Şimdi Ara

ZTE ZXHN H298A V1.0 Fiber Modem Kullananlara Tavsiyeler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
3.109
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Malumunuz fiber modem alternatifsiz bir modem. Telekom da şuan TPlink ve Zte modemler mevcut. Ben çok sorun yaşadım zte de tp link e geçtim sonra tp linkte ara ara wifi kopması yaşıyordum dedim yine zte ye döneyim. Döndüm sorunlar devam etmekte idi. Sonra araştırmalara girdim.

Sorunum

1- Modem uzakta çalışma odasında çekim kötü idi ve 150₺ lik xaomi giga roter ile odamda kablosuz yayını kabloluya çeviriyordum.

2- Ara ara wifi kopması yaşamaya internetten cevap alamamaya düşük hız alma problemleri ile karşılaşıyordum.

Tüm tercihler hüsran ile karşılaşırken biraz araştırma yaptım. Ve mutlu sona ulaştım.

Çözüm

1. eğer masaüstü pc niz varsa hemen xaomi giga alın 150₺ gayet uygun. (Eğer ihtiyacınız varsa tabi) Mesafe uzaksa çok kalifiye alıcı.
    2. Telefonuza wifi analiz programı indirin.

Evinizde 5ghz kullanmak hız olarak çok avantajlı tüm hızı alabiliyorsunuz.

Komşu sinyallerin hangi kanallarda sıklaştığını telefona kurduğunuz programdan görün. 2,4 çok sıkışık bir band incelemeyin bile 5ghz için bakın. fiber bina olduğu için tahminim hepsi ch100 ve üstünde bir yerde oluyor. Bir bakın.

Modem arayüzüne girip; Yerel ağ sonrası wlan diyin.

WLAN Global Konfigürasyonu sekmesini açın ve 5ghz dağıtım için;

Kanal; Boş kanala çekin ben 40 a çektim otomatikten.

Bant genişliği : 80 yapın.

Uygula diyin.

Geçmiş olsun. Bu ayar ile sıkıntısız bir wifi ağına sahip olacaksınız.

Modeme 18 mt de xaomi routur u kurup 100mbps hızımı tam olarak alabiliyorum.

Kopma düşük hız sorunu ortadan kalktı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi invisible -- 18 Mayıs 2021; 18:19:1 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.