Şimdi Ara

Apple TV [ANA KONU] (97. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
17.338
Cevap
310
Favori
782.603
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Durup dururken böyle görsel şovlar yapıp kanımıza girerek bu dolar kurunda yine bir dünya masrafa sokacaksınız bizi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Papirus

Yahu sizin başka işiniz yok mu ?

Durup dururken böyle görsel şovlar yapıp kanımıza girerek bu dolar kurunda yine bir dünya masrafa sokacaksınız bizi...
    Beni bilirsin seytanin avukatı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Beni tavladınız mesela 😁 bu kadar basitse denemeye değer. Yaza doğru ilk işim bu sistemi almam olacak

• quote:

Orijinalden alıntı: Aichera

Beni tavladınız mesela 😁 bu kadar basitse denemeye değer. Yaza doğru ilk işim bu sistemi almam olacak
    Apple TV hos cihaz

Hue ile sencron isi icin almanıza değmez

Hue nin led ler de tek tek baska yanma isi yok

Yukarda bi link var o cihaz olur yada arkadaşlar in yöntemi olur

Hue ev de mükemmel

Hocam bende Apple TV var zaten sorunsuzca kullanıyorum. Hue kısmını merak ettim film falan izlerken böyle Işık’lar falan hoş olur sanki

• quote:

Orijinalden alıntı: Aichera

Hocam bende Apple TV var zaten sorunsuzca kullanıyorum. Hue kısmını merak ettim film falan izlerken böyle Işık’lar falan hoş olur sanki
    Hue nin led in ismi spirit bu led 2 mt yada ek yaparsan 9 mt kadar gider bir kontrol cu ile hal böyle bir kontrolcü iken her yanan led ayni renk yanıyor bir sağa bir sola bir alta ayrı led koyarsan alt ayrı sağ ayrı sol ayrı bi renkler değişir ama çok masraf olur bu halde bile iyi olmaz

Bu arkadaşların yöntem ve benim paylaştığım link Le her led şeritteki her led lamba baska baska yanıyor

Hue Le olmaz o

• newfel kullanıcısına yanıt
    Amfinizde çift çıkışlı HDMI var ise tabii splitter'a gerek yok ama dediğim gibi bu durumda 4K içerik TV'ye 1080p olarak downscale olacak.

Yok ben 4K içeriğimi TV'ye 4K gelmesini istiyorum derseniz mecburen benim daha önce linkini verdiğim işini iyi yapan kaliteli bir splitter almanız gerek. Bu tamamen sizin TV'de izlediğiniz içeriği nasıl görmek istediğinizle alakalı yani. Kimisi 4K diye takmaz veya 10880p ile 4K yı ayırt edemez ama bizler genelde ruh hastası adamlar olduğumuz için 4K splitter alıyoruz

Splitter konusunda Aliexpress'den muhtelif splitter alan bir çok kişinin aldıkları splitter çıkışlarında 4K ve 1080 olarak ayırmayı başaramadıklarını okudum. Bu nedenle ben sürpriz yaşamamak için işini yapan bir splitter aldım.

• eozen81 kullanıcısına yanıt
    Hahhaha evet ruh hastası tabirine katılıyorum. Hyperion daki postunu okuyordum şimdi.
    Amazon sizin kullandığınız splitteri Türkiye'ye gönderime kapamış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: newfel

Hahhaha evet ruh hastası tabirine katılıyorum. Hyperion daki postunu okuyordum şimdi.
    Amazon sizin kullandığınız splitteri Türkiye'ye gönderime kapamış.
    Splitter almak istersenizhttps://www.shipito.com gibi siteden faydalanabilirsiniz, onlar aracılığı ile alabilirsiniz, tabii dediğim gibi masaflı olacağına şüphe yok, boşuna ruh hastası değiliz yani
  • Papirus P kullanıcısına yanıt
    Abi nereye baksam kimin yanına gitsem sıkıntı, mutsuzluk acayip bir kasvet var insanlarda.

Bende böyle stres atıyorum.

• Dostlar bir yakınım apple tv 4k aldı.
    şimdilik nas yok ilerde alacak.
    Taşınır hdd yi laptopa bağlayıp filmleri apple tv samba ile izleyecek.
    Laptopda usb 3 yok hdd yi usb 2 ile baplayacak.
    usb 2 4k filmlerin aktarımında sorun çıkarırmı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aykutx

Dostlar bir yakınım apple tv 4k aldı.
    şimdilik nas yok ilerde alacak.
    Taşınır hdd yi laptopa bağlayıp filmleri apple tv samba ile izleyecek.
    Laptopda usb 3 yok hdd yi usb 2 ile baplayacak.
    usb 2 4k filmlerin aktarımında sorun çıkarırmı acaba?
    Sorun olmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

Sorun olmaz

Alıntıları Göster
    Teşekkürler o zaman şimdilik böyle kullansın.
    Asustor 1002 aldırırım ben ona
  • eozen81 kullanıcısına yanıt
    Bu linkleri incelicem.
    Ayrı yanabilen ledler ayrıca kontrollüye ihtiyaç duyuyor mu klasik ledler gibi o kısmı kafama takıldı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • onkal kullanıcısına yanıt
    Programlanabilir ledler WS2801, APA102, WS2811b gibi modeller var, kontrol edilebilmesi için her lede bir çip eklenmiş. Bunları kontrol etmek için Hyperion kullanılıyor onun içinde Linux. Önerilen modeller arasında tercih yapmak size kalmış. Her modelin metreye 30 ile 144 adet led düşenleri var. Ben zamanında WS2801 tercih etmiştim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi newfel -- 22 Ekim 2018; 0:24:23 >
  • newfel kullanıcısına yanıt
    Evet hocam inceledim biraz WS2801, APA102, WS2811b arasındaki farklara bakıcam. Bazı modeller Türkiye'de var diğerleri Ali'de mevcut.
  • onkal kullanıcısına yanıt
    Benim tek eksiğim splitter olduğu halde kurdan dolayı bekliyorum.

Sıfırdan epey maliyetli olur, tabi kişisel tercihlere karışamam.
  • LED alırken şöyle düşünün, bu proje bir seferlik bir yatırım ve almışken en iyisi en az 60 led/m yani 1 metrede 60 led olan LED'lerden almaktır. LED'lerin sık olması izleme sırasında renklerin daha dolgun ve uyumlu olmasını sağlıyor.

Kontrolcü Raspberry PI oldu benim projemde, ana bileşenler gene tekrar edilecek olursam:

1. SK9822 chip programlanabilir LED (5 metre olarak satılıyor genelde, ben Aliexpress'den aldım)
    2. HDMI grabber (UTV007 chipsetli olacak, Aliexpress'den aldım, bu önemli bir aparat her yerde yok)
    3. Raspberry PI Zero Wireless (TR'den SAMM teknolojiden aldım)
    4. LED'leri yakacak güçte trafo (Türkiye'den GG'den aldım)
    5. LED'leri TV arkasına konumlarken köşelerde lehim gerekebilir veya aldığınız LED'e uyumlu köşeleri dönmek için konnektor kullanabilirsiniz (Benim Aldığım Konnektör >>İlan Linki<<
    5. Çeşitli kablolar, Raspberry PI kutusu, çift taraflı bant

TV'ye LED'leri ve sistemi montaj sırasında çektiğim bir fotoyu da buraya koyayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eozen81 -- 22 Ekim 2018; 11:29:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: eozen81

LED alırken şöyle düşünün, bu proje bir seferlik bir yatırım ve almışken en iyisi en az 60 led/m yani 1 metrede 60 led olan LED'lerden almaktır. LED'lerin sık olması izleme sırasında renklerin daha dolgun ve uyumlu olmasını sağlıyor.

Kontrolcü Raspberry PI oldu benim projemde, ana bileşenler gene tekrar edilecek olursam:

1. SK9822 chip programlanabilir LED (5 metre olarak satılıyor genelde, ben Aliexpress'den aldım)
    2. HDMI grabber (UTV007 chipsetli olacak, Aliexpress'den aldım, bu önemli bir aparat her yerde yok)
    3. Raspberry PI Zero Wireless (TR'den SAMM teknolojiden aldım)
    4. LED'leri yakacak güçte trafo (Türkiye'den GG'den aldım)
    5. LED'leri TV arkasına konumlarken köşelerde lehim gerekebilir veya aldığınız LED'e uyumlu köşeleri dönmek için konnektor kullanabilirsiniz (Benim Aldığım Konnektör >>İlan Linki<<
    5. Çeşitli kablolar, Raspberry PI kutusu, çift taraflı bant

TV'ye LED'leri ve sistemi montaj sırasında çektiğim bir fotoyu da buraya koyayım

Elinize sağlık tahmini rakam ne bu 65 inç tv icin

Tahmini rakam derken en masraflı kalem yurtdışından aldığım için LED'ler ve UTV007 HDMI Grabber.

Bu ikisi zaten Ali express'de ortalama 53+17= 70 USD civarı .

Diğer parçaları TR'den fiyatlarına bakabilirsiniz, tahmini 200-250 TL tutar sanırım Karşılığında alınan deneyim çok keyifli oldugundan bence değer, bir gün bile pişman olmadım.

Neticede bu kurulan sistemde sürekli ekrandaki şeye göre LED'ler yanmıyor, isterseniz sürekli istediğiniz rengi yakıyorsunuz isterseniz Hyperion yazılımı sayesinde COLD/Full Color/Blue/Green gibi farklı renk tonları ile ekran sürekli renk değiştiriyor.

• 
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.