Şimdi Ara

## AMD Ryzen™ Platformu Kullanıcı İncelemeleri ## (ANA KONU) (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.228
Cevap
25
Favori
74.409
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
46 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mito1172

quote:

Orijinalden alıntı: F.@.T.İ.H

quote:

Orijinalden alıntı: jam&jam

cok guzel ikiside 4 ghz gormus peki sicakliklar ve stabilite ne durumda stok sogutucu kurtariyormu

aynı voltaj ve frekansta r7 1700 den daha serin çalışıyorlar, stok soğutucu kurtarır

r5 1400 wraith stealth ile geliyor biraz daha ufak bir soğutucu ama r6 1600 rgb siz wraith spire ile geliyor o kaldırır

hocam kolay gelsin. size bir sorum olacak X serilerini boş verin X olmayanlar yeterli, (yani aynı) gerek yok fazla para vermeye artı xfr özelliği işe yaramıyor diyenler türedi sizin fikriniz nedir bu konuda?

ryzen bios 'ları için microcode update 'lari bekleniyor hala mevcut 4-4.2Ghz bariyeri yeni update'lar ile aşılabilecek mi yoksa mevcut mimarinin sınırı mı bu kadar göreceğiz yakın zamanda

bu durum xfr kaynaklı da olabilir belki ama şuan için normal seri ile x serisi arasında elle tutulur pek fark görünmüyor

oc ile uğraşmayacak kişiler için x serisi daha yüksek base clock değerlerine sahip olmasından dolayı daha mantıklı olabilir

• F.@.T.İ.H kullanıcısına yanıt
    teşekkürler hocam aradığım cevap buydu ben oc pek sevmem en fazla meraktan 3.7 ghz 3.8 ghz belki yaparım oyunlarımda belli ets2 ats gibi simülasyon oyunları. almışken üst seviye olsun diyorum artık çükü imzamdaki işlemciyi 7 yıldır sorunsuz temiz kullanıyorum hala ve 1800x alıp yine uzun yıllar kullanmak niyetindeyim anakart ROG CROSSHAIR VI HERO olacak tabi ki... tekrar teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 11 Nisan 2017; 2:1:38 >
  • Ryzen'da tek sevmediğim şey, sanki sıcak çalışıyor gibi. Gerçi 70-90 derece aralarında çalışan 7700k yı görünce buna nimet diyorum :)
  • Executor Arhentir E kullanıcısına yanıt
    Asmedia mı !!!! Ağzıma bir ton şey geldi ama forum içinde olduğumuz için susuyorum hocam. Anladınız siz onu. Driver yüklersin kabul etmez, driver yüklersin mavi ekran verir vs vs. Bir sürü sorun.
  • F.@.T.İ.H kullanıcısına yanıt
    Hocam birşey soracağım. Bu amd sistemleri kurarken intel chipset driver gibi bir driver kuruyor muyuz? MSI ve Gigabyte'ın sayfalarında bu tarz bir chipset driver göremedim.

Bir de 1600 ile 1500x arasında kalanlara ne tavsiye edersiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcake±

Hocam birşey soracağım. Bu amd sistemleri kurarken intel chipset driver gibi bir driver kuruyor muyuz? MSI ve Gigabyte'ın sayfalarında bu tarz bir chipset driver göremedim.

Bir de 1600 ile 1500x arasında kalanlara ne tavsiye edersiniz?

evet amd içinde chipset driver paketi mevcut anakart ile birlikte gelen dvd de mevcut, üreticilerin kendi sitelerinden de çekilebilir

benim tercihim r5 1600 olurdu
  • quote:

Orijinalden alıntı: CagriErcan

Ryzen'da tek sevmediğim şey, sanki sıcak çalışıyor gibi. Gerçi 70-90 derece aralarında çalışan 7700k yı görünce buna nimet diyorum :)

Sensör kaynaklı bir sorun Amd firması bariz şekilde o gördüğünüz değerlerin 20 derece altında gerçek ısı diyor. zaten normalde o ısı değerlerini gördüğünü varsayarsak uzay kasa montajı ile test edenler demez miydi 80 derece yazdığında el ile tutulması imkansız bir sıcaklık diye. intelin 80 derece ısıya ulaştığında ne olduğunu bilen bilir eline yapışı verir bir anda. öyle bir durum olmadıkça ve sistem kendini korumaya almadığı sürece 157 derece yazsa dahi anlam ifade etmez.
  • black_flood kullanıcısına yanıt
    Gerçi Amd açıklama yapmıştı, görülen sıcaklık değeri normalinin 20 derece üstündedir diye. Sensör erkenden devreye giriyormuş ki, işlemci soğutucu daha iyi soğutma yapsın.
  • AMD Ryzen 5 1600 @4GHz

G.Skill Trident-Z 3200Mhz CL15

MSI X370 Krait Gaming

Corsair H60

## AMD Ryzen™ Platformu Kullanıcı İncelemeleri ## (ANA KONU)

G.Skill Flare X & Trident-Z RGB 3200 MHz

Bu hafta Ryzen işlemciler ile uyumlu çalışan 3000-3200Mhz belleklerin model kodlarını da burada paylaşacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F.@.T.İ.H -- 11 Nisan 2017; 14:52:13 >

• Şu an fps olarak en alınabilir işlemci 1600 ile 1400 sanırım _? Yada öylemi :)

Edit: Diğer bir sorun anakart defalt kullanımda perofrmansı yüzde olarak ne kadar etkiler. ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ukayl06 -- 11 Nisan 2017; 14:55:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ukayl06

Şu an fps olarak en alınabilir işlemci 1600 ile 1400 sanırım _? Yada öylemi :)

Edit: Diğer bir sorun anakart defalt kullanımda perofrmansı yüzde olarak ne kadar etkiler. ?

Ryzen için orta karar bir anakart da oc için yeterli geliyor

1000tl üstü anakartlara pek ihtiyaç yok bence..

özellikle r5 1600 ve 1600x fiyatı da baz alındığında önümüzdeki dönemin en popüler işlemcileri olacaklar muhtemelen

i5 7600k ve i7 7700k nın bu işlemcilerin piyasaya girişyle önü kapanmış oldu
  • Hocam heyecanlı dakikalar sabırla sizi bekliyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Issızbiradam -- 11 Nisan 2017; 15:26:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bekliyoruz hocam merakla
  • Yasak kaçta bitiyor arkadaşlar.
  • ukayl06 kullanıcısına yanıt
    16:00 da

• ## AMD Ryzen™ Platformu Kullanıcı İncelemeleri ## (ANA KONU)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 11 Nisan 2017; 16:46:20 >

• r5 r7 den iyi çıkış yaptı 1600 ve 1500x sweetspot
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9Tales

r5 r7 den iyi çıkış yaptı 1600 ve 1500x sweetspot

R7' nin amacı zaten oyun değildi ki esas hedef intelin kurumsal cephede terlemesini sağlamaktı ve öylede oldu 10 çekirdekli mimarisi yarışamıyor kurumsal iş yükü anlamında ryzen ile. Ryzen 5 ağırlığı tam koymuş durumda İ5 ile İ7 nin tam ortasında hele birde yük artınca yaşanan kayıp neredeyse hiç yok denecek türde.
  • Net konuşmak için biraz daha sure var ancak 1080 ti li sonuçları da seyretmiş olduğumdan diyebilirim ki amd verdiği sozu tutmuş gibi.

İ5 7600 k ile i7 7700k nın arasında r5 1600 serisi konumlanmış. İkisine de yakın duruyor.

Pc oyunculuğunu pc de yaşamak isteyenler için r5 pc uygulamaları adına da ben varım diyor. 3.6-4.0 vs 4.2-4.5 şeklinde bi yaklaşımla r5 muadil hızda 7700k nın dibinde bulunabilir buyuk veya küçük eşit.

Fiyatlandırma son sozu söyler diye düşünüyorum. Bir de şu konu önemli 1080p de rekorist bi cpu mumkun ancak en azından 2k da dahi oynanabilirlik sunan amd intel karşımı işlemciler var. Bu açıdan 2k ya göre değerlendirip 1080 ni yorumlamak lazım. 1080p deki değerler her iki taraf için de makul.

İ5 7600k i7 7700k i7 6700k şu an için intel kanadında r5 1600 ve r5 1500 ise amd kanadında tavsiye edilebilir üst düzey denebilir.

Uzun vadede yani dx 12 ve yeni gpular düşünülürse r5 kısıtlı o.c imkanı ile ne kadar ileriye yönelik olabilir? Bu soru intelin k serisi ile cevap buluyor şu an.

Ancak oyun için gpunun yadsınamaz rolu fiyat farkını ekran kartını doğru kaydırmak isteyecek kesime de fırsat doğuruyor.

Zen için yuksek mhz ramin perf. Olumlu katkısı goruldu. Bu açıdan toplam maliyet bakımından r5 in en buyuk handikapı ram kanadı gibi gözüküyor.

Toplamda ddr 4 platformu için girişi zenle mesela 1400 le dahi yapmak makul görülebilir gibi.

• çok tartışmaya gerek yok, amd geri döndü. tekrar pentium 4 - athlon xp dönemindeyiz. 2 core işlemciyi utanmadan 400 liraya satan, i3 işlemcileri 700lere kadar çeken intel yeni bir seriyle gelene kadar amd f/p kralıdır.
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.