Şimdi Ara

ARACINIZDA ÇÖZEMEDİĞİNİZ elektronik ABS ve beyin tamiri ve arızası 2022 SORUNLARI (45. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.803
Cevap
73
Favori
793.918
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • selamlar hakan bey 2001 seat cordoba signom var araç giderken gösterge panelindeki ışıklar (kontağı yarım çevirdiğinde yanan immobilizer, şarj ve yağ lambaları) yanıp sönüyorlar bunu aralıklı olarak yapıyor. sorunun çözümü hakkında bilgi verirseniz sevinirim.
  • hakan usta 2006 model dizel motor easytronik opel corsa aracım kontağı çevirdiğimde motor çalışmadan önce araç arıza ışığı yanık kalıyor ve sönmüyor motor çalıştırınca sönüyor sorun ne olabilir
  • hakan ustam artık soruları cevaplamıyor musunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cumpas

hakan usta 2006 model dizel motor easytronik opel corsa aracım kontağı çevirdiğimde motor çalışmadan önce araç arıza ışığı yanık kalıyor ve sönmüyor motor çalıştırınca sönüyor sorun ne olabilir

Bu durum normal öyle olması gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jeyamsan

selamlar hakan bey 2001 seat cordoba signom var araç giderken gösterge panelindeki ışıklar (kontağı yarım çevirdiğinde yanan immobilizer, şarj ve yağ lambaları) yanıp sönüyorlar bunu aralıklı olarak yapıyor. sorunun çözümü hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

Aracını cihaza bağlattırın ve çıkan arıza kayıtlarına göre işlem yaptırın.
  • aracı cihaza bağlattım bir sorun görünmedi
  • hakan usta merhaba.
    20 gün önce 99 brava sx aldım. aracımda şöyle bir sorun var. yardımcı olursanız sevinirim. başıma geleni anlatıyorum.
    şehirler arası yolculuk sırasında araba sollamaya kalktım 4 üncü vitesteyim arabayı geçtim 5 atayım dedim ama arabada enjektör lambası yandı gaz yemedi ve araba istop etti.zor bela durabildik. konyada bi elektirikçi ustaya gittik bilgisayara bağlattı bilgisayar ateşleme bobinini gösteriyo dedi. birkaç günsonra aynı olay yine başıma geldi. bende bobini değiştirdim.
    fakat dün konyadan ankaraya geldim yine 4 den 5 e atarken enjektör lambası yandı gaz yemedi 6-7 sn sonra söndü yola devam ettim.
    ustam böyle bir sıkıntı yaşıyorum bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.
    iyi günler.
  • Selam hakanusta kolay gelsin.Benim sorum MeganeII 2008 model 1.4 benzinli (lpgsiz) aracın gaz emisyonunu kontrol ettir diye bir ikaz verdi iki gündür sönmedi,herhangi bir işlem yaptırmadan oluştu sorun yani durup dururken.Problem ne olabilir sizce.Şimdiden teşekkürler ilginize.
  • Hakan Ustam benim sorunum biraz daha karisik gorunuyor, aracim 2003 mondeo 2.0.

Aracin kisa farlarini yaktigimda xenonlar yanmiyor, sadece ic isiklar yaniyor; ancak uzunlari yaktigimda bir sorun yok xenon calisiyor. Bu sorunu nasil halledebiliriz?
  • hakan bey merhaba bende size cok önemli bir soru sormak ıstıyorum lütfen ilgilenirseniz gercekten cok sevınıcegım aracım 2001 model opel corsa c maalesef tam tespıt yaptırmadım ama arac bazen stop edıyor ve pompaya gıden benzını kesıyor daha dogrusu elektrıgı dedılerkı motor beyni arızalı fanların 2ncı devresı devreye gırmez falan korktucu seyler soylendı ne yapmam lazım lutfen sasırdım kaldım yardım edermısınız?
  • 2003 model ford focus aracımın akü lambası devamlı yanıyor diye oto elektrikçi gittim. arac calışır durumdayken sarj 17,6 çıktı yüksek sarjdan dolayı sarj dinamo konjektörünü degişti. akü sarj seviyesi şimdi 13,6 ları gösteriyor ama akü gösterge lambası yanmaya devam ediyor. ve bu lambayı bi türlü söndüremiyorlar. benim aractaki dinamoyu aynı marka ve model araca takılıyor ve o araçta akü lambası yanmıyor yüksek sarjdan dolayı beyinde herhangi bir zarar meydana gelmiş olabilirmi yardımlarınız için şimdiden tşkrlr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yılmazateş -- 9 Haziran 2010; 22:57:04 >
  • Öncelikle böyle faydalı bir forum açtığınız için teşekkür ediyorum sorunuma gelince aracım -ford fiesta TDCİ bir süre öncesine kadar aracımın çakmağı çalışıyordu biraz oksitlenme yapmış sanırım bende aracın anahtarıyla biraz oksitlenmeyi gidermek amacıyla oksitlenen yere sürttüm daha önce azda olsa çalışıyordu şimdi hiç çalışmıyor bunula ilgili ne yapmalı acaba tamir edilebilirmi diyorum yoksa çakmaklığı değiştirmek mi gerekir tabi görmeden tanı koyabilmek biraz zor ama
  • cevap yokmu ya?
  • geçen marş motorrunu farkettim yanında vida var üzerinden şddetli kıvılcım çıkıyor marşa basınca neden kaynaklanıyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: webstır

hakan usta merhaba.
    20 gün önce 99 brava sx aldım. aracımda şöyle bir sorun var. yardımcı olursanız sevinirim. başıma geleni anlatıyorum.
    şehirler arası yolculuk sırasında araba sollamaya kalktım 4 üncü vitesteyim arabayı geçtim 5 atayım dedim ama arabada enjektör lambası yandı gaz yemedi ve araba istop etti.zor bela durabildik. konyada bi elektirikçi ustaya gittik bilgisayara bağlattı bilgisayar ateşleme bobinini gösteriyo dedi. birkaç günsonra aynı olay yine başıma geldi. bende bobini değiştirdim.
    fakat dün konyadan ankaraya geldim yine 4 den 5 e atarken enjektör lambası yandı gaz yemedi 6-7 sn sonra söndü yola devam ettim.
    ustam böyle bir sıkıntı yaşıyorum bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.
    iyi günler.

Ateşleme sisteminin primer (giriş) veya sekonder (çıkış) devresini kontrol ettirin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Chaossx

Selam hakanusta kolay gelsin.Benim sorum MeganeII 2008 model 1.4 benzinli (lpgsiz) aracın gaz emisyonunu kontrol ettir diye bir ikaz verdi iki gündür sönmedi,herhangi bir işlem yaptırmadan oluştu sorun yani durup dururken.Problem ne olabilir sizce.Şimdiden teşekkürler ilginize.

Aracınızın yakıt sistemi ile ilgili bir arıza olduğu için servise gitmeniz gerekmektedir.Cihaza bağlattırın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kkng

Hakan Ustam benim sorunum biraz daha karisik gorunuyor, aracim 2003 mondeo 2.0.

Aracin kisa farlarini yaktigimda xenonlar yanmiyor, sadece ic isiklar yaniyor; ancak uzunlari yaktigimda bir sorun yok xenon calisiyor. Bu sorunu nasil halledebiliriz?

Zenonlar orjinal mi?
  • merhaba.aracım clio hb 1.4 16v 2004 model.sorunum motor sıcakken ilk çalıştırmada rolantinin stop edecek kadar düşmesi(bazen de stop etmesi) ve motorun aşırı titremesi.ancak soğukken arabam sorunsuz problem nedir acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: musti_301

merhaba.aracım clio hb 1.4 16v 2004 model.sorunum motor sıcakken ilk çalıştırmada rolantinin stop edecek kadar düşmesi(bazen de stop etmesi) ve motorun aşırı titremesi.ancak soğukken arabam sorunsuz problem nedir acaba

Aracızını cihaza bağlattırın arıza kaydı yoksa motorsuyu sıcaklık sensörünün düzgün çalışıp çalışmadığına baktırın.
  • hakan usta sana bi kaç sey belirteyim öncelikle 93 tempra sxak alcam 1 araçta dijital gösterge gelip gidiyomuş 2 sağ amortisörü patlakmış 3 ekzoz manifoltu delikmiş bunların hepsini bana maliyeti ne olur tahmini olarak bide araç bakmaya beraber gitme sansımız var mı yanımda usta olarak götürebilirmiyim ve ne kadara gidersin şimdiden tşkler
  • 
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.