim sadece modeme gelen hattı bıraktım. Hatta modem üzerinden olculen değerler onemlı olcude değişti.
    Snr 8.2 den 9.8 e cıktı
    Hat zayıflaması (Line Att.) 13.7 den 11.4 e dustu.
    Max Hız : 59 Mbit ten 72 Mbite cıktı , upload icin 20 Mbit ten 32 Mbite cıktı

Fakat bütün bunları yapmadan once 45 Mbit alıyordum , simdi de max 48 Mbit gordum.
    Bir yerde bir terslik var ama anlamadım. TurkNet modem de bu değerler gorunse bile yazılımsal olarak 50 Mbit civarı veriyor olabilir mi? Yoksa normal midir ?
    ASUS DSL-AC88U Modem ve Yönlendirici

• hakanertas kullanıcısına yanıt
    snr yazıyor ya tam 75 mbitte 75 mbit almak için o snr nin 14-15 dB olması lazım ki desteklenen hız 100 mbit e yakın olmadıkça snr o kadar yükselmez. snr 15 dB den aşağı indikçe performans azalır. Sende snr nin değişmemesi normal çünkü hala hattın 75 e kadar gelmemiş bu yüzden modemin bağlandığı hız ile desteklediği hız paralel olarak artıyor ve snr değişmiyor. Senin hızının 75 mbit görmesi için alttaki kapasitenin 95-100 mbit olması lazım ki bağlantı hızı 75 te takılacak 75 ten yukarı çıkmayacak ve snr artacak. 5 tane paralel varsa o değerler az bile yükselmiş, ek yerleri varsa oralara da bak, tesisat çok ciddi bir şekilde etkiliyor.

Hızınızı 2.4GHz ve 5 ghz den ayrı ayrı bağlanıp ttnet hız testi linkini kullanarak deneme yapabilir misiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • drvimu kullanıcısına yanıt
    75 mbit hattı 65 te bağlanmış hat kalitesinin daha yükselmesi gerekiyor o arkadaşın sorununun çözülmesi için.

Türnet hız testi yavaş çıkıyor biraz sunuculara bağlantı hızı iyi değil. O da etkiler tabi de ilk önce hat değerleri kötü şu durumda onun düzelmesi lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 24 Eylül 2017; 15:21:22 >
  • Ac modeme ihtiyacım var ama bunu alıp almama konusunda kararsızım

İş yerinde tplink vr2600 archer var çekim gücü yeterli gelmiyor. Ek repeater falan kullanmak istemiyorum

Ac88u ya bakıyorum yine çekim iletim sorunları var

Çok şey mi istiyorum

• drvimu kullanıcısına yanıt
    Duvarların yapısı çok etkiliyor ve modemlerin çıkış gücü sınırlı sonuçta. Bu modemler sinyal seviyesi azalsa bile performansı iyi bence. Vr2600 ile arasında pek fark olmaz sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: ₯

snr yazıyor ya tam 75 mbitte 75 mbit almak için o snr nin 14-15 dB olması lazım ki desteklenen hız 100 mbit e yakın olmadıkça snr o kadar yükselmez. snr 15 dB den aşağı indikçe performans azalır. Sende snr nin değişmemesi normal çünkü hala hattın 75 e kadar gelmemiş bu yüzden modemin bağlandığı hız ile desteklediği hız paralel olarak artıyor ve snr değişmiyor. Senin hızının 75 mbit görmesi için alttaki kapasitenin 95-100 mbit olması lazım ki bağlantı hızı 75 te takılacak 75 ten yukarı çıkmayacak ve snr artacak. 5 tane paralel varsa o değerler az bile yükselmiş, ek yerleri varsa oralara da bak, tesisat çok ciddi bir şekilde etkiliyor.

Daire girişinden direkt hat çekip onu da test ettim ama sorun apartman girişinde bence (8.katta oturuyorum) değerler hiç değişmedi , aklıma takılan diğer nokta da upstream için Snr bu kadar iyiyken downstream için nasıl bu kadar düşük olabiliyor. Aynı kablo değil mi sonuçta?

Bina girişinde öyleyse konumunuz 75 desteklemiyor demektir o zaman lokal kabloda sorun yoksa iyileştirme için yapılacak bir şey yok mesafe kaynaklı en fazla o hızı alabilirsiniz.

Upload her zaman yüksek olur çünkü upload hızı 20 desteklerken 4 kullanırsanız 5 kat fark olduğunu düşünün o yüzden o kadar iyi. Kablo aynı kablo da o kabloda kullanılan kapasitede upload ile download aralığı farklı. 8 cm lik bir cetvel düşünün bunun ilk 2 cm upload alanı sonraki 6 cm i download alanı oluyor. İlk 2 cm lik alanda yani 20 mm de 4 mm yi kullanıyorsunuz 16 mm alan boş kalıyor, diğer kalan 6 cm lik alanda neredeyse 6 cm i tamamen kullanıyorsunuz. Upload için boş kısım kalmış ama download tam dolu o yüzden snr çok düşük. 6cm lik alanın 6cm ini tam kullanırsanız snr 6dB oluyor ve hatta kopmalar olabiliyor. Upload hızınız 20 desteklerken paketteki upload hızı da 20 olsaydı 2 cm alanın neredeyse tamamı kullanılacaktı ve upload snr de çok düşecekti.

Download snr nin yükselmesi için internet hızının 32 Mbit gibi bir değerde olması lazım. Şu an kapasitesini çok üzerinde o kadar üzerinde ki paket hızına bile gelmemiş ki Allah'a emanet çalışıyor, normal kullanım için üzerine çıkması gerekiyor. 50 bile olabilir denemek lazım 50 mbitte snr nasıl olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 24 Eylül 2017; 23:43:17 >

• golge44 G kullanıcısına yanıt
    454 beta için

- QIS(Quick Internet Setup) enhancement for setup via WiFi.
    - xDSL Datapump/Driver updated: A2pvfbH043k/A2x026r.
    - Fixed Germany ISP o2 Online VDSL2 sync issue.
    - Fixed 5GHz band some channels missing on UI issue, in certain case.
    - Fixed System Log > General Log > CPU detail info could not be displayed after 2.4GHz radio disabled issue.

• DSL-AC88U beta firmware yapı 455 now available, with following 5GHz band 4 channel issue fixed

DSL-AC88U_v9.10.04_build455.zip

https://www.asuswebstorage.com/navigate/s/FC775F891E0640AA85BB6194D95BD82BY

• Çok hizli yazilim çıkarıyorlar uzerinde calisiyorlar demekki yakında stabil bir modem olur.

• Normal yazılım bayağıdır güncellenmedi, sanırım sebebi bazı ufak sorunların çözülmeden yayınlanmak istenmemesi.
  • yeni frimware ile modemin 3 5 dk ip alamama sorununu cözmüşler güzel olmuş
  • Yeni yazılımı yükledim fabrika ayarlarına dönmedim tam sürüm çıktıgında dönerim.
  • BuBBa123 B kullanıcısına yanıt
    O birazda modem çok ana sistem tarafıyla da ilgili olabilir, bazen 10 dakika ip almayablir. Hattınız koptu yada modemi kapattınız diyelim. Ana sistemde 3-5 dakika eğer eski ip niz gitmezse sistem o 3-5 dakika içerisinde modeme ip vermeyebiliyor.
  • Ben güncelledikten sonra yedek alıp arkadaki reset butonundan sıfırladım ve sonra yedeği geri yükledim.
  • hocam dogrudur tessaduf denk gelmiştir.

peki şöyle bi sorunum daha var modem internette bağlı bazi sayfalara girebiliyorum bazi sayfalara giremiyorum bunun sebebi ne olabilir (google dns kullaniyorum modeme reset atinca düzeliyor)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BuBBa123 -- 26 Eylül 2017; 22:39:36 >
  • BuBBa123 B kullanıcısına yanıt
    DNS ile ilgili olabilir mi aklıma hiç bir şey gelmiyor.
  • Zaman zaman kopma yaşıyorum. 68u ile son bir yıldır kopma nedir bilmezdim. Bunda net kesiliyor 2 dk içinde geliyor.

• 
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.