Şimdi Ara

Apple M1 Mac [ANA KONU] (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.920
Cevap
235
Favori
394.634
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tripleseven

apple işi biliyor valla, ayarla bigsuru m1le çalışırken safariyi sürekli ram üzerinde tutması için, sonra karşısına eski nesil low-and intel koy, gelsin 'upto 9x' 👍🏻

her türlü sıkıntıyı feedbackleyin beyler de seri düzelsin adam olunca alırız bizde 👍

"Siz" önce bir doğru yazı yazmayı öğrenin sonra MacBook alırsınız. 👍🏻

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fansız bir cihaz için güzel bir performans.

• Dikkat, bu video URSA 12K BRAW sample barındırmaktadır! :)

• Başka bir video render'ı üzerine inceleme. 10bit HDR 4k60 görüntüyü sıkıntısız oynatabiliyor MBA, drop yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LazerBülbül -- 18 Kasım 2020; 17:10:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hattat.

Hocam daha ne olacaktida degmez diyorsunuz.   Touchbar ve daha uzun pil ömrü zaten tek basina yeterli sebepler bence.

+ olarak 13 Pro da Air'dan daha iyi hoparlorler mevcut. Sanırım 16" mbp deki hoparlorlerin aynisi. Bir dizustu makinedeki en iyi hoparlorler.

Alıntıları Göster

Tabi herkesin beklentisi farklı :) benim işim performans olduğu için ve yapacağım işler uzun süreli cpu yoracak işlemler olmadığı için, benim için mantıklı değil Apple M1 Mac [ANA KONU] 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozan1910 -- 18 Kasım 2020; 17:13:39 >

• Hattat. kullanıcısına yanıt
    Touchbar olması tabiki iyi bir artı ama şu zamana kadar kullandığını duyduğum kimse olmadi yabancı videolarda izlediğim kadari ile söylüyorum çoğu kişi sevmiyor.Hoparlor olarak Macbook airin sesi daha yüksek ama basslari zayıf diye biliyorum.16 Macbook pronun hoparlörleri 13 modelinddn çok daha iyi.

Bende touchbarli 13 2020 Macbook kullaniyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Xcode kullanan biri Macbook Air tercih etmesi durumunda fansiz tasarım sıkıntı çıkarır mı ne dersiniz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: cmuniryavas

Xcode kullanan biri Macbook Air tercih etmesi durumunda fansiz tasarım sıkıntı çıkarır mı ne dersiniz ?

Benim işim yazılım ve şuana kadar araştırmalarım sonucu mba alacağım

• M1 Mac Mini teardown'u aşağıda. MBA veya MBP gören var mı? Ben henüz denk gelmedim.

Link

• Özellikle öğretmen vb kişiler için hünlük kullanımda uyumluluk sorunları yaşatır mı? Kendim için değil ama tavsiye isteyenler oluyor. Meb de okul yöneticileri dys diye Java tabanlı bir yazılım kullanıyor mesela.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ozan1910 O kullanıcısına yanıt
    Siz hali hazırda bir sipariş verdiniz mi ? Şuan ne kullanıyorsunuz cihaz olarak

• quote:

Siz hali hazırda bir sipariş verdiniz mi ? Şuan ne kullanıyorsunuz cihaz olarak

mba 2020 i5 kullanıyorum

• ozan1910 O kullanıcısına yanıt
    Bendede mbp 2020 13 base var değiştirme niyetindeyim

• cmuniryavas C kullanıcısına yanıt
    Ben ocakta mba siparisi vermeyi dusunuyorum

• tripleseven kullanıcısına yanıt
    Peki siz hangi cihazı kullanıyorsunuz

Hocam sizde Air i5 2020 alıp satmissiniz... Kimse müneccim değil çıkanı değerlendiriyoruz burda...

• quote:

Hocam sizde Air i5 2020 alıp satmissiniz... Kimse müneccim değil çıkanı değerlendiriyoruz burda...

Hahaha doğru mu bu? Şimdi anlaşıldı bu üslubun sebebi... Apple M1 Mac [ANA KONU] 

• Apple M1 Mac [ANA KONU]

Mantıken MBA i5 air'e 9bin tl vermiş bir insanın kendini kötü hissetmemek adına m1 kötülemesi daha mantıklı değil mi? Kaldı ki senin dediğin bile olsa hiçbir anlamı yok dediğinin çünkü ad hominemden geçilmiyor şu başlık. Yukarıda arkadaş hangi bilgisayarı kullandığını söylemeye haklı olarak çekindi çünkü her an biri gelip "aaaaa şimdi belli oldun derdin" diyebilir. Kimin ne bilgisayar kullandığı konuyla alakasız. Somut verilere bakarak yorum yapıyorsa insanlar dinlersin, makul konuşuyorsa dinlersin, öyle yapmıyorsa geçer gidersin. Kullandığı bilgisayara bakıp bir insanın söylediği şeyi verilerle çürütmek yerine ad homineme başvurmak hiçbir şeyi çözmüyor.

Mesela diyelim ki biri m1 alacak o yüzden m1 övüyor. E söyledikleri gerçekse ve veriye dayanıyorsa senin o adama "m1 alacaksın, o yüzden övüyorsun" demen neyi değiştirir? Cihaz gerçekten güçlü, istersen m1 alacağın için böyle diyorsun de o adama, neyi değiştirir bu? Ya da adam gelmiş m1 gömüyor, çünkü yeni cihaza geçmeyecek fakat söyledikleri şeyler her şeye rağmen geçerli şeyler. Mesela diyor ki yazılım sorunu var. E var şu an, hatasız değil software kısmı. Adam tutup da baştan ayağa çöp demiyor ve sadece negatif bazı noktalara dikkat çekiyorsa benim o insana "tabi m1 almayacaksın göm bakalım" demem ne işe yarayacak? Nedir bu kavga arayışı bu başlıkta anlayamadım. Laflarım bir tek sana değil, yanlış anlama. Senin mesaj denk gelince buraya döktüm içimi Apple M1 Mac [ANA KONU] 

Edit: İmlâ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1AB9A40D5 -- 18 Kasım 2020; 17:51:2 >

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.