Şimdi Ara

Zyxel VMG3312-B10B Vdsl modem MTU ayarı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
167
Cevap
9
Favori
86.805
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar yukarıdaki iptv ve myısp lerin değerlerini sıralı olarak ne yapacağımızı söylebilirmisiniz?
  • TheStarBox kullanıcısına yanıt
    Sadece MyISP_VDSL deki değeri 500 yapıyorum yetiyor bende.
  • aynı modemi ben kullanıyorum akn yı gecmedım ama hız artarmı dıye cok deger denedım, 50mbps baglantı hızım var ancak 45 46 47 alabılıyorum mtu ıle oynasamda degısmıyor
  • dbmaster kullanıcısına yanıt
    Valla ben de 24 mbit kullanıyorum ama hız testlerinde 22 yi geçmiyor. Modem arayüzünde tam 24 gözüküyor fakat testler farklı gösteriyor. O kayıp neden bilmiyorum MTU ile ilgisi olduğunu da düşünmüyorum.
  • fiber olsa hız sorunu ve kayıp yasamayız galıba
  • çalışan mtu değeri varmı ben yapamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: F13

çalışan mtu değeri varmı ben yapamadım

Bende 500 çalışıyor. Şöyle bi yöntem uyguluyorum: Önce indireceğim torrenti başlatıyorum 2-3 dk sağlam eşlere bağlanmasını bekliyorum ardından indirme devam ederken mtu değerini 500 yapıyorum ve kaydediyorum. Bu şekilde Torrent inene kadar 2 mb hız alabiliyorum. Deneyip sonucu söylerseniz başkalarına da faydası olacaktır :)
  • Çok Çok Teşekkür ederim işe yaradı 1.7 gördü biraz daha zorlarsa 2 yi bulur bu
  • F13 kullanıcısına yanıt
    2,4 leri gördüğüm çok oldu benim
  • mru ve mtu yu 500 yapıyorum ama en çok 1.5 mb gördüm şuana kadar en iyi seedli torrentlerde.Önerebileceğiniz değerler var mı?
  • Arkadaşlar, ben bu modemle ADSL kullanıyorum. MTU ayarları ne işe yarıyormuş diye bir bakayım dedim ve burada yazan değerleri denedim. Genellikle bir fayda görmedim, sadece bir keresinde hız 1000kb/s gibi değerlere çıktı (sanırım MTU=1000 denemiştim) ama 15-20 dk. sonra 3-4kb/s gibi değerlere düştü. Değerleri eski hallerine getirdim, modeme resetledim ama download hızım halen yerlerde sürünüyor. Eskiden hiç değilse AKK sonrası 300kb/s alıyordum. Ne yapmam lazım?
  • ben sadece mru yu 500 yaparak 2.4 mb görebiliyorum. 300 de denemiştim o da işe yaramıştı. Bir de 300 deneyin belki işe yarar.
  • Firochromis kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz düşüş MTU yu düzelttikten sonra da varsa o zaman sorun adsl hattınızla ilgilidir ve TTNET'i aramanız gerekir. Aramadan önce bütün MTU ve MRU değerlerini standart hallerine getirdiğinizden emin olun ama.
  • quote:

Orijinalden alıntı: defectboy

ben sadece mru yu 500 yaparak 2.4 mb görebiliyorum. 300 de denemiştim o da işe yaramıştı. Bir de 300 deneyin belki işe yarar.

Hocam bu mru ve mtu nun standart fabrika ayarlarindaki degerlerini biliyor musunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir süre sonra hızlar normale döndü (300 kb/s).

Ben ADSL kullandğğımdan mıdır nedir, MRU diye bir değer göremedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Maksimum değerleri standart değerleri. Yani yanda min ve max değerler yazıyor ya max olanlar standart değerler.
  • hocam bende MTU ayarı MRU olarak gözüküyor 500 ü denediğimde bi ara sn de 500 kb hıza ulaştım fakat hemen düştü değeri değiştirdikten sonra başka bi ayar falan çekmek gereklimi yada tam değeri bilen varsa yazabilirmi MRU kullanan arkadaşlardan?
  • Bu MTU ile ilgili bir sorum var..

MTU oynayınca max modem bağlantı hızında mı down ediyor yoksa daha yüksek hızdamı down ediyor?

Mesela 8Mbit bağlantısı olan biri AKK düştüğünda (Hatta düşmese bile ) MTU oynayarak 800k yerine 2,4mbit ile down yapabilirmi?

Yoksa mtu max bağlantı hızındamı down yapmaya izin veriyor. 8Mbit paet olanlara 800k, 16Mbit hızı olanlara 1,6mbit gibi..
  • @beduvin ben de 500 kullanıyorum MRU değeri olarak ve genellikle 2.4 mb hız görüyorum. Olmayınca da 300 ile kullanıyorum onda da durum aynı. Torrentlerin %80 inin üzerinde maks hıza ulaşıyorum. Sadece MRU değiştiriyorum bu arada.

@mehmet_alp paketinin maks hızıyla download yapabilirsin. Hattının desteklediği hız ile olsa ben bayram ederim
  • selamlar bende zyxel VMG3312-B10B MODEM VAR. BU SORUN HERGÜN benimde başıma geliyordu.4440375 sorun olmadığını söyler . size sonra 4441150 numarayı arasınız . 10 dakika bekleyip cevpa gelir. cavap şudur. zyxel arayüzüne girmek için 192.168.1.1 girip admin ve şifreyi girin . sonra ağ ayarlarından kablosuz gelin burda kablosuz ağ kurulumu yazan yerde kanal yazan yeri 11 yapmamız lazım bunun için kanal yazan yerin karşısına dağa fazla basın ordan 11 işretleyin. onun altında dağa fazala üst işretleyip uygulaya basın. sonra üste WPS yazan yere gelin wps kurulum yazan 2 kutuyu devre dışı bırakın sağ alta uygulamaya basın. artık 24 saatte bir kopma olmuyacaktır. KOLAY GELSİN ben İSMAİL GÜRGENBURAN İŞİNİZE YARADIYSA NE MUTLU BANA....
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.