Şimdi Ara

2020 YKS Çalışma Aylığım Ve Planım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
9
Favori
3.180
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir tane vardı ama temiz sayfa açmak istiyorum. Çünkü bilinen en verimli çalışma stiliyle (Bakın burası çokomelli) yeni bir plan oluşturdum. Bu plana göre konularım en geç Şubat sonu bitmiş olmalı. Tyt konularım genelde Kasım gibi bitmiş olacak. Ve hedefim Kasım'da tytde 105+ya çıkmak. Şuan çözüm 5li denemenin 1.sinde 91.5 nete sahibim. Türkçe 30.50 Matematik 35.75 ( Matematik kısmı full halbuki geçen denemede 16 net yapmıştım nasıl oluyorsa) Sosyal 14.25 Fen 11
    Kimya ve dil bilgim sıfır. Yeni başlayacağım bu derslere.
    Bu konuyu da ilerlememi ve planıma ne kadar uyduğunu görebilmek için açıyorum.
    Sene boyunca kullanacağım kaynaklar:
    Türkçe: Önder Hoca+limit Türkçe
    Dil bilgisi bittikten sonra hergün deneme
    Matematik: Mikail hoca 345 ve apotemi TYT (bunu 345 bittikten sonra seneye yayarak çözeceğim.)
    Çözüm 3D ayt ve apotemi fasiküller. Acil ayt.
    Piyasadaki bütün denemeleri çözmeye çalışacağım.
    Geometri: Kenan kara konu anlatımı birey b ve acil geometri.
    Fizik: Ertan Sinan Şahin konu anlatımı Nihat bilgin tyt ayt ve yayın denizi ayt
    Kimya: Kimya özel konu anlatımı palme tyt-ayt aydın ayt
    Biyoloji: Senin biyolojin konu anlatımı palme a b belki de üstüne paraf ayt
    Sosyal: Son 1 ay hallederim.
    Bu arada 12yim açık liseden bitireceğim. Dershane yok. Her hafta konuya neler yaptığımı yazacağım.
    Çözeceğin kitaplar az değil mi diye sorarsanız hiç de bile. Az ve öz.
    Hedef ODTÜ Bilgisayar. Tyt 110+ ayt 80. Obp 88 inş açık liseyle 92+ya çekicem obpyi.
    Seneye inşallah kazanırsam büyük bir tavsiye konusu sizi bekliyor. bunun da sözünü burdan vermiş olalım
    Tavsiye de verebilirsiniz bu arada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KKullanıcı Adı -- 31 Ekim 2019; 15:0:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bunu buraya yazınca ne oluyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • SteveJobsFanBoi S kullanıcısına yanıt
    Rica ediyorum konuyu oku öyle yaz veya hiç yazma

Hiçbir şey galiba insanlar yaptıklarının birileri tarafından görülmesinden zevk alıyorlar galiba takdir edilmeyi bekliyorlar
    Not:burdan konu sahibine saldırıda bulunmuyom bunu bende yapıyorum

Sen bunu buraya yazınca ne oluyorsa o oluyor .

• Taktirden ziyade motive icin bence. Ayrieten sacma birsey degil.

• Açıkçası eğer hedefin çok yüksekse konular daha hızlı daha sağlam bitmeli bu işin sırrı çok soru görmek hocam .

• Tugrulgm456 T kullanıcısına yanıt
    Hocam amaç şu:
    Yaptıklarımı düzenli bir şekilde görüp motive olmam ve planımı buraya yazarak bir bakıma sizleri şahit tutuyorum ve kendimi yapmak zorunda hissediyorum. Ayrıca bu konuyu gören bazı arkadaşlar da motive olabilir. Sene sonunda da bu konular anı olarak kalsın bakıp bakıp ya iç geçiricem ya da mutlu olucamKısaca bir kağıda yazmak yerine burada yazmak daha mantıklı geliyor.
    Böyle bir konu açmamın kimseye bir zararı yok. Kimse cevap da vermeyebilir. Kendi halimde takılır giderim. O halde daha ne konuşuluyor?

• BlueEarth kullanıcısına yanıt
    Daha sağlamdan kastınız ne hocam biraz açar mısınız? Bu planı uygularken günde 8-9 saate çıkıyorum. Yani daha yoğun çalışmam mümkün değil. Ayrıca yaz boyunca verimli çalışmak konusunda da çok şey öğrendim. Kısaca kapasitenin hepsini kullanmaya çalışıyorum.

Bu arada konular daha erken bitebilir tabii ki. Ben maksimum süreyi verdim ki çalışırken yetişmeyecek hissine kapılıp stres olmayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KKullanıcı Adı -- 26 Ağustos 2019; 23:22:8 >
  • Yok hocam zaten bir zarari yok sadece çok kişinin bu ve benzeri konuları açması ilgincime gitmişti inş istediğiniz hedefi tutturursunuz

• Tugrulgm456 T kullanıcısına yanıt
    Sağolun hocam

• Çoğu kaynaklarımız benzer ben mezuna kaldım ama kardeşim açık liseye geçti senin gibi .Bakalım inşallah basaririz forumdaşlar olarak :)

• Geçen sene ben dershane ile gittim o kadar pismanim ki keşke bu hocalari en baştan kullansaydim .Ama geç olsun güç olmasın diyorum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sef2013 -- 27 Ağustos 2019; 0:13:26 >
  • sef2013 kullanıcısına yanıt
    İnşallah. Başarılar size de

• Haftaya yapacakların:

Türkçe: isim zamir sıfat birer test çöz limitten.
    Tamlama, fiil, zarf çalış limitten son 2 test hariç bitir.

Matematik: Sayma ve olasılık 345 tyt ve 3D ayt kitaplarından hergün 2 test at.
    Problemler hergün 25 soru.
    Mutlak değer Mikail hocadan basit eşitsizlik YouTube'dan tekrar et. Çarpanlara ayırma da kısa tekrar. 345 çözmediğim ÖSYM tipi ve orijinal kısımları çöz.

Geometri: Açıortay kenar ortay benzerlik bitir. Son 2 test hariç birey b çöz. Eski konulardan birer test.

Fizik: Isı ve sıcaklık kavram haritasıyla tekrar Edip Nihat bilginden testleri bitir.
    Hareket son kalan kısımları tamamla. Nihat bilginden hergün 1 test.
    Dinamik en az konu anlatım 14. Kısma gel. (Esş)

Biyoloji: Temel bileşenler kısa tekrar.
    Hücre Bekir avşardan baştan izle palme a son 2 test hariç çöz. Senin biyolojin testlerini izle.
    Canlıların sınıflandırılması senin biyolojin konu anlatımı bitir. Palme en az yarısını çöz.

Kimya: Atom ve periyodik sistem bitir.

3D 5li deneme 2: 84 net konu eksiğim çok fazla:( Kasıma kadar 105+ çekmem lazım. Çekmem için de konuları sağlam bitirmem lazım. Bitirebilmem için de tempoyu artırmam lazım. Kısaca işim zor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KKullanıcı Adı -- 15 Eylül 2019; 22:0:44 >

• Dostum bu arada odtü pc istiyorsun ama hevesini kırmayayım çok iyi çalışan arkadaşlarım vardı 5 k isteyip 20 k yaptı herkes istedigi bolumden geride bir derece yaptı zaten şu an ilk 1000 kısmı obp si 95 üstü ve fen lisesi öğrencilerine rezerve şekilde

• adrenal101 A kullanıcısına yanıt
    O kişiler beni ilgilendirmiyor Sene sonu sonucumu sizle paylaşmak isterim

• İnş iyi bir yere yerleşirsin😃

• adrenal101 A kullanıcısına yanıt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KKullanıcı Adı -- 15 Eylül 2019; 17:6:4 >
  • Matematik biyoloji ve kimya hedefime ulaştım. Eksiklerim burası olduğu için önem verdim.
    Fizikte dinamiğe başlayamadım, bu arada kavram haritasıyla hiçbir yere bakmadan kendiniz konuyu özetleyince konu cuk diye oturdu. Formülleri bile unuttuğum halde ben ürettim. Kesinlikle tavsiye ederim.
    Türkçede zarf çalışmadım fiilimsilerdeyim.
    Türkçeyi biraz hafifleteceğim. Kasımın ilk 2 haftası sosyalle birlikte bitireceğim.
    Yavaştan ALES sorularına başlıyorum.
    En az 6 ortalama 7-8 saat civarı çalışmışımdır.
    Tempomu nasıl değerlendiriyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KKullanıcı Adı -- 22 Eylül 2019; 11:17:23 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.