Şimdi Ara

Bios ayarlarından M2 SSD slotu devre dışı bırakılabilirmi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
117
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

ASUS PRIME Z690-P WIFI ddr 5 anakartım var. Bu anakartın m2 slotlarından birinde 2 TB diğerinde 1 TB m2 ssd depolama birimlerim var. bunların ikisine de windows 10'u ayrı ayrı kurmak istiyorum ve biostan yada sizin tavsiye edeceğiniz bir başka yöntemle birini kapatıp istediğim diğer windowsu kullanmak istiyorum. açılışta her zaman bios'a girip bu işlemi yapmak problem değil yeterki yapabileyim. seçtiğim işletim sistemi açıldığında diğer depolama biriminin görünmemesi ve ulaşılamıyor olması gerekli.

ben biraz kurcaladım ancak bir sey bulamadım. destekleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

• Kapatmak yerine boot menüsünden sürücülerin sırasını değiştirsen olmuyor mu? Yani birinci sıraya hangisini koyarsan işletim sistemi onunla açılacaktır.

• Hangi işletim sistemini açmak istediğimi seçmek problem değil açılışta zaten soruyor. ben işletim sistemlerinden birini açtığımda diger ssd'ye ulaşılmasın istiyorum.

• Disk yönetimi üzerinden ikinci diski sağ tıklayıp çevrim dışı yaparsanız ikinci disk çevirim içi yapılana kadar ulaşılmaz.

• Benim de bir anakartta en çok aradığım seçenek bu oluyor hocam ama maalesef tam anlamıyla bunu yapabilen anakart yok. Anandtech'te şöyle bir şey gördüm Asus Z690 için bi kontrol edin isterseniz.

Bunun haricinde Evga z690 anakartlarda tam anlamıyla m2 yuvalarını açıp kapatma olayı var ama evga anakart ülkemizde satışı yok sanırım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.