Şimdi Ara

1'İNCİ DZ. ER. EĞT.A.K.LIĞI HATAY İSKENDERUN (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.168
Cevap
4
Favori
282.463
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bizdekiler günde 8 saat nöbet ve öğretmenlik yapıyorlardı,uyku bile uyuyamıyoruz diyorlardı,bir de miğfer var onlarda.Muhafızlık zor iş.
  • Gemiye düşerseniz sürtüşün kralı sizi bekliyor.Sabah akşam gemiyi yıkarsınız artık
  • quote:

Orjinalden alıntı: SPaCeLoRD

Dövmesi olan arkadaşlara kötü bi haberim var, size azcık değişik muamele yapıyolar ve %99 oranında muhafız oluuyorsunuz.

bizdeki arkaaşları posikolojik testlere tabi tuttular, hatta bazılarına eşcinsel misin vs diye sormuşlar :S

Bizim acemilikte çok dövmeli vardı ama hiçbirine öyle şeyler yapılmadı yani sorular,psikolojik testler.Benim mangada vardı hatta tam arkamda duruyordu eleman,öyle birşey olsa kesin duyardık yani.Ama muhafız oldular mı onu bilemem,farklı yerlere düştük.
  • ya lütfen biri bana cevap yazsın bu kaçıncı site iskenderuna asker yolladık nişanlım orda yemin töreninden sonra bizimle eve dönebilecek mi dağıtım izni veriyolar mı kısa dönem askerlere ne olur cevap yazın lütfen
    quote:

Orjinalden alıntı: galganus12

quote:

Dövmesi olan arkadaşlara kötü bi haberim var, size azcık değişik muamele yapıyolar ve %99 oranında muhafız oluuyorsunuz.

bizdeki arkaaşları posikolojik testlere tabi tuttular, hatta bazılarına eşcinsel misin vs diye sormuşlar :S

Bizim acemilikte çok dövmeli vardı ama hiçbirine öyle şeyler yapılmadı yani sorular,psikolojik testler.Benim mangada vardı hatta tam arkamda duruyordu eleman,öyle birşey olsa kesin duyardık yani.Ama muhafız oldular mı onu bilemem,farklı yerlere düştük.

• Orjinalden alıntı: sema barın

ya lütfen biri bana cevap yazsın bu kaçıncı site iskenderuna asker yolladık nişanlım orda yemin töreninden sonra bizimle eve dönebilecek mi dağıtım izni veriyolar mı kısa dönem askerlere ne olur cevap yazın lütfen

Merhaba benim eşimde oraya gitti.Sanırım denizcilerin %90-95'i dağıtıma gidiyormuş.Birkaç yerde yemin töreninden sonra dağıtım yapılan yere göre verilen yol iznini evde geçirebileceği yazıyor ama ben de tam emin değilim.O yüzden bu konularda bilgiyi herhalde kendileri orada daha net öğrenebileceklerdir.
    Şimdiden tüm askerlerimize hayırlı teskereler.İnşallah sağ salim sevdiklerinize kavuşursunuz.
  • Merhaba benim eşimde oraya gitti.Sanırım denizcilerin %90-95'i dağıtıma gidiyormuş.Birkaç yerde yemin töreninden sonra dağıtım yapılan yere göre verilen yol iznini evde geçirebileceği yazıyor ama ben de tam emin değilim.O yüzden bu konularda bilgiyi herhalde kendileri orada daha net öğrenebileceklerdir.
    Şimdiden tüm askerlerimize hayırlı teskereler.İnşallah sağ salim sevdiklerinize kavuşursunuz.
  • @sema barın
    size cevabı önce kendi hesabımdan yazmıştım ancak onay bekleyince eşimin hesabından yazdım şu anda aynı cevabın ikisi de görünüyor.
  • tesekkür ederim çok merak ediyorum ama rahatlarmış orada bi tek ona seviniyorum çok şükür allah hepsini korusun tekrardan tskller
  • Rica ederim.Evet iyi olmaları bizleri sevindiren tek şey.İnşallah 6 ay çok çabuk geçer hepimiz için.
  • nişanlının izin kullanması kendisine kalmış bir şey..önümüzdeki cuma tahmin ediyorum usta birlikleri açıklanacaktır.(24 mayıs) usta birliğinin çıktığı yere göre yol izni verirler, iskenderuna uzaklığı 800km aşağısı için 1 gün, 800km ve üzeri için 2 gün izin verirler.örneğin bende iskenderunda acemilik yaptım, şu anda çanakkaledeym. bana 2 gün yol izni verdiler. bende bunu evimde geçirip 2. günün akşamında ç.kaleye teslim oldum. bunun haricinde dağıtım izni kullanmak askerin kendi isteğine bağlıdır fakat ben dağıtım izni kullanılmasının taraftarı edğilim. çünkü o zaman yukarıda bahsettğim yol izninden faydalanamayacaktır. bence iznini usta birliğine gittikten sonra kullansın. böylece 2 gün fazladan izin kullanmış olacaktır.
    yemin törenine giderseniz de erken saatte orada olmalısınız yani tören 10 gibi başlar sizde sabah 8 gibi orada olmalısınız ki töreni izleyebilesiniz. bunun dışında sadece sesleri duyarsınız:) ayrıca çanakkale çıkarsa haberim olsun, yardımcı olmaya çalışırım.
    başka sorunuz olursa yanıtlarım ama anında cevap veremiyoruz malum askerlik:)
    quote:

Orjinalden alıntı: sema barın

ya lütfen biri bana cevap yazsın bu kaçıncı site iskenderuna asker yolladık nişanlım orda yemin töreninden sonra bizimle eve dönebilecek mi dağıtım izni veriyolar mı kısa dönem askerlere ne olur cevap yazın lütfen
    quote:

Orjinalden alıntı: galganus12

quote:

• çok teşekkür ederim kardeşim allah ne muradın varsa versin sana da hayırlı teskereler. bide şunu merak ediyorum ben gidersem iskenderuna orda onu görebilme sansım var mı.hafta içi yada hafta sonu farkedermi.tekrardan tsklr allaha emanet olun hepinizi korusun yücxe allahım
  • Affınıza sığınarak ben de birkaç soru sormak istiyorum;8 Mayıs ta olan yemin törenine gitmeyi düşünüyoruz,fakat geri dönüş bileti konusunda epey bir sıkıntı oldu,çünkü yemin töreninden hemen sonra nişanlım bizimle gelebilecek mi yoksa Pazartesi ye kadar İskenderun'da kalması mı gerekiyor bilmiyoruz.
    Kendisi 5 günlük izin de kullanmayı düşünüyor,yine de Pazartesi'ye kadar kalması gerekecek mi acaba?
    İzin kullanmaktan vazgeçerse nasıl olacak ya da?
    Biletler her geçen gün tükeniyor,yardım ederseniz çok mutlu olurum gerçekten. =)
    Bir de şunu söylemeden geçemicem;askerliğinin nereye çıktığını öğrendiğimiz günden beri ziyaretçi olarak forumu takip ediyorum,çok yararı oldu verdiğiniz bilgilerin,teşekkür ederim.Tüm "dede"ler sağolsun.=) (Bir asker nişanlısı olarak bu gibi kavramları öğrenmeme bile yardımcı oldunuz. =) )

• rice ederim aklınıza takılanı sorabilirsiniz bizde aynı sıkıntıları zamanında çektiğimiz için ne hissetiğinizi anlayabiliyorum. İskenderun'a giderseniz h.içi- h.sonu farketmez nişanlını görebilirsin fakat askeriye sınırlarından dışarı çıkmasına kesinlikle izin verilmez. ziyaretçi parkında oturabilirsiniz sadece..
    quote:

Orjinalden alıntı: sema barın

çok teşekkür ederim kardeşim allah ne muradın varsa versin sana da hayırlı teskereler. bide şunu merak ediyorum ben gidersem iskenderuna orda onu görebilme sansım var mı.hafta içi yada hafta sonu farkedermi.tekrardan tsklr allaha emanet olun hepinizi korusun yücxe allahım
  • öncelikle nişanlın yemin töreninden sonra dışarı çıkmak isterse çıkabilir, yalnız usta birliği nereye çıkacağı daha önemli. buna göre yol izni alacak. en kötü ihtimalle iskenderun çıkarsa o zaman ailesinden birisi giderek dışarı çıkartabilir ve 1 gece dışarıda kalabilir. ( aileden kasıt anne-baba-kardeş-eş)

bence acemilik sonundaki izin hakkını kullanmasın, yol izni ile hakedeceği 1 veya 2 günlük izinle idare etsin, usta birliğinde izin kullanır.çünkü eğer acemilik sonrası izin kullanırsa da yol izni hakkını kaybeteceğinden 1 veya 2 gün fazla askerlik yapmış olur..

ben olsam her ihtimale karşı iskenderuna uçak bileti rezervasyon yaptırırm. hatay'a inerek de gidebilirsin. veya adana üzerinden geçebilirsin. bir de nişanlın kendi memleketi için rez. yaptır. THY 3-4 mayısa kadar rez. süresi vermesi lazım, zaten o tarihe kadar usta birliği belli olacağından sen iskenderuna bilet alırsın veya nişanlın bilet alır ve iskenderundan kaçarak gelir yanına:)
    kendimi de örnek vererek daha iyi anlatabilirim; benm nişanlım 10 aralık( bizim yemin töreni tarihi) günü için kendisine rez. yaptırdı. bir de benm için istanbul uçağına rez. yaptırdı. usrta birliğim çanakkale çıkınca ben ist. uçağına biletimi aldım, ist. gittim 2 gün ist. kaldım ve 2. günün akşamında çanakkalede birliğime teslim oldum.

ayrıca daha önce dediğim gibi, 327'lerin yeri belli olunca forumda hem buraya hemde 325'lerin sayfasına yazın, mutlaka forumdan birileri orada askerlik yapıyor olacaktır. böylece usta birliğine gitmeden önce nelere karşı hazırlıklı olması gerektiğini bileceklerdir. mesela ben çanakkaleye çıkanları 4 gözel beklicem :))

bilgileri paylaşmaktan zevk alıyorum inanın ki , çünkü bizim çektiklerimizi başkaları çeksin istemiyorum. teşekkürün en güzel yolu, nişanlının bir an önce usta birliğine teslim olmasıdır. işte o zaman da biz sevdiklerimize kavuşucaz inşallah

quote:

Orjinalden alıntı: Bordado

Affınıza sığınarak ben de birkaç soru sormak istiyorum;8 Mayıs ta olan yemin törenine gitmeyi düşünüyoruz,fakat geri dönüş bileti konusunda epey bir sıkıntı oldu,çünkü yemin töreninden hemen sonra nişanlım bizimle gelebilecek mi yoksa Pazartesi ye kadar İskenderun'da kalması mı gerekiyor bilmiyoruz.
    Kendisi 5 günlük izin de kullanmayı düşünüyor,yine de Pazartesi'ye kadar kalması gerekecek mi acaba?
    Biletler her geçen gün tükeniyor,yardım ederseniz çok mutlu olurum gerçekten. =)
    Bir de şunu söylemeden geçemicem;askerliğinin nereye çıktığını öğrendiğimiz günden beri ziyaretçi olarak forumu takip ediyorum,çok yararı oldu verdiğiniz bilgilerin,teşekkür ederim.Tüm "dede"ler sağolsun.=) (Bir asker nişanlısı olarak bu gibi kavramları öğrenmeme bile yardımcı oldunuz. =) )

• Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için gerçekten. =)

Anladığım kadarıyla yol izni dışında izin kullanmazsa ve de İskenderun'da devam etme durumu olmazsa yemin töreninden hemen sonra serbest olabilecek,çıkan yerin uzaklığına bağlı olarak 1 ya da 2 gün.

İzin kullanmayı düşünürse (ki aslında ben de böyle birşey istemiyorum,mantıksız görünüyor şuanda ) yemin töreninden hemen sonra çıkabilecek mi yoksa Pazartesi'yi beklemek zorunda kalacak mı?Burasını anlayamadım.

Eğer 2 durumda da yemin töreninin olduğu 8 Mayıs da çıkabiliyorsa bizim biletlerimizi değiştirmemiz gerekecek.
    Ne yazık ki telefondan ya da internetten yapılan rezervasyonlara opsiyon süresi 24 saat veriyor Thy.

Nişanlımın annesiyle Pazar akşam uçuşuna bilet almıştık,Pazartesi'ye kadar İskenderun'da durması gerekebilir diye.Abim jandarma olarak yapmıştı,onların öyle olmuştu çünkü.

Biz Pazar akşamı olan biletleri iptal edelim mi şimdi acaba?8 Mayıs'a memlekete 3 kişilik bilet alalım mı? (Tabi çıkacağı yer ve izin kullanıp kullanmaması da önemli bu durumda).Hiç olmazsa kendi dönüşlerimizi yemin töreni sonrasına alırız duruma göre.

Biraz karışık oldu biliyorum,kusura bakmayın.İnanın benim de aklım bir o kadar karıştı şuanda. =)

Nereye çıkacağı,yol izni,diğer izin durumu biran önce belli olsa da bir plan yapabilsek güzelce keşke.

İnşallah sizin gibi yardımsever insanların olduğu bir yere çıkar usta birliği.

Az kaldı,siz de hayırlısıyla sevdiklerinize kavuşursunuz inşallah. =)

Sağolun,size de zor durumunuzda yardım eden birileri çıkar inşallah. =)

quote:

Orjinalden alıntı: gozden84

öncelikle nişanlın yemin töreninden sonra dışarı çıkmak isterse çıkabilir, yalnız usta birliği nereye çıkacağı daha önemli. buna göre yol izni alacak. en kötü ihtimalle iskenderun çıkarsa o zaman ailesinden birisi giderek dışarı çıkartabilir ve 1 gece dışarıda kalabilir. ( aileden kasıt anne-baba-kardeş-eş)

bence acemilik sonundaki izin hakkını kullanmasın, yol izni ile hakedeceği 1 veya 2 günlük izinle idare etsin, usta birliğinde izin kullanır.çünkü eğer acemilik sonrası izin kullanırsa da yol izni hakkını kaybeteceğinden 1 veya 2 gün fazla askerlik yapmış olur..

ben olsam her ihtimale karşı iskenderuna uçak bileti rezervasyon yaptırırm. hatay'a inerek de gidebilirsin. veya adana üzerinden geçebilirsin. bir de nişanlın kendi memleketi için rez. yaptır. THY 3-4 mayısa kadar rez. süresi vermesi lazım, zaten o tarihe kadar usta birliği belli olacağından sen iskenderuna bilet alırsın veya nişanlın bilet alır ve iskenderundan kaçarak gelir yanına:)
    kendimi de örnek vererek daha iyi anlatabilirim; benm nişanlım 10 aralık( bizim yemin töreni tarihi) günü için kendisine rez. yaptırdı. bir de benm için istanbul uçağına rez. yaptırdı. usrta birliğim çanakkale çıkınca ben ist. uçağına biletimi aldım, ist. gittim 2 gün ist. kaldım ve 2. günün akşamında çanakkalede birliğime teslim oldum.

ayrıca daha önce dediğim gibi, 327'lerin yeri belli olunca forumda hem buraya hemde 325'lerin sayfasına yazın, mutlaka forumdan birileri orada askerlik yapıyor olacaktır. böylece usta birliğine gitmeden önce nelere karşı hazırlıklı olması gerektiğini bileceklerdir. mesela ben çanakkaleye çıkanları 4 gözel beklicem :))

bilgileri paylaşmaktan zevk alıyorum inanın ki , çünkü bizim çektiklerimizi başkaları çeksin istemiyorum. teşekkürün en güzel yolu, nişanlının bir an önce usta birliğine teslim olmasıdır. işte o zaman da biz sevdiklerimize kavuşucaz inşallah

quote:

Affınıza sığınarak ben de birkaç soru sormak istiyorum;8 Mayıs ta olan yemin törenine gitmeyi düşünüyoruz,fakat geri dönüş bileti konusunda epey bir sıkıntı oldu,çünkü yemin töreninden hemen sonra nişanlım bizimle gelebilecek mi yoksa Pazartesi ye kadar İskenderun'da kalması mı gerekiyor bilmiyoruz.

• @gozden84
    Güzel ve yol gösterici açıklamalarınız için size çok teşekkür ederiz.Benim eşimde orada askerlik yapıyor.Bu form ve sizin gibi bir iki kişinin açıklayıcı yol göstermesi sayesinde içim oldukça rahat, kafamdaki bütün sorular hemen cevaplanmış durumda.Tekrar teşekkür ederiz.
    Sizin teskerenize az kaldı inşallah sağ salim sevdiklerinize kavuşursunuz.Sonrada darısı başımıza olur inşallah.Şİmdiden hayıurlı teskereler.
  • Merhaba Arkadaşlar,

Benim kardeşimde iskenderunda 1.deniz er eğitim alayında asker.

Yemin töreni saat kaçta başlıyor (saat 10:00'da diyorlar forumlarda) kaçta bitiyor ve de iskenderun dışında bir yere dağtım olursa yemin töreninden sonra saat kaç gibi birlikten ayrılabilir. Ona göre uçak bileti alacağız.
    Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 35göztepe35 -- 22 Nisan 2009; 13:14:31 >
  • yemin töreni sabah 10:00'da başlar ama en geç 9'da orda olmanız gerekir ki yer bulabilesiniz. tören en geç 11:30'da biter ama törenin ardından askerler bölüklere dağılıp kıyafet değiştirirler ki leventlikler giyilmesi - çıkarılması eziyete dönüşen kıyafetler olduğu için ( lumbarağzı'nda oluşacak kalabalık da düşünülünce) 12:30 - 13:00 civarı kapıdan çıkmış olursunuz.

kardeşiniz çok büyük bir ihtimalle iskenderun dışında bir yere gidecek. Benim celbimde 5.000 acemiden sadece 80 kişi İskenderun'da kalmıştı. (Kısa dönemler için bu oran çok daha düşük oluyor.)

İskenderun'dan gitmesi mümkün olan yerler ise şöyle :

Akdeniz Bölgesi : İskenderun, Mersin.
    Ege Bölgesi : Muğla Aksaz, Marmaris, İzmir, Çanakkale
    Marmara Bölgesi : Erdek, Gölcük, Yalova, İstanbul, İzmit
    İç Anadolu : Kayseri (evet burada deniz yok ama bir deniz hava üssü var :D )
    Karadeniz Bölgesi : Bartın, Ereğli.

2009/1 Kısa Dönem celbini de dört gözle bekliyoruz. Torunlarımız gelsin de gidelim artık.

Şafak 32!

• Devrelerim Dede Moduna Girmiiiişşş...

Nişanlılarını Bekleyen Onlar Hakkında Bilgi Almak İsteyen Kardeşler Ablalar vs...

Benimde Kız Arkadaşım Çok Bekledi Aynen Benim Ona Kavuşacağım Günü Beklediğim Gibi...

Sizlere Tavsiyem İskenderunda Görecekleri Rahat ,,Birazcık Sıkı Ortama Erken Adapte Olup Dayanmaları...

Biz 325. Dönem Askerleri İskenderun Dz. Er Alayına Gidip Çok Kısa Bi Acemilik Geçirdik Ama o Özlem Bile Farklı Bazen Dayanılmaz...

Ama Sonuçta Alışılıyo Hem Bekleyene Hem Bekletene...

Tavsiyelerden Biri İzin Kullanmasınlar Yol İzninde 1 2 gün görüşmek Bence o süre İçin Yeterli Rahat Olun...Ha Çok İzin Kullanma İhtiyacı Duyarsa Sevdikleriniz Usta Birliğinde Kullansınlar...

Yemin Törenine Devrelerimin Dediği gibi erken saaterde gidin 7:30 8 gibi ki içeride izleyin... tören 10 da başlar 12 gibi biter 13 :00 gibi buluşursunuz...girişte yakınlar listesine isminizi yazdırın ki sizi içerde anons etsinler sizde rahatça buluşun...çünkü çok kalabalık birbirinizi görmeniz zor olur..

törende yakınınızı görmeniz biraz zor..gözleriniz iyi seçiyorsa uzaktan yakalarsınız ki 5000 6000 küsürasker içinden seçiceksiniz.. :))

Bırakın Azcık Özlemi Tadın Değer Kıymet Anlayın...:)) ve İzin kullanmasınlar ki bizde torunlarımıza kavuşalım...unutmayın biz onları 155 gündür bekliyoruz....

Dağıtım Olduğunda Hep Kıyı Kesimlere Bazıları Ankara ya gidicek Çok Küçük Kısmı İskenderunda kalıcak...

Ben Dağıtımda İst. Tersanesine Düştüm Ankarada Oturuyorum...Eğer Buraya Düşen Olursa yakınlarınızdan Özel Msj Atın ki Bnede Yardımcı Olayım Onlar Gelince 1 Bölük Yazıcısıyım..Elimden Geldiğincede Yardımcı Olurum....Sizlerede Bizlere de İyi Beklemeler diyim :))) Allah En kısa Zamanda Buluşmanıza ve Buluşmamıza Fırsat Versin...

Şafak Batarsa 16 (4 gün ilave izin le :)))

• quote:

Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için gerçekten. =)

Anladığım kadarıyla yol izni dışında izin kullanmazsa ve de İskenderun'da devam etme durumu olmazsa yemin töreninden hemen sonra serbest olabilecek,çıkan yerin uzaklığına bağlı olarak 1 ya da 2 gün.

İzin kullanmayı düşünürse (ki aslında ben de böyle birşey istemiyorum,mantıksız görünüyor şuanda ) yemin töreninden hemen sonra çıkabilecek mi yoksa Pazartesi'yi beklemek zorunda kalacak mı?Burasını anlayamadım.

Eğer 2 durumda da yemin töreninin olduğu 8 Mayıs da çıkabiliyorsa bizim biletlerimizi değiştirmemiz gerekecek.
    Ne yazık ki telefondan ya da internetten yapılan rezervasyonlara opsiyon süresi 24 saat veriyor Thy.

Nişanlımın annesiyle Pazar akşam uçuşuna bilet almıştık,Pazartesi'ye kadar İskenderun'da durması gerekebilir diye.Abim jandarma olarak yapmıştı,onların öyle olmuştu çünkü.

Biz Pazar akşamı olan biletleri iptal edelim mi şimdi acaba?8 Mayıs'a memlekete 3 kişilik bilet alalım mı? (Tabi çıkacağı yer ve izin kullanıp kullanmaması da önemli bu durumda).Hiç olmazsa kendi dönüşlerimizi yemin töreni sonrasına alırız duruma göre.

Biraz karışık oldu biliyorum,kusura bakmayın.İnanın benim de aklım bir o kadar karıştı şuanda. =)

Nereye çıkacağı,yol izni,diğer izin durumu biran önce belli olsa da bir plan yapabilsek güzelce keşke.

İnşallah sizin gibi yardımsever insanların olduğu bir yere çıkar usta birliği.

Az kaldı,siz de hayırlısıyla sevdiklerinize kavuşursunuz inşallah. =)

Sağolun,size de zor durumunuzda yardım eden birileri çıkar inşallah. =)

quote:

Orjinalden alıntı: gozden84

öncelikle nişanlın yemin töreninden sonra dışarı çıkmak isterse çıkabilir, yalnız usta birliği nereye çıkacağı daha önemli. buna göre yol izni alacak. en kötü ihtimalle iskenderun çıkarsa o zaman ailesinden birisi giderek dışarı çıkartabilir ve 1 gece dışarıda kalabilir. ( aileden kasıt anne-baba-kardeş-eş)

quote:

Nişanlınızın usta birliği halen belli olmadı mı?? bizimkisi 10-12 gün içinde belli olmuştu yanlış hatırlamıyorsam..

ayrıca yemin töreninin olduğu gün öğlen çıkarlar dışarı ben saat 12 civarında dışarıdaydım.ama çıkış da tam bir izdiham olur orada şimdiden uyarayım. bizim celp döneminde 5000 asker vardı, 2000 ziyaretçi gelmiş olsa - ki daha fazlaydı- 7000 kişi 1 kapıdan çıkmaya çalışıyor ve birbirlerini bulmaya çalışıyorlar.

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.