Şimdi Ara

Honda Accord 90-93 / 94-98 ( CB3 CB7 / CD4 CD5 CD7 ) Teknik Destek Sayfası (22. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.363
Cevap
27
Favori
81.329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Hakanşen60

Öncelikle herkese iyi akşamlar 1 ay önce 2003 accord 200 cc aldım . Anlayacanız aranızda yeniyim . Benim sizlere bir sorum olacak direksiyon adın dıgı için ızerine deri kablama yapılmış yapılırken içersinde vida unutmuşlar oda ses yapıyordu cıkarttırmak için wv servisinde sokturdum vidaları cıkardık fakat sokerken airbeg zemberegini de söktü sagolsun usta fakat şeridi dagıldı soedum bu şerit ne işe yarıyor diye hiç bir işe yaramıyo dedi sardı sarmaladı geri taktı dıreksiyondaki teyibin dugmelri calışmaz oldu oto elektronıkcısıne götürdum aracı şerit ezilmiş daha bi işe yaramaz dedi ustanın dwdine göre devreyı tamamlıyomuş bu parcanın yenisi gerekli nasıl ve nerden bulabilirim tamiri felan oluyomu birda kaç paradır yenısınbole bi olay başına gelen varmı NOT: hız sabırleyıcı tuşları calışıyor sadece teyıp calışmıyor
    Bu mesaj yazarı tarafından silinmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 0:41:46 >

• Yanlız şöyle bi sorun var hava yastıgı arza lambası yanmıyor korna calışıyor hız sabırleyıcı de calışıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hakanşen60

Yanlız şöyle bi sorun var hava yastıgı arza lambası yanmıyor korna calışıyor hız sabırleyıcı de calışıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 0:42:6 >
  • Mehmet abi merhaba. 90 model karbüratörlü aracım hala tamirde krank mili yataklar vs değiştirmiştik hatırlarsan aracım soğuklen 4000 devirlere çıkıyordu. abi sorum enjeksiyonlu araçla karbüratörlü aracın külbütör kapakları aynı mı. Silindir kapak hararet yaptırıyordu araca. Enjeksiyonlu araçtan silindir kapak sökülüp benim araca taktık. Manifolt tarafından külbütör kapağı yağ kaçırıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: auras7

Mehmet abi merhaba. 90 model karbüratörlü aracım hala tamirde krank mili yataklar vs değiştirmiştik hatırlarsan aracım soğuklen 4000 devirlere çıkıyordu. abi sorum enjeksiyonlu araçla karbüratörlü aracın külbütör kapakları aynı mı. Silindir kapak hararet yaptırıyordu araca. Enjeksiyonlu araçtan silindir kapak sökülüp benim araca taktık. Manifolt tarafından külbütör kapağı yağ kaçırıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 0:42:19 >
  • Teşekkürler abi

• mehmetcevahir kullanıcısına yanıt
    Mehmet abi hayırlı günler. Abi gaz ayarını kendim yapmak istiyorum. Bunun ilgili bağlantı kablosunu satın almak istiyorum.Ayrıca ulaşabileceğim bi makale varmıdır ?

Edit: Abi sanırım kit bu

https://www.lpgkablo.com/lpg-c02a-zavoli-alisei-lpg-ayar-kablosu-lpg-interface.aspx?pageID=18&PID=5032

Bunu alıp biraz araştırıp kendim yapabilirmiyim ayarı ? Bi tavsiyen varsa duymak isterim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flonky -- 28 Temmuz 2017; 21:11:2 >
  • Mehmet abi daha doğrusunu söyleyecektir kardeşim benim fikrimi sorar isen lpg kablo dan kablonu siparis ver forumunda ayar konusunda sana yardımcı olacaklardır tavsiye ederim ben aldım her soruma cevap aldım çok şey öğrendim

• quote:

Orijinalden alıntı: flonky

Mehmet abi hayırlı günler. Abi gaz ayarını kendim yapmak istiyorum. Bunun ilgili bağlantı kablosunu satın almak istiyorum.Ayrıca ulaşabileceğim bi makale varmıdır ?

Edit: Abi sanırım kit bu

https://www.lpgkablo.com/lpg-c02a-zavoli-alisei-lpg-ayar-kablosu-lpg-interface.aspx?pageID=18&PID=5032

Bunu alıp biraz araştırıp kendim yapabilirmiyim ayarı ? Bi tavsiyen varsa duymak isterim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 0:42:36 >

• mehmetcevahir kullanıcısına yanıt
    Bi yerden başlamak lazım aslında . Hangi ayarcıya gitsem ayarın güzel diyor sallıyor. Bi yol testine çıkaramıyorum kimseyi.Yğke bindiğinde garipleşiyor araba lpg de.Benzinde yapmayan şeyleri yapıyor .Son ayardan sonra sabit gidemiyorum sallanıyor araba satırları seçip -10 yazdı tamam dedi yolladı buda bozdu arabayı. Forumda bi konu var ordaki arkadaş baya bi bilgisi var bakalım umarım yapabilirim.

• Abi merhaba külbütör kapağı uymuyormuş onu da değiştirdim arabayı aldım 10 km gittim gitmesim hızlandıkça araba hararet yapmaya başladı yine şimdi düz yokuş farketmiyor hızlandıkça hararet yapıyor mesela 80 le falan giderken düşüyor hararet. Hortumlar şişiyor ama hava birikmiyor buhar şişiriyor şimdi. Devirdaimde sipariş verdim gelince onu da değişeceğiz. Değişmeyen bi o kaldı. Sanki yüksek hızlarda suyu yetiştiremiyor gibi. Abi birde iki tane su hortumu var uçlarını körlemişler resimde işaretledim bunlar nerenin hortumları. Hararetle bi ilgisi olabilir mi

• Honda Accord 90-93 / 94-98 ( CB3 CB7 / CD4 CD5 CD7 ) Teknik Destek Sayfası

• Honda Accord 90-93 / 94-98 ( CB3 CB7 / CD4 CD5 CD7 ) Teknik Destek Sayfası

• İlk resim distiribütörün altı. İkincisi emme manifolt altı kayış tarafı

• auras7 A kullanıcısına yanıt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 0:42:53 >
  • Kapak tam oturmuyordu abi contalar aynı kapaklarda ufak değişiklik var yada benim kapağı yamulttular söylemiyorlar.

• auras7 A kullanıcısına yanıt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 0:43:6 >
  • Abi termostat yok arabada, takalım dedim kışın takarsın dedi usta. Kapak 1.1bar taktım yeni ama orjinal değil parçacıdan toyota için olanlardan olsun dedim alırken, honda parçası yoktu markasını bilmiyorum rad. kapağının. Havasını termostat kapağının ordaki somunu gevşetip almaya çalıştı ama araç stop haldeyken almaya çalıştı. 70-80 ile giderken hararet olmuyor daha yüksek hızlara çıkınca hararet yükseliyor düz yol ya da yokuş farketmiyor abi. Silindir kapak değişmeden öncede şehiriçinde hararer yapmıyordu şehirdışına çıktığımda hızlanınca hararet yapıyordu. Hortum bağlantıları ile ilgili bi şema var mı abi. Krank mili değişiminden önce hiç hararet yaşamadım krankı değiştirim motoru topladıktan sonra bu sorun çıktı.

• quote:

Orijinalden alıntı: auras7

Abi termostat yok arabada, takalım dedim kışın takarsın dedi usta. Kapak 1.1bar taktım yeni ama orjinal değil parçacıdan toyota için olanlardan olsun dedim alırken, honda parçası yoktu markasını bilmiyorum rad. kapağının. Havasını termostat kapağının ordaki somunu gevşetip almaya çalıştı ama araç stop haldeyken almaya çalıştı. 70-80 ile giderken hararet olmuyor daha yüksek hızlara çıkınca hararet yükseliyor düz yol ya da yokuş farketmiyor abi. Silindir kapak değişmeden öncede şehiriçinde hararer yapmıyordu şehirdışına çıktığımda hızlanınca hararet yapıyordu. Hortum bağlantıları ile ilgili bi şema var mı abi. Krank mili değişiminden önce hiç hararet yaşamadım krankı değiştirim motoru topladıktan sonra bu sorun çıktı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 0:43:26 >

• Çok teşekkürler abi ne kusuru allah razı olsun sizden bugün devirdaim gelecek. Termostat siparişide vericem. Hayırlısıyla inşallah bu sefer olur araba

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.