Şimdi Ara

Apple MacBook ve iMac Fırsatları (Tüm Modeller) [ANA KONU] (65. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
15 Misafir (1 Mobil) - 14 Masaüstü1 Mobil
5 sn
25.943
Cevap
898
Favori
1.751.098
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
88 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tonymontana44

Ustadim benim icin onemli olan klavye ve hiz. Klavye cok az insan icin oncelik benim gibi. Ben yazi yazmak ve web browsing icin kullanacagim. Ama diyorlar ki film izlenince bu makine isiniyor. Bu durumda benim.kafami karistiriyor. Yani airim cok mu gerisinde performans olarak? Eger performansi geride degilse fazla 1000 tl ekstra verilebilir buna.

klavye ikisinde de aynı boyutta hocam. Performans olarak baya fark vardır ama 15 inç ile:) evinizde masaüstünde duracak ise 15 inç alın tabiki.
  • selam arkadaslar,

touchbarsız macbook 16-17 almayi düsünüyorum, var midir yakinlarda firsat vs bilginiz, veya satan tanidiginiz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rapac -- 27 Kasım 2017; 14:50:35 >
  • bu arada gecen haftaki tecrübelerimi buraya yazayım, macbook almak isteyen arkadaslara belki yardimi olur.

13 kasımda MLVP2TU/A touchbarlı macbookpro satın aldım. bir yazılımcı için touchbar o kadar sıkıntılı bir durum ki anlatamam. sürekli elim backspace yerine touchbardaki siri'ye gidiyor, siri açılıyor. ne bileyim escnin dokunmatik olmasi falan hic hosuma gitmedi. MBP kullanırken eli sürekli klavyede olan/olacak arkadaslar icin önermem. ama mesela film/dizi icin, internette surf icin aliyorsanız touchbar güzel islev görüyor. apple'ın kendi yazılımlarında touchbar farklı işlevler gösteriyor, mesela safaride iş görüyor, ama chromeda değişkenlik göstermiyor.

diğer yandan yeni nesil klavye müthiş olmuş. 2 gün kullandım iade ettim, şimdi yeni touchbarsız macbook alacağım, dün vatanda 2015 macbooku denedim, klavye o kadar farkediyor ki insan eski klavyelerde yazı yazmak istemiyor. her ne kadar type-c girişler sıkıntı yaratsa da sırf klavyesi ve geniş touchbarı için 16-17 almak istiyorum. forcetouch çok iyi bir şey. kullanmasını bilirseniz baya pratik, iş görür bir özellik.

bir de hoparlörden bahsedeyim, abi o hoparlör nedir ya. baya iyi. 2 günde hayran kaldım cihaza. evde 27 inclik sistem var, dizi izeyecegim zaman macbooku tercih ediyordum. ilk macbookumdu, 2 gün kullandim iade ettim, simdi diger leptoplar cop gibi geliyor:) alacaksaniz 16-17 almaya bakın.

• Bilen arkadaşlara soruyorum kutusu açılmamış macbookun garantisi başlarmı yoksa etkinleştiğindemi aktif garanti başlar ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • blasko77 kullanıcısına yanıt
    Cihaz etkinleştirildiğinde başlar apple garantisi.

• rapac kullanıcısına yanıt
    Apple 17 inç macbook çıkarmayalı yıllar oldu. 15.4 inç alabilirsiniz en büyük

• quote:

Orijinalden alıntı: oksit

Apple 17 inç macbook çıkarmayalı yıllar oldu. 15.4 inç alabilirsiniz en büyük

macbook 16-17den kastım çıkış senesiydi hocam, klavyesi ve ses sistemiyle yeni kasa macbookları kastettim.
  • Şu linkteki ürün 11500 lira. Aynı Amerika'dan 10000lira'ya geliyor. arada %10 fark var sadece. Iphone'lara göre kar marjı daha az ilginç bir şekilde. Hatta burada kdv %18 ve Amerika'da %6 (michigan) olduğunu varsayarsak, Türkiye girişindeki gümrükle birlikte, Apple, Türkiye'de bu üründen Amerika'dakinden daha az kar ediyor gibi duruyor.

http://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_apple-mptr2tu-a-15-in%C3%A7-macbook-pro-with-touch-bar-2-8-ghz-quad-core-i7-256gb-space-grey-1175348.html

• quote:

Orijinalden alıntı: kill1033

Şu linkteki ürün 11500 lira. Aynı Amerika'dan 10000lira'ya geliyor. arada %10 fark var sadece. Iphone'lara göre kar marjı daha az ilginç bir şekilde. Hatta burada kdv %18 ve Amerika'da %6 (michigan) olduğunu varsayarsak, Türkiye girişindeki gümrükle birlikte, Apple, Türkiye'de bu üründen Amerika'dakinden daha az kar ediyor gibi duruyor.

http://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_apple-mptr2tu-a-15-in%C3%A7-macbook-pro-with-touch-bar-2-8-ghz-quad-core-i7-256gb-space-grey-1175348.html

aralık başıdna amerikadan bir torba arkadaşım geliyor, macbook getirtme işini düşündüm ama hiç içime sinmedi. dediğiniz gibi çok karlı olmuyor + klavye seti değişik. enter tuşu yamuk, virgül enterın üstünde vsvs.. beklediğimize değmiyor.

• Bu cihaz yanılmıyorsam 2016 versiyon olan. B&H de 2000 usd altına bulunuyor.

Bu hafta black friday için amerikadaydım. 2017 macbook pro 15 inç. 512 gb disk 4 gb ekran kartlı modelini 2550 usd ye bestbuydan aldım. Türkiye apple store fiyatı 13500 tl. Ama başka sitelerde 12 bin TL ye kadar bulunabiliyor. Vergi ödemedim. En güzelide zamanında amazonda 1 usd 2.8 tl iken aldığım 2500 usd oldu. 2000 tl için değermi bilmiyorum ama amerikada güzel fırsatlar oluyor.

• blasko77 kullanıcısına yanıt
    garanti başlangıcı fatura tarihidir, etkinleştirme tarihi değil

quote:

...son kullanıcı tarafından Türkiye'deki perakende satış noktasından satın alınma tarihlerinden itibaren İKİ (2) YIL süreyle malzeme ve işçilik hatalarına karşı ("Garanti Süresi") sağlar.

https://www.apple.com/legal/warranty/products/turkey-universal-warranty.html
  • inşaat mühendisliği öğrencisiyim 5 yıllık hp dizüstü artık emekliliğe ayır beni diyor ve benim birkaç ay içinde yeni bir makine almam gerek ama tekrar windows almak istemiyorum .bu doğrultuda sap2000,autocad ,netcad gibi programları rahatlıkla açabilecek sorunsuz kullandıracak bir makine almam gerek bu şartlarda MacBook ,MacBook pro veya MacBook Air modellerinden hangilerini almam gerekir ? Daha önce mac deneyimim olmadığı için hangi işlemcilerin yeterli olabileceği Hakkında bir fikrim yok açıkcası bu doğrultuda bilen arkadaşlar bilgi verir ve sıcak fırsat gören şuanda nereden en uyguna alınabileceğini bilenler aydınlatabilirse sevinirim

• viktory.. V kullanıcısına yanıt
    Pro
  • viktory.. V kullanıcısına yanıt
    quote:

bu doğrultuda sap2000,autocad ,netcad gibi programları rahatlıkla açabilecek sorunsuz kullandıracak bir makine almam gerek

Önce bu programları Mac ile nasıl kullanabileceğinizi kendi sitelerinden öğrenin.

Gerekirse Apple destek sayfalarına başvurup uygun modeli bulmaya çalışın. Hatta destek sayfaları aracılığıyla sorup iyice araştırın.

Mümkünse Air almayın. Ekran kalitesi, hız ve kapasitesi tatmin etmez.

Doğru seçimi yapıp Mac’e geçin, huzur ve mutlulukla kullanın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler MacBook Air gibi makinelerde kullanan birkaç kişi var autocad vs programları ama çok randıman alamadılar benimde aslında öğrenci olarak ayırabileceğim bütçe çok yüksek olmasa da 2016 model bir makine alabilirim belki MacBook Pro. Kullanım uzun soluklu olmasını istiyorum özellikle bu sebeple MacBooklarla ilgilenmek istedim . Uygun bir fiyat yakalanabilirse MacBook Pro araştırmalarıma göre uygun gibi

• Çok pahalı ya macbook pro da bir türlü alamadım şimdi de az buçuk para biriktirdim kampanya bulamıyorum şu an da 6bin liraya filan touchbarlı macbook pro bulursam güzel olucak bulan arkadaşlarda paylaşırsa çok sevinirim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi garmen -- 3 Aralık 2017; 21:44:22 >
  • garmen G kullanıcısına yanıt
    Apple 13" MacbookPro MLVP2TU/A i5 2.9GHZ 8GB 256GB

hocam 2-3 haftalık ürün. kullanmadım. sıfırı 6800 civarı. 6000 civarına satabilirim sıfır aletten hiçbir fark yok hiçbirşeyi yüklenmedi çünkü kullanamdım :) sıfır alet. apple türkiye garantili. n11 11-11 de alındı .satılan 3 mac den biri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imax1 -- 3 Aralık 2017; 22:13:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: imax1

Apple 13" MacbookPro MLVP2TU/A i5 2.9GHZ 8GB 256GB

hocam 2-3 haftalık ürün. kullanmadım. sıfırı 6800 civarı. 6000 civarına satabilirim sıfır aletten hiçbir fark yok hiçbirşeyi yüklenmedi çünkü kullanamdım :) sıfır alet. apple türkiye garantili. n11 11-11 de alındı .satılan 3 mac den biri

Hocam taksit olayı olmadan çok daha zor benim param belli miktarda var gerisini taksite yetiştirmeye filan çalışıcam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi garmen -- 4 Aralık 2017; 1:44:43 >
  • Elimde

MPXV2TU/A

https://www.apple.com/tr/shop/buy-mac/macbook-pro?product=MPXV2TU/A&step=config#

bu model açılmamış kutulu Apple Türkiye garantili var

Sitede 8799 lira

7450 TL ye vereceğim. Ankara içinde elden teslim edebilirim.

Başka model için fiyat sormak isteyen olursa dm den iletişime geçebilir.
  • Uzun süredir macbook almak için bekliyor, para biriktirmeye çalışıyorum ama artık vazgeçtim.

Fiyatlar gerçekten saçma bir noktaya geldi, duygusallığı bırakıp mantıklı bir karar vermem gerekiyor bu noktada artık. Kusura bakmayın ama bu işten para kazanan bir insan olmadığım için bu aletlere bu kadar para vermeyi sindiremiyorum.

Acı tarafı bundan sonra bu durumun iyiye doğru gidebileceği umudum bile kalmadı. Artık bu tarz ürünler bu ülkede yaşayıp bu ülkenin parasını kazanan birçok insan için hayal olmaya başladı.
  • 
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.