Şimdi Ara

Honda Accord 90-93 / 94-98 ( CB3 CB7 / CD4 CD5 CD7 ) Teknik Destek Sayfası (25. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.363
Cevap
27
Favori
81.331
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Haklısınız aslında ama satsam alıcağım aracında masrafları olacak o yüzde satıp başka araç almaktan korkuyorum satmak istediğim zamanda emeğimi paramın karşılığına gitmiycek hepsi ölücü fiyatı aşşağıya çekmeye çalışıyorlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ali Mercan32 A kullanıcısına yanıt
    Bak ben kendimi senin yerine koyarak yazıyorum.Helal etceksin o parayı artık kendine ders çıkarmış gibi düşün. Kaça satabiliyorsan sat Rover 216 alabilirsin klimalı.Accord daha yakışıklı araba belki denk gelir alırsın . Üstüne masraf etsen yine değmeyecek çünkü klima yok 1 sene sonra bıkacaksın cam açık gitmekten. Uzun yol arabası sonuçta. Radyatör üst hortumunda şişme var motor içinde de sorun olabilir. Açılınca motor öyle ucuza kapanıyor bilgin olsun. Bence hiç uğraşma.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ali Mercan32

Ha bu arada bu bütün sorularıma zaman ayırıp cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Araç 2014 gümrük girmesi ve 31.12.1992 kitapçıklarında üretildiği tarih evveliyatı almanyada geçmiş bunu söylememin sebebi enjeksiyonlu motorla herşeyinin aynı olduğunu düşündüğüm için
    Bu mesaj yazarı tarafından silinmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 0:47:54 >

• Peki turbo taksam sadece aracı birazcık serileştirmek yürütmek istiyorum kaç hp alabilirim manifol turbo, intercoller krom borular vs.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ali Mercan32

Peki turbo taksam sadece aracı birazcık serileştirmek yürütmek istiyorum kaç hp alabilirim manifol turbo, intercoller krom borular vs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 0:48:10 >
  • Mehmet Bey merhaba,
    90 Accord otomatik var bende. jhmcb36 ile başlıyor şase no. Öncelikle bu araç benim için manevi değer taşıyor.Rahmetli babamın 17 sene kullanıp sattığı bir araçtı.Vefatından sonra bu aracı tekrar satın aldım ve komple yapabildiğim kadar yeniledim.Teknik olarak bir şey bilmiyorum.

Şuanda araçta kadranın ve klima kontrol düğmelerinin olduğu çerçeve kırık bulamıyorum.
    Hız göstergem çalışmıyor.
    Spor ışığı yanıp sönüyor.
    Araçtan düşük hızlarda bir şeye sürtüyor muşum gibi ses geliyor.
    Ayrıca rolanti sıkıntısı var. Motor titreyip stop ediyor zaman zaman.
    Araca lpg takmışlar.Onu söktürdüm.
    Bana yardımcı olabilir misiniz?
    İzmir de ikamet ediyorum.
    Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sametgulec

Mehmet Bey merhaba,
    90 Accord otomatik var bende. jhmcb36 ile başlıyor şase no. Öncelikle bu araç benim için manevi değer taşıyor.Rahmetli babamın 17 sene kullanıp sattığı bir araçtı.Vefatından sonra bu aracı tekrar satın aldım ve komple yapabildiğim kadar yeniledim.Teknik olarak bir şey bilmiyorum.

Şuanda araçta kadranın ve klima kontrol düğmelerinin olduğu çerçeve kırık bulamıyorum.
    Hız göstergem çalışmıyor.
    Spor ışığı yanıp sönüyor.
    Araçtan düşük hızlarda bir şeye sürtüyor muşum gibi ses geliyor.
    Ayrıca rolanti sıkıntısı var. Motor titreyip stop ediyor zaman zaman.
    Araca lpg takmışlar.Onu söktürdüm.
    Bana yardımcı olabilir misiniz?
    İzmir de ikamet ediyorum.
    Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 0:48:33 >

• Mehmet Bey ,

Öncelikle vakit ayırdığınız işin teşekkür ederim.

Titreme ve stop sorununu anlatayım

Motor ısındıktan sonra yola çıkıyorum.Normal 2500-3000 devirde giderken bir sorun yok ancak trafik lambalarına geldiğimde fren yapıyorum ve motor stop ediyor.

Zaman zaman motor devri düştüğünde tekrar gaz pedalına bastığım zaman motor teklemeye başlıyor

İlk çalıştırdığım zaman ise (bazen) titreme oluyor sonrasında D veya R ye taktığımda motor duruyor.

Yaşadıklarım bunlar.

Bu arada bir önceki yazıyı yazdıktan sonra yetkili servisten rapor geldi onu da paylaşayım.Ekteki parçaları değiştirirsem sorunlar çözülür mü acaba ?

• Aracın fotoğraflarını da paylaşmak istedim

• sametgulec S kullanıcısına yanıt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 0:48:58 >
  • Mehmet Bey,

Tavsiyeleriniz ve verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim tekrar.Ben bu araca sorunsuz bir şekilde binmek istiyorum.Hız sensörü için Özel mesaj attım ama gördünüz mü bilmiyorum.

Gerekirse motor bile alırım problem değil ancak bu mevcut motorun durumunu öğrenmek için kime baktıracağım ?

Nerede ikamet ediyorsunuz bilmiyorum ama İzmir de müsait bir gün sizi ağırlamak isterim.

Saygılar.

• sametgulec S kullanıcısına yanıt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 0:49:19 >
  • Teşekkürler.En kısa zamanda dediğiniz yere uğrayacağım.

İyi günler dilerim.

• mehmetcevahir kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim mehmet bey,

Bir ustaya gösterdikten sonra sensör için iletişime geçeceğim.

İyi günler

• Arkadaşlar herkese merhaba.. forumu severek takip ettim gayet bilgili konulara deginilmiş.. benim sorum şu;

İzmirde enjeksiyonlu 90-93 arası otomatik vites aracını satmak isteyen var mı ? Bir türlü temizini bulamadım malesef uöarım aranızda model yükseltmek isteyen wardır...

• Jackal_parlo J kullanıcısına yanıt
    Para mühim değilse Honda terrakiye gidip hala yetkili servise gelen 100bin km'yi bile görmemiş Accord lar var. Sahibine telefondan ulaşıp şansınızı bir deneyin derim.

• Hocam ilginiz için teşekkür ederim.. tabi para mühim şöyleki normal piyasasondan 1-2 bin daha verip temizini almayı isterim.

Aydında 34 krn 53 plakalı daha 124bin orj bide istanbulda 34 FVV 07 plakalı 142bin küsürde orj 90 93 cb3 kasa accordlar var 2side tertemiz 34ff07 sahibindende ilanda var arabanın fabrikasyon kasetli teybi falan üstünde 2 side iç döşemeleri kasası falan oldukça güzel
  • Ali bey meraba. Aydında olan araçla nasıl irtibat kurabiliriz ? Satılık mıdır ? irtibat kurabilirmiyiz ? İlginiz için teşekkürler

Facebook üzerinde grup var ordan bir yazın araç sahibleri yazar. Yalnız unutmayın kasası boyası albenisi yüksek diye alıp motor mekanik kısmında altından kalkamayan çok insan var parçası çok ucuz değil. O yaşlardaki araçlarda motor rektefiye görmemişse sıkıntı çıkarma ihtimali oldukça yüksek. Aydın bozdoğanda olan araba otomatik ama sahibi öyle ucuza vermez. Arabayıda tam bilmiyorum mekanik kısım hakkında bilgim yok.

Bu yaştaki aracı alırken dikkat etmeniz en önemli konu sahibi tarafından bakımları ne zaman yapıldı?

Motor ağır bakım : Yağ yakma bujilerde ıslaklık (kurum) yağlanma triger değişimi. Direksiyon kutusu marş motoru şarz dinamosu. Kısacası biraz mekanikten anlamak gerekiyor.

Frenler, alt takım (orjinal ürün kullanıldımı çok önemli) , baskıbalata vs vs.

Parça fiyat konusunda en basit örnek 93 civic si amortisör kyb marka 160tl Accord 240tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flonky -- 3 Mart 2020; 18:56:26 >

• 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.