Şimdi Ara

AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT (320. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
10.569
Cevap
101
Favori
468.080
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 318319320321322
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Anthropomancy

Arkadaşlar vatan PC den hazır sistem siparişi verdim. Gpu msi rx 5600 xt mech oc . PC piyasasına iki yıldır uzağım. Ve sanırım bu model kartlara bios güncellemesi varmış. Bunu yaparken herhangi bir risk var mı ?
    Yukarı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Humboldt H kullanıcısına yanıt
    Hocam birde şunu fark ettim gpu-z ilk açtığımda 1.1 gösteriyor sonradan 4.0 alıyor.
  • Mr.Neverdies kullanıcısına yanıt
    Bahsedilen siyah ekran problemini yaşamıyorum. Sapphire 5700 XT Pulse kullanıyorum. Herhangi bir problem yaşamadım şimdiye kadar.
  • fantom1054 kullanıcısına yanıt
    Bir sorun gözükmüyor gibi.

Soğutucu gelince işlemci iştaha mı geldi nedir ? :)

Şaka bir yana pubg lite için bir bilgim yok gpu kullanım vs olarak. Yalnız son 2-3 gündür sıcak da fazla. Ortam sıcaklığı 26-27 civarı onunla ilgili bir durum olabilir mi?

1.1 den 4.0 almasında bir sorun yok. Hız düşünce boştayken yani 1.1 yüke girince 4.0 yapar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Humboldt -- 18 Mayıs 2020; 1:41:53 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Humboldt

Bir sorun gözükmüyor gibi.

Soğutucu gelince işlemci iştaha mı geldi nedir ? :)

Şaka bir yana pubg lite için bir bilgim yok gpu kullanım vs olarak. Yalnız son 2-3 gündür sıcak da fazla. Ortam sıcaklığı 26-27 civarı onunla ilgili bir durum olabilir mi?

1.1 den 4.0 almasında bir sorun yok. Hız düşünce boştayken yani 1.1 yüke girince 4.0 yapar.
    Ne arıyorsun sen buralarda yahu? 5700 XT zamanlarını unutamadın herhalde? Çok güzel, çok akılda kalıcı zamanlardı değil mi?

• REDSTONE kullanıcısına yanıt
    Her anın ayrı güzelliği vardır :)

Yardımcı olmak vazifemiz belki bir yol buluruz diye. Bir elin nesi iki elin sesi...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Humboldt

Her anın ayrı güzelliği vardır :)

Yardımcı olmak vazifemiz belki bir yol buluruz diye. Bir elin nesi iki elin sesi...

• Humboldt H kullanıcısına yanıt
    İlginiz için teşekkürler hocam. Dediğim gibi daha önceden böyle bir problem yoktu şu an gereksiz yere fazla gpu kullanımı var, elbet sıcaklıklarında etkisi vardır ama bu farklı bir boyut. Pubg lite 5700 xt için süper mario tarzı bir oyun hocam 3 gün evvel kart bu oyunda fan dahi açmıyor ve kullanımı %60 geçmiyordu.

• quote:

Arkadaşlar vatan PC den hazır sistem siparişi verdim. Gpu msi rx 5600 xt mech oc . PC piyasasına iki yıldır uzağım. Ve sanırım bu model kartlara bios güncellemesi varmış. Bunu yaparken herhangi bir risk var mı ?
    MSI 'ın bir update yazılımı var "MSI Live Update 6"; onu PC'ye kurup çalıştırınca kendisi yapar.

LINK:https://download.msi.com/uti_exe/vga/LiveUpdate.zip
  • quote:

Orijinalden alıntı: SpeedTwelve

MSI 'ın bir update yazılımı var "MSI Live Update 6"; onu PC'ye kurup çalıştırınca kendisi yapar.

LINK:https://download.msi.com/uti_exe/vga/LiveUpdate.zip

Alıntıları Göster
    Herhangi bir risk teşkil eder mi ?

• quote:

Herhangi bir risk teşkil eder mi ?

Alıntıları Göster
    https://download.msi.com/archive/mnu_exe/vga/RX5600XT-MECH-Liveupdate-Tool-bios-update-SOP.pdf

burada da MSI işlemi anlatan bir pdf yayınlamış. orada "10 saniyede iş biter" demiş ama risk ile ilgili konulara hiç girmemiş.
    bence bu "10 saniye"yi UPS 'li bir PC de yapmakta fayda var

• quote:

Orijinalden alıntı: SpeedTwelve

https://download.msi.com/archive/mnu_exe/vga/RX5600XT-MECH-Liveupdate-Tool-bios-update-SOP.pdf

burada da MSI işlemi anlatan bir pdf yayınlamış. orada "10 saniyede iş biter" demiş ama risk ile ilgili konulara hiç girmemiş.
    bence bu "10 saniye"yi UPS 'li bir PC de yapmakta fayda var

Alıntıları Göster
    Tşk ederim . Umarım o kadar şansız değilimdir :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Predator X

Bu mesaj silindi.
    Evet . Geçen hafta konsolu Satıp PC ye geçtim. Az önce dağıtıma çıktığına dair mesaj geldi bekliyorum. 2 yıldır one x ile takıldığım için PC ye biraz uzak kaldım. Hatta çoğu şeyi unuttum :) arada aman aman bir fark yok ise güncellemeyi pek düşünmüyorum. Benim korkum kartın fazla ısınması , ömrünün kısalması gibi şeyler

• nitrolar için bios update falan olmuyor mu, aldığımdan beri yapmadım hiç
  • b0Ni kullanıcısına yanıt
    Varsa da Uğraşmaya değmez şu an

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar ekran kartı ile alakası yok fakat popüler bir konu olduğu için buraya da yazmak istedim. Bu girişler ne için fan mı? Vatan PC den sistem siparişi vermiştim. Ekran kartı boş kutular da olduğu Ve gelmediği için sormak istedim.

AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT
    AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT

• Merhaba
    rx470 ekran kartımın yerine 5700xt aldım. İşlemcim i6500, işlemci değişikliği yapmalı mıyım? yoksa yeni çıkacak işlemcileri beklemek mi mantıklı olur?
  • Texaslı kullanıcısına yanıt
    Bende i5 6600k var 4.7Ghz e oc ettim. Bf serisi oynuyorsan. BF4 ten sonrası biraz sıkıntılı ama bende çözünürlük 2k. Belki 1080p de o kadar sıkıntı olmaz ama işlemcinin ekran kartına yetmedigi cok acık tam potansiyeli göremiyorsun. Ryzen 5 3600 serisi iş görecektir.
  • Konuyu okumadan önce sorumu sormak istiyorum.

Arkadaşıma ryzen 5 3600 işlemcili bir bilgisayar topluyoruz. Amd'nin yeni kartları hakkında bilgim yok. Sadece driver sorunu var diye duydum ne kadar doğru bilmiyorum. Ryzen 5 3600 işlemcinin yanına rx 5600xt mi almak mantıklı gtx 1660ti mi?

Rx 5600xt ile 5700 arasında çok fark var mı? Fiyat farkını vermeye değer mi? Arkadaşım oyun oynayacak online, single. 2k felan işi yok.

Birde rx 5600xt, nvidianin hangi kartının karşısında?

• 
Sayfa: önceki 318319320321322
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.