Şimdi Ara

AÖF Kayıt Yenileme ve Sınavlar Genel Konu (110. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
17.700
Cevap
78
Favori
1.063.999
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 108109110111112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AÖF Açıköğretim 2012-2013 Güz Dönemi Ara Sınavı Soruları ve Cevap Anahtarı açıklandı.

Bilgi ve Link:http://www.SeckinNet.com/Egitim100/acikogretim-aof-acik-ogretim.html

Doğrudan Link:http://yillik.eogrenme.anadolu.edu.tr/Portal/Giris.aspx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-02067A3BA -- 28 Mart 2014; 7:31:00 >
  • Ben çıkmış soruları bulamıyorum yardımcı olabilirmisiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: John Petrucci

@felipemassa,

25 - 5 = 20 olmasın sakın

yahu be anadolu üniversitesi:

sen ki kitapları dağıtmayı bırak, basmayı bile beceremedin. zamanında dağıtmayı bırak, elimizde kalmadı dedin hiç vermedin. yardımcı kitap basımını engelleyip, işi gücü olan haftada en az 5 gün çalışan adamları lise öğrencisine çevirip 400'er sayfalık kitaplara çalışmaya mahkûm ettin.

e bari bu ilk sene, eline yüzüne bulaştırdığın zaman bari bu kadar zor sorup insanları şapşala çevirmeseydin. edeyim sizin getireceğiniz kredili sisteme de, diplomanıza da emi.

binlerce aöf linin duygularına tercüman olan bu kardeşimizi alkışlıyoruz.

edit:sınav sorularını ve cevaplarını kontrol etmiyorum sınav sonucunu öğrenmenin heyecanını öldürüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cadillaccts -- 10 Ocak 2013; 14:26:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: John Petrucci

@felipemassa,

25 - 5 = 20 olmasın sakın

yahu be anadolu üniversitesi:

sen ki kitapları dağıtmayı bırak, basmayı bile beceremedin. zamanında dağıtmayı bırak, elimizde kalmadı dedin hiç vermedin. yardımcı kitap basımını engelleyip, işi gücü olan haftada en az 5 gün çalışan adamları lise öğrencisine çevirip 400'er sayfalık kitaplara çalışmaya mahkûm ettin.

e bari bu ilk sene, eline yüzüne bulaştırdığın zaman bari bu kadar zor sorup insanları şapşala çevirmeseydin. edeyim sizin getireceğiniz kredili sisteme de, diplomanıza da emi.

YOK KARDEŞİM YAA doğru cevapları görsen bi tarafınla gülersin. Talebin fiyat esnekliği= talep değişim miktarı / fiyat değişim miktarıyla hesaplanıyor. Çıkarma falan yok. Yahu nasıl belirlediler şaşıyorum.

Al AÖF'ten seçmeler. Arz artarsa ne olur demiş. Normalde denge miktarı artar ve denge fiyatı düşer. Ama doğru cevap olarak hem denge fiyatı hemde denge miktarı azalır demiş. Böyle birşeyin olmasına imkan yok ikisinin aynı yönde değişmesi imkansız. Piyasa dengesinin değişmesine sebep olan şeye de cevap olarak azalan verimler yasasını vermişler komedi yahuu
  • e peki şimdi ne yapacağız?

mail atmakla olmaz bence, binlerce mail gidecek onları hayatta okumazlar. benim umudum bu murat dershanesi gibi kurumsal yapılardaki hocalar... bi konuşsun herkes, ben pazar günü maliyet hocasıyla konuşayım, eğer yanlış sorular varsa, ya da yanlış cevap doğru kabul ediliyorsa mahkemeye falan verelim olmaz bu böyle :/
  • valla bende az önce iktisada giriş cevap anahtarını baştan aşağı kontrol edin dedim, hatalı cevapları bize bildirin inceleyeceğiz demişler. Şİmdi hangisini yazayım ki, valla bu kadar sorumsuzluk olmaz. Sınav sonucuna itiraz da edilemiyor, bakalım neler olacak. Ben yinede görevimi yapıp mail atıcam,dershaneye gidenler hocaları vasıtasıyla bişeyler yaparlar. Zaten ilk dershane günü sınav cevapları değerlendirilecektir.

Yani düşük malla ilgili hangisi doğru denmiş, doğru cevap var gelir arttıkça talebi azalır. Aynısı kitapta yazıyor ama doğru cevap alakası olmayan zırvadan bir cevap. Gülsemmi ağlasammı bilemedim. Zaten bu cevap anahtarıyla değerlendirirseler 50'yi gören olmaz diye düşünüyorum, atanlar şanslı
  • a kitapçığı ile a cevap anahtarını karşılaştırıyorsun değil mi?
  • evet orada bi sorun yok, kitaptanda teyit ediyorum benmi yanlış biliyorum diye kitapta yazanlarla da alakası yok. Kafadan 7-8 civarı sorunun cevabı yanlış. İktisattaki bilgileri unutmadıysan kontrol edebilirsin
  • Cevaplarda yanlışlık var. A 3721 İşletmelerde Sosyal Sorumluluk ve Etik dersi 11, 12, 13, 16 ve 19. sorular.

Sınav: 2012-2013 Öğretim Yılı Güz Dönemi Ara Sınavı
    Dersin Adı: İşletmelerde Sosyal Sorumluluk ve Etik
    Soru Kitapçık Türü: A
    Soru Numarası: 11
    Soru: Mutluluğu, "İnsanın yaşayış amaçlarından ve ahlakın ölçütlerinden biri" olarak gören düşünür aşağıdakilerden hangisidir?
    Yanlış Cevap: A) Jose Lopez
    Doğru Cevap: E) John Stuart Mill

Soru Numarası: 12
    Soru: "Bireylere veya gruplara ahlaki seçimleri yaparken hangi inançlar sistemi eşlik etmektedir? sorusuna hangi ahlak teorisi cevap aramaya çalışmaktadır?
    Yanlış Cevap: A) Faydacı Ahlak
    Doğru Cevap: E) Tanımlayıcı Ahlak

Soru Numarası: 13
    Soru: Aşağıdakilerden hangisi Normatif Ahlak Teorilerinden biri değildir?
    Yanlış Cevap: A) Deontolojik Teori
    Doğru Cevap: C) Meta Ahlak

Soru Numarası: 16
    Soru: Aşağıdakilerden hangisi deontolojik ahlak teorisini açıklamaktadır?
    Yanlış Cevap: E) Doğru davranış, birey, grup ve toplumsal kültüre göre değişir.
    Doğru Cevap: D) Sonuçlarına bakılmaksızın bazı ahlaki ilkeler bağlayıcıdır.

Soru Numarası: 19
    Soru: Kar amaçlı grupları yasal bir varlık ve birey ve grupların işbirliği olarak gören görüş aşağıdakilerden hangisidir?
    Yanlış Cevap: C) Kar odaklılık görüşü
    Doğru Cevap: A) Etkilenenler görüşü

2012-2013 öğretim yılı güz dönemi ara sınavında hatalı olduğunu düşündüğünüz sınav sorusu ya da cevabını aofbilgi@anadolu.edu.tr e-posta adresine örnekte olduğu gibi bildirebilirsiniz.
    Göndereceğiniz e-postanızda T.C. kimlik numaranızı, ad ve soyadınızı mutlaka bildiriniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Giuly

Cevaplarda yanlışlık var. A 3721 İşletmelerde Sosyal Sorumluluk ve Etik dersi 11, 12, 13, 16 ve 19. sorular.

Soru Numarası: 11
    Soru: Mutluluğu, "İnsanın yaşayış amaçlarından ve ahlakın ölçütlerinden biri" olarak gören düşünür aşağıdakilerden hangisidir?
    Yanlış Cevap: A) Jose Lopez
    Doğru Cevap: E) John Stuart Mill

Soru Numarası: 12
    Soru: "Bireylere veya gruplara ahlaki seçimleri yaparken hangi inançlar sistemi eşlik etmektedir? sorusuna hangi ahlak teorisi cevap aramaya çalışmaktadır?
    Yanlış Cevap: A) Faydacı Ahlak
    Doğru Cevap: E) Tanımlayıcı Ahlak

Soru Numarası: 13
    Soru: Aşağıdakilerden hangisi Normatif Ahlak Teorilerinden biri değildir?
    Yanlış Cevap: A) Deontolojik Teori
    Doğru Cevap: C) Meta Ahlak

Soru Numarası: 16
    Soru: Aşağıdakilerden hangisi deontolojik ahlak teorisini açıklamaktadır?
    Yanlış Cevap: E) Doğru davranış, birey, grup ve toplumsal kültüre göre değişir.
    Doğru Cevap: D) Sonuçlarına bakılmaksızın bazı ahlaki ilkeler bağlayıcıdır.

Soru Numarası: 19
    Soru: Kar amaçlı grupları yasal bir varlık ve birey ve grupların işbirliği olarak gören görüş aşağıdakilerden hangisidir?
    Yanlış Cevap: C) Kar odaklılık görüşü
    Doğru Cevap: A) Etkilenenler görüşü

2012-2013 öğretim yılı güz dönemi ara sınavında hatalı olduğunu düşündüğünüz sınav sorusu ya da cevabını aofbilgi@anadolu.edu.tr e-posta adresine örnekte olduğu gibi bildirebilirsiniz.
    Göndereceğiniz e-postanızda T.C. kimlik numaranızı, ad ve soyadınızı mutlaka bildiriniz.

bndee de 19. soru hariç ki onuda bilmiyordum attım karı görünce diğerleri bnmde aynı bunun için ne yapmamız lazım :S
  • quote:

Orijinalden alıntı: cauchy33

bndee de 19. soru hariç ki onuda bilmiyordum attım karı görünce diğerleri bnmde aynı bunun için ne yapmamız lazım :S

hocam yukarıda yazdım. soruları kopyala aşağıdaki mail adresine gönder.

• quote:

quote:

hocam yukarıda yazdım. soruları kopyala aşağıdaki mail adresine gönder.

bn yazdıktan sonra fark ettim yazdığınız hemen yolladm ayrıca spk da 2. soruya bakabilirmisiniz o soruda da sanki hata var gibi
  • quote:

bn yazdıktan sonra fark ettim yazdığınız hemen yolladm ayrıca spk da 2. soruya bakabilirmisiniz o soruda da sanki hata var gibi

2. soru -1,75 olacak cevap doğrudur
  • quote:

quote:

2. soru -1,75 olacak cevap doğrudur

o zaman bn yanlış öğrenmişim saolun
  • İktisada girişten geçirdiler bana arkadaşlar diğer testlerde geçer notun üstünde alıyorum ama iktisatta çok kötü yani İnş finalde yükseltirim 9 dersten 1 tane çürük çıkmasa şaşardım. işletme dikey geçiş 3üm
  • quote:

Orijinalden alıntı: Inverness

İktisada girişten geçirdiler bana arkadaşlar diğer testlerde geçer notun üstünde alıyorum ama iktisatta çok kötü yani İnş finalde yükseltirim 9 dersten 1 tane çürük çıkmasa şaşardım. işletme dikey geçiş 3üm

bende dikey geçişten geçtim işletme 3e. soru cevaplara bakmadım adrenaline gerek yok açıklanınca bakarız
  • quote:

Orijinalden alıntı: UnnRated

quote:

Orijinalden alıntı: Inverness

İktisada girişten geçirdiler bana arkadaşlar diğer testlerde geçer notun üstünde alıyorum ama iktisatta çok kötü yani İnş finalde yükseltirim 9 dersten 1 tane çürük çıkmasa şaşardım. işletme dikey geçiş 3üm

bende dikey geçişten geçtim işletme 3e. soru cevaplara bakmadım adrenaline gerek yok açıklanınca bakarız

çalışmasak neysede bu derse özen gösterdik özellikle aradan cımbızla seçip sormuşlar soruları.
  • quote:

Orijinalden alıntı: suleyman35

sosyal sorumluluk ve etik dersi A kitapçığı 11.sorusu
    "Mutluluğu insanın yaşayış amaçlarından ve ahlakın ölçütlerinden biri"olarak gören düşünür aşağıdakilerden hangisidir?
    A- Jose Lopez
    B- Immanuel Kant
    C- Manuel G. Velasquez
    D- Jeremy Bentham
    E- John Stuart Mill

aöf'nin verdiği kitapta sayfa 83. 3.ünite testi. soru-8.. birebir aynı soru. orada cevap John Stuart Mill.. fakat aöf sitesindeki cevap anahtarında ders kodu işl201u 11.soru cevabı A şıkkı.. buyur burdan yak..

Oha bende mill demiştim ona
  • Arkadaşlar bu klavuzda ki yazı ne anlama geliyor çözemedim

Dönemlik-kredili sisteme geçirilen bölüm ve
    programlarda öğrencilerin daha önce yıllık sistemde aldıkları ders ve notların intibakları Üniversite Yönetim Kurulunca kabul edilen Not Dö-
    nüşüm Tablosuna (Tablo I/a) göre yapılarak not
    durum belgesinde (transkript) gösterilir ve Genel
    Not Ortalaması hesabına dâhil edilir. Yıllık sistemde 50’nin altındaki başarı notları FF harf notu
    ile gösterilir.
  • beyler cevap anahtarımı bulamadım bi yardım edin :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hancii05 -- 10 Ocak 2013; 19:43:44 >
  • 
Sayfa: önceki 108109110111112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.