Şimdi Ara

Honda Accord 90-93 / 94-98 ( CB3 CB7 / CD4 CD5 CD7 ) Teknik Destek Sayfası (41. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.363
Cevap
27
Favori
81.330
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşkarım abilerim merhabar bu forumda yeniyim sizlerden bir hakkında yardım almak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim. 1990 model Honda Accord 2.0i manuel sahibiyim sorunum şu nereye gittiysem çözemediler aracım motor soğukken rölantide dalgalanma oluyor bu yüzden yavaş gidemiyorum sürekli silkeliyor 2017 yılından bu yana çözemedik problemi şimdiden ilginize teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yğt Brbcr

Elinde varmi peki abi bunu degistirip denemeden olmayacak
    Bu mesaj yazarı tarafından silinmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 1:20:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: flonky

Şu iki parça var alide. Bizim müşür girişleri kaçlıktır abi?

Birde yağ müşürü tam ne tarafta? Kendim belki montajını yapabilirim diye düşündüm.

TRY 128.60 21%OFF | 4 In 1 LCD 12 v/24 v Ekskavatör Kamyon Araba Yağ Basınç Voltmetre Volt Su Sıcaklığı Yağ yakıt göstergesi 10mm sıcaklık sensörü

https://s.click.aliexpress.com/e/brHPZHK0

TRY 21.79 7%OFF | 1/8 ''BSPT Yağ Basınç Sensörü Tee NPT Adaptörü Turbo Kaynağı Besleme Hattı için Ölçer EP-CGQ197

https://s.click.aliexpress.com/e/cgQmqQLq

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 1:20:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Hasanözkul

arkadaşkarım abilerim merhabar bu forumda yeniyim sizlerden bir hakkında yardım almak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim. 1990 model Honda Accord 2.0i manuel sahibiyim sorunum şu nereye gittiysem çözemediler aracım motor soğukken rölantide dalgalanma oluyor bu yüzden yavaş gidemiyorum sürekli silkeliyor 2017 yılından bu yana çözemedik problemi şimdiden ilginize teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 1:21:8 >
  • Benzinde de Lpg de yapıyor rölanti sürekli 1- 2 devir arası gidip geliyor yani gaza basıp çekiyomuşum gibi oluyor abi distribütör değişti buji kabloları bujiler değişti sorun çözülmedi yazın yapmıyor sadece kışın böyle sorun yaşıyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Benzinde de Lpg de yapıyor rölanti sürekli 1- 2 devir arası gidip geliyor yani gaza basıp çekiyomuşum gibi oluyor abi distribütör değişti buji kabloları bujiler değişti sorun çözülmedi yazın yapmıyor sadece kışın böyle sorun yaşıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 1:21:18 >
  • Çok teşekkür ederim abi ilgin için hemen deniycem

• quote:

Çok teşekkür ederim abi ilgin için hemen deniycem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 1:21:35 >
  • Tamam abi tesekkür ederim bana yeni distribütör aldırdılar ateşlemeyi düzgün ayarlayamadığı için dalgalı çalışıyormuş durduk yere masraf çıkardılar bana

• 3 yıldır kullandığım 1991 otomatik accord aracımı satıyorum.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-bakimli-masrafsiz-1991-otomatik-accord-660035224/detay

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmetcevahir

Alıntıları Göster
    Evet bu mesajda yazılanları yaptım sorun düzeldi. Ne uğraştım ama. :)

• Merhabalar uzun zamandır dh hesabıma girmiyordum uzaklaştırma almışım. yeni hesap açmak zorunda kaldım. 2010 civic kullanıcısıyım. Elimizdeki aracı para ihtiyacından dolayı satma düşüncesindeyiz. Onun yerine accord 2.0 ex alamayı düşündük. 2 sene kadar önce bayağı araştırmıştım çok hosuma gitmişti şu an almayı düşünüyoruz ancak fiyatları çok yükselmiş. 20.000-22.000 tl yazanlar bile var. İlan sayılarıda çok düşmüş. parçasınında çok pahalı olmasından dolayı biraz tedirginimm. Vazgeçmek zorunda kalıcaz gibi.
  • dogansenn D kullanıcısına yanıt
    Düzgünleri tabiki yükselicek. Sahibinden de olanların çoğu ceset. 90-93 model araç ama tank gibi araba kronik arızası yok. Zamana bağlı yıpranmalar mevcut bunlarıda araçtan anlayan kişi ucuza maal edebiliyor yada kendisi çözebiliyor. Elektrik aksamını beğendiğim yegane araçlardan. Adamlar o yıllardan bu yılları düşünerek yapmış gibi. 3 yıldır kullanıyorum yedek parçası diğer araçlardan pahalı değil. Facebook gruplarda kaporta parçası zibille kaynıyor. Motoru diğer araçlardan farklı değil. İşgüzar ustaların diline pelesenk olmuş cümlerle piyasa belirleniyor. Daha geçen gün bi facebook grupbunda adam yana döne türkiye genelinde 2000 kasa o çok tutulan Clio Symbolun farını arıyordu :) Demekki bu iş çok tutulanla alakası yokmuş.

Kendi aracım diye demiyorum sürekli kullandığımdan kliması sanroofu silgeçleri kaloriferi hala ilk günkü gibi net çalıştığını düşünüyorum. Çoğu 2003-2008 model aracın şu dönemde en çok bozulduğuna şahit olduğum parçalar bu araçlarda hala görevine devam ediyor. Bozulsada sıkıntı değil çünkü sağlam olduğundan kazalı araçlardan çıkma çok parçası var sapa sağlam olarak.

Geçen mahallemizde bi amcamızın 2009 kasa leon aracına bindim aracın teklemesinden tutunda envayi çeşit arıza var. Heryerinden ses geliyor böbrek taşı döktüm içinde ki bu araç 150bin kmde bile değil. Kendi 90 model accorduma geçince yatağa yatmışım gibi oldu.

Dediğim gibi hala özel ve ikonik araçlar.Temizini birebir elden almanız daha mantıklı. Düzgün accord aracı kim ve neden satar ? Ya model yükselteceği için yada iyi bir teklif geldiği zaman. Sahibindende apaçilerin eline düşmüş boya cila güzeli albenisi çok araç mevcut.

• MEHMET ABİ BENİM ARABA BU ARALAR SEYİR HALİNDE GİDERKEN IŞIKLARDA DURACAĞIMDA BOŞA ATTIĞIMDA RÖLANTİ YÜKSELİP DÜŞÜYOR YENİ BAŞLADI YUKARIDA BAHSETTİĞİN KONU İLE AYNI MI ARIZA KONTROLÜ YAPTIM IŞIK 5 KEZ KISA YANIP SÖNÜYOR BUDA MANİFOLD ARIZASIMI AYNUI ŞEYMİ BİLEMEDİM
  • BU ARADA MEHMET ABİ BEN YAKIT POMPA RÖLESİNİN LEHİMLERİNİ YENİLETTİM ARAÇ HİÇ ÇALIŞMADI.BAŞKA BİRYERE GÖTÜRDÜM DİYOT BACAĞININ BİRİ EĞRİYDİ RÖLEDE SIKINTI GÖRÜNMÜYOR DEDİ.TAKTIK ÇALIŞTI AYNI GÜNÜN AKŞAMI YİNE SEYİR HALİNDE STOP ETTİ BENZİNDE KULLANDIM.ÇALIŞTI EVE GİTTİM SABAH BASTIM ARAÇ YİNE ÇALIŞMADI.ÖĞLEN DENEDİM ÇALIŞTI.STOP EDEREK GİDECEĞİM YERE VARDIM BİDE BU RÖLE ÇOK ISINIYOR BU KADAR ISINMASI NORMAL Mİ.BENZİN POMPASI OLSA HİÇ ÇALIŞMAZ AMA ARA ARA ÇALIŞIYOR.LPGNİN ELEKTRİK TESİSATINDA SIKINTI OLSA BUNU YAPARMI AYNI RÖLEDEN Mİ GEÇİYOR ANLAMADIM
  • Yğt Brbcr Y kullanıcısına yanıt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 1:21:50 >
  • ABİ RESETLEME YAPTIM RESETLEMEYİ ECU SİGORTASINI ÇIKARDIM BEKLEDİM GEREİ TAKTIM ARIZA SİLİNDİ.AYN I GÜNÜN AKŞAMI YİNE BAŞLADI.
  • DEDİĞİN YERLERİN KONTROLÜNÜ YAPIP BİLGİ VERECEM SANA ABİCİĞİM
  • Yğt Brbcr Y kullanıcısına yanıt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 1:22:8 >
  • Dediğin sıralamayı takip edeceğim abi.yani aklım ermedi.map sesnörü yeni değişmiş.röle yani değişmiş ve lehimleride yenilendi.çalımşamayı hiç yapmamıştı.o başladı.neye göre çalışmamazlık yapıyor onuda anlamadım.lpg ecu soketlerini söktüm geri taktım tesadüf tabi çalıştı.benzinde devam ettim markette durdum dedim stop etmeyim kendiliğinden stop etti.çalıştırdım çalışmadı.bıraktım orada akşam geri gittim çalıştı.hala benzinde bu arada devam ettim eve götüreyim dedim arıza lambası yaktı gaz kesti araç yürü durumda tabi kontağı kapattım geri açtım pat gaza bastım davam ettim.ilerde yine arıza lambası yakıp gaz kesti.bu sefer durmak zorunda kaldım durdum çalıştırdım.çalıştı.neye istinaden yapıyor aklım ermiyor işte soğukken çalışıyor desem çalışmadı akşamı beklerdim çalıştı stop etti çalışmadı.çalıştı stop etti hemen çalıştı kafam karmakarışık
  • 
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.