Şimdi Ara

8700K @5.3Ghz -> Asus Maximus X Apex (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
6
Favori
6.619
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Supervisor_

hocam senin işemcin fazla voltaj istiyor malesef her işlemci bir olmuyor o yuzden bişey diyemem

Aynen benim işlemcim de 4.9GHz için dahi 1.36V istiyor. 1.4V değerinden aşağı 5GHz olmaz onda da Prime anakarta uzun vadeli güvenim yok. 4.9Ghz 24/7 kullanım yapıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ookami

quote:

hocam senin işemcin fazla voltaj istiyor malesef her işlemci bir olmuyor o yuzden bişey diyemem

Aynen benim işlemcim de 4.9GHz için dahi 1.36V istiyor. 1.4V değerinden aşağı 5GHz olmaz onda da Prime anakarta uzun vadeli güvenim yok. 4.9Ghz 24/7 kullanım yapıyorum.

Üstad o işlemci 4.9GHz 'de stabil kalmak için 1.36V istiyorsa patatestir. Sat kurtul benden demesi.
  • PassMark testi sonuçlarım:

8700K @5.3Ghz -> Asus Maximus X Apex

3DMARK FIRE STRIKE EXTREME 1.1 test sonucu:

https://www.3dmark.com/3dm/23604394?

3DMARK TIME SPY test sonucu:

https://www.3dmark.com/3dm/23603642?

• quote:

x62 kraken 5.ghz 2 saat prime 95 test

Prime 'ın en az 7 workerı çökmüş (Not running görünenler), sanırım farketmediniz. İşlemci voltaj değerleriniz testi yapmaya yetmiyor. Yani o değerlerde stabil değilsiniz. Voltaj arttırıp yeniden test etmeniz lazım.

Ayrıca Prime ile test ederken eski 26.6 versiyonuyla test edin. Bu versiyonda AVX desteği yok. Güncel hayatta kullanım için çok daha net sonuç verir. Veya local.txt dosyasına "CpuSupportsAVX=0" parametresini ekleyin. AVX desteği işlemciye aşırı yük bindirirken gerçek hayatta oyunlar vb. kullanımı neredeyse yok denecek kadar az. AVX destekli bildiğim sadece bir oyun var o da Project Cars 2.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TorwaK -- 2 Aralık 2017; 19:25:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: TorwaK

quote:

Orijinalden alıntı: ookami

quote:

Üstad o işlemci 4.9GHz 'de stabil kalmak için 1.36V istiyorsa patatestir. Sat kurtul benden demesi.

Patates işlemci çok maalesef :) Kısmet meselesi youtube'daki incelemelerin bazılarında da var bu patatesler, bazı forumlarda da var böyle şikayetler. Maalesef 1.35V yaptığım anda stabilite gidiyor :D Hoş zaten full yükte 1.31V gibi seviyelere iniyor zaten Vdroop problemi de var.

• hocam tool'u nereden aldınız ?
  • Istanbulda hic delid toolla delidleyen bir bilgisayarci yok mu guvenilir? Olsa 60 70 lira verip yaptirirdim valla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaganiskowf42

Istanbulda hic delid toolla delidleyen bir bilgisayarci yok mu guvenilir? Olsa 60 70 lira verip yaptirirdim valla.

Bilgisayarcı olması ve para talep edilmesi şart değilse belki ben yardımcı olabilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ScriptKidie

hocam tool'u nereden aldınız ?

https://rockitcool.myshopify.com sitesinden almıştım fakat şu anda ürün stokta görünmüyor.

https://rockitcool.myshopify.com/products/rockit-88?variant=44400564813

• TorwaK kullanıcısına yanıt
    ne kadara aldınız peki ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ScriptKidie

ne kadara aldınız peki ?

40 dolar + kargo parası (30 dolar).
  • Hocam slikon yapıştırıcı olarak ne kullandınız peki ?

• quote:

Orijinalden alıntı: thenotoriousmma

Hocam slikon yapıştırıcı olarak ne kullandınız peki ?

Kapağı (IHS) işlemci üzerine kapatıp anakartın mandalıyla kilitledim. Silikon ile yapıştırma konusuna çok sıcak bakmıyorum. IHS ile çekirdek arasında boşluk kalabiliyor. Isı iletiminde problem olabiliyor.
  • En son işlemci üstüne sürdüğünüz macun nedir sogutucuyu bağlamadan önce

• ookami O kullanıcısına yanıt
    Load line calibration açın. Vdrop sorununu çozecektir. Farkli seviyeleri var. Duzelene kadar seviyeyi artirin. Ram overclockunuz varsa once onu kaldirip sadece islemciyi overclocklayin. Vccsa voltaj değerini de biraz artirin. Bence bu sekillde daha yuksek hizlara ulasabilir olacaksinizdir o kadar vcore gerekmeden.

• Bende bu ürünleri teymin ettim elimde sadece slikon yapıştırıcı yok

—ROCKIT 88 - LGA 1151/1150 Delid & Relid kit

—Thermal Grizzly Conductonaut Thermal Grease Paste - 5.0 Gram

—ArctiClean 60ml Kit (includes 30ml ArctiClean 1 and 30ml ArctiClean 2)

Sadece slikon yapıltırıcım yok ama siz kullanmamışsınz montaj sırasında o zaman kaymamasına dikat ettniz işlemcinin üst kısmına

Birde işlemci ile soğutucu arasında macun hangisini kullanmak daha faydalı hocam

• SkeironnWH S kullanıcısına yanıt
    O değil de mastergel maker nano en iyi ürünü cooler masterin. Ben de ondan aldim. Ama bence nanokatalogdan noctua nt-h1 alın. Fiyatina göre mantikli duruyor. Mastergel maker nanoyla az çok ayni performansi var. Ucuz olsun istiyorsaniz yine nanokatalogdan arctic mx4 alabilirsiniz. Diğer ikisine gore performansi biraz kotu ama fiyati cok ucuz.

• Benimki anakartın oto ayarlarıyla 5GHz 1.415V verdi. Günlük 4.3GHz yetip artıyor şu anda, sırf ne kadar gidiyor diye merak ettim. Vdrop oluyor, ki onu da LLC ile çözmek mümkün. Neyse, 2600K'da yaptığım gibi adım adım giderim. 4-4.2-4.5-4.8GHz olarak kullanmıştım 2600K'yı, şimdi de 4.3-4.5-4.7-5 gibi duruyor ama 5GHz için delid şart bana kalırsa. 4.7'den sonra stabilite ve sıcaklığı kontrol altında tutmak bayağı zorlaşıyor delidsiz. Ha, gerek var mı? 5GHz'e ihtiyaç duyduğumuzda muhtemelen emekliye ayırma vakti gelecek, o yüzden şimdilik sessiz sessiz takılıyorum 40-55C oyunlarda, 50-60C prime95 blend seçeneğinde, 60-65 prime95 max heat seçeneğinde. Internette takılırken falan kasadaki 4 fanın da durmasına rağmen 25-35 arası geziyor, CPU fanları da 500-700Rpm arası dönüyor. (2xML120)

• delid işin hobi tarafı arkadaşlar.Bende 1.24v la 4.8 ghz günlük kullanıyorum.Fazlasıyla yetiyor.İlerde olurda kafam atarsa delid kit alarak belki bende uğraşabilirim.
  • Hobi dediğiniz şey sıcaklığı 25 derece düşürüyor. 8700k almak direk hobi o zaman. i3 8100 un 60 fps vermekte yetmediği oyun yok sayilir nasılsa.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.