Şimdi Ara

2018 Bedelli Askerlik Ana Konu (721. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
20.704
Cevap
160
Favori
1.474.705
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 719720721722723
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sonyereksiyon

Ben çapulcu tayfadanım aynaya bakarsan çomarı mı görürsün boş beleş birini mi götürsün bilemem. Çomar diye itaf ettiğin adam bile senden belki benden de daha fazla bişey katıyor ülkeye sen daha askrerliğini yapıp işe girecen, gen havuzuna katılacaksın hey gidi hey:))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bizim belirsizlik Ocak ayında son bulur. 3. Celp gelir 4. Celp yani bizler kışlasız bedelli olur. Rahat olun. Paramızı geri alırız yoksa. Ülkede tek kaynak şuanda bedelli askerlik. Kimse istemiyor 2020 ye kadar beklemek.

• YasinD. kullanıcısına yanıt
    Hocam nasil ya? Ustteki arkadasin alintiadigim mesajinda da yazdigi sekilde tum islemleri tamamlayip askerlik subesinden bedelli askerlik basvuru surecinin nasil takip edilebildigine iliskin 2 sayfalik yazi aldiniz mi? Teblig ettiler mi?

Bende surec su sekildeydi, ben ihrac oldum orasi uzun mesele de normalde kisa donem er veya uzun donem rutbeli olarak yapmam gerekirken bana normal uzun donem er askerlik cikti yer belli oldu ama o surecten once yoklama, muayene islemlerini halletmistim. Sonra bu gidecegim yerin belli oldugu gun şubeye gittim bakaya kalacaktim bir gun icinde askere gitmezsem ama oradakiler bakaya listesine sokmayiz dediler bugun icinde islemleri halledersen. Bende o gun parayı yatirdim, islemi tamamladim, yoklama, muayene onceden yapilmis baska birseye gerek yok dediler.

Kagidi aldim geldim, sonra burayi okuyunca tekrar teyit ettirdim telefonla.

Elinizde dedigim sekilde teblig tebellug belgesi varsa bedellinin islemi tamamlandigina dair onunla subeye gidin, ellerinde onlarinda belgesi vardir, bu sekilde biraz sert çıkın derim yoksa sorumlulari gorevi ihmalden sikayet etme hakkiniz dahil bir suru secenek var, bende hala bir degisiklik yok sonuclandirmalarda, siz gidip geldikten sonra eger sorun olursa tekrar soyleyin az, cok birseyler biliyorum sayilir bu konularda yardim etmeye çalışırım

• Stay Away From Me S kullanıcısına yanıt
    Sana çomar diyorum kendinden 3. tekil şahıs olarak bahsediyorsun. Daha ne diyeyim?
  • 30 Ekimde muayene oldum, 2 tık yeşil yandı. 3. tık halen Askerlik Şubesi tarafından onaylanmanız beklemektedir.
    Aynı gün kuzenimle tüm işlemleri yaptık onun 3.tık yeşil oldu.

Kütüğün bağlı bulunduğu askerlik şubesini aradım, seni ikamet adresinin bağlı olduğu askerlik şubesi onaylaması gerekiyor dedi. Aynı işlemi kuzenim yaparak onaylatmıştı memlekette askerlik şubesinden.

Bugün Ankara'yı aradım, sistem berbat durumda hiç E-devleti kontrol etmeyin. Ne zaman açıklanırsa celp dönemi resmi gazetede size çıkmış mı diye bakın sadece dedi.

Celp tarihi olarak kesin bir şey yok ama dün açıklanmasını bizde bekliyorduk dedi.

Bekleyeceğiz artık başka çaresi yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeasme

Beyler neden bu kadar abartıyorsunuz anlamıyorum.6 sı sevk tarihimdi, 9unda saat 16 civarı teslim oldum.

2 gün kıyafet aşı vs diye geçti.Geri kalan günlerde zaten düzene ayak uydurma çabasından dolayı geçiyor.Hafta sonları hiçbir şey yapmıyorsunuz zaten.4 gün de öyle gitti.

18 gün askerlik yaptık haftasonu boş olduğu için 14 gün topu topu bir süre geçti.

26sında sabah 11 de terhisi almıştım zaten.

Benim o süreçte kafaya taktığım şeylerden biri eşimden uzak olmam, diğeri de bu kadar saçma sapan insanla beraber olmaktı.

Kimse koşmaya sizi zorlayamaz, yapamadığınız bir şey için askerliğinizi yakamaz.Daha önce o kadar fazla şikayet gelmiş ki korkularından hiçbir şey yaptıramıyorlar.

Ayakta çok fazla durduğumuz için belimdeki fıtık bacağıma ağrı yaptı, yürüyüşlere katılmak istemiyorum dedim kimse de zorlamadı.

Ben yaptım siz de yapın mantığı değil bu, kaldırılsın kimse işinden gücünden olmasın istiyorum ama kaldırılması bu saatten sonra imkansıza yakın.

Düşünün benim gibi giden bir çok kişi biz neden gittik, haksızlık diyerek dava açacaktır.Devlet bununla uğraşmak istemez emin olun.
    Mesele 21 gün yapmak değil diyelim ki celp celp açıklanacak gideceğin tarihi bilmiyorsun işe girmek istedin belki bir ay sonra tak 20 gün yoksun işveren sıkıntı çıkarır en basitinden bilmem anlatabildim mi?

En kötü celp tarihleri açıklansa herkes gideceği zamanı bilse de olur atıyorum 1 sene sonra gideceğini öğrenen bir kişi ona göre plan yapar işe giriyorsa benim 1 sene sonra şu şu günlerde askere gitme durumum var der çözer belki işini.

21 günün pek çok başvuran için sıkıntı olacağını düşünmüyorum sıkıntı belirsizlik.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Kendini kurnaz sanıp bedelli açıklandığı an askerlik çilesi aradan çıksın diye işlemlerin hepsini tamamlayarak askere gidenler şimdi de "bana ne abi ben yaptıysam herkes yapsın"cıya dönmüş. Beyler siz iflah olmazsınız. Kendinizi kurnaz sanıyorsunuz ama buradaki çoğu insan en başından beri 21 günü saçma buluyordu ve bu kadar insanın bedelliyi son güne bırakmasının sebebi zaten 21 günün kaldırılmasını istemesiydi. O yüzden yapıp gelenler bi salsın konuyu gölge etmesin. 21 gün yapmasına rağmen hala kalkmasını isteyenler ise bizdendir başımızın üstünde yerleri var.
  • 2018 Bedelli Askerlik Ana Konu

Başvuru yapıldı. Kayıt tamam. E-devlette bedelli başvurum ile ilgili herhangi bir şey yok.
    Celp dönemleri açıklanınca, belli olur diye düşünüyorum.
  • quote:

Sana çomar diyorum kendinden 3. tekil şahıs olarak bahsediyorsun. Daha ne diyeyim?
    Bu arkadaş askerde çok dayak yer cezalar toplu olduğu içinde sizin de başınız yanar tt çalışmalarını 2 ye 3 e katlayın. Akıllı olan adam ilk günden başvurusunu yaptı parasını yatırdı ilk 3 cepte gitti. Aslında bu olay bile kimin çomar olduğunu özetliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Stay Away From Me

Ben ilk celpte gittim. Gönül isterdi hiç gitmeyeyim lakin şartlar böyleyse ben dahil hepimiz bu şartlarla başvurduk bu bedelliye. O yüzden mızmızlanmayın diye söylüyorum. Seve seve yapacaksınız o 21 günü. 21 gün gitmek istemeyen akıllılar artık 3 ay mi yapar 9 ay mı yapar beni ilgilendirmiyor.
    Hocam senin paran varmış yaptırdın ilk günden gittin, sende toplam başvuru kaçtı acaba ?? Şuan milletin derdi gitmemek değil ne zaman gideceğini bilmemek, ayrıca şu soruya gerçekten cevap verir misin ; bedelli yapmak için parayı versen ve 2020 de yapacaksın deseler ne dersin ?

Ne dediğini anlamam için biraz daha köpeklere fısıldayan adam izlemem lazım sanırım
    İlk yatıranlardan biriyim ve hala celb bekliyorum olay parayı erken yatırma değil, şans meselesi tamamen. İnsanların parayı son günlere yakı yatırması da onların akılsız olduğunu göstermez. Yazmayayım yazmayayım dedim ama sürekli sağa sola sataşma,kavga çıkartma derdindesiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iyidebanane13

Hocam senin paran varmış yaptırdın ilk günden gittin, sende toplam başvuru kaçtı acaba ?? Şuan milletin derdi gitmemek değil ne zaman gideceğini bilmemek, ayrıca şu soruya gerçekten cevap verir misin ; bedelli yapmak için parayı versen ve 2020 de yapacaksın deseler ne dersin ?

Alıntıları Göster
    Ben 1.50den kredi çektim yasa çıkmadan önce çünkü ben geliyorum diye bağırıyordu. Sana şöyle söyleyeyim ilk 3 celpte benim bütün arkadaşlarım gitti. Neden? Hepsi ilk haftadan işlemlerini tamamlayıp sıraya girmişti bile. Siz ne zaman yaptırdınız bilmiyorum ama özellikle son hafta başvuranlara gram acımıyorum isterse 2030da çıksın onların cepleri. Onların tercihleri beklemek oldu o yüzden daha da beklemeye müstehaklar herkes hak ettiğini yaşıyor.

Kardeşim ilk gün başvurdum 18 ağustosta tüm işlemleri bitirdim 3 celpte de çıkmadı olay tamamen şans.Baya kalın kafalısın anlaşılan. Allah çevrendekilere sabır versin.
  • quote:

Ben 1.50den kredi çektim yasa çıkmadan önce çünkü ben geliyorum diye bağırıyordu. Sana şöyle söyleyeyim ilk 3 celpte benim bütün arkadaşlarım gitti. Neden? Hepsi ilk haftadan işlemlerini tamamlayıp sıraya girmişti bile. Siz ne zaman yaptırdınız bilmiyorum ama özellikle son hafta başvuranlara gram acımıyorum isterse 2030da çıksın onların cepleri. Onların tercihleri beklemek oldu o yüzden daha da beklemeye müstehaklar herkes hak ettiğini yaşıyor.

Alıntıları Göster
    Reis bir sakin ol, ben geç yatırdım geç çıksın istiyorum ama 2 ay sonrada çıkabilir sen hala bu belirsizliği anlamamışsan..!

Normal askerlere bile bir celp seçimi birşey var desinlerki 2 veya 1 sene içinde 20 celpten istediğin 3 ünü seç yoğunluğa göre o 3 ünden birine yollayacağız amenna..

• sonyereksiyon kullanıcısına yanıt
    hocam bu nasıl bi cevap ya :) :)
  • quote:

Kendini kurnaz sanıp bedelli açıklandığı an askerlik çilesi aradan çıksın diye işlemlerin hepsini tamamlayarak askere gidenler şimdi de "bana ne abi ben yaptıysam herkes yapsın"cıya dönmüş. Beyler siz iflah olmazsınız. Kendinizi kurnaz sanıyorsunuz ama buradaki çoğu insan en başından beri 21 günü saçma buluyordu ve bu kadar insanın bedelliyi son güne bırakmasının sebebi zaten 21 günün kaldırılmasını istemesiydi. O yüzden yapıp gelenler bi salsın konuyu gölge etmesin. 21 gün yapmasına rağmen hala kalkmasını isteyenler ise bizdendir başımızın üstünde yerleri var.
    Bunlar her hiyarim diyene tuzlukla kosanlar.

Yav, burasi turkiye. Daha yasadigi ulkeyi bilmiyorlar.

Her isini burada son dakikada yapmalisin.Vergini, borcunu gec odeyeceksin, hatta hic odemeyeceksin ki devlet seni odullendirsin.

Gittiler pasa gibi 21 gun yapip geldiler. Az biraz bekleseler hic gitmeyeceklerdi kaciyordu sanki bedelli.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Alıntıları Göster
    Hocam bakış açın çok dar. O zaman şöyle desinler; son başvuru 3 Kasım ama siz gene de 20 Ekim son tarihmiş gibi davranırsaniz iyi olur. Adamlar ha 3 ağustosta başvurdu ha 3 Kasım da. Belirsizlik hocam bütün sorun bu. Celp yok bir şey yok. O zaman milleti teşvik Edip yaptılar alımları. İlk başvuruda yapıp çıkmayanlarin ne suçu günahı var o zaman ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iyidebanane13 -- 6 Kasım 2018; 14:52:55 >

• Bedelli askerlikte daha sağını solunu bilmeyenler varmış. 15 bin verdi diye herkesi kendinizle aynı sanmayın. Cahil Çomar yığınla ülkede, biz azınlıktayız..

• quote:

Alıntıları Göster
    Ne alaka ya dostum? Seni kim sinirlendirdi bu kadar?

Ben ekim de yatırdım, kredi falan çekmedim birikimimden koydum. Niye bekledim. Dolar bozduracagim için bekledim. Yoksa bizde bilirdik Ağustosta koşup yatimayi.

Birde onca arkadaşım ne kadar az kredi çekerim o kadar iyi dedi ve maaşlardan kenara attılar. Kalan parayida kredi çekti. 15 bin çekip 23 bin ödemek yerine, 7-8 bin çektiler.

Ha birde Bekleyenler kışla görmeyecek. Kalkacak bu 21 gün saçmalığı. Kalktığında da muaf olan kimsede hahaha biz gitmedik siz gittiniz demeyecek.

• 
Sayfa: önceki 719720721722723
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.