Şimdi Ara

Mini İTX Sistem Toplama REHBERİ [Adım Adım Montaj+İncelemeler] (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
549
Cevap
54
Favori
37.874
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bugün başka bir htpc konusunda bir soru vardı. Apu tek slot ram ile bluray iso ve yüksek bitrate'li filmleri rahatlıkla oynatabilir mi diye. Bir çok kişi apu işlemcileri htpc için kullanmayı düşünüyor ve bu konuda açıkçası net bir cevap bulamadım. Eğer bu denemeyi yapıp sonucu paylaşırsanız sevinirim.

Bir de başlığa da apu ibaresi yada işlemciyi de eklerseniz bu konuda da rehber olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turuncu55 -- 4 Şubat 2015; 0:21:51 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ses değerleri nasıl hocam yük altında hangi soğutucular uygundur ?
  • @yaskoyaslay

SSD aldıktan sonra eski disk depolama yada oyun kurulumları için kullanılabilir tabiki. Bütçe varsa 2.elden 240GB disklere de bakabilirsiniz. Mesela bir arada Memoright 240GB olanı 250TL'ye satılıyordu.

@turuncu55

Bu Apu'ya göre değişir. A8 serisi seçilirse tek modül 4GB bellek ile hiç bir sorun olmaz. 2.elden 2x2GB bellekte alınabilir. 4GB olunca kullanılabilir miktar 3.2GB olarak görünüyor.

@Oluruna Bırak!

Ses değerleri mükemmel değil tabiki ama biostan ayar yaparak amd stok soğutucuyuda sessiz çalışır hale getirmek mümkün. İşlemci 45-50 derecede değilde 55 derecede çalışır ama fan 60 dereceye gelince hızlanır mesela. Onun dışında soketten ziyade kasa önemli, Core v1 de boşluk yeterli ama ben çok büyük fanlar alınmasına gerek olmadığını düşünüyorum.

Düşünülenin aksine, küçük kasaların soğutması her zaman daha iyi olur. 20cm lik fanıyla içine oldukça hava alıyor Core v1, fansız direk blok bile konulsa kaliteli bir şey, sıkıntı çıkarmayacaktır. 20'lik fan zaten çok sessiz.

• Yanıtınız için teşekkürler. Bu arada inceleme için de elinize sağlık. Akşam dan diye konuya girip soru sormuşum, kusura bakmayın.

• hemşerim yine detaylı bi inceleme sergilemissin eline saglık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Supervisor_ -- 4 Şubat 2015; 21:02:43 >
  • Supervisor_ kullanıcısına yanıt
    Eyw hemşerim
  • İntelde niye hep msi ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ellerinize sağlık güzel inceleme olmuş.
  • ebegumecim1 E kullanıcısına yanıt
    Mini itx anakartta zaten cok secenek yok olanlardan özelliklerine gore en ucuzu da msi.

• reserved
  • Ufuq1214 U kullanıcısına yanıt
    Neye reserved ?
  • bu sisteme birde 750ti taksaydın daha bi güzl olurdu
  • Supervisor_ kullanıcısına yanıt
    Valla olabilir aslında bakalım bir 2.el alınabilir.
  • cok güzel inceleme teşekkürler :)
  • Ürünleri nereden aldığımı soranlar için ;

http://inventus.com.tr/
  • @MÜŞAVİR @Gandalf81 @FairLighty @trktlh @Umut Mert Bey @alexmason78

Diğer konuda soran arkadaşlara haber verelim
  • İncelemeye gerçekten çok emek harcanmış.Teşekkür ederim,ellerine sağlık.

Şöyle sıfır parçaları,toplanırken görünce dayanamıyorum,sistem toplayasım geliyor :)

Güle güle kullanın hocam.
  • trktlh kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Bende ihtiyacım olduğundan değil sırf zevk amaçlı topladım zaten. Diğer konuda söylediğinide dikkate alıp konu içerisinde montaj kılavuzu da oluşturdum.
  • Evde 1 den fazla makine olunca çok rahat oluyor gerçekten.Aklıma gelmişken sorayım, BIOS UPDATE yaptınız mı?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.