Şimdi Ara

** AİRFEL DİGİFEL PREMİX ** Kullanıcıları (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
575
Cevap
13
Favori
55.428
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tamamdır, unutmayacağım kesinlikle. Bir de bir kaç mesaj üstte bir foto göndermiitim. Ona bir bakabilir misiniz zahmet olmazsa? Önce o vidaları söküp sonra mı panel vidalarını sökmem gerekir?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Emre The Sorcerer E kullanıcısına yanıt
    yeni siyah kasanın önkasasını sökmedim anakart ordaysa çok farklı montajlamışlar kombilerde genellikle ön kapak sökülür sonra anakart için panelin her iki yanında 2 vida olur,bunda çok farklı
  • mbaydogan kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Garanti başlatılması sonrası yapacağım. Anakarta ulaştıktan sonrası kolay benim için. Sadece o etiket ne demek istiyor ona emin olamamıştım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Emre The Sorcerer

Teşekkürler. Garanti başlatılması sonrası yapacağım. Anakarta ulaştıktan sonrası kolay benim için. Sadece o etiket ne demek istiyor ona emin olamamıştım.
    kombinin garantiyi başlatmadıysanız? servis eve geldiğinde anakarta bağlı kablo uçlarını görürse sorun çıkartabilir.geldiklerinde gizlemeniz kabloları çıkartmış olmanız lazım
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Ben zaten servis geldikten sonra bu işe girişeceğim. Hala belki onlar takar diye bir ümidim var. Teşekkürler bilgileriniz için.

• quote:

Orijinalden alıntı: mbaydogan

Bırakın yeni modeli eski modeli , Forumdaki yardımsever arkadaşlar olmasa benim bu kombiden haberim bile olmazdı. Ben bayiye özellikle tembih ettim siyah ön panelli istediğimi.
    Bildiğimden de değil tabi
    Burada gördüm okudum
    Çevremdeki çok bilenlere inat forumdaki üstadların tavsiyelerine kulak verdim.
    Kombiyle ilgili ilk izlenimlerim çok iyi. Zaman geçtikçe tercihimiz doğru mu yanlış mı hep birlikte göreceğiz.
    airfel digifel premix çok eski bir kombi yaklaşık 8-9 yıldır aynı eski gri kasayla satış yaptı hiçbir kronik sorunu yoktu o zamanlar bile teknik özellikleri üst düzeydeydi bu sene yeni özellikler eklediler ve kasayı değiştirip siyah kasaya geçtiler
    şu anki özellikler üst düzey teknik özelliklerdir.benim nazarımda olaya f/p bakarsak ilk alınabilecek 3-4 kombiden biridir.sunduğu özellikler+fiyatı+(sakarya)yerli üretim olması+(daikin)çok geniş servis ağı cihazı ön plana çıkartıyor
    kombi işi biraz şans işi,inşallah sizde bir sorun çıkartmaz,şunu da ekliyeyim tasarruflu ısınmada kombi tek başına bir etken değildir
    evin yalıtımı
    tesisat kalitesi
    yeterli uzunlukla petek metrajı
    sıcaklık kontrol elemanları kullanmak (termo vanalar, oda termostatı,modülasyonlu oda term,dış hava sensörü)

tüm bunlar kombiden daha önemlidir kombinin önemi bu faktörler devreye girerse ortaya çıkar

yoksa yalıtımsız bir evde çok kötü bir tesisata iyi kombi bağlanınca tasarruf olmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 16 Kasım 2018; 17:20:12 >

Siz o etikette gösterilen vidaları açmadınız o zaman, değil mi? Sarı ile gösterdiğimi değil sadece kırmızı olanı söktünüz? ** AİRFEL DİGİFEL PREMİX ** Kullanıcıları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emre The Sorcerer -- 16 Kasım 2018; 17:19:50 >
  • Emre The Sorcerer E kullanıcısına yanıt
    Servis geldiğinde ben evde değildim. Bizimkiler servise rica etmiş oda baglamis. Sadece kablo uçlarını bağladığı için ücret talep etmemiş. Büyük ihtimalle sizden de para istemezler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • daikin kombi-klima fabrikası "sakarya" (daikin,airfel,auer,daylux,weili)

• bu modele dış hava sensörü takılıyor mu?

• tuğs@n kullanıcısına yanıt
    Kullanım kılavuzunda bağlanabileceği yazıyor. Hangi modeller olur?sıradan dış hava sensörü bağlanabilir mi?onu servise sormak lazım.

hocam ohm değerleri önemli hangisine uyumluysa ucuza halledilebilir

• quote:

Orijinalden alıntı: tuğs@n

hocam ohm değerleri önemli hangisine uyumluysa ucuza halledilebilir
    Haklısınız hocam. Araştıralım öğrenebilirsek 3 - 5 liralık bir NTC sensör iş görür sanıyorum.

evet hocam forumda başaran var bir de parametreyi bir şekilde öğreniyorlar servisten tamamdır bu iş
    yurtdışında dış hava sensörü kullanımı çok yaygın ve de termostatik vana, mesela ingilterede termostatik vanalar yasal zorunluluk
  • ** AİRFEL DİGİFEL PREMİX ** Kullanıcıları

** AİRFEL DİGİFEL PREMİX ** Kullanıcıları

** AİRFEL DİGİFEL PREMİX ** Kullanıcıları

• Selamlar Siemens qaa73 oda termostatı için disintegration hocamın söylediği gibi daikin fabrikayı aradım yardımcı oldular ve daikin fabrika satış mağazasına yönlendirdiler. Oda termostatıni sipariş verdim 2 güne elimde olacaktır. Almak isteyen olursa diye iletişim bilgileri tel: ‭+90 (216) 357 45 00‬

• moonn M kullanıcısına yanıt
    daikin fabrikasının yardımcı olmasına sevindim en azından airfel digifel premix için modülasyonlu oda termostatı almak isteyenler için yol gösterici olur. satış fiyatı hakkında bilgi alabilirmiyim?
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Hocam bilgilendirme için teşekkürler. Bu bilgilere göre 10k alıp deneme yapmak lazım. 12k NTC bulmak zor olabilir.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.