Şimdi Ara

* Oyun Sistemi Oluştururken, Hızlı Alışveriş İpuçları (Satın Alma Rehberi). (58. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.264
Cevap
122
Favori
192.740
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
228 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2000 TL civarı toplanabilecek ideal sistem
  • R5 1600
    Rx590
    B450m s2h
    Corsair 16 ram 3000mhz
    Adata 480ssd
    Fsp 600w 80+ psu
    Aerocool cylon kasa

3600 TL civarı iyi midir?
    Oyun performansından kısmadan bütçeyi aşağı çekme şansımız var mıdır?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: melihsapmazz

R5 1600
    Rx590
    B450m s2h
    Corsair 16 ram 3000mhz
    Adata 480ssd
    Fsp 600w 80+ psu
    Aerocool cylon kasa

3600 TL civarı iyi midir?
    Oyun performansından kısmadan bütçeyi aşağı çekme şansımız var mıdır?
    işlemciyi 2600 ekran kartını RX 580 yapabilirsin

bellek 2 x 8gb 3200mhz
    NVMe arabirimli SSD
  • parcalari ayri ayri sitelerden alinca ucuz oluyor ama sitelerin cogusunu hic duymadim ve guven vermiyor komple hepsini bildigim sitelerden alsam 3.5bin tl lik sistem 4.5bin tl ye geliyor...
    Seytan hazir sistem al diye durtmeye basladi ne yapacagimi bilemiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: cengizhan66

parcalari ayri ayri sitelerden alinca ucuz oluyor ama sitelerin cogusunu hic duymadim ve guven vermiyor komple hepsini bildigim sitelerden alsam 3.5bin tl lik sistem 4.5bin tl ye geliyor...
    Seytan hazir sistem al diye durtmeye basladi ne yapacagimi bilemiyorum
    https://www.teknobiyotik.com/oyuncu-pc-gamer-pc/ekran-kartsiz-oyuncu-sistemleri/amd-ryzen-tm-5-2600-3-4ghz-8gb-ram-240gb-ssd-oyun-bilgisayari.html
    +
    gtx 1660
    alabilirsin

• Bu ileri donuk guncellemeler icin intel daha mantikli degilmi cipsel uyumlulukta??
  • quote:

Bu ileri donuk guncellemeler icin intel daha mantikli degilmi cipsel uyumlulukta??
    ileriye dönük amd daha iyi
    örneğin ileride 3600 alabilirsin

• Merhaba uzun zamandır küçük kasalı basit bir sistem kurmak istiyorum. Aklımdaki sistem şöyle.
    amd ryzen 5 2400g ya da 3400g işlemci
    asrock fatal1ty b450 itx anakart
    8x2 3200 mhz ram
    240 gb ssd (nvme de olabilir.)

Bu parçalara pcpartpicker ile bakınca sistem enerji ihtiyacı 119W kadar çıkıyor. Benim sorum şu. istediğim gibi küçük bir kasa bulamıyorum. örnek olarak lenovo firmasının eski mini kasaları (thinkcentre m58) hoşuma gidiyor. bildiğim kadarıyla 250W güç kaynakları var. Yazdığım itx anakart kasa ve güç kaynağı ile uyum sağlar mı acaba? Bu konuda ne düşüyorsunuz.

Bu bilgisayar htpc olarak ve emulasyon bilgisayarı (özellikle wii) olarak kullanılacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Agronur17 -- 8 Ekim 2019; 22:30:22 >
  • Agronur17 kullanıcısına yanıt
    Harici ekran kartsız sisteme 250W PSU yeterli olur

• Faydalı önerileriniz için teşekkürler.bir konu hakkında bilgi almak istiyorum.
    Ryzen 1600 işlemci ile gtx 1660 veya 8gb rx 580 almayı düşünüyorum.16gb ram ile kullanıcam.

Bana 1 sene boyunca 1080p 60fps ultra yada very high ayarlarda oyun oynatsa yeter.

Gtx 1660 mı yoksa rx 580 mi benim için daha iyi olur kestiremedim kafamda yardımcı olursanız sevinirim.

İyi geceleriniz olsun arkadaşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XMATADOR -- 9 Ekim 2019; 1:15:20 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: XMATADOR

Faydalı önerileriniz için teşekkürler.bir konu hakkında bilgi almak istiyorum.
    Ryzen 1600 işlemci ile gtx 1660 veya 8gb rx 580 almayı düşünüyorum.16gb ram ile kullanıcam.

Bana 1 sene boyunca 1080p 60fps ultra yada very high ayarlarda oyun oynatsa yeter.

Gtx 1660 mı yoksa rx 580 mi benim için daha iyi olur kestiremedim kafamda yardımcı olursanız sevinirim.

İyi geceleriniz olsun arkadaşlar.
    ultra ayarlarda ortalama
    gtx 1660 85 FPS
    rx 580 75 FPS
    sağlar

ikisi de rahat oynatır
  • 60hz monitör kullanıyorum zaten
    8 gb lık rx 580 benim için yeterli olucaktır muhtemelen 1300 tl ye satılıyor

1660 a o kadar para vermeye gerek yok o zaman
    Teşekkür ederim tavsiyeniz için.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Usta cok tesekkurlerde teknobiyotik i googlayinca sikayetimvar sitesi cikti ve cok ciddi epey sikayetler var. Sizce guvenilirmi?
  • quote:

Usta cok tesekkurlerde teknobiyotik i googlayinca sikayetimvar sitesi cikti ve cok ciddi epey sikayetler var. Sizce guvenilirmi?
    teknobiyotik güvenilir dir

• güncel
  • Merhabalar..yeni bir pc düşünüyorum da bir yardım edermisiniz yaklaşık 8000 tl ye yakın bütçe ayırdım sadece oyun için olacak, yalnız ekran kartını rx 5700 xt mi yoksa rtx 2070 süper mi alsam karar veremedim.Anakartı MSI B450 GAMING PLUS işlemciyide ryzen 5 3600 düşünüyorum.Monitörüm var 2K 1440p destekli IPS panel ASUS marka.
  • quote:

Orijinalden alıntı: m_akkuş

Merhabalar..yeni bir pc düşünüyorum da bir yardım edermisiniz yaklaşık 8000 tl ye yakın bütçe ayırdım sadece oyun için olacak, yalnız ekran kartını rx 5700 xt mi yoksa rtx 2070 süper mi alsam karar veremedim.Anakartı MSI B450 GAMING PLUS işlemciyide ryzen 5 3600 düşünüyorum.Monitörüm var 2K 1440p destekli IPS panel ASUS marka.
    5700 XT F/P kartı

arada % 7 performans farkı
    % 30 fiyat farkı var
  • quote:

Orijinalden alıntı: Münebbih

5700 XT F/P kartı

arada % 7 performans farkı
    % 30 fiyat farkı var

Alıntıları Göster
    peki bu 5700 xt kartı alacak olsam hangi marka önerirsin ..birde böyle bir sistem için kasa ve power önerisi rica etsem..
  • m_akkuş kullanıcısına yanıt
    https://www.sinerji.gen.tr/sapphire-radeon-rx5700-xt-nitro-8gb-gddr6-256-bit-ekran-karti-pmu419014

https://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=12330

bütçene göre seç

https://www.teknobiyotik.com/donanim/pc-kasa/aerocool-rift-750w-80-bronze-temperli-cam-panel-usb-3-0-kart-okuyuculu-rgb-oyuncu-kasasi.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Münebbih -- 19 Ekim 2019; 23:3:46 >

• Merhaba 6. nesil i5 islemcili 8 gb ddr4 ramli eski kasa ikinci el hp elitedesk bir bilgisayar aldim. Ustune de 4 gb 1050 ti aldim. Beni ne kadar goturur acaba?

• 
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.