Şimdi Ara

PELİCELL [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
5
Favori
4.774
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Kota Aşım Derdine, Adil Kullanım Kotası / Noktası Problemine Son Söz Pelicell’den!

Şuan telekomünikasyon sektöründe faaliyet göstermekte olan operatörlerin - genel adı ile üç büyüklerin – tarifelerinin tamamı kısıtlı dakika ve internetten oluşuyor. Belirli bir ücret karşılığında sunulan internet de dakika da sabit bir sayı ile sınırlı kalıyor. Yani kişilerin örneğin 50 TL gibi bir miktar ile satın aldığı pakette yalnızca birkaç GB internet ve 500 dakika bulunuyor. Müşteri dostu Pelicell ise bu düzene de bir “Dur!” diyerek müşterilerinin karşısına sınırsız imkanlar ile çıkmayı planlıyor.

Pelicell, müşteri mağduriyetinin farkında olduğu ve bu mağduriyete bir son vermek istediği için telekomünikasyon sektörüne hızlı bir giriş yapmış durumda. Diğer firmalarla kıyaslandığında henüz çok yeni olan bu firmanın bu kadar çok tercih edilmesinin ve piyasaya yaptığı hızlı girişin nedenini öğrenmek ise hiç de zor değil. Çünkü Pelicell, kişisel kardan uzak, sosyal faydayı maksimize etmeye çalışan ve bu hususta çalışmalar yapan bir firma. Yani attığı her adımda kullanıcılarını piyasa devlerinin sömürüsünden kurtarma yollarını arayan bir firmanın tercih edilmemesi işten bile değil.

Pelicell’in müşterileri sömürü düzeninden kurtarma yolları ise sınırsız tarife ve paketlerden geçiyor. Pelicell, sunduğu her türlü internet hizmetinden GB sınırlamasını kaldırmış durumda. Ayrıca Pelicell’de Adil Kullanım Noktası, diğer adı ile Adil Kullanım Kotası da bulunmuyor. Yani kullanıcılar interneti belirli bir miktar kullandıktan sonra hızda ortaya çıkacak herhangi bir yavaşlama ile karşı karşıya kalmıyorlar. Şuan birçok firmanın sözde “sınırsız” internetinde ne yazık ki bu sınırlama bulunuyor.

0510 numara bloğuna sahip olan Pelicell, müşterilerin bizzat Pelicell’e ait hatlardan iletişim kurması için gerekli çalışmaları da yapıyor. Yani Pelicell’de mobil şebeke lisansı da bulunuyor. Henüz hazırlıkları süren bu çalışma için lisansın alınmış olması dahi bir şeylerin normalde olana kıyasla daha yolunda olduğunu ve daha doğru yapıldığını gözler önüne seriyor.

Pelicell kullanıcıları, her yöne konuştukları zaman belirli bir dakika kısıtlaması ile karşı karşıya kalıyorlar ancak zaten paketlerde hem bol dakika hem de uygun fiyat bulunduğu için bu pek de sorun olmuyor. Buna ek başka bir Pelicelli arkadaşı ile konuşacak olan kullanıcılar ise sınırsız dakika ve yine sınırsız mesajlaşma imkanı ile karşılaşıyorlar. Yani en uygun tarifeler, sınırsız internet paketleri ve uygun konuşma paketleri yine Pelicell ayrıcalığı ile müşterilere sunuluyor.

PELİCELL Çok Yakında..!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9A0BECBC3 -- 20 Ekim 2022; 2:18:18 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• 0510 numara bloğu NETGSM'e ait olduğu için muhtemelen NETGSM'den hizmet alınacak. NETGSM'de, Turkcell'in baz istasyonlarını kiraladığı için dolayısı ile Turkcell altyapısı ile hizmet verilecek.

Hayırlısı olması dileğiyle. Umarım ucuza sınırsız kullanabiliriz Turkcell altyapısında.

@Jazzalyn
    @Ö1f1
    @XpressMusic34
    @sis651

• Çok profesyonel gelmedi şirket, resmi sitesinde yaptığı açıklamayı okudum neymiş 50 liraya sınırlı gb veriyormuş diğerleri, sanane sen kendi tarifelerinle öne çık.
    Yıllardır beklenen netgsm mobilden farkı olmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 510 prefixinin tamamen Netgsm'e ait olup olmadığını bilmiyorum ama muhtemel de olabilir dediğiniz lakin Netgam görünen o ki daha pişecek, kat etmesi gereken yol var.

Turkcell altyapısında sınırsız kullanabilir miyiz bilemiyorum ama halihazırda hız sınırı var 10/10 şeklinde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bir şey çıkmaz

• Konuyu takibe alalım bakalım.

'0510' ile hizmet sunmaya başlayan NETGSM dakika ve SMS vermiyor ama '0510' ile hizmet vereceğini söyleyen Pelicell dakika ve SMS de olacağını belirtiyor. Altyapı hakkında da bir şey söylememişler. Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom'a sallamışlar, nasıl altyapılarını kullanacaklar bilemiyorum. PELİCELL [ANA KONU] 

• "Diğer firmalarla kıyaslandığında henüz çok yeni olan bu firmanın bu kadar çok tercih edilmesinin ve piyasaya yaptığı hızlı girişin nedenini öğrenmek ise hiç de zor değil."

kim kullanmış da çok tercih ediliyormuş :D

• __kadıköyRAP__ kullanıcısına yanıt

Sanırım DSL/fiber hizmetinden bahsediyorlar. PELİCELL [ANA KONU]  Bir dönem geçiş yapmayı düşünüyordum ama çok fazla şikayet eden olduğunu gördüğüm için vazgeçmiştim.

• Hayırlı olsun diyelim. Paketleri açıklandığında bu konu daha dolar taşar diye düşünüyorum. Yalnız tanıtım yazısındaki uslup bir garip geldi bana açıkcası. Belki şirket içerisinde hazırlamışlardır bu yazıyı ama diğer operatörler bu tarz reklam işleri için üçüncü taraf reklam şirketleri ile çalışıyor daha etkili bir dile sahip oldukları için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XpressMusic34 -- 20 Ekim 2022; 16:47:46 >
  • Yeni MVO hayırlı olsun.

• tekst79 T kullanıcısına yanıt

Niye şirketi karalıyorsun, 2-3 ay sonra 10/10 limitsizi 50TL'ye verince görürsün. PELİCELL [ANA KONU] 

Pelicell'e söyleyeceğim seni almasın. Vodafone'da takıl sen. PELİCELL [ANA KONU] 

• 10/10 ne kanka hız yükleme olarak mı?

• Konuyu takibe aldım

• tekst79 T kullanıcısına yanıt

10 Download / 10 Upload işte. Mis gibi iş görür, düşünsene 50 TL'ye aldığını. :D Vodafone'da kıskanıp 169TL'lik tarifesini 69TL'ye indirir. Ne güzel rekabet kızışır. PELİCELL [ANA KONU] 

Tabi bizim için bunlar hayal, 169tl'ye limitsiz aldı diye hatim indiren üyeleri gördü bu forum. Şimdi de telekom'da limitsizin keyfini çıkarıyor, eskisi gibi sesi soluğu çıkmıyor malum üyenin. PELİCELL [ANA KONU] 

• Biz vodafone da 5/5 lere bile alıştık, 10/10 a 100 tl işler benden pelincell yaparsa

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Hız sınırı derken hocam?

NETGSM'e hız sınırı mı koydu Turkcell 10/10 şeklinde?

Yoksa NETGSM'de Turkcell gibi 4.5G'de hız sınırsız mı kullanılacak?

10/10 kafamı karıştırdı.

• Gayet hız sınırı var gibi duruyor.

PELİCELL [ANA KONU]
    PELİCELL [ANA KONU]

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Hadi be.

LTE Netgsm görünce bir değişik oldum. :)

• Nikki Sixx kullanıcısına yanıt
    Netgsm'de sms ve ses hizmetinin bulunmaması muhtemelen core'un buna uygun olmaması (muhtemelen) kaynaklı.

• Turkcell hat ile rahat 70-80 Mbps belki daha yüksek hızlar görülebilecek lokasyonlarda yaptım testi.

Tabi şuan Netgsm'in core'u tam hazır değil gibi, MNC tanımlanmamış mesela, Turkcell MNC'yi kullanıyor. Aslında trace route çekip bir bakmak lazım şuan Netgsm core aktif mi diye.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.