Şimdi Ara

Ali Göde 2 litre şalgam 7.95 tl (hakmar) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
197
Cevap
7
Favori
22.736
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Dün pazardan 2.5 TL den 3 kg daha aldım mor havuç. Biraz önce 2 bidon daha kurdum. Allah ağız tadıyla yemeği nasip etsin inşallah

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: liberty_15

Dün pazardan 2.5 TL den 3 kg daha aldım mor havuç. Biraz önce 2 bidon daha kurdum. Allah ağız tadıyla yemeği nasip etsin inşallah
    amin
    yanına çiğköfte falan da yapın , oyş canım çekti şimdi
  • mahmut716 kullanıcısına yanıt
    Hatırlattığınız iyi oldu hocam. Şalgam suyu hazır olunca eşlik etsin bize çiğ köfte... Yakınsanız buyurun gelin sizde Yalvaç a

• quote:

Orijinalden alıntı: liberty_15

Hatırlattığınız iyi oldu hocam. Şalgam suyu hazır olunca eşlik etsin bize çiğ köfte... Yakınsanız buyurun gelin sizde Yalvaç a

Gül lokumu varsa neden olmasın
    şaka bir yana , sağolun hocam teklifiniz için ,yemiş kadar olduk, Allah razı olsun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • mahmut716 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Ev sahibimizin gül ve gül ürünleri satan dükkanı ve intersitesi mevcut. Lazımsa gönderebilirim hocam. 😀 Yolunuz düşerse beklerim tabiki..

Arkadaşlar reklam gibi olmasın ama ev sahibimizin internet sitesini paylaşmak istiyorum. Kaliteli ürünler satar ve güvenilirdir. Burası paylaşım forumu olduğu için paylaşmakta mahsur görmüyorum.

www.rozacenter.com

• liberty_15 L kullanıcısına yanıt
    hocam geçen sene istanbulda file markette 3.5 tl idi. şu an hala gelmedi kışa giriyoruz ama..
    pazarlarda tek tük görüyorum. 3 kg almıştım 4 tl kilosu.. aynı pazarcıya getirmedin mi diye soruyorum alcaktım 4 kg diyorum.. yok ya satılmıyor deyip duruyor..
    başka bi pazarda buldum baya getirmişti pazarcı.. 5 tl yazmış fiyat.. 5 kg si 20 ye anlaştık 4 tl ye geldi kilosu yine..
    izde 2.5 tl uygun baya.. burda 2.5 a turuncu havuç anca..
    sanırım hale uğrayıp ordan kaça alabilirize kadar gideceğim. 4 arkadaş burdaki tarifle yapıyoruz şalgam çünkü.. 10 kg alır paylaşırı..
  • Aligode Adana da 5 lt fiyatı nedir .

• malum artık mor havuç mevsimi geçti bulamıyoruz..
    şu elzem marka şalgamı tavsiye ederim bi çok arkadaş berabeer alır olduk memnunuz..https://www.n11.com/magaza/elzemsalgam
  • quote:

Orijinalden alıntı: furkan_10

Taner Göde'nin akrabasıydı heralde :)
    benzerini yazmaya gelmiştim, o da adanalıydı..
  • Biraz hortlatma olcak ama... Ben de biraz şalgama merak sardım. Yıllar önce mahallede adanalı bi abi yapar arabada satardı. Çok aramazdım ama arada içerdim. Doğanay falan insanı çekmiyor lezzeti yok gibi.

Ben de evde yapayım ya dedim :) yoğurt, kefir gibi şeyleri bir süre yapmıştım. Severim uğraşmayı. Burdan da cesaret alıp 10 Lt su şişesine girdim :)

2 kilo mor havuç
    2 küçük pancar
    1 büyük şalgam turp
    2 su bardağı bulgur
    Yarım çay bardağı kaya tuzu
    2 tatlı kaşığı limon tuzu + 1 tatlı kaşığı şeker
    8 adet 7.62 mm acı biber kırmızı

Önce temiz yıkadım malzemeleri. Kestim. İlk bidona bulguru attım. Üstüne biraz su koydum. İçine tuzları şekeri attım biraz çalkalayıp, üstüne havuç pancar şalgam hepsini attım

Sonra üstüne su çektim, biberleri de atıp ağzına kadar su doldurdum (su hazır satılanlardan)

İnce buzdolabı poşeti ile ağzını kapayıp sıkıca kapağını kapattım. Masanın altına koydum. Direkt ışık almasa da gün ışığı giriyor içeri.

1 hafta olacak. Şişti şişe :) üst yüzeyi kabarcıklanıyor. Fermantasyon başladı. İnş küf falan olmaz. Hiç ağzını açmıyorum. 2 günde bir bidonu yatırıp alt üst yapıyorum. Bakalım ne olacak.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• tiestoly kullanıcısına yanıt
    tuz az olmuş..
    ben de 5 litre için normali yarım bardak ama bu sefer çeyrek bardak kaya tuzu koydum... şafak13
  • nabiaga kullanıcısına yanıt
    Harbiden şafak mevzusu ya. Bitmiyor da meret.
    Reis çeyrek su bardağı mı koydun? Bir de ben tuz sevmiyorum yemeklere de az koyarım. Ondan öyle yaptım. Bozulur mu yada tutmaz mı

• tiestoly kullanıcısına yanıt
    2 yildir arge yapiyorum bu konuda , hic yarim tuz denemedim bu ilk yani..
    ben sise agzina balon yerlestirdim.. genlesmeyle balonu şişirirse baya bi.. balonu agzini baglayip alicam.. bakalim o gaz balonu ucuracak mi :-) :-)

1 kg havuc, bi cay bard. bulgur , yarim cay bardagi kayatuzu.. uzerine damacana su. 15 gun bekle.. benim tarif bu..

Oha balon çok mantıklıymış ama fermantasyon asidite mevzusunda içine hapsolmayan gaz lezzeti değiştirir mi bilemedim.
    Ben 5 litreye 1 su bardağı bulgur koydum. Daha hızlı olabilir benimki belki.
    Biraz pancar renk için biraz da şalgam turp sağlık ve şanındandır diye koydum bakalım nasıl olcak. Gerçi 20 senedir el yapımı içmedim ama lezzetli bişey çıkarsa içilir derim.

Şuan ilk kez mi denedin balonu? Foto atar mısın durumuyla ilgili

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Mocle kullanıcısına yanıt
    teşekkürler. zalımlar bir de çiğköfte de koymuş üste

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.