Şimdi Ara

ZTE ZXHN H168A V2.0 modem kullanan var mı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
2
Favori
12.585
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Az önce forumdan bir arkadaşımız daha kabloyu değiştirmemi önerdi. Cat6 pahalıdır, boşa masraf yapma Cat5 veya Cat5e de iş görür dedi.

• erkin91 kullanıcısına yanıt
    Bütçeniz varsa cat6 alın. Ama çok yok ise cat5'de iş görür.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Ankastre ile modem arası tahmini kaç metre?

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-9A0BECBC3

Ankastre ile modem arası tahmini kaç metre?

15-20mt arası

20 metre cat6 kablo 40 TL maximum.

• elektrikci de 50tl alsa 100 lira gibi hallederiz sanırım

Evet kabaca toplasak 100 TL'ye halledersiniz.

Bence elektrikçiye hiç elletmeyin. Türk Telekom ekipleri 40 TL'ye değiştiriyor kabloyu. Elektrikçi yanlış birşey yapar ve 10 TL fazla vermezsiniz, ekip kendisi yapar.

• Kablo değiştiresiye kadar farklı bi yöntem denemek istedim, kasadan 12v güç aldım, modemin üstüne fan koydum soğutuyor bakalım fark olacak mı. Birde kondanstorlu spliiter vardı onun yerine trafolu olanı taktım 1-2 gün denemek istiyorum bu şekilde

ZTE ZXHN H168A V2.0 modem kullanan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkin91 -- 4 Mayıs 2021; 16:17:12 >
    Bence siz en iyisi hattınızı tamamen cat5 ya da cat6 ile değiştirin. Ya da 24'e düşürün interneti.

• aynen hocam ilk fırsatta kablo değiştiricem, dedim kablo değiştiresiye kadar fanla deniyim, az önce modemi açtım içini. Dedim ki fanı direkt vereyim işlemcisine daha etkili soğutsun. Sıfır modem sözde heryeri parmak izi dolu nasıl oluyor üretimde mi çıplak elle tutuyolar yoksa telekom 2.el modem mi vermiştir?

Şimdi diyelim ben Türk Telekom aboneliğimi kapattım modemide iade ettim. Turk Telekom o modemi çöpe atmaz, yeniler sıfırlar yeni başvuru yapan aboneye getirir. Ya da sizinki üretilirken çıplak elle dokunulmuştur. Ama takmayın kafanıza, arıza kaydı açabilirsiniz. Hattım günde 3 kez kopuyor diye.

• Kaç kere arıza kaydı açtım, Farklı kategorilerde açıyorlar. En son ip alamıyorum dedim. Durduk yere modem ipden düşüyor. Detaylıca belirttim yaşadığım sıkıntıyı. En son bana altyapınızda sorun yok, modem üreticisiyle görüşün firmware güncelleyin dediler. Modem de telekomun kendi modemi ve en son firmware yüklü zaten. Modemi değiştidiğimi sorunun çözülmediğini söyleyince ücretli ekip gönderelim dediler. Ekip işini araştırdım ve gördüğüm kadarıyla bizim kadar dahi bilgisi olmayan kişiler gelip sorun şu veya bundan deyip gidiyorlarmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkin91 -- 4 Mayıs 2021; 19:31:43 >
  • @nicktatör Merhaba hocam hayırlı bayramlar öncelikle. Dün Keenetic omni dsl modem aldım kurdum, bugün baktım internet ışığı kırmızı yanıyor yine. Ha bide ev telefonundan garip garip sinyal sesleri geliyor sesli olarak. Sanki hatta başkası girmiş gibi. Modemi resetleyince düzeliyor yine. Çözemedim hala neden oluyor bu kesintiler.

• Hayırlı bayramlar. Hocam size şöyle söyliyim hattınız kaldırmıyor olabilir vallahi bende çözemedim.

@miskindvd üstadım müsaitsen bakar mısın?

• Bugün tesadüfen yolda telekom saha ekibine denk geldim ve sorunumu belirttim, bana elektrikci çağırıp kabloyu değiştirmek sorunu çözmeye bilir ve yüksek ücretli olur dediler. 50 kablo 100-150 de elektrikci alır, ayrıca kablodan değilse boşa verirsin para dediler. Bunun yerine telekom elit ekibi çağırın 70 lira kablo değişimi yapılıyor, ayrıca ölçüm yapılır hattınız hızı kaldırmıyorsa tespit edilir dediler.

Elit mantıklısı.

• Hocam son durum ne oldu aynı sıkıntıyı yaşıyorum. Modem zte h168a vdslye yeni geçtim diye bu modemi aldım. gün içinde dsl bağlantısı kopup geri geliyor aynı zamanda bazenleri dsl ve internet ışığı yeşil olduğu halde sitelere giremiyorum dns hatası falan veriyor modem arayüzünden bağlantı teşhisi yaptığımda

Ping PPP Gateway 4/0 PPP Ağ Geçidine erişilemiyor.

Ping Yerel Domain 4/0 Yurt İçi sitenin ismi çözülemiyor

Ping Uzak Domain 4/4 Yurt Dışı sitenin ismi çözülemiyor

hataları alıyorum modemi açıp kapadığımda sitelere giriyor ama bu hataları gösteriyor yine de bu sorunlar neden kaynaklanıyor nasıl çözebilirim bilen arkadaş varsa yardımcı olursa çok sevinirim. Sorun internetten mi modemden mi anlamam lazım ona göre modemi iade edeceğim. Türknet yetkilileri iletişim kurarsa sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Uydu alıcı kanal listelerindeki m3U IPTV lerin hızlı açılması için menüde bir ayar var mı arkadaşlar.Basit webcamlar bile 15-20 saniyede açılıyor...ZTE ZXHN H168A V2.0 modem kullanan var mı? 

• merhaba beyler huawei modem bozulunca superonline bu modemi taktı . hızım 18-19mb idi , bu modemden sonra 12mb nin üzerini göremiyorum . sebep nedir sizce

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.