Şimdi Ara

Apple MacBook ve iMac Fırsatları (Tüm Modeller) [ANA KONU] (100. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Mbgolcek , Mbgolcek Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 2 Misafir - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
25.941
Cevap
898
Favori
1.750.751
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
88 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: catik

beyler beni samsung tab s6 almaktan vazgeçiriniz...

https://www.youtube.com/watch?v=mRyDZSXzDbg&feature=youtu.be

attgim videoda dex modu ile yapilabilceklerden kisa bir goruntu var

ipad pro 10.5 almayi dusunuoyrum asil amacim pdf soru cezmek...office uygulamalari. internette gezinmek... turkcell dergilik uyg. gazete va okumak... ingilizce calismak da ekleyebilirim

ama samsung tab s6 gorunumu olsun kalemi yaninda yollamasi ve ekim ayi boyunca klavye hediyesi ile kendine cekiyor

en cokda klavye ve dex modu ile tablet bilgisayar gorevini sonuna kadar görecektir gibi geliyor bana

ben ipad pro 10.5 yaptigim beyi bu cihazda yapamam...

tab s6 onceleyen arkdaslar yorum yapabilrse... cunku s6 hic gormeden samsung android coptur demek pek bi sey ifade etmiyor
    ipad i laptop gibi kullanman için uygulamalar vs var fakat asla androiddeki gibi mouse ile klavye ile laptop simulatörü gibi kullanamazsın

• quote:

ipad pro 10.5 almayi dusunuoyrum asil amacim pdf soru cezmek...office uygulamalari. internette gezinmek... turkcell dergilik uyg. gazete va okumak... ingilizce calismak da ekleyebilirim

ama samsung tab s6 gorunumu olsun kalemi yaninda yollamasi ve ekim ayi boyunca klavye hediyesi ile kendine cekiyor

en cokda klavye ve dex modu ile tablet bilgisayar gorevini sonuna kadar görecektir gibi geliyor bana

tab s6 onceleyen arkdaslar yorum yapabilrse... cunku s6 hic gormeden samsung android coptur demek pek bi sey ifade etmiyor
    Ben olsam ya ucuz iPad alırdım misal 2k civarına iPhone 6 yahut MacBook Air 2017 sıfırı 5.500 onu alırdım. 4-5 gibi rakamlar verince hafif Windows veya mac cihazlar var. Tablete klavye takıldı diye çok para vermek içimden gelmiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar elimde macbook pro 2015 i5 8gb olan model var. Kutusunda pil devri daha 20 bile değil. Daha önce herhangi bir şekilde içi açılmadı. Kutusunda duruyor şu anda. 5000 TL gibi bir fiyata satabilir miyim acaba? Sizlere de bir danışmak istedim. Ya da ne kadara gider bu temizlikteki bir cihaz?
  • Dostlar 2019 model Touch Bar'lı MBP'ler çok uçuk fiyattan seyretmiyor. Misal her ne kadar eğitime özel indirim yazsalar da cihaz şu an Pozitif Teknoloji'de 8400 lira. Sizce bunun ana nedeni nedir?

https://www.pt.com.tr/macbook-pro-13-tb-1-4ghz-qc-i5-8gb-128gb-silver?gclid=EAIaIQobChMIyNOzz4245QIVV-DtCh2htAExEAQYASABEgKS5_D_BwE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ydn06 -- 25 Ekim 2019; 22:15:26 >
  • Youtube video editleme için Macbook Air yeterli midir? Bazı yerlerde bu iş için Pro modelinin kullanılması gerek denilmiş.

• Cihazı zamanında kaça aldınız acaba?
  • mediamarktta 6-7k civarına 2019 macbook air gördüm fiyat olarak. tam anlayamıyorum neye göre fiyatlandırılıyor bu cihazlar yahu her dakika dolar gibi oynak
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shrikeen

Arkadaşlar elimde macbook pro 2015 i5 8gb olan model var. Kutusunda pil devri daha 20 bile değil. Daha önce herhangi bir şekilde içi açılmadı. Kutusunda duruyor şu anda. 5000 TL gibi bir fiyata satabilir miyim acaba? Sizlere de bir danışmak istedim. Ya da ne kadara gider bu temizlikteki bir cihaz?
    Ben 6 aylık (18 ay tr garantili) Tüm kutusu aksesuarları hatta jelatini bile duran 2017 macbook air 3,750 almıştım. 4.250 de 24 ay garantili sıfır (hediye gelmiş) ilanı vardı. Buna göre bir fiyat düşün diye yazdım. az veya fazla demek zor. Ancak ben sahsen yeni macbookları (işyerine verdiler) sevmiyorum.
  • quote:

Al gitsin hocam yaa. Note 10.1 2014 var bende imkan olsa 1 dk durmam alirim. Ben de izledim tab s6 cok güzel cihaz
    4999 tl + kılıf hediye idi

Bilgisayarın var mi, ihtiyacın ne bilmiyorum tabii.

Bakma sen 2013 yılının 1500 tl si neyse su an 5000 tl aynı şey. Zamaninda 1500 e almistim bu tableti.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Osiris34

Al gitsin hocam yaa. Note 10.1 2014 var bende imkan olsa 1 dk durmam alirim. Ben de izledim tab s6 cok güzel cihaz
    4999 tl + kılıf hediye idi

Bilgisayarın var mi, ihtiyacın ne bilmiyorum tabii.

Bakma sen 2013 yılının 1500 tl si neyse su an 5000 tl aynı şey. Zamaninda 1500 e almistim bu tableti.

Alıntıları Göster
    hocam ipad pro 2.997 gorunce sifir onu aldim. teknosadan

piyasada en az 4.200 civari

cok okudum cok baktim adam gibi tablet istiyorsan. ipad diyor herkes. ne bilim aklim celindi

ipad pro 10.5. oldukca guclu cihaz olmuca verdim siparisi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Mac mini (2018) kullanıcılarının yorumlarına ihtiyacım var Arkadaşlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: mahoni_38

Ben 6 aylık (18 ay tr garantili) Tüm kutusu aksesuarları hatta jelatini bile duran 2017 macbook air 3,750 almıştım. 4.250 de 24 ay garantili sıfır (hediye gelmiş) ilanı vardı. Buna göre bir fiyat düşün diye yazdım. az veya fazla demek zor. Ancak ben sahsen yeni macbookları (işyerine verdiler) sevmiyorum.

Alıntıları Göster
    Hocam sizce; 2017 Touchbarsız Macbook Pro 5500 eder mi? :) İkinci el, garantisi var. Satmak için sormuyorum, bir ilan buldum sahibinden üzerinden onu alsam mı almasam mı diyorum. iOS geliştirmede tekler mi cihaz ? :D

• quote:

Orijinalden alıntı: Erkka

Hocam sizce; 2017 Touchbarsız Macbook Pro 5500 eder mi? :) İkinci el, garantisi var. Satmak için sormuyorum, bir ilan buldum sahibinden üzerinden onu alsam mı almasam mı diyorum. iOS geliştirmede tekler mi cihaz ? :D

Alıntıları Göster
    Bilmiyorum. Benchmarklara bakmak lazım. Macbook air 3750 verdim hiç pişman değilim hali ile edebilir gibi. Yeni Macbook air baya tavsiye ediliyor. Hatta i5 macbook pro alacağınıza onu alın falan yazılarını yabancı forumlarda görüyorum.
    Garanti süresi makul ise pil devri çok değilse bütçeni de 8k 9k esnetmek istemiyorsan üçüne beşine bakma al derim.

• mahoni_38 kullanıcısına yanıt
    Hocam yeni nesil Air'lerin, 2-3 yıl önceki Air'lere göre pil kapasiteleri ciddi oranda daha az olduğunu fark ettim. Misal 2015 Air 7500 mAh ise, 2019 Air 5500 mAh falan. Bu sizce de saçma değil mi? Şarjı çok daha az gidiyor olması gerekmez mi? Test ettiyseniz fikrinizi almak isterim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ydn06 -- 28 Ekim 2019; 20:29:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erkka

Alıntıları Göster
    O fiyata kacmaz hoxam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ed Vedder

Macbook Air'e gösteriş için alınıyor demek çok büyük cahilliktir.

2015'ten beri kullanıyorum. Cihazı 6-7 kereden fazla kapatmamışımdır.
    Dünyadaki en sessiz laptop olabilir. Fanı çok nadir çalışır.
    Macbook Air taşınabilirlikle gücün en optimum dengede olduğu bilgisayarlardan biridir.
    Şarjı 8-9 saat gidiyor. Tek şarj ile üst üste 3 film bitiriyorum.
    Klavyesi ve touchpadi windows yüklü laptoplarla karşılaştırılamayacak kadar iyi.
    Office programları, müzik, film, fotoğraf editleme, yazılım vb işler için ideal bir cihaz.
    Video rendering, 3D modelleme gibi çok ağır işler yapmayan herkes gönül rahatlığıyla alabilir.
    Hocam 2015 cihazınızdan memnun musunuz?

Ben macbook pro ile air arasında kaldım yalnız arada 1500 lira gibi bir fiyat farkı var ve bunu zorlar,
    mühendislik işleri için Windows kuracağım cihaza ama günlük ve diğer bütün kullanımlar için MacOS kullanacağım.

Geçenlerde de yazdım şu sıralar çok aradayım, Monster Abra A5 V15.2 mi alsam yoksa Macbook Air mi?
    Apple ekosisteminin içindeyim ve bu ekosistemin içinde olanlar için Macbook çok avantajlı diyorlar,
    videoları izliyorum iPhone'da çektiğim fotoğraf direkt Macbook'a çıkıyor ya da iPhone'da yaptığım işlere MacBook üzerinden devam edebiliyorum.

Aynı zaman da elimde sanki kahve taşıyor gibi taşıyabilirim o cihazı o kadar hafif ve pratik adı gibi.

Konu hakkında yetkin bir bilgiye sahip mühendislik programlarıyla iç içe bir arkadaş bilgilendirse çok mutlu olacağım 2 hafta içerisinde bir cihaz almam gerekiyor.

Edit: Fırsatlar konusuna yazdım en azından faydam dokunsun cihaz almak isteyenler 11.11 indirimlerini ya da black friday'ı beklesinler, fiyatların bir miktar da olsa düşeceğini düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EknCn -- 29 Ekim 2019; 15:16:44 >

• EknCn kullanıcısına yanıt
    Hocam kıyaslamanız o kadar alakasız ki. Monster Abra denen cihaz tipik bir oyun bilgisayarı ve 2 küsür kilo ağırlığı var. Çok oyun oynayan, ağır işler yapan kişiler için daha uygun bir laptop. Macbooklar oyun oynamaya çok müsait cihazlar değiller. Günlük işleri rahat yapmak ve taşınabilirlik açısından Macbook Air bu sınıfın en iyi cihazı bence. Windows alternatifi olarak Dell XPS var, o da müthiş bir cihaz ama ben macOS tercih ettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ed Vedder

Hocam kıyaslamanız o kadar alakasız ki. Monster Abra denen cihaz tipik bir oyun bilgisayarı ve 2 küsür kilo ağırlığı var. Çok oyun oynayan, ağır işler yapan kişiler için daha uygun bir laptop. Macbooklar oyun oynamaya çok müsait cihazlar değiller. Günlük işleri rahat yapmak ve taşınabilirlik açısından Macbook Air bu sınıfın en iyi cihazı bence. Windows alternatifi olarak Dell XPS var, o da müthiş bir cihaz ama ben macOS tercih ettim.
    Hocam zaten oyun oynamak için masaüstü bilgisayar var,
    benim kıyaslamam ağır işler ile ilgili. Örneğin ben Solidworks'de tasarım yaptığım da macbook air ve monster da aynı performansı alıyorsam sorgusuz sualsız Macbook Air alırım.
    Ama benim bunları ciddi mana da iki cihazı karşıya getirip bu işleri yapmam lazım bu da imkansıza yakın bişey.

Ve şunu fark ettim macbook pro ile air arasında uçurum kadar fark var, en popüler olan adobe premiere'de render sürelerine baktım;
    macbook pro 20 saniye de bitirirken aynı videoyu macbook air 1 dakikadan fazla süredir bitiriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: EknCn

Hocam zaten oyun oynamak için masaüstü bilgisayar var,
    benim kıyaslamam ağır işler ile ilgili. Örneğin ben Solidworks'de tasarım yaptığım da macbook air ve monster da aynı performansı alıyorsam sorgusuz sualsız Macbook Air alırım.
    Ama benim bunları ciddi mana da iki cihazı karşıya getirip bu işleri yapmam lazım bu da imkansıza yakın bişey.

Ve şunu fark ettim macbook pro ile air arasında uçurum kadar fark var, en popüler olan adobe premiere'de render sürelerine baktım;
    macbook pro 20 saniye de bitirirken aynı videoyu macbook air 1 dakikadan fazla süredir bitiriyor.

Alıntıları Göster
    Yeni macbook air eskilerinden daha güçsüz. Karşılaştırma izliyorum bi süredir her yerden çıkıyorlar da; retina macbook air de tasarım render kodlama falan pek mantıklı değil. Arkadaşın söylediği gibi monsterla karşılaştırmanız biraz abes, monster yerine daha slim cihazlar da bakabilirsiniz. Asus, msi veya gigabyte ın bikaç modeli vardı sanırım.

Eğer günlük işleriniz içinde işlemci gücü gerektirecek herhangi bişey varsa macbook air üzer sizi.

• EknCn kullanıcısına yanıt
    Solidworks tarzı programlar kullanılacaksa Macbook Pro tabiki daha uygun olur. Arkadaşın da bahsettiği üzere retina ekran olmayan klasik Macbook Air'in işlemcisi daha güçlü.
  • 
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.