Şimdi Ara

1.6 corolla life & 1.6 edition plus astra (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
0
Favori
2.264
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
    eşek aynı eşek sen semeri beğeniyorsun. ayrıca iki sedanın da çıkış tarihi aynı sen ne güncelinden bahsediyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi texjrwillerjr -- 9 Temmuz 2018; 16:38:4 >
  • Toyota Corolla + lpg

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • texjrwillerjr T kullanıcısına yanıt
    kardeşim beyniniz yok gibi konuşuyorsunuz corolla hala aynı kasa astra kasa değiştirdi kaç yaşında adamlarsınız düşünerek konuşun biraz ya ilkokul cocuguna anlatır gibi mi anlatalım herşeyi

• quote:

Orijinalden alıntı: CheGuevara99

kardeşim beyniniz yok gibi konuşuyorsunuz corolla hala aynı kasa astra kasa değiştirdi kaç yaşında adamlarsınız düşünerek konuşun biraz ya ilkokul cocuguna anlatır gibi mi anlatalım herşeyi
    corollanın kasası güncel diyorsun sonra corolla aynı kasa ama astra kasa değiştirdi diyorsun önce bir türkçe öğren derdini anlatacak kadar ondan sonra gel yorum yap.
  • texjrwillerjr T kullanıcısına yanıt
    Okuduğunu anlayamayan sensin sen bi okuma yazma öğrende sonra gir forumlara
  • Bu kıyasta Corolla önde olur. 1.6 cdti otomatik astra sedan kullanan birisi olarak yazıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Moonlife01

Sorunsuzluk : Toyota

Yol Tutuş : Astra

Konfor : Astra

Hiz güç : Toyota

Yalitim : Hemen hemen aynı

Astrada cok elektironik aksam var cam silecek suyuna kadar sensör katmışlar Toyotada bu yok sade.

Not : Hiz sabitleme cok gerekli birşey
    Artık sorunsuzluk diye bir seçenek kalmadığını düşünüyorum araçlarda ; geri kalan kısımlar doğru

• Oldum olası şu corolla yı bi sevemedim. Megane 4 sedan da donanım olarak yetersiz. Yeni arabalarda bakımın haricinde servise ugramazsınız. Illa sorunsuzluk diyorsanız corolla olur. Donanım ve kalite konusunda astra kesinlikle. Yola yapışır çıkaramazsın.

• Konu sahibi olarak gözlem, araştırma ve test sürüşünden edindiklerim kadarıyla iki aracı bende yazayım bari

Astra j 1.6 edition plusu neden alırım ?

1) Yol tutuşu iyi uzun yolda güven verir

2) Konfor

3) Donanım ve aksesuar

4) Genç ve orta kesime hitap ediyor

Neden corolla 1.6 life ?

1) Hızlanma

2) Arka diz mesafesi

3) Şehir içi kullanımı zevkli (Direksiyon yumuşaklığı manevra kabiliyeti sağlıyor)

4) İkinci eli iyi (Bilen bilmeyen toyota diyor-Şehir efsanesine döndü)

5) Orta ve yaşlı kesime hitap ediyor

6) Düşünülmüş iç tasarım. Orta tavan aydınlatma yanı sıra gözlük bölmesi ya da sürücü makyaj aynası

örnek verilebilir.

Astra j’nin Corollaya göre dez avantajları:

1) Kol dayama yok ve buna anlam veremedim basit birşey değil aslında. Heleki tek elle kullanıyorsanız aracı (sol el kastım) sağ elinizi koyacak yer ararsınız. Dışardan satın alırım dersin baktıkça da uyumsuzluğunu görür sineye çekersin. Uyumlu olan yok.

2) Motor sesi mevcut

3) Yakıt daha fazla

Corollanın Astraya göre dez avantaları:

1) Çelik jant, sis farı ve hız sabitleyici yok. Hız sabitleyici önemlidir. Taktırdın farzet elektronik hız göstergeside yok, bir üst donanımda mevcut. Yani anlamını yitiriyor gibi birşey.

2) Süspansiyonlar çok yumuşak çıkıntı veya çukura yüksek hızda denk gelirsen gereksiz heyecan yaşatır ki inşallah kaza yapmanıza sebebiyet verecek boyutta olmaz.

3) Rüzgar sesi mevcut

• Slvn S kullanıcısına yanıt
    Uzun zamandır 2 arabayı bende kıyaslıyorum. Bu son yazdıklarınız bence konunun özeti olmuş.
  • Corolla lpg ile daha iyi

Yol tutuşa gelince sürekli 160 la viraj mı alacaksınız

Üstelik astranın yüzü artık iyice eskidi

Ben olsam advance yada touch donanım corolla almaya çalışırdım

• mrvolkan kullanıcısına yanıt
    Baktım hocam Advance veya Touch donanım gereksiz pahali.

O paraya Civic elegance Eco oto lpg almak daha mantıklı ve açıkçası düşünmüyor değilim.

Astra dan beni soğutan tek şey koltuk dayamanın olmayışı. Şu anki aracımda j kasa astra 2 yıldır kullanıyorum. Yol tutuşu benim için çok önemli yılda 30 bin km yapıyorum. Uzun yol ağırlıklı.

• corolla en uygun bayi hangisi?
  • inanın fikrim yok.

• Uzun araştırmalar sonucu kol dayama aparatının orjinal (sıfır) halini buldum ve montaj+parça fiyatı 2000 TL gibi bir rakama gelmekte.
    Bazıları tuhaf karşılayabilir bu fiyata kol dayama alınır mı diye ama kol dayamasız araba olmaz. Opelin bu saçmalığa son vermesi gerekmekte.

Eksiğini giderdiğim için tercihim Opel Astradan yana oldu. Konuya katkıda bulunan arkdaşlara teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Slvn

Uzun araştırmalar sonucu kol dayama aparatının orjinal (sıfır) halini buldum ve montaj+parça fiyatı 2000 TL gibi bir rakama gelmekte.
    Bazıları tuhaf karşılayabilir bu fiyata kol dayama alınır mı diye ama kol dayamasız araba olmaz. Opelin bu saçmalığa son vermesi gerekmekte.

Eksiğini giderdiğim için tercihim Opel Astradan yana oldu. Konuya katkıda bulunan arkdaşlara teşekkür ederim.
    Hayırlı, uğurlu olsun. İyi günlerde kullanın.

Pişman olmayacağınızı umduğum bir tercih yaptınız. Her iki aracı da kullanmış biri olarak Astra'nın Corolla'dan fersah fersah üstün bir araç olduğunu söyleyebilirim.

Yakıt tüketimi ve performans konusunda 1.6'lık Corolla'dan aşağı kalabilir ancak geri kalan tüm konularda Astra çok daha iyi.

• Roland Deschain kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim Hocam.

Haklısınız ama ciddi bir uçurum olmayacaktır diye düşünüyorum. Bildiğim kadarıyla açıklama yapma ihtiyacı duydum kusura bakmayın. Çünkü birçok insan bu iki araç arasında ikilemde kalıyor ve sadece forumlarda oylama usulü cevaplar var.

Yakıt tüketimi fabrika verilerine göre ortalama alınırsa toyota 0,2 lt/km fark ile daha üstün. Gerçekte bu değer sürüşe bağlı bir şekilde 0,2-1 lt/100km olacaktır. Oda pek önemli değil. Lpg taktıracak olursak max 3,5 tl/100km olur. 10 bin km'de 350 tl yapar. Toyota bakımları 10 bin km'de opelin ise 15 bin km'de olduğunu düşünürsek bu fark kapanır.

Performansa gelecek olursak. Özetle beygir gücü at sayısıdır, tork ise her atın ne kadar iri/güçlü olduğunu belirtir.
    Toyota 17 hp-5nm farkla opelden üstün. Yüzde hesabı yapacak olursak toyota opelden %15-16 kadar performans açısından daha iyi olması beklenir. Doğrudur ama trafikte tam gaz mı geziyorsunuz? Pratikte aracınıza vermiş olduğunuz gaz miktarı arttırılarak çözülür. Dolayısıyla az öncede belirttiğim yakıt farkı ortaya çıkar.

Bunuda ben ekleyeyim astra 5 ileri corolla ise 6 ileri vitestir. Sollama yapacaksanız corollada en az 2 vites düşersiniz astrada max 2 vites düşersiniz. Her iki araçta 100 km gibi bir hızda aynı devir sayısına sahip. Yani corollanın 6 ileri olması ciddi bir farklılık yaratmıyor. Otobanı sürekli kullanan biri olarak yazıyorum 130-132 km gibi bir hızla aracı kullanıyorum ve nadirdir corollaların bu hızda gittiğini görmem. Çünkü hız arttıkça astradaki gibi güven vermiyor.

Belirtmek isterim ki şehir içinde kullanacak olsaydım kesinlikle corolla alırdım. Benim gibi gezmeyi seven veya ara sıra şehir dışı yapanlar için astra corolladan daha üstün.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.