Şimdi Ara

Adios kart ile Dünyayı Keşfe Çıkıyos!-Kampanyalar!-Gezi İpuçları!- (2307. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
84.752
Cevap
1.076
Favori
5.538.709
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
78 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23052306230723082309
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gurbuzcagri

Selamlar,
    Ramada & Suites Ajman Dubai oteli rezervasyon sistemlerinde olmadığı için herhangi bir fiyat veya puan bilgisi veremiyoruz dediler. Sistemlerinde göremediler.

Ramada için 3 tane otel ile anlaşmaları varmış:

Down town : 4 yıldız 1384 Euro ==> 309000 WP
    Dubai City : Sistemlerinde var ama Yer bilgisi alamıyorlar ya da o tarihler için otel dolu.
    Chelsea Hotel Al Barsha : 4 yıldızlı 575 Euro ==> 128000 WP

Kolay gelsin

hocam Allah razı olsun..çok teşekkür ederim..

şimdi chelsea hotel barsha 575 euro ya = 1610 tl ediyo , bunu kartla 128000 WP = 640 tl ye mi alabiliyoruz ??

bu hesap böyle mi oluyor arkadaşlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakan1581 -- 12 Aralık 2013; 18:59:40 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• banada 2200 TL ye 60 TL geldi
  • quote:

Orijinalden alıntı: sularslan

selam arkadaşlar :) Adanın şekli nedeniyle Hindistan'ın Gözyaşı diye anılan Sri Lanka'yı (Seylan) ziyaret edenler varmı? Önerir misiniz o ülkeyi?

Siz bu ara ulkeler konusunda bayagi bir kararsiz kaldiniz sanirim

Hindistan'i gezdim, Sri Lanka'ya gitmedim ama oraya giden kardesimden duydugum kadariyla fazla gorecek bir sey yokmus, uzun cubuklar uzerinde avlanan balikcilari bile gormemisler ama sadece onlar icin de gidilmez. Ben Hindistan'i gordugum icin oraya gitmek istemeyebilirim, gormediyseniz orayi tavsiye edebilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: peacemaker

Arkadaşlar banada 3400 harcama sözüne 80 wp geldi 3000 nakit çekip hmn yatırsam ne kadar masrafı olur

Referans olması açısından kendime cevap yazayım masraf 101-TL tutuyormuş sonuçta değmez
  • Hesap aynen öyle arkadaşım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: celilbey

Hesap aynen öyle arkadaşım :)

eyvallah hocam, uçak biletlerinde de hesap böyle değil mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • adiosla yurt dışı otel rezervasyonu yapsak size otel sorun çıkarmaz sanırım? mail atıp isimleri yanlış vermişşiz şunlar şunlar kalacak desek oluyor mu?

olursa adios puanlar baya birikti. birilerini göndereyim. biz gidemiyoruz hanım izin alamıyor.

kârı yarı yarıya bölüşürüz. 3'le çarpılsa 1 puan, 1 bana 1 sana. %33 indirim olur.

mesela 2 kişi gidilecekse 1 kişinin adını ve kendi adımı versem, sonra kendimi değiştirsem kıllanmazlar sanırım parasını ödedik neticede. adiosçular tecrübelerini paylaşırlarsa iyi olur
  • Evet, seyahat hattı aracılığıyla piyasa fiyatına göre puanlarınızı yaklaşık 2.5 kat değerli kullanmış olursunuz.
  • Hocam rica ederim ne demek... Aşağıda arkadaş cevabı vermiş ama ben de onaylıyayım. Aynen dediğin gibi oluyor. 200WP = 1 TL ediyor
    Yani sizin oran 2.5 (1610/640) oluyor.
  • mertali kullanıcısına yanıt
    oteli wıngs ile uçağı adıos ile hallettım.. vize,transfer ve rehberlık işleri içinde bir firma ile anlastım.. zira daha öncede yazdığım gibi mekke ye kafamıza göre vize alıp gıdemıyoruz.. bu yuzden illaki bi tur firmasından temin etmek gerekiyor..subatta gıdıp geleyim nasıpse , paylaşım yaparız..
  • birde wıngscard ın hakkını yememek lazım.. seyahat hattı gezgınler alemi bızım setura 5 basar.. uçak olarak bıraz cazıbesını yıtırdı ama otel olayı mükemmel. .adıos ile hayal bile edemeyeceğim oteli wıngs ile aldım.. 3 wıngs kartımdan 6 adet cidde bileti (1500tl lik) alabilecegim mıl puan ile mekke hılton towers de 5 gece 4 oda aldım.. aynı oteli adıos bana oda başına 1356 eurodan 1530 puana ve 4 oda toplamı 6100 puana teklıf etti..
    uçak biletlerinede 6 adedine adıos premıum kartlar ile 3400 puan harcadık takribi..
    ayrıyetten yasadığımız bir sıkıntıyıda şöyle aştılar; gezgınler alemınden onlıne olarak oda rezervasyonunu yapıyorum 4 oda olarak mail ime rezervasyon onayı geldi.. aradan 1 saat gectı ve gezgınler alemınden serpıl hnm. kayıtlı cep tel den beni aradı ve expedia dan kaynaklı bir güncelleme sorunundan dolayı rezervasyonunuz gerceklesmemiş.. aksam üzeri mil puanlarınızın karta iadesini yapalım tekrar deneyin dediler.. ok dedım ve aksam tekrar giriş yaptım.. ne göreyim!!! standard oda guestrom vermıyor sıstem.. bana delux kabe manzaralı oda verıyor ve fıat bızım odadan %30 daha fazla, tabi bizim mil puanlar avanslarla birlikte bile yetmedi .. aradım durumumu aktardım.. ertesi gün serpıl hnm arayıp önceki rezervasyonumdakı kullandıgım kadar mıl puanı alıp bize delux kabe manzaralı odaları rezerve edıp özür mail i ile vocherleri yolladı... işte hizmet ,müşteri memnunıyeti bu...
    nerde seturda bu yaklaşım... bizim binbir zorlukla biriktirdiğimiz puanları hemen hiç etseler.. 5* otel fıatına 3* kakalasalar.. 1000 tl lik uçağı nasılsa degerlı kullanıyorlar dıye 1300 e satarlar.. bide 7000 e 100 wp mesajı yollamışlar bugun... yaz için bi miktar puanım kaldı. nadasa devam

• quote:

Orijinalden alıntı: bilgisayars

Ticari mahiyet arz etme : aynı yılda düşük meblağ bile olsa onlarca alım satım, veya çok yüksek meblağlı birkaç alım satımdır, takibe alınmanızı sağlayabilir)

Üstad biz puan kazanmak içi başkaları adına alımlar yapıyoruz ürünlerde alan kişiler adına fatura oluyor doğal olarak bu durumda bir sıkıntı yaşarmıyız sence
  • xrayder X kullanıcısına yanıt
    üstad tam anlayamadım oteli wingsle kaç mil puana aldınız

• quote:

Orijinalden alıntı: hakan_80

quote:

Ticari mahiyet arz etme : aynı yılda düşük meblağ bile olsa onlarca alım satım, veya çok yüksek meblağlı birkaç alım satımdır, takibe alınmanızı sağlayabilir)

Üstad biz puan kazanmak içi başkaları adına alımlar yapıyoruz ürünlerde alan kişiler adına fatura oluyor doğal olarak bu durumda bir sıkıntı yaşarmıyız sence

satış yaptığınız malın parası nereye yatıyor hocam

• 1. karttan 2 yetışkin 1 çocuk 108 000 mıl
    2. kart 3 yetişkin 130.050 mıl
    3. karttan 2 oda aldım bırısı 2 yetışkın bırısı 3 yetışkın toplam 235 000 mıl çekıldi..( bu karttan 86000 mıl avans kullndım)

ortalama 85 bın mılle bılet alınabılıyor bılıyorsunuz bu bölgeye... yani 6 bilet alabılıyordum .. hatta bılet alsaydım 2. kartada 40 bın mıl falan avans kullanacaktım daha oda cebımde kaldı
  • fakat söylediğim gibi bu fıatlar guestrom standart odalar idi.. bizim iş biraz karışınca aynı mılleri çekıp 4 odayıda kabe manzaralı delux oda yaptılar işin güzel tarafıda o oldu zaten..
  • quote:

quote:

quote:

Genelde başka banka hesaparına yatırıyorlar.
    Önce para gönderiyor biri ürünü almak için sonra ben o kişinin ödemsini yapıyorum.
    Bu şekilde

• quote:

Orijinalden alıntı: xrayder

1. karttan 2 yetışkin 1 çocuk 108 000 mıl
    2. kart 3 yetişkin 130.050 mıl
    3. karttan 2 oda aldım bırısı 2 yetışkın bırısı 3 yetışkın toplam 235 000 mıl çekıldi..( bu karttan 86000 mıl avans kullndım)

ortalama 85 bın mılle bılet alınabılıyor bılıyorsunuz bu bölgeye... yani 6 bilet alabılıyordum .. hatta bılet alsaydım 2. kartada 40 bın mıl falan avans kullanacaktım daha oda cebımde kaldı

wings:
    443 bin mil kullanmışsınız üstadım doğru anladıysam, normal şartlarda 443.000 Tl harcama yapar ticariye nasıl düşmediğinizin tüyosunu alalım bir ara sizden Benimki düştü

adios:
    6100 tl setur adios için fiyat çıkarmış
    6100./100= 61 tane 100 tl puan kampanyası yani 1000 tl ye 100 tl kampanyalarından 61000 tl harcama ile puanı biriktirebilirsiniz çok basit hesapla, yada daha fazla sayıda ve düşük meblağlı % 10 luk ve % 5 lik puan kampanyalarını biriktirerek. ( gene 3 kart kullanmak lazım adios yıllık 2500 tl sınırı için)

Ben genelde seturun ne kadar fiyat çıkardığına değilde ödeyeceğim puan karşılığında ne kadar harcama yaptığıma bakıyorum % 10 hesabıyla.
    Tabi her zaman % 10 kampanyaya katılmıyorum bazen % 5 lik kampanyalarada katılıyorum

Bir beyin fırtınası yapalım diğer arkadaşlarla beraber, sonuçları yukarıdaki yazıma ekleriz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahibitanıdık -- 13 Aralık 2013; 0:50:42 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Genelde başka banka hesaparına yatırıyorlar.
    Önce para gönderiyor biri ürünü almak için sonra ben o kişinin ödemsini yapıyorum.
    Bu şekilde

Maliye satış yaptığınız sitelerden belli bazı aralıklarla satış yapan kullanıcıların satış extresini alıyor ve kullanıclardan taahütlü posta yoluyla fatura bilgilerini talep ediyor, tc kimlik no ile tüm banka hesaplarınıza anında ulaşabilirler

Ayrıca banka hesabında ticari yoğunluk gözlenirse banka hesapları incelemeye alınır ve tüm yatan meblağların faturası istenir, geriye doğru 5 yıl inceleme yetkileri var,

sizde fatura olmadığı için sıkıntı yaşarsınız,

tabi bütün bunlar ticari satış yoğunluğu olan kullanıcılar için geçerli, birkaç ufak satışa bakılmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahibitanıdık -- 13 Aralık 2013; 0:49:06 >

• Xrayder, S. Arabistana gitmek için vize vs özel bir işlem gerekti mi? Bende ailemi götürmeyi düşünüyorum oralara.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolfire -- 13 Aralık 2013; 0:43:05 >
  • 
Sayfa: önceki 23052306230723082309
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.