Şimdi Ara

1'İNCİ MOT.P.TUG.K.LIĞI - ADAPAZARI SAKARYA (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
446
Cevap
7
Favori
154.558
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mr.Au

quote:

Orijinalden alıntı: The_Bard

quote:

Pardon hocam millete yazıp duruyordum da, şöyle diyeyim yarı İzmitliyim, yarı Adapazarlı... İki şehirde de evim, aynı zamanda akrabalarım var. Şu an askerlik yapacağımız yere oldukça yakınım ki, sürekli önünden geçip, bende yakında böyle asker olacağım derken, iç geçirdiğim yere düştüm.

Valla etrafta ATM olmadığını ve bu yüzden para çekme vs. gibi nedenlerle kolay izin alındığını okudum ne kadar doğrudur bilemem tabi de doğruysa yaşadın tertip

Vallahi tertip, piyade olduğum için evci çıkmam daha kolay olacak, çıkmasam da, her çarşı da rahat olacağım. Evime yakın olması güzel oldu.

Ben açıkçası denizci olurum diye bekliyordum, burası düşeş oldu.

Gözünüz korkmasın arkadaşlar, hiçbirimiz hanım evladı değiliz değil mi? Biraz canımız acıyacak, biraz canımız sıkılacak, biraz canımız çıkacak... Ama inanın Türkiye'de olup olabilecek en güzel yerdesiniz.

devrem . askerlık bu! haklısın... ne ise o olacak! bende n denırse densın şanslıyız dıyorum! bende pıyade yım :)

• Tüm 335. dönemlere slm herkeze hayırlı teskereler.....
  • herkezin gönlüne göre olmustur umarım! bundan sonrası ıcınde herkezin gönlunce olur ...

başlayan her şey biter!
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonaazvar
    devrem . askerlık bu! haklısın... ne ise o olacak! bende n denırse densın şanslıyız dıyorum! bende pıyade yım :)

Aynen bunun bilincinde olduktan sonra problem yaşamayız, şimdi forumları bir okuyun, çoğu isyanlarda ve inanın şu konuda iddialıyım; hangi ildeki birliğe giderseniz gidin, bizden rahatını göremeyeceksiniz! Ha rahatlıktan kastım, sürekli yatış değil, yani hepsine göre en hafif askerlik olacak...

Çünkü burada ki acemilikten sonra dağtılacağımız yerleri de biliyorum, nasıl olduğunu da çok iyi biliyorum, Sakarya-İzmit hepsi rahat olacak... Ama şuna hazırlıklı olun, komutanımız olacak ve emir alacağız, o emir yerine getirilecek... Mızmızlanmayıp, layıkıyla yaptığımız da göreceksiniz ki, güllük gülistanlık... Ama tam tersini yapıp sürekli sızlanırsak bitmez o askerlik, sürekli yatsan bile yatak rahat değil diye şikayet edilir bu sefer...

Zaten o gün göreceksiniz, ağlanıp sızlanan bir sürü tip olacak, onlara kaptırmayın kendinizi yeter, bırakın kendi hallerine...

Ve gerçekten çok ama çok şanslıyız, lotoda 6'lı tutturmak gibi bu...

quote:

Orijinalden alıntı: GÖKHAN ÜLGER

Tüm 335. dönemlere slm herkeze hayırlı teskereler.....

Teşekkürler Gökhan

-----------------------------------------------

Çok güzel olacak çok güzel...

• quote:

herkezin gönlüne göre olmustur umarım! bundan sonrası ıcınde herkezin gönlunce olur ...

başlayan her şey biter!

valla hocam kıyak yere düstük gibi geliyor bana içeri adımımızı attıktan sonrada değişmez umarum bu düsüncelerim
  • quote:

quote:

Aynen bunun bilincinde olduktan sonra problem yaşamayız, şimdi forumları bir okuyun, çoğu isyanlarda ve inanın şu konuda iddialıyım; hangi ildeki birliğe giderseniz gidin, bizden rahatını göremeyeceksiniz! Ha rahatlıktan kastım, sürekli yatış değil, yani hepsine göre en hafif askerlik olacak...

Çünkü burada ki acemilikten sonra dağtılacağımız yerleri de biliyorum, nasıl olduğunu da çok iyi biliyorum, Sakarya-İzmit hepsi rahat olacak... Ama şuna hazırlıklı olun, komutanımız olacak ve emir alacağız, o emir yerine getirilecek... Mızmızlanmayıp, layıkıyla yaptığımız da göreceksiniz ki, güllük gülistanlık... Ama tam tersini yapıp sürekli sızlanırsak bitmez o askerlik, sürekli yatsan bile yatak rahat değil diye şikayet edilir bu sefer...

Zaten o gün göreceksiniz, ağlanıp sızlanan bir sürü tip olacak, onlara kaptırmayın kendinizi yeter, bırakın kendi hallerine...

Ve gerçekten çok ama çok şanslıyız, lotoda 6'lı tutturmak gibi bu...

quote:

Orijinalden alıntı: GÖKHAN ÜLGER

Tüm 335. dönemlere slm herkeze hayırlı teskereler.....

Teşekkürler Gökhan

-----------------------------------------------

Çok güzel olacak çok güzel...

eyvallah üstat görüşmek üzere

• Hepimiz için hayırlısı olsun dostlar
  • :) herkes burda
  • kardeşim nasılsın
  • Bir tertip daha katıldı aramıza... Hoşgeldin.
  • hoşbuldukk izmirden gelicem bende
  • quote:

Orijinalden alıntı: firrat795

hoşbuldukk izmirden gelicem bende

Ballı 335'ler arasına hoşgeldin diyoruz o zaman...

İzmir'den bu tarafa otobüsle mi geleceksin, uçakla mı? Uçakla Sabiha Gökçen Havaalanında (İstanbul) ineceksin, Adapazarı'na otobüsle geleceksin. Ya da direk otobüsü de tercih edebilirsin, gece yola çıkıldığında sabah burada oluyor ve yolculuk o kadar da yorucu olmuyor. Sadece uzun sürdüğünden sıkıcı oluyor.

Birlik çok kolay yerde, Çark Caddesi denen yerin sonu var, oradan karşıya geçeceksiniz ve düz devam edeceksiniz, Çark Mesire denen yerin oraya yakın, hatta Adapazarı Stadı'nın orası... Ama buralara gelmeden önce... Neyse yeri basit...

Sormak istedikleriniz olursa, cevaplarım.

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi str34 -- 2 Aralık 2012; 16:28:50 >
  • ben arabayla gelicem daha doğrusu getrcekler :) tek sorcağım bu bakım olayı :) ne iş
  • arkadaşlar selam...
    bende 1.motorize piyade tugay komutanligi sakarya'ya geliyorum bu dönem:)
    bakim sınıfındaymışım, kısa dönem er olarak...tüm tertiplere kolay gelsin şimdiden..
    bu arada ben onur çoban...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi runo84 -- 10 Ağustos 2010; 4:31:05 >
  • Adı ve Soyadı ÖZKAN ÇELİK
    Baba Adı ZİYA
    Kuvveti Kara Kuvvetleri Komutanlığı
    Sınıfı BAKIM
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    Gideceği Sınıf Okulu /
    Eğitim Merkezi 1'inci Mot. P. Tug. K.lığı
    ADAPAZARI SAKARYA...

HAYIRLI OLSUN HERKESE BEN ZONGULDAK TAN GELİYORUM

TEL:05462916731 E-MAİL:ozkancelik6784@hotmail.com İLETİŞİME GEÇMEK İSTEYEN OLURSA ARASIN TANIŞALIM
  • Tek piyade ben miyim yahu, herkes ya topçu, ya bakımcı...

Şu İzmit-Sakarya-Kandıra üçgeninden çıkmadım, yaş oldu 28...

Zaten doğma büyüme İzmit'liyim, kışları İzmit'teydim, yazları Sakarya'da...

İlk üniversitem iki yıllıktı, Kandıra'da 2 sene okudum, şimdi acemi birliğim orada geçecek...

İkinci üniversitem Kocaeli'ydi... Üç, dörde gerek yok...

Hayat garip... Bilardo topu gibi, 3 bant çalışıyorum, Adapazarı-İzmit-Kandıra... Bakalım usta birliği nereye düşecek, eğer Seymen'e düşersem yok artık diyeceğim, ama kuvvetle muhtemel yaştan dolayı Sakarya düşerim, Kandıra'da komazlar beni herhal...

Bir de Kefken'de ki yere veriyorlarmış, çok gülerim he... Zaten bütün yaz Kandıra'daydım neredeyse, hafta sonları Kumcağız'da cankurtaranlık yaptım.

Denizci adamız, yaptılar beni piyade, bakalım neler olacak, ama çok eğlenceli başladı askerliğim, eğlenceli devam ediyor, bakalım daha neler göreceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Au -- 11 Ağustos 2010; 11:13:12 >

• arkadaşlar Bursadan nasıl gelebilirim bir yardımcı olursanız sevinirim
  • bursanın neresindensin arkadasım ? tanısalım seninle
  • Kardeş ben görükledenim :D ama bi senedir burada oturuyoruz :D anne babanın iş dolayısıyla buradayız.Daha önceden osmangazi ( uluyol ) ve yıldırımdada oturmuşluğum var :D sen nerdensin?
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.