Şimdi Ara

Aliexpress Ana Konu • (641. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
42.518
Cevap
1.504
Favori
2.881.152
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
189 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 639640641642643
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Pahalı hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam Türkiye'de paypal yok nasıl iade alacaksınız? Adam paypaldan göndereyim demiş. Aliexpressi pas geçmek istiyor herhalde. Dispute'la sonuçlanmasını istemiyorlar.

https://forum.donanimhaber.com/aliexpress-standard-shipping-magdurlari-tum-kargo-magdurlari-toplaniyoruz--122930185#122930185 bu konuya mesaj atarsanız daha bilgili insanlar var, yardımcı olurlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: la-bombonera

quote:

Orijinalden alıntı: mura2163

quote:

Arkadaşlar acil yardımlarınızı rica ediyorum.

Besaues adlı satıcıdan bu ürünü almıştım.

https://tr.aliexpress.com/item/BASEUS-Universal-Solid-Series-Telescopic-Magnetic-Car-Mount-Mobile-Phone-Stand-Holder-360-Rotation-For-iPhone/32796144810.html?spm=FGl9OY&aff_platform=aaf&cpt=1493102459986&sk=6uzVJaI&aff_trace_key=3971e6f2488944eba24e9da637e2dc4c-1493102459986-00596-6uzVJaI
    İlk etapta istediğim renk yok başka göndereyim mi dedi. olur başka renk gönder dedim. daha sonra stok yok dedi. bende siparişi cancel ettim.
    Siparişi iptal ederkende out of stock seçeneğiini seçtim.
    Eleman bana ne olur out of stock deme dedi ama ben hayır sen bana stok yok dedin bende onu secicem dedim biraz inatlaştık.
    Ben siparişi cancel ettim satıcı onaylamadı canceli
    Biz böyle inatlaştık günlerce. En son bana ürünü gönderdi.
    Şimdi ürün gelmiş teslim edilmiş ama bana değil Ankaraya başka birine gitmiş.
    Ben istanbul da oturuyorum.
    Nasıl bir yol izlemeliyim dispute açma hakkım varmı acil yardımlarınızı rica ediyorum.

Kargo takip numarası bu :RS840298448NL

Hocam size başkasının kargo takip numarasını vermiş olabilir. Size yakın bir pttye gidip takip numarasından bir sordurun. Kim teslim almış onlar görürler. Başka biriyse görüntülerini alıp dispute açıp görüntüleri ekleyin. Umarım işiniz hallolur.

PTT kargoyu aradım kargo üzerinde hiç bir isim numara falan yokmuş direk adrese teslim etmişler.
    bizlik bir hata yok dediler.
    SAtıcı ile chat üzerinden yarım eng ile konuşmaya çalıştım dispute acacam dedim tamam dedi anladığım
    kadarıyla

Şu şekilde bir yazışma geçti aramızda :D

Hi
    hi, friend, what can I do for you?

2017-04-25 10:00
    83061422322412
    This order was delivered to the wrong adrese.
    adress
    I live in istanbul
    But the cargo went to ankara
    friend, I'm sorry to make you much trouble
    but friend, is it OK that we resend a new one to you?
    no
    friend, what can I do to compensate you ?
    I will cancel the order
    open dispute
    friend, please don't open a dispute
    2017-04-25 10:05
    we can refund you full ,too
    ok
    ı am open dispute
    please don't, friend
    please
    2017-04-25 10:10
    thanks
    OK
    I canceled
    ı am open dispute
    you are approve
    Friend, we refund you full by paypal is OK ?
    HistorySend

Dispute açma diyor, paypal varsa ver ben sana oradan paranı gönderiyim diyor. Yani olumsuz yorum istemiyor hesabında açıkça. Sen onayla ben sana paranı yine veririm diyor

• https://tr.aliexpress.com/item/VEITHDIA-Brand-Unisex-Retro-Aluminum-TR90-Sunglasses-Polarized-Lens-Vintage-Eyewear-Accessories-Sun-Glasses-For-Men/32598744461.html?spm=2114.13010208.99999999.264.vlzXwP

arkadaşlar bu gözlüğü sipariş edicem ama indirim kuponu falan olsa süper olur. nasıl bulurum kupon 2-3 dolarlık olsa yeterli :)

• mura2163 kullanıcısına yanıt
    pay pal ödeme olmadığını söyle baska bir şekilde ödesin öderse dispute kapacağını söyle bence benimde başıma geldi 2 dolarınla uğrasamıcam dedim kapattım
  • tag heuer reflex model gözlük bulan varmı aliexpress de?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • serdarrrrr kullanıcısına yanıt
    Hocam vereceğim linkte kutusuz 8.63 dolar. Bir de mağaza 1e 1 kupon veriyor. Siz de inceleyin sanırım aynı gözlük. Model numarası aynı.

VEITHDIA Men Sunglasses Polarized Lens Aluminum With TR90 Sunglasses Vintage Luxury Eyewear Eyewear Sun Glasses For Women 6108

http://s.aliexpress.com/NRZnUnMJ

Ama gözlük kutusu olmazsa olmaz diyorsanız orijinal mağazadan alın.

Bir de aynı marka-modelden şöyle bir tane var. Bakın isterseniz

VEITHDIA Brand Design Unisex Men Women Retro Aluminum TR90 Sunglasses Polarized Sunglasses Vintage Eyewear 6108 I93

http://s.aliexpress.com/Ebau2EBB

• oguzhan441907 kullanıcısına yanıt
    Hocam son verdiğiniz linkte fiyat çok daha uygun tabi kutusuz. İlk verdiğinizin kutusuz fiyatı ikinciye göre pahalı kalıyor

• ya benim anlamadığım, siz buraya yazıyorsunuz 9 dolarlık kupon geldi, 3 dolarlık geldi alın diye. iyi de nereden bulacağız o kuponu? coins kısmında bende çıkmıyor? nası ayarlıcaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: cevo_61

Arkadaşlar daha önce yazmıştım ama tekrar yazayım burdaki arkadaşları uyarmak için.Ne kadar haklı da olsanız fazla dispute açmamaya özen gösterin.Aliexpress'te belli bir yüzde var, atıyorum siparişlerinizin tümünün yüzde yirmisinin üzerinde dispute açarsanız, haklı haksız ona bakılmadan hesabınıza bloke konuyor.Ordaki yüzdeyi tamamen salladım, ama kesinlikle bir yüzde var yani.Açtığım disputelar gelmeyen ürünlerle ve sorunlu cihazlarla illgiliydi, hepsinin kanıtı vardı ve hepsini kazandım.En son da iki ayı geçtiği halde gelmeyen ıvır zıvır 3 tane ürünüm vardı düşük tutarda, onlara dispute açtım.Bir anda hesabıma "güvenlik gerekçesiyle" bloke kondu ve hesap açılmıyor.Başkasının kartını falan kullanmadım, profilim yüzde yüz olumlu, kimseyle bir sorunum yok.Tam da üst üste dispute açtığım zaman kapatıldı.Yani atıyorum 10 tane ürün sipariş ettiniz, üçü gelmedi ikisi de sorunlu geldi.5 tane dispute açmak zorundasınız mantıken.Açmayın işte, satıcılarla konuşup çözmeye çalışın.Dispute açıp kazansanız bile belli bir dispute sayacı var, o işliyor ve günün birinde hesabınızı kapatıyorlar.

31 sipariş den 4 üne dispute açtım. 4 ünü de kazandım. dediğiniz doğruysa saçma olur. haksız yere açılıp, kabul edilmeyen disputelerle banlanır

• aliexp. den çekilişle bir ürün kazanan oldu mu ?

(freebies kısmından)
  • quote:

Orijinalden alıntı: jkeruoac

pay pal ödeme olmadığını söyle baska bir şekilde ödesin öderse dispute kapacağını söyle bence benimde başıma geldi 2 dolarınla uğrasamıcam dedim kapattım

@la-bombonera, jkeruoac hocamın mesajı: pay pal ödeme olmadığını söyle baska bir şekilde ödesin öderse dispute kapacağını söyle bence benimde başıma geldi 2 dolarınla uğrasamıcam dedim kapattım

• oguzhan441907 kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim cevap için. en iyisi orijinal mağazadan almak kardeş sağol.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arv3lo

quote:

Orijinalden alıntı: cevo_61

Arkadaşlar daha önce yazmıştım ama tekrar yazayım burdaki arkadaşları uyarmak için.Ne kadar haklı da olsanız fazla dispute açmamaya özen gösterin.Aliexpress'te belli bir yüzde var, atıyorum siparişlerinizin tümünün yüzde yirmisinin üzerinde dispute açarsanız, haklı haksız ona bakılmadan hesabınıza bloke konuyor.Ordaki yüzdeyi tamamen salladım, ama kesinlikle bir yüzde var yani.Açtığım disputelar gelmeyen ürünlerle ve sorunlu cihazlarla illgiliydi, hepsinin kanıtı vardı ve hepsini kazandım.En son da iki ayı geçtiği halde gelmeyen ıvır zıvır 3 tane ürünüm vardı düşük tutarda, onlara dispute açtım.Bir anda hesabıma "güvenlik gerekçesiyle" bloke kondu ve hesap açılmıyor.Başkasının kartını falan kullanmadım, profilim yüzde yüz olumlu, kimseyle bir sorunum yok.Tam da üst üste dispute açtığım zaman kapatıldı.Yani atıyorum 10 tane ürün sipariş ettiniz, üçü gelmedi ikisi de sorunlu geldi.5 tane dispute açmak zorundasınız mantıken.Açmayın işte, satıcılarla konuşup çözmeye çalışın.Dispute açıp kazansanız bile belli bir dispute sayacı var, o işliyor ve günün birinde hesabınızı kapatıyorlar.

31 sipariş den 4 üne dispute açtım. 4 ünü de kazandım. dediğiniz doğruysa saçma olur. haksız yere açılıp, kabul edilmeyen disputelerle banlanır

Dediğim kesinlikle doğru. Sadece benim başıma gelmedi bu olay araştırırsaniz başkaları da var. Belli bir Dispute sayacı var, neye göre belirleniyor onu da bilmiyorum. A4 seviyesindeki adamı bile Dispute açtığı için bloke ediyorlar. Açılan Dispute haksız değil üstelik, ama haklı haksız ona bakmıyor. Belli bir Dispute sayısını geçince sana sahtekar muamelesi yapıyor sanırım. Benim hesap gitti sizin gitmesin dikkatli olun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• merhabalar,
    bir ürün aldım ürünüm geldi ödemesini onayladım fakat Fund Processing yazıyor kaç gün geçti. ilk kez karşılaştım böyle birşeyle. neden böyle yazıyor olabilir satıcaya parası yatırılıyor manasınamı geliyor?
  • Arkadaşlar öncelikle cevaplarınız ve yardımınız için teşekkürler
    Sanırım satıcı sonunda dispute kabul etti.
    Son aşama resimdeki gibi.
    Ben bu adımdan sonra ne yapmalıyım.

[simage][/simage]Aliexpress Ana Konu •
  • [__Zahid__] kullanıcısına yanıt
    Ben de anlamadım bıçak niye yasak deniyor, belki kasatura, rambo bıçağı türü şeylerdir
    Bu yemek yapmak için
  • hakan1581 kullanıcısına yanıt
    daha sonuclanmandı başvurdum beklemedeyim :=)
  • quote:

Arkadaşlar öncelikle cevaplarınız ve yardımınız için teşekkürler
    Sanırım satıcı sonunda dispute kabul etti.
    Son aşama resimdeki gibi.
    Ben bu adımdan sonra ne yapmalıyım.

[simage][/simage]Aliexpress Ana Konu •

Kabul edilmiş, paran geri verilecek. 1 ayı bulunuyormuş iade duyduğuma göre

• Freebi Etkinliğinde çekiliş neye göre yapılıyor aynı kişi 3 farklı saat kazanmış yoksa üçkağıt mı yapıyorlar.

Aliexpress Ana Konu •

Aliexpress Ana Konu •

Aliexpress Ana Konu •

• 
Sayfa: önceki 639640641642643
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.