Şimdi Ara

Honda Accord 90-93 / 94-98 ( CB3 CB7 / CD4 CD5 CD7 ) Teknik Destek Sayfası (46. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.363
Cevap
27
Favori
81.329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ahmet_can35

Teşekkürler bu güzel açıklamanız için. Benim aracın hortumları karıştırmışlar daha önceki sahibinden şuan düzelttim fakat o 2 adet kör olan yerde tüpe bağlı vakum hortumları var sıkıntı yaratır mı acaba
    Bu mesaj yazarı tarafından silinmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 1:29:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mehmetcevahir kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler bilgiler için vakum hortumlarında şuan sıkıntı yok önemli olan diğer konu:)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Ayrıca aracımda başka sorunda var paylaşmak istedim 90 model manuel accord sıralı sistem lpg var. Zaten forumun başında aynı sorunu yazmış benden önceki sahibi ama devamını getirmemiş (beyaz cb3) düşük devirlerde silkeleme tekleme tarzında.1000-2500 devir arası sabit gazla giderken motor kulağı kopukmuş gibi silkeleme yapıyor eğer ben gaza biraz daha basmazsam çoğalıyor. Aynı şekil düşük devirde ayağımı gazdan çektiğimde sarsıyor ve gaza bastığımda sarsıyor. Bu sorunu en çok 2. Viteste belli ediyor. Benzinde de yapıyor ama çok belli olmuyor. Normal çalışma sıcaklığına ulaştığında Rolanti 700-750 arasında gidip geliyor. Motor soğukken cikle çalışıyor ama 5-6 saniye sonra çalışıyor. Teklemeyle ilgili buji- buji kabloları ve ateşleme bonini değiştirildi rolanti ayarı yapıldı eskiye göre daha iyi oldu fakat yazdığım sorunlar devam ediyor
    Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmet_can35

Ayrıca aracımda başka sorunda var paylaşmak istedim 90 model manuel accord sıralı sistem lpg var. Zaten forumun başında aynı sorunu yazmış benden önceki sahibi ama devamını getirmemiş (beyaz cb3) düşük devirlerde silkeleme tekleme tarzında.1000-2500 devir arası sabit gazla giderken motor kulağı kopukmuş gibi silkeleme yapıyor eğer ben gaza biraz daha basmazsam çoğalıyor. Aynı şekil düşük devirde ayağımı gazdan çektiğimde sarsıyor ve gaza bastığımda sarsıyor. Bu sorunu en çok 2. Viteste belli ediyor. Benzinde de yapıyor ama çok belli olmuyor. Normal çalışma sıcaklığına ulaştığında Rolanti 700-750 arasında gidip geliyor. Motor soğukken cikle çalışıyor ama 5-6 saniye sonra çalışıyor. Teklemeyle ilgili buji- buji kabloları ve ateşleme bonini değiştirildi rolanti ayarı yapıldı eskiye göre daha iyi oldu fakat yazdığım sorunlar devam ediyor
    Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 1:29:49 >

Tamam abi teşekkür ederim bilgiler için arıza lambası yanmıyor hortumların yerlerini değiştirdim resetlemeyle başlıyorum. Tahminim modülden ama pahalı:)

Mehmet bey tps ölçümünü yaptım. 0.670 civarlarında çıkıyor sonuç. Yalnız ayar vidasını ne kadar indirirsem indireyim bu değer düşmüyor. Kelebek vidaya deymeyene kadar indirdim yine değer düşmüyor.

• Merhaba Mehmet bey dediğiniz gibi vakum hortumlarının göndermiş olduğunuz şemadaki yerlerini bulup değiştirdim bir sürü yanlış yapılmış yerler çıktı otomatik aracımdaki vakumlu motor takozunuda devreye aldım rölantide titreşim gitti çok teşekkür ediyorum takıldığım bir yer daha var fotoğraf atıyorum hava emiş bağlantısınıda yaptım doğru yerde yanlız boşta duran parça var nereye takılacak anlamadım ve ne işe yarıyor yardımcı olurmusunuz
    Honda Accord 90-93 / 94-98 ( CB3 CB7 / CD4 CD5 CD7 ) Teknik Destek Sayfası

• quote:

Orijinalden alıntı: Tinmaz82

Mehmet bey tps ölçümünü yaptım. 0.670 civarlarında çıkıyor sonuç. Yalnız ayar vidasını ne kadar indirirsem indireyim bu değer düşmüyor. Kelebek vidaya deymeyene kadar indirdim yine değer düşmüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 1:30:3 >
    Onuda ölçmüştüm yazmayı unutmuşum. Kelebeği açarken voltaj düzenli olarak yükseliyor. Sona geldiğinde 4.270 civarında kalıyor. Anormal bişey farketmedim.

• Altunörs A kullanıcısına yanıt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 1:30:13 >
  • quote:

Onuda ölçmüştüm yazmayı unutmuşum. Kelebeği açarken voltaj düzenli olarak yükseliyor. Sona geldiğinde 4.270 civarında kalıyor. Anormal bişey farketmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 1:30:23 >
  • Mehmet bey sizin sayenizde arıcım kendine geldi Allah razı olsun Balıkesir Bandırma da ikamet ediyorum sanayimizde araçtan anlayan bir tamirci yok ilgilenmekte istemiyorlar aracımla çok teşekkür ediyorum ilgi ve alakanız için takıldığım konu olduğunda sizi tekrar rahatsız ederim hoşçakalın

Peki Mehmet bey. Kelebeği yavaşça bırakıp kaldığı yerde vidayla desteklicem. Doğru anladım sanırım. Birde farkettiniz mi tps nin resminde takılı olduğu yerle arasında kağıt conta gibi Bişey görünüyor bu orjinalinde varmı? Vidalarını gevşettiğimde yerinden oynar düşer vs gibi bir durum olurmu ki.

• Tinmaz82 T kullanıcısına yanıt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 1:30:35 >
    Peki Mehmet bey. Yarın söylediklerinizi yapıp sizi bilgilendiririm. Merak ettim. Tps fiyatı nedir.

• Bide tps nin üzerindeki vidaları ne kadar gevşetecem ve 0,48 - 0,50 değerini bulduğumda vidalar halen gevşek olursa nasıl olacak. Orayı tam anlayamadım sanırım. Kusuruna bakma :(

• quote:

Orijinalden alıntı: Altunörs

Mehmet bey sizin sayenizde arıcım kendine geldi Allah razı olsun Balıkesir Bandırma da ikamet ediyorum sanayimizde araçtan anlayan bir tamirci yok ilgilenmekte istemiyorlar aracımla çok teşekkür ediyorum ilgi ve alakanız için takıldığım konu olduğunda sizi tekrar rahatsız ederim hoşçakalın
    Probleminizin çözülmüş olmasına sevindim. Kazasız günler dilerim.
  • quote:

Bide tps nin üzerindeki vidaları ne kadar gevşetecem ve 0,48 - 0,50 değerini bulduğumda vidalar halen gevşek olursa nasıl olacak. Orayı tam anlayamadım sanırım. Kusuruna bakma :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 1:30:48 >
  • Selamın aleyküm arkadaşlar bende 1 buçuk senedir 1991 model honda accord sahibiyim fakat aranıza yeni katıldım bir kaç sorum olucak belki yardımcı olabilirsiniz
    1-Aracı adlığımdan beri krikosunu yerinden çıkartamadım acaba benim bilmediğim bir çıkış şekli mi var?
    2-Aracım motor rektefiyesi yapıldıktan sonra arıza lambası yaktı nasıl söndürebilirim.Usta beyin bilgisayar bağlama girişini bulamamıştı sanırım torpidonun altında halıyı kaldırınca görünen levhanın altındaymış doğru mu acaba?
    3-Coilover takmak istiyorum aracın kendi amortisörlerine uygun coilover varmıdır acaba?
    4-Aracımın altı yere değicek olmasına rağmen ön tampon hala yerden yüksek duruyor tamponun yere yakın durmasını sağlayacak bir tampon eki varmıdır acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: emirhancingoz

Selamın aleyküm arkadaşlar bende 1 buçuk senedir 1991 model honda accord sahibiyim fakat aranıza yeni katıldım bir kaç sorum olucak belki yardımcı olabilirsiniz
    1-Aracı adlığımdan beri krikosunu yerinden çıkartamadım acaba benim bilmediğim bir çıkış şekli mi var?
    2-Aracım motor rektefiyesi yapıldıktan sonra arıza lambası yaktı nasıl söndürebilirim.Usta beyin bilgisayar bağlama girişini bulamamıştı sanırım torpidonun altında halıyı kaldırınca görünen levhanın altındaymış doğru mu acaba?
    3-Coilover takmak istiyorum aracın kendi amortisörlerine uygun coilover varmıdır acaba?
    4-Aracımın altı yere değicek olmasına rağmen ön tampon hala yerden yüksek duruyor tamponun yere yakın durmasını sağlayacak bir tampon eki varmıdır acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 1:30:58 >

• 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.