Şimdi Ara

bu mesaj silindi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
2
Favori
17.789
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
127 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar değil 15 temmuz zamanı 1 yada 2 hafta tam hatırlamıyorum akkler kalkmıştı ve internette en ufak yavaşlama olmamıştı

Kendinizi kandırmayın türkiyede alt yapılar hızı sonuna kadar vermeye musait kan emici tt nin oyunlarına gelmeyin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • AKK'nın kaldırılacağı açıklandığında 2 yıl vakitleri vardı altyapıyı güçlendirmek için. 2 yıl boyunca tek kablo döşemeden milleti yolmaya devam ettiler bu yıl da battık ya biz dediler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bıraksınlar bu işleri kaç kişi download yapıyor öyle dedikleri kadar. Ayda 2 bilmedin 3 oyun indiriyorum. 150 gb değil. eskiden di download. artık istediğin video ve müziği dinliyorsun direkt.. Saçma salak şeyler..
  • türkiyede internet alt yapısı kötü aga.ve alt yapı çalışması olmuyor.çünkü 24 mbit kullananda 65 lira ödüyor, mesafeden dolayı hız alamayan 4 mbit kullananda 65 lira ödüyor.haliyle alt yapı çalışmasına gerek kalmıyor şirket açısından.

türkiyede hız = fiyat uygulaması yok
  • deatless22 kullanıcısına yanıt
    Şu dediğini anlayacak mh şu an hiçbir operatörde bulunmuyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mevcut altyapı yeterli. Firmalar kelime oyunlarıyla sopa gösteriyorlar. Yeni fiyatlar sopa gibi zaten.
  • ütopik düşünüyorum yurtdışından internet şirketleriyle internet alamıyormuyuzz böyle bir imkan varmı
  • hepsi hikaye az kullanırız olur biter
  • Kota kalkınca millet 1 gün indirecek, 2 gün indirecek, 3-5 gün sonra indirecek birşey bulamayınca zaten işler rutine dönecek. O nedenle alt yapı filan çökmez. Sürekli veri indirecek hdd mi var sanıyorsunuz herkesin evinde.

• gbriel G kullanıcısına yanıt
    Hayır birde anlaşılmayan şey şu; zaten kotalar kalktığında 1-2 günlüğüne kalkmıyor ki herkes hemen kalkar kalkmaz indirme yapmaya başlasın. Bundan sonra kota olmayacak zaten hemen yüklenmenin bir mantığı yok, adam indireceği şeyi gündüz vakti de indirir gece vakti de indirir ay başından iki üç hafta sonra da
  • Sayın Ulaştırma Bakanımız Ömer Fatih Sayan (eski btk başkanı 2015-2018) Türk Telekom yönetim kurulu üyeliğine girmiş.

İmza kampanyasıda saygıdeğer bakanımızın btk başkanı olduğu dönemde yapılmıştı.

Bu ülkede birşeyler düzelir diye umuyorum, karşıma çıkan her sonuçta hüsrana uğruyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halilcrs -- 16 Aralık 2018; 14:4:53 >
  • Ares kullanıcısına yanıt
    deatless22 kullanıcısına yanıt
    Aradım ancak tabi ki anlayamadı.Akk dolduğu için hızınız düştü diyor,gece 2-8 arası ararsam bakabileceklerini söylüyor gerçekten şaka gibi bir mh var
  • quote:

Orijinalden alıntı: Woozie

Hayır birde anlaşılmayan şey şu; zaten kotalar kalktığında 1-2 günlüğüne kalkmıyor ki herkes hemen kalkar kalkmaz indirme yapmaya başlasın. Bundan sonra kota olmayacak zaten hemen yüklenmenin bir mantığı yok, adam indireceği şeyi gündüz vakti de indirir gece vakti de indirir ay başından iki üç hafta sonra da
    Bende böyle düşünüyorum . Kaldı ki eskiden müzik, klip, film indirirdik. Onları depolardık. Hızı yeterli bir internet ile artık kimse ne film indirecek ne başka birşey. Bi indirilecek oyun kaldı, onunla da altyapi çöküyorsa vay o firmanın haline.

• quote:

Orijinalden alıntı: L.Hamilton

Aradım ancak tabi ki anlayamadı.Akk dolduğu için hızınız düştü diyor,gece 2-8 arası ararsam bakabileceklerini söylüyor gerçekten şaka gibi bir mh var
    Anladım, yetkili birine bağlanmaya çalışın derdinizi anlatın. Telefonu açan ilk kişiye değil, daha üst konumda olan birilerini deneyin, olmazsa genel müdürlüğe gidip arızayı ordan oluşturun. Kesinlikle vazgeçmeyin. Bizler tüketiciyiz, istediğimizi vermek zorundalar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deatless22 -- 16 Aralık 2018; 14:20:15 >
    Aynen öyle dediğin gibi en sıkıntı oluşturacak şey biri film diğeri oyundu zaten. Filmleri de işte yok sayfa yenilenir yada kapatmak zorunda kalırız boşu boşuna kota gitmesin diye indiriyordu herkes. Ama şimdi AKN kaldırıldıktan sonra böyle bir durum olmayacağı için bu konu fazlaca abartılıyor. Oyun anlamında da zaten kaç kişi oyun oynuyor da indiriyor
    Sonuç alana kadar bırakmayacağım hocam 100mbps parası verip 50mbps almak gerçekten rezillik.Bu akşam bir daha arıcam santralden aramalarını söylüyecem ordaki arkadaşlar daha bilgili ve sorunu daha rahat çözebiliyor.
  • Kısa vadede hiç bir şey değişmez. Neden mi? Tüketici alışkanlıkları öyle bir akşamda değişen bir şey değil.

AKK'den haberi olmadan interneti kullanan kullanıcıların %50 civarında olduğunu düşünüyorum, çevremden edindiğim izlenim bu yönde. 60TL vererek aldığı 50GB kotası bitince interneti yavaşlayan vatandaş 5 lira daha verip 100GB daha fazla olan tarifeye geçmeyi son on yıldır düşünemedi. Kimisine böyle 5-10tl fazla vereceği 150GB kiralık tarifeyi anlatınca yok ya napcaz o kadar interneti diyor. Genel profil böyleyken kotasız tarifeye geçmek isteyen kullanıcılar oldukça sınırlı sayıda olacaktır.

TR'nin internet altyapısı iyi bu arada, (hükümet değil) devlet ve özel sektör bu konuda başarılı bir politika yürütüyor yıllardır. 800mbps üstü hız alabiliyor sıradan kullanıcı bile, öyle Tübitak vs. gibi kurum olmanıza gerek yok. Milyonlarca kullanıcı var ve daha doğru düzgün büyük çaplı hizmet kesintisi olmadı.

Tamam, bir Bulgaristan değiliz ama şartlar çok farklı. Bizde fiberoptik kabloyu kesip çalan adamdan tut, 16mbps hızında kotalı hattan bir kablosuz modemle koca otele internet sağlayan adama kadar neler gördü bu gözler...

• O kadar haklısın ki keşke 10 kere artılayabilsem.
  • TT'den yurtdışı çıkışları falan throttle edip,bakın akksizliği kaldırmadı hat dalaveresi bekliyorum şu anda.

Hattın kaldırdığı 145 mbps,sinyal 100 mbps. Speedtest yurtiçi 70 mbps,Frankfurt 40 mbps. CGN yok pingler yurtiçi 20 yurtdışı 80.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.