Şimdi Ara

MERKEZİ YERLEŞTİRME PUANINA GÖRE YATAY GEÇİŞ VE ÖRNEK DİLEKÇE - ANA KONU (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.416
Cevap
192
Favori
580.119
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Cesc_Fabregas

quote:

Orijinalden alıntı: fyilmaz

quote:

Orijinalden alıntı: Cesc_Fabregas

Hocam merhaba.Öncelikle teşekkür ederim böyle bir konu açıp böyle bir imkandan bizleri haberdar ettiğin için.Ben de bu imkandan faydalanmak istiyorum ancak yaptığım araştırmalara göre Gaziosmanpaşa ünisi hariç bu konuda duyuru yapan bir üni yok.Bu durum yatay geçiş yapmamıza engel midir sence?Bir de birden fazla üniye başvurabilir miyim,onu biliyor musun?

Evet internet sitesine ilan koyan yok ama yönetmelik 21 Eylül den beri yürürlükte ve sure sınırı var yani 1 ay içinde bu talepleri karara bağlamak zorundalar eklenen madde üniversite bunla ilgili ilana çıkar demiyor aday başvurur ilgili kurullar karara bağlar diyor yani ilan verilmesi zorunlu degil bu sadece bir inisiyatif, sen süresi içinde başvuru yaptıktan sonra bunu değerlendirme ye almak zorunda ancak bizim üniversiteler memur zihniyeti ile hareket ettiği için her ne kadar yönetmelik değişikliği resmi gazetede yayimlanip yürürlüğe girsede YÖK ten bize yazı gelmedi deyip uygulama da isteksiz davranabilirler ama yönetmelik suan yürürlükte ve uygulamak için yazı gelmesine gerek yok nitekim GOP hemen bunla ilgili takvimide yayınlamış ama siz rahat olun ve süresi içinde başvuru yapın

eyvallah güzel kardeşim.İnşallah olur şu iş.

Alıntıları Göster
    ya ben bu işi anlamadım , farklı bölümler arasında oluyor mu olmuyor mu diye yökü aradım cuma günü adam aynı puan türünden olursa olur dedi
    demin üniversiteyi aradım adam olmaz dedi yökü tekrar aradım bu sefer oda olmaz ama üniversiteye danışın dedi
    ne iştir bu ya hiç bir yerde doğru düzügn açıklamada yok bişi yapmışlar ama ne olduğu belli değil

• quote:

Orijinalden alıntı: grejuva6

ya ben bu işi anlamadım , farklı bölümler arasında oluyor mu olmuyor mu diye yökü aradım cuma günü adam aynı puan türünden olursa olur dedi
    demin üniversiteyi aradım adam olmaz dedi yökü tekrar aradım bu sefer oda olmaz ama üniversiteye danışın dedi
    ne iştir bu ya hiç bir yerde doğru düzügn açıklamada yok bişi yapmışlar ama ne olduğu belli değil

Sizin geçmek istediğiniz bölüm farklı bölümse dilekçenizi buna göre yazın ve gönderin ilgili fakülteye, bende yökle konuştum olur dediler aynı puan türünde, onlar olmaz desede siz buna göre dilekçe yazın verin sözlü yapmayın işi yazılı yapın onlar mecbur araştırır sorar lar sonrada arayıp dersiniz ki ben dilekçe verdim size ve yökü aradım onlar olur dediler diye o zaman mecbur sormak zorunda kalırlar niye çünkü elde yazılı bir taple var buna yazılı cevap vermek zorundalar yani telefonda olmaz demek gibi kolay olmaz. Eger baştan dilekçe vermezsen baştan kaybedersin türkiyede kurumlar yazılı olmayan hiç bir şeyi dikkate almazlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fyilmaz -- 7 Ekim 2013; 16:38:12 >

• quote:

quote:

Sizin geçmek istediğiniz bölüm farklı bölümse dilekçenizi buna göre yazın ve gönderin ilgili fakülteye, bende yökle konuştum olur dediler aynı puan türünde, onlar olmaz desede siz buna göre dilekçe yazın verin sözlü yapmayın işi yazılı yapın onlar mecbur araştırır sorar lar sonrada arayıp dersiniz ki ben dilekçe verdim size ve yökü aradım onlar olur dediler diye o zaman mecbur sormak zorunda kalırlar niye çünkü elde yazılı bir taple var buna yazılı cevap vermek zorundalar yani telefonda olmaz demek gibi kolay olmaz. Eger baştan dilekçe vermezsen baştan kaybedersin türkiyede kurumlar yazılı olmayan hiç bir şeyi dikkate almazlar

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar internet sitesinde haberin geçip geçmediğine çok takılmayın.Bende Çukurova Üniversitesi'ne geçmek istiyorum sitesini inceledim hiçbirşey yok üniversitede bir yetkili ile görüştüm dilekçe yollayın dekanlık tarafında ilgilenilecek dedi.Ayrıca bence en geç cumaya kadar halledin pazartesi bildiğiniz gibi arefe.

• quote:

Orijinalden alıntı: Legnd

Arkadaşlar internet sitesinde haberin geçip geçmediğine çok takılmayın.Bende Çukurova Üniversitesi'ne geçmek istiyorum sitesini inceledim hiçbirşey yok üniversitede bir yetkili ile görüştüm dilekçe yollayın dekanlık tarafında ilgilenilecek dedi.Ayrıca bence en geç cumaya kadar halledin pazartesi bildiğiniz gibi arefe.

acaba geçmek istediğiniz bölüm okuduğunuz bölümden farklı mı ?
    öyleyse görevli bunu biliyor muydu , ben kocaeli ile konuştum onlar farklı bölüme geçemezsind edilerde ondna soruyorum
  • quote:

quote:

öyleyse görevli bunu biliyor muydu , ben kocaeli ile konuştum onlar farklı bölüme geçemezsind edilerde ondna soruyorum

Evet işletme okuyorum Çukurova ekonometriye geçmek istiyorum öğrenci işlerindeki yetkiliye bunu ilettim olmaz falan demedi ama tabiki geçiş yapmak istediğiniz üniversiteyi arayın.Olmaz derse bile siz yinede dilekçenizi gönderin.

• quote:

quote:

quote:

Evet işletme okuyorum Çukurova ekonometriye geçmek istiyorum öğrenci işlerindeki yetkiliye bunu ilettim olmaz falan demedi ama tabiki geçiş yapmak istediğiniz üniversiteyi arayın.Olmaz derse bile siz yinede dilekçenizi gönderin.

peki merak ettim dilekçeyi elden mi verdiniz yoksa postaladınız mı? acaba

• quote:

quote:

quote:

quote:

Alıntıları Göster
    Dilekçeyi kargo ile gönderin fakülte dekanlığına hatta fakülte sekreterinin adına internet ten bakıp onun adınıda yazın öyle gönderin sağlma olsun ama yarın falan vermeniz lazım kargoya yoksa araya bayram girer.

• quote:

Dilekçeyi kargo ile gönderin fakülte dekanlığına hatta fakülte sekreterinin adına internet ten bakıp onun adınıda yazın öyle gönderin sağlma olsun ama yarın falan vermeniz lazım kargoya yoksa araya bayram girer.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar son gün ne zaman acaba? Birde nereye yolluyoruz dilekçeyi ? Ben pazartesi yapmayı düşünüyorum bir sıkıntı olabilir mi acaba?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Önce ptt ile yolladım 5 güne anca orda olur dedi.Bende ne olur ne olmaz sonra kargo ile yolladım.Pazartesi günü kargoya verdim aynı gün öğleden sonra ellerinde oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gyan*

Arkadaşlar son gün ne zaman acaba? Birde nereye yolluyoruz dilekçeyi ? Ben pazartesi yapmayı düşünüyorum bir sıkıntı olabilir mi acaba?

Araya bayram giriyor pazartesi arefe bence en geç cuma gününe kadar halledin.Normalde süre okulun başlamasından 1 ay sonrasına kadardı ancak araya bayram girdiği için bazı okullar bu süreyi 11 ekime getirdi.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Gyan*

Araya bayram giriyor pazartesi arefe bence en geç cuma gününe kadar halledin.Normalde süre okulun başlamasından 1 ay sonrasına kadardı ancak araya bayram girdiği için bazı okullar bu süreyi 11 ekime getirdi.

Alıntıları Göster
    MERHABA BENİM 2.YILIM .İLK YIL TERCIH YAPTIM EN SON SIRAYA DIREK GECIS HAKKIM OLAN BOLUMU YAZDIM ORASI CIKTI AMA GITMEDIM .
    BU SENEDE KARAMAN İŞLETME YÖNETIMI 2 YILLIK KAYDIMI YAPTIRDIM 241 PUANLA GIRDIM BU BOLUME AMA MERSIN ÜNİVERSTESINDE AYNI BOLUMU OKUMAK ISTYORUM DILEKCEMI YAZDIM TESLIM ETTIM BUGUN.
    SİZDEN BILGI ALMAK ISTEDIGIM BI KONU VAR

BENIMLE LISEDE AYNI BOLUMD OLAN ARKADASIM YANI MESLEK LISESI BILGISAYAR BOLUMU OKUYAN ARKADASIM MERSIN ÜNİ. OPAZARLAMA OKUYOR TERCIH YAPTIRAN HOCASI DIPLOMA NOTUNU 50 İLE ÇARPMIŞ CIKAN SONUCLA PAZARLAMAYI YAZMASINI SOYLMIŞ BENIM DIPOMA PUANIM 73. MERSİNİN EK KONTENJANDA İŞLETME YONETIMI TABAN PUANI 359..YGS 6 PUANIM 241 ortaoğretım basarı puanım 367 hangı puan kullanılıyo ? geçişim gerceklesirmi?

• fyilmaz kullanıcısına yanıt
    ben okuldn aldgım öğrencı belgesını mersın unıv. verdım bide adanaya gondermek ıstyorm ama okulum karamanda nasıl olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: YAGMUR33

ben okuldn aldgım öğrencı belgesını mersın unıv. verdım bide adanaya gondermek ıstyorm ama okulum karamanda nasıl olacak
    Arkadaşlar yök'ü aradım aynı bölüm ya da eş değer bölüm arasında yatay geçiş yapabiliyormuşuz. Yani aynı puan türünden başka bir bölüme geçme olayı yok.
    Yanlış bilgiyi düzeltin, benim gibi başkalarını boş yere ümitlendirmeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Modjo_ -- 9 Ekim 2013; 14:46:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Modjo_

Arkadaşlar yök'ü aradım aynı bölüm ya da eş değer bölüm arasında yatay geçiş yapabiliyormuşuz. Yani aynı puan türünden başka bir bölüme geçme olayı yok.

aynı haber abbas güçlünün sitesinde bile var üniversitelilere bölüm değiştirme şansı diye ama
    yökü geçen hafta arayanlara aynı puan türünden başka bölüme geçme var derken
    bu hafta içinde arayanlara yok diyorlar , sonradan uygulama değişikliğine gitmişler sanıırm
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Modjo_

aynı haber abbas güçlünün sitesinde bile var üniversitelilere bölüm değiştirme şansı diye ama
    yökü geçen hafta arayanlara aynı puan türünden başka bölüme geçme var derken
    bu hafta içinde arayanlara yok diyorlar , sonradan uygulama değişikliğine gitmişler sanıırm

Alıntıları Göster
    sanırım son bilgi bölümler arası geçişin olmayacağı sadece aynı bölüme geçiş olacağı şeklinde. milleti ümitlendirip sonra yine onları üzmek bu başka bişey değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: mert-hc

sanırım son bilgi bölümler arası geçişin olmayacağı sadece aynı bölüme geçiş olacağı şeklinde. milleti ümitlendirip sonra yine onları üzmek bu başka bişey değil.

Alıntıları Göster
    şimdi ben tm2 puan türüyle eğitim fakültesi sınıf öğretmenliğene yerleştim.
    1)Tm2 puan türündeki farklı fakültelere tercih edebilirmiyim?(iktisat fakültesini tercih edebilirmiyim tm 2 ile alan bölümü)

2)Tm2 deki diğer eğitim fakültesi bölümlerini tercih edebilirmiyim?(eğitim fakültesinden sınıf ğretmenliğinden farklı bir bölüm tercih edebilirmiyim)

3)Tm2 puan türünden farklı bir puantürü ile tercih edebilirmiyim?

• quote:

Orijinalden alıntı: cabatli1903

1)Tm2 puan türündeki farklı fakültelere tercih edebilirmiyim?(iktisat fakültesini tercih edebilirmiyim tm 2 ile alan bölümü)

2)Tm2 deki diğer eğitim fakültesi bölümlerini tercih edebilirmiyim?(eğitim fakültesinden sınıf ğretmenliğinden farklı bir bölüm tercih edebilirmiyim)

Alıntıları Göster
    Hocam ben üniversiteyi aramıştım lakin bana olumsuz yanıt verdiler bende vazgeçtim.Makine okuyorum inşaat iö puanım yetiyordu başvurabilir miyim sizce?

• quote:

Orijinalden alıntı: Hasta Siempre Comandante

Hocam ben üniversiteyi aramıştım lakin bana olumsuz yanıt verdiler bende vazgeçtim.Makine okuyorum inşaat iö puanım yetiyordu başvurabilir miyim sizce?

Alıntıları Göster
    ben ygsye girdim fakat obp puanımla sınavsız geçiş yaparak erciyes myo ye yerleştim fakat yine aynı bölüm olarak cumhuriyet ünisine geçmek istiyorum bu mümkünmü
  • quote:

Orijinalden alıntı: cabatli1903

Şimdi arkadaşlar aynı puan türünden öğrenci alan bölümlere geçiş yapılabileceği konusunu direk YÖK iletişim merkezinden aldığım bilgi ile buraya yazdım. Yani bu bilgiyi yökteki kişi söylemeseydi yazmazdım ha sonradan yök görüş değiştirip bir hafta sonra arayanlara aynı bölüm olması lazım diyorsa onu bilemiyorum ancak şunu söyleyebilirim ki şuanda selçuk üniversitesi bu görüşe göre hareket ediyor yani selçukta aynı puan türünden öğrenci alan bütün bölümlere geçiş için başvurulabiliyor. Ayrıca geçenlerde Gazi Osman Paşa Üniversitesi bu konuyla ilgili internet sitesinde duyuru yaptı ben onlara da mail atıp görüş sordum ordan gelen cevaptada aynı puan türünden öğrenci alan bölümlere geçiş yapılabileceği yönünde cevap geldi. Bu durmda olan arkadaşlar var ise yani farklı bölüme geçmek isteyen size okul olmaz dese bile siz dilekçenizi yinede verin yani sözle halletmeyin işi mutlaka yazılı dilekçe ile talepte bulunun sonuçta size bir cevap verilmek zorunda ve bu cevap hukuka ve ilgili yönetmeliğe uygun olmak zorunda yukarıda da yazdım telefonda olamz demek kolay ama işi resmi yazıya geldi mi kimse o kadar cesaretli olamaz en azından onlarda araştırır sorar ona göre bir cevap hazırlar, o yüzden mutlaka yazılı dilekçe ile başvurun olmazsa olmaz ama yinede iş resmiyete binsin. Kaldı ki yönetmelikte aynı diploma programı demiyor sadece diploma programı ifadesi var o yüzden farklı diploma programıda burdan anlaşılabilir.

Yök ten bana verilen cevaba göre tm2 ile öğrenci alan bütün programlara başvurabilirsiniz. Farklı bir puan türü ile öğrenci alanlara ise malesef başvuramıyorsunuz gibi görünüyor keşke olsaydı güzel olurdu.

• quote:

Orijinalden alıntı: msstamu

ben ygsye girdim fakat obp puanımla sınavsız geçiş yaparak erciyes myo ye yerleştim fakat yine aynı bölüm olarak cumhuriyet ünisine geçmek istiyorum bu mümkünmü

Daha önce bir arkadaş ortaöğretim başarı puanının ygs puanı olarak kabul edildiğini söylemişti eğer öyleyse o şekilde başvurmanız mümkün yani yine aynı şeyi söyleyecem ama arkadaşlar siz başvurun bırakın okul incelesin sizin adınıza olmazsa da olmaz.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.