Şimdi Ara

Honda Accord 90-93 / 94-98 ( CB3 CB7 / CD4 CD5 CD7 ) Teknik Destek Sayfası (40. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.363
Cevap
27
Favori
81.329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: theado38

Mehmet bey selamlar, arabamla yaklasik 5-6 km yol yaptıktan sonra park ettim. Kontağı kapatmadan el frenini çekerek D ye aldim ve kaputu actim.. Biraz gözlemledikten sonra radyatör önündeki fanlardan birinin (klima acilinca çalışır dediginiz fan) yaklasik 2 dakikada bir devreye girip ciktigini gördüm.. fanın bu sekilde calismasi normal mi sizce? ozellikle kış ayinda. yani. musirlerin acmasi. icin o sicakliga ulasabilirmi bu aylarda
    Bu mesaj yazarı tarafından silinmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 1:18:54 >
  • teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mehmet abi 91 accordun direksiyon altındaki rölelerin olduğu kısmın elektirik şeması varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yğt Brbcr

mehmet abi 91 accordun direksiyon altındaki rölelerin olduğu kısmın elektirik şeması varmı
    Bu şekilde tamamını gösterir şema olmaz. O nedenle hangi arıza ya da donanımla ilgili elektrik şemasına ihtiyaç duyduğunuzu söylerseniz bulup bulamayacağıma bir bakarım.
  • Evet abi donanımla ilgili elektrik şeması bakarsan sevinirim
  • Merhaba,
    En son 7 yıl önce giriş yapmışım siteye. Neyse ki şifremi hatırladım :)
    Çok güzel bir başlık altında çok güzel bir iş yapıyorsunuz.
    Kısaca Hondacıyım :) Hondam.com dönemlerinden. muhtelif sayıda civic, v6 accord ve 90-93 accord kullandım. Şimdi 92 kullanıyorum. Çok kurcalanmış, sevgisiz kalmış bir araba. Ama en çirkin, en sevdiğim arabam diyebilirim. herkes <Müdür uğraşma, sat> diyor ama çok dar zamanımda yanımdaydı. :)
    Motor, şanzıman falan nefis ama estetik sıkıntılar yüksek :) Lafı uzatmayayım. Acil ihtiyaçları var, yardımcı olabilmeniz mümkün olursa sevinirim.
    En acil .. Takometre... devir saati, hararet benzin göstergesi falan çalışmıyor. Benzin çalışıyor ama güvenilir değil... km hesabı ile benzin alıyorum :) Benden önce içine led yapmak istemişler ve dağılmış. Kilometreciye baktırdım hatrı sayılır bir para da verdim ama olmadı. Devir çok sıkıntı değil, hep Honda kullandığım için kulağım aşina... hararet ve benzin canımı sıkıyor. Özellikle hararet. Müşiri avometre ile ölçtüm. Kitaptaki değerlerinde çalışıyor.
    Ya uygun fiyatlı gösterge alacağım yada harici gösterge takacağım devir ve hararet için.
    Harici devir saati ve hararet göstergesi mümkün mü? KM saatinin fişlerinde hangi uç devir, hangi uç hararet, hangi uç bilmem ne okuyor kitaptan şemaları buldum, ölçtüm.
    Mümkün mü harici göstergeler?
    Teşekkür ederim.

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ana röleyi söktüm mehmet abi son durumu bu daha önce lehimleriyle oynanmış gibi sanki ve bu aralar cok sık yapmaya basladi stop etmeyi daha önce demistim stop ederken çit diye ses geliyor dureksiyon altindan beraberinde stop ediyor bu röledenmi degistirsem kafam rahat edermi yoksa lehimlerimi yenileyim

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 1:19:42 >
  • quote:

Evet abi donanımla ilgili elektrik şeması bakarsan sevinirim
    Hangi donanım? Arızalı olan şey nedir aracınızda?
  • ABİ BU DİREKSİYON ALTINDAKİ BENZİN RÖLESİ.SEYİR HALİNDE ARAÇTA ÇIT SESİ GELİYOR STOP EDİYOR BENZİN VEYA LPG FARK ETMİYOR.BU PARÇA ARIZALI OLSA LPG DE STOP EDERMİ
  • İŞTE BİLMİYORUM ABİ ANLAYAN BİRİ OLUR DİYE ŞEMA İSTEMİŞTİM AMA ARABAYLA YOLA ÇIKMAYA KORKUYORUM BU İŞTEN NASIL KURTULACAM ANLAMIYORUM LPG Cİ ATEŞLEME DİYOR DİSTİRBÜTÖRDEKİ BOBİNİ DEĞİŞTİM YİNE STOP ETTİ.BU RÖLENİN LPGDE FONKSİYONU VARMI
  • quote:

Orijinalden alıntı: melihozdogan

Merhaba,
    En son 7 yıl önce giriş yapmışım siteye. Neyse ki şifremi hatırladım :)
    Çok güzel bir başlık altında çok güzel bir iş yapıyorsunuz.
    Kısaca Hondacıyım :) Hondam.com dönemlerinden. muhtelif sayıda civic, v6 accord ve 90-93 accord kullandım. Şimdi 92 kullanıyorum. Çok kurcalanmış, sevgisiz kalmış bir araba. Ama en çirkin, en sevdiğim arabam diyebilirim. herkes <Müdür uğraşma, sat> diyor ama çok dar zamanımda yanımdaydı. :)
    Motor, şanzıman falan nefis ama estetik sıkıntılar yüksek :) Lafı uzatmayayım. Acil ihtiyaçları var, yardımcı olabilmeniz mümkün olursa sevinirim.
    En acil .. Takometre... devir saati, hararet benzin göstergesi falan çalışmıyor. Benzin çalışıyor ama güvenilir değil... km hesabı ile benzin alıyorum :) Benden önce içine led yapmak istemişler ve dağılmış. Kilometreciye baktırdım hatrı sayılır bir para da verdim ama olmadı. Devir çok sıkıntı değil, hep Honda kullandığım için kulağım aşina... hararet ve benzin canımı sıkıyor. Özellikle hararet. Müşiri avometre ile ölçtüm. Kitaptaki değerlerinde çalışıyor.
    Ya uygun fiyatlı gösterge alacağım yada harici gösterge takacağım devir ve hararet için.
    Harici devir saati ve hararet göstergesi mümkün mü? KM saatinin fişlerinde hangi uç devir, hangi uç hararet, hangi uç bilmem ne okuyor kitaptan şemaları buldum, ölçtüm.
    Mümkün mü harici göstergeler?
    Teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 1:19:57 >

• mehmetcevahir kullanıcısına yanıt
    Mehmet abi konusu geçmişken anlık yağ sıcaklık ve yağ basınç gibi değerleri okumak fikri var aklımda. Teyp yuvası altına basit yeşil temalı 6 satırlık gösterge düşünüyorum. Müşürü nereye ve nasıl montelemek sağlıklı olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flonky -- 14 Ocak 2019; 16:21:20 >
  • quote:

ABİ BU DİREKSİYON ALTINDAKİ BENZİN RÖLESİ.SEYİR HALİNDE ARAÇTA ÇIT SESİ GELİYOR STOP EDİYOR BENZİN VEYA LPG FARK ETMİYOR.BU PARÇA ARIZALI OLSA LPG DE STOP EDERMİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 1:20:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: flonky

Mehmet abi konusu geçmişken anlık yağ sıcaklık ve yağ basınç gibi değerleri okumak fikri var aklımda. Teyp yuvası altına basit yeşil temalı 6 satırlık gösterge düşünüyorum. Müşürü nereye ve nasıl montelemek sağlıklı olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 1:20:19 >
  • Elinde varmi peki abi bunu degistirip denemeden olmayacak

Teşekkür ederim.
    Haklısınız... üst üste yazınca gösterge almak daha uygun ve sağlıklı olur.
    Sizin bildiğiniz bir yerde var mı? Otomatik. 92 model Accord.
    Şu iki parça var alide. Bizim müşür girişleri kaçlıktır abi?

Birde yağ müşürü tam ne tarafta? Kendim belki montajını yapabilirim diye düşündüm.

TRY 128.60 21%OFF | 4 In 1 LCD 12 v/24 v Ekskavatör Kamyon Araba Yağ Basınç Voltmetre Volt Su Sıcaklığı Yağ yakıt göstergesi 10mm sıcaklık sensörü

https://s.click.aliexpress.com/e/brHPZHK0

TRY 21.79 7%OFF | 1/8 ''BSPT Yağ Basınç Sensörü Tee NPT Adaptörü Turbo Kaynağı Besleme Hattı için Ölçer EP-CGQ197

https://s.click.aliexpress.com/e/cgQmqQLq

• 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.