Şimdi Ara

Hangi araç daha mantıklı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1.2-1.3 civarında bütçem var nadiren şehir içi ayda 1 de şehirlerarası uzun yolculuk (+1.500km) yapıyorum aşağıdaki seçeneklerden hangisi beni mutlu eder kullanım deneyimi olan arkadaşların yardımını bekliyorum.

1) BMW 3.20i ed 2015+ model M paket (100-110k km’de)
    2) Mercedes w205 C180 Amg (90-100k km’de)
    3) Audi A4 B9 kasa 1.4 tfsı (100-110k km de)
    4) BMW 4.18i coupe M paket (90-100k km’de)
    5) ???

Siz olsanız bunlardan hangisini tercih edersiniz tamamı düzenli servis bakımlı olmak şartıyla bu km de BMW ler beni üzer mi? Bu fiyatlara başka ne tavsiye edersiniz? (Yaşım 25)

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• Arabadan anlamam ama sizin attıklarınızdan birini alacak olsam Audi, Mercedes hangisi daha temizse onu alırdım.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 4ü arasında audi a4 ya da mercedes daha iyi seçenekler olabilir

• Gönlümden BMW F30 geçiyor ancak turbo borusu çatlatma sorunu, su eksiltme sorunu, yağ eksiltme sorunu, bobin sorunu gibi bir çok kroniği olan bir araç gençlik heyecanıyla alıp sanayide yatırmak istemiyorum aracı. Mercedes bana daha mantıklı gelen seçenek şuanlık ancak gerçekten bu 4 modelde kendi alanlarında insanı cezbeden özelliklere sahip insanın aklı karışıyor😅

• Milletin ikinci el çöpünü alacağıma sıfır Chery alırdım . Hem kafan rahat eder hemde havan olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Moueson kullanıcısına yanıt
    100.000 km de bakımlı bir premium alman 0 km bir çin aracından daha sorunsuz olur diye düşünüyorum. Çin araçları piyasaya çok yeni girdi geleceğini tahmin etmek zor hocam. 5 yıl sonra bu araçlarda ne gibi problemler çıkacak hiçbirimiz kestiremeyiz, bir mesele de ben aracı satmak istediğimde bu 4 modelden hangisi olursa olsun değerini koruyarak ve hızlı şekilde satabilirim ancak herhangi bir çin aracında aynı durum olacağını sanmıyorum.

• İlk 3 seçeneği kullandım bmw 4 serisini bilmiyorum hepsi güzel araçlar bu araçlar içinde en az sorunu mercedesde yaşarsın motorda şanzıman da kendini ispat etmiş
    En temizi kullanıcısından emin olduğunuz az el değiştirmiş olan ve gönlünüze yatan hangisi ise onu alın hepsinden memnun kalırsınız aralarında uçurum olan araçlar değil
    F30 ve w205i ilk sıralarda değerlendirirdim

• Mand1ra_Hekimi kullanıcısına yanıt
    F30 beni çok cezbeden bir seçenek aracın duruşu çok hoşuma gidiyor ancak kronikleri gerçekten korkutuyor, forumlarda arızalardan kaynaklı şikayetleri okudukça araçtan soğudum resmen. Temizi denk gelse kaçırmam ama içimde hep bir şüphe var N13 kodlu motoruyla alakalı. Sizin bu konuda nasıl bir deneyiminiz oldu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darknigt -- 6 Şubat 2024; 12:3:24 >
  • darknigt D kullanıcısına yanıt

Bu arızaların birçoğunun biraz da kullanıcı hatasından kaynaklandığını düşünüyorum güçlü motor alan herkes gazlıyor

Olmadık yerde ekran hatası vermişti zamanında iyi paraydı servis yarı ücretini karşıladı değiştirildi onun haricinde sorun yaşamadık

• Mand1ra_Hekimi kullanıcısına yanıt
    Şuan bende skoda superb 1.6 dizel otomatik var yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum aracı. Şehirler arasında genelde 150 den aşağı düşmem bi kez olsun tık demedi servise sadece bakım için gittim bu güne kadar, böyle bi konfordan sonra beni üzecek bir şey almak istemiyorum açıkcası dediğiniz gibi bakımlı araba problem çıkarmayacaktır karar vermek gerçekten zor

• BMW fiyatı en uygun olan seçenek. Audi ve Mercedese göre neredeyse 150-200 bin lira daha uyguna bulabiliyorum aradaki fiyat farkına değer mi diğer seçeneklere yönelmek o konuda da yorumlarınızı merak ediyorum
    1.3 e çok düzgün bir F30 bulunabilir ancak aynı düzeyde Audi veya Mercedes 1.5 bandında geziyor. 1.3 e alınacak olan mercedes-audi kasasında boya ve değişen barındırıyor ister istemez

• 5- Insignia Grand Sport.

• Yaş 25 ayda bir uzun yol
    Önce bmw alinir pişman olunur
    Sonra 5 yıl garantili omoda 5 görüyorum 183 bg at fava bekle 😀

• 2.elde mercedes daha mantıklı, bmw daha çok 0 alınıp 5 yaşında satmak için mantıklı. audi de 2sinin arası, karar size kalmış ama ben olsam mercedes tercih ederdim.

• darknigt D kullanıcısına yanıt
    Son durumda 2 seçenek arasında yoğunlaştım
    1) Mercedes C180 AMG 2015 model 110.000 km
    2) Volvo XC60 2.0 Dizel 190 hp 2015 model 120.000 km

Araçların ikiside 1.3 civarında fiyata sahip, ikiside hatasız ayarında, ikiside full servis bakımlı sizce hangisi tercih edilmeli?

• Sıfır ya da sıfır ayarında yalıtımı iyi manuel golf, astra, 308 gibi bir şey alırdım. Ceed , cerato için de yalıtımı iyi diyorlar. Bilgim yok. Hangisi daha f/p ise onu seçerdim. Özetle yalıtımı iyi, ekonomik bir c segment bence daha ideal olur. Bu araçlar hem masraflı olur hem de çok yakar.

• Yakıt olarak şuan az yakan araç yok neredeyse tabiki bu yakıt fiyatlarından dolayı. Mesela volvo uzun yolda 5-6 litre yakıyor benzinli bir golf bence daha az yakmayacaktır. Sıfıra yakın seçeneklere girersek seçenek çok fazla (Cupra-golf-a3-308 vs.) ama ben düşünce olarak 6-7 yaşında temiz bir premium aracın 1-2 yaşında sıradan bir c segmentten daha iyi olacağını düşünüyorum. Özellikle uzun yolda keyifle sürüş yapmak şuan en büyük handikabım

• Bmw 3 serisinin yalıtımı, konforu kötü. Uzun yolda memnun etmez. 4 de farklı değildir. Amg mercedes de hem yakıt hem konfor olarak bence kötü.
    Audi alınır diyeceğim ama o km de tsi dsg soru işareti.
    Volvo S60 diyeceğim onda da kronikler var.
    Premium olmayıp premiumlar fazlasını sunan 508 var bence. Konfor yalıtım çoğundan iyi. 1.6 180hp motoru 8ileri şanzımanı da güzel.
    Diğer alternatif uzun yol için mondeo tabii ki ama o da yakıtı içebilir. Yine de listedekilere tercih edilir.
    https://www.sahibinden.com/s/wN4X3PAj

• Ayda 1 +1500km yolculuk? maaşallah.

Dizel alın da ne alacağınız keyfinize kalmış. öyle 418i falan aman aman.. şehir içi tiril tiril sakin gitmek için uygun minik motor premiumlar. sizin yapacağınız temiz düşük km bir dizel bulmak.

• 5. Olana bence Volvo ekleyin. Mercedes ve BMW sıfır almıcaksanız uzak durun. Usta ile akrabalık ilişkileriniz gelişir   Ben olsam AUDİ derim. Herkezin kendi tercihi ancak kronik sorunlarını gösteren bir site vardı buradan bunlara bakmanda fayda var.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.