Şimdi Ara

Honda Accord 90-93 / 94-98 ( CB3 CB7 / CD4 CD5 CD7 ) Teknik Destek Sayfası (39. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.363
Cevap
27
Favori
81.331
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir sorumda ARABAMIZI lifte kaldırdık tiriger setinin bulunduğu yerden yağ sızdığını gördük arabamda hep yağ eksiltiyordu önce karter çontası dediler değiştik fakat ordan değilmiş ustanın dediği tirigerin orda bulunan hidrolikten yağ kaçırdığını belirtti o rinler felan dedi... burda bir öneriniz fikrinizi almak isterim. Arabamın motoru 5 ay önce yapıldı yağ yakma sorunu yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ozzyclub_accord91

Bir sorumda ARABAMIZI lifte kaldırdık tiriger setinin bulunduğu yerden yağ sızdığını gördük arabamda hep yağ eksiltiyordu önce karter çontası dediler değiştik fakat ordan değilmiş ustanın dediği tirigerin orda bulunan hidrolikten yağ kaçırdığını belirtti o rinler felan dedi... burda bir öneriniz fikrinizi almak isterim. Arabamın motoru 5 ay önce yapıldı yağ yakma sorunu yok.
    Bu mesaj yazarı tarafından silinmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 1:17:11 >
  • quote:

Kapının çevresini dolaşan tozun ve sesin girmesini engelleyen fitili ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 1:17:24 >
  • Anladığım kadarıyla triger kapağının açılıp kontrol edilmesi gerek ? Ustamın dediği avanstan kaçırıyor ama tabi açmadan sadece lifte kaldırım gözle gördük tirigerin içinden geldiğini :( peki mehmet ustam yüksek maliyetli bir durum mu ? Tahmini ne civarda olabilir ?

• quote:

Anladığım kadarıyla triger kapağının açılıp kontrol edilmesi gerek ? Ustamın dediği avanstan kaçırıyor ama tabi açmadan sadece lifte kaldırım gözle gördük tirigerin içinden geldiğini :( peki mehmet ustam yüksek maliyetli bir durum mu ? Tahmini ne civarda olabilir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 1:17:35 >
  • Çok teşekkür ederim sayın ustam fakat triger değişli 5 ay oldu :( nerdeyse 1 ayda bir litre yağ eksiliyiyor artık duruma göre bakıcağım yardımlarınız için çok teşekkür ederim

• quote:

Çok teşekkür ederim sayın ustam fakat triger değişli 5 ay oldu :( nerdeyse 1 ayda bir litre yağ eksiliyiyor artık duruma göre bakıcağım yardımlarınız için çok teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 1:18:2 >
  • Yğt Brbcr Y kullanıcısına yanıt
    beşyüzotuzaltı.beşyüzondört.kırkdört.sıfırsekiz. yardımcı olmaya çalışırım

• Elektrik arızasını.erkek terminal yardımıyla. dişilerin kırık olup olmadığını kontrol etmeden arıza aramayınız

Honda Accord 90-93 / 94-98 ( CB3 CB7 / CD4 CD5 CD7 ) Teknik Destek Sayfası

• Merhaba,

1991 Accord Otomatik 100 km de kaç litre LPG yakar. Benim arabam şehir içi 100 km 13 litre yakıyor. Buji, buji kablosu yeni değişti ateşlemede bir sorun görünmüyor. Çok yakıyor diye düşünüyorum. Neden çok yakar bu araba. Rica ediyorum herkes kendi kullanımını yazabilir mi?
  • 91 accordum seyir halinde stop ediyrdu forumda yazdım.çözüm bulammıştım.aracımda vanalı eksoz var bu arada eksozum arızalanmıştı.eksoz açmadan bindiğim süre içerisinde araç seyir halinde atop etmedi eksozu yaptırdım.açık kullandığöda araç stop etmeye tekrar başladı.bunu ne gibi bir bağlantısı olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yğt Brbcr

91 accordum seyir halinde stop ediyrdu forumda yazdım.çözüm bulammıştım.aracımda vanalı eksoz var bu arada eksozum arızalanmıştı.eksoz açmadan bindiğim süre içerisinde araç seyir halinde atop etmedi eksozu yaptırdım.açık kullandığöda araç stop etmeye tekrar başladı.bunu ne gibi bir bağlantısı olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 1:18:16 >
  • Anladım abi ama 1.5 aydır hiç olmadı eksozda açılmıyrdu yaptırdım.2. Gün stop etti.bide stop edeceği xaman çıt diye ses geliyor röle sesi gibi kontağı kapatıp tekrar çalıştırıyorum çalışmıyor.bir dikkat ettiğim husus ise o an lpg göstergesine elektrik gelmiyor .2 kez kapatıp açıyorum kontağı elektrik geldiğinde lpg göstergesine çalışıyor anlam veremiyrm

• quote:

Anladım abi ama 1.5 aydır hiç olmadı eksozda açılmıyrdu yaptırdım.2. Gün stop etti.bide stop edeceği xaman çıt diye ses geliyor röle sesi gibi kontağı kapatıp tekrar çalıştırıyorum çalışmıyor.bir dikkat ettiğim husus ise o an lpg göstergesine elektrik gelmiyor .2 kez kapatıp açıyorum kontağı elektrik geldiğinde lpg göstergesine çalışıyor anlam veremiyrm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 1:18:27 >
  • Abi ana röle yeni değişmiş aldığm atkadaş amerikadan getirtmiş sordum lehimleteceğüme yenisi getirttim taktım dedi

• serdarg S kullanıcısına yanıt
    Şehir içi gayet normal 2018 yeni lpg Civic bile 10.5 yakıyormuş. Bizim araçlar farkını şehir dışında gösterir. Şehir dışı 6-7lt tahmin ediyorum sakin kullanımda.

• quote:

Abi ana röle yeni değişmiş aldığm atkadaş amerikadan getirtmiş sordum lehimleteceğüme yenisi getirttim taktım dedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 1:18:39 >
  • Abi lpgyi bitirdim benzinde bindim 2 gün aynısı olacakmı diye dün akşam benzinde de yaptı.dediklerini uygulayacağım

• mehmetcevahir kullanıcısına yanıt
    Mehmet bey selamlar, arabamla yaklasik 5-6 km yol yaptıktan sonra park ettim. Kontağı kapatmadan el frenini çekerek D ye aldim ve kaputu actim.. Biraz gözlemledikten sonra radyatör önündeki fanlardan birinin (klima acilinca çalışır dediginiz fan) yaklasik 2 dakikada bir devreye girip ciktigini gördüm.. fanın bu sekilde calismasi normal mi sizce? ozellikle kış ayinda. yani. musirlerin acmasi. icin o sicakliga ulasabilirmi bu aylarda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theado38 -- 3 Ocak 2019; 22:27:8 >
  • theado38 T kullanıcısına yanıt
    Sanırım normal.Benim araçta da aynı durum mevcut. Facebook gruplarda karşılaştığım mesajlarda da herkes sorun gibi algılıyor sanırım bir koruma durumu. Kendi tahminimce göre japon amcalar üst silindir kapağının kısa veya performanslı sürüşlerde blok ısınını bertaraf etmek için böyle bir müşür koyduklarını düşünüyorum. Çünkü ana role açılıyor yani beyin komutlu bir durum. YouTube da ABD de satılık cb7 accord video çekim sırasında adam motor bölümünde arabanın temizliğinden bahsederken fan açıldığında adam korkmuştu ozaman dedim tüm accordlarda var bu olay.

• 
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.