Şimdi Ara

Honda Accord 90-93 / 94-98 ( CB3 CB7 / CD4 CD5 CD7 ) Teknik Destek Sayfası (37. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.363
Cevap
27
Favori
81.331
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bide kasistlerden geçerken ön kısımdan gacırtı sesi geliyor araç her esnediğinde ,birde arka amortisörden en ufak çakıl taşı bile olsa ,iki beton bloğu birleşim yerinden geçerken yani çukuru geçtim çizgi şeklindeki yamadan bile tak tak diye ses geliyor ne yapmam lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yğt Brbcr

Teşekkr edrim abi daha önceki yorumlarda bahsettiğin üzere sigorta panelindeki 7.5 amper sigortamıydı birde daha önce yine bahsettiğin bir konu vardı direksiyon altındaki yakıtla ilgili olan röle lehimlerinde çatlama olma olasılığı yüksek demiştin ve bunun aynı zamanda ateşlemeyide etkilediğini söylemiştin.bu röle seyir halinde ateşleme kestirirmi.bende bu sorun oluyrdu stop ediyrdu seyir halinde kontağı kapatıp geri çalıştırmayı deniyordm ilk marşta almıyordu 30 sn ye bekliyrdm çalışıyordu yaklaşık 1 aydr bunuda yapmıyor bunuda kimse çözemedi otomotiv sektöründeyim mersinde yaşıyrm adam akılı bir usta yok bizim ustalarda honda grubundan anlmıyr iyiki sen denk geldin abicğim.toyota da çalışmama rağmen sorum çok oluyor kusura bakma abim dediğüm gibi araçtan anlayan yok
    Bu mesaj yazarı tarafından silinmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 1:14:8 >

• Teşekkr edrim.kalkışta 3000 veya 4000 devirde 1. 2. Vites fark etmeksizin gaza yüklendiğimde araçta titreme oluyor bunu aks mı yapar.bunların kalorifer motoru kömürlümü bende yazın bir kaç kez üflemeyi kesti torpido altına vuedığmda çalıştı.şimdi hala çalışıyor yalnız çalıştığında tık tık tık diye pervane bir kağıda değiyor gibi tabiricaizse bie ses geliyor

• Merhabalar. İlandaki aracı almayı düşünüyorum. İyi kötü düşünceleriniz nelerdir? Motor şanzıman yürüyen sorunsuz diyor sahibi. İşe gidip gelme amaçlı uzun yolda ortalama 50 km kullanacağım. Yardımlarınızı rica ediyorum.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-dukkan-acacagim-icin-satilik-615453918/detay/

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Teşekkr edrim.kalkışta 3000 veya 4000 devirde 1. 2. Vites fark etmeksizin gaza yüklendiğimde araçta titreme oluyor bunu aks mı yapar.bunların kalorifer motoru kömürlümü bende yazın bir kaç kez üflemeyi kesti torpido altına vuedığmda çalıştı.şimdi hala çalışıyor yalnız çalıştığında tık tık tık diye pervane bir kağıda değiyor gibi tabiricaizse bie ses geliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 1:14:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: locrian

Merhabalar. İlandaki aracı almayı düşünüyorum. İyi kötü düşünceleriniz nelerdir? Motor şanzıman yürüyen sorunsuz diyor sahibi. İşe gidip gelme amaçlı uzun yolda ortalama 50 km kullanacağım. Yardımlarınızı rica ediyorum.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-dukkan-acacagim-icin-satilik-615453918/detay/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 1:14:34 >

• mehmetcevahir kullanıcısına yanıt
    Yorumun için çok sağol dostum. İlanı 17 den koydu şu an 15 e kadar çekti. Bütçem 15–16 civarı olduğu ve otomatik araç düşündüğüm için o ilana yönelmiştim. Sanırım vazgeçeceğim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Teşekkür edrim abicğm ilk fırsatta dediğin yerlere bakacağm.

• ŞOFÖR KOLTUĞUNDAKİ GICIRTI SESİ GİDERİLİR Mİ? SÜNGER DEFORMASYONUNDAN KAYNAKLI MI BU SES
  • locrian L kullanıcısına yanıt
    Accord pek temiz yok piyasada şu dönem. Ölüye 15bin diye de var 23bin diyende. Bakımlı bir Accordu kimse 15-16hatta 20ye bile vermez. OnunHonda motorlu Rover 4 veya 2 seriside bakabilirsiniz. Rover 620si lerde Accord temellidir fakat onlardada temiz bulmak güç.

• Ozzyclub_accord91 O kullanıcısına yanıt
    Hararet göstergesi biraz yükseliyor demişsin.yükselince fan açıyor sanırım.stop edince de çalışıyor demişsin.

-ikiside normal.

-Su borukarının doğru olup olmadını kontrol et

-motorda sorun varsa.suya yağ karıştırıyorsa.radyatör peteğinin içindeki gözlerden birkaçına. yağ çubuğu gibi bir çelik tel gönder.hareket ediyormu.tıkalıysa ve geri çekince çubukta siyah yada sarımsı çamur varsa.

-araç suya yağ katmış her iki peteğin gözlerini tıkamış.soğutmuyordur.

-triger deişiminde balans milleri işaretlerine göre ayarlanmamıştır.

-Göstergeye gelirsek.hareret yükselmesi sen temizledikten sonra bu yükselme olduysa

Göstergelerin devre kartında üs alın tarafında .iki sağda.iki solda .her gösterge için birer tane.ayarlanabilen potans vardır.hararet ve benzinin üzerindekiler dödürdüysen ikiside ondan saçmalar.
    -bu potanslar bulunduğu saatin ohm değerlerini değiştirir.çevirdiysen saat yanlış çalışır

-saatlarin bobin ayakları.arkasından devre karta üç vidayla bağlıdır.vidaları fazla sıktıysan kartın arkasından bobin ayağı dönmüş.kıldan ince bobini koparmıştır. Benzin ondan sapıtır.yada bağlantı hatası vardır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasin414141 -- 8 Kasım 2018; 20:7:54 >

• Yğt Brbcr Y kullanıcısına yanıt
    -Titreme debriyaj kaçırması olabilirmi ona baktır

-kalorifer motor kutusunu söküp temizlemen gerek tahminim 2 avuç çamur bulursun.motorun içini aç temizle kömürü deiş yanlış hatırlamıyorsam 4x6x15mm kömür iki adet

Sonrasında kablo soket terminallerin sağlamsa ve kalırsa sorunsuz çalışır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasin414141 -- 8 Kasım 2018; 20:17:25 >
    5-7 hata kodları ve giderken stop=ta sesörün

-soket terminallerin içi kırık

-yada soket tırna kırık sallantıyla çıkıyor stop ediyor

-aynı zamanda kalerifer çalışmak için tokat istemiş.ecünün üst kısmında monteli düz vida başlı IMA sensörü nün soketten sonraki 3 kablo rengi karşılıklı aynımı.kalorifer pozisyon kontrol motorunun (torpidonun altında en sağda posisyon motoru) soketiyle aynıdır. biri torpidoyu söktüyse ıma soketiyle karıştırıp taktıysa

map . tps ve kalerifer fanı .stop etme hatası verir

5-7 hata kodları ve giderken stop=ta sesörün

-soket terminallerin içi kırık

-yada soket tırna kırık sallantıyla çıkıyor stop ediyor

-aynı zamanda kalerifer çalışmak için tokat istemiş.ecünün üst kısmında monteli düz vida başlı IMA sensörü nün soketten sonraki 3 kablo rengi karşılıklı aynımı.kalorifer pozisyon kontrol motorunun (torpidonun altında en sağda posisyon motoru) soketiyle aynıdır. biri torpidoyu söktüyse ıma soketiyle karıştırıp taktıysa

map . tps ve kalerifer fanı .stop etme hatası verir
    -termostat kağının üzerindeki 4 kablolu şase kablosu sağlammı.motor kısmı sigorta kutusunun önündeki 12 li sanırım soketin içindeki dişi terminaller sağlammı.diş tarafında kablo kopuğu varmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasin414141 -- 8 Kasım 2018; 21:58:36 >
  • kontrol edilecek noktaların resimlerini atma şansın var mı yasin
  • Honda Accord 90-93 / 94-98 ( CB3 CB7 / CD4 CD5 CD7 ) Teknik Destek Sayfası

Honda Accord 90-93 / 94-98 ( CB3 CB7 / CD4 CD5 CD7 ) Teknik Destek Sayfası

• Honda Accord 90-93 / 94-98 ( CB3 CB7 / CD4 CD5 CD7 ) Teknik Destek Sayfası

Honda Accord 90-93 / 94-98 ( CB3 CB7 / CD4 CD5 CD7 ) Teknik Destek Sayfası

• Bugün vanalı eksozum açmıyor diye kutup başını sökeyim dedim sökerken anfiyi besleyen ekaoz röleaine giden kablonun artı ucu koptu tamir ederken sigorta panelini söktüm bide dedim abl yazan yere bakim manzara buydu erime ve oksitleme vardı yeni gördüm bu ne gibi sonuç doğurur

• quote:

Bugün vanalı eksozum açmıyor diye kutup başını sökeyim dedim sökerken anfiyi besleyen ekaoz röleaine giden kablonun artı ucu koptu tamir ederken sigorta panelini söktüm bide dedim abl yazan yere bakim manzara buydu erime ve oksitleme vardı yeni gördüm bu ne gibi sonuç doğurur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 1:15:2 >
  • Çıkarıp temizledim gres bazamışlar içerisine tek tek söküp temizledim.abiciğim bu arada bu araçlatın rölantisi kaçta olmalı benimki 800 devirde çalışıyor ve çok titreme oluyor normal mi

• 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.