Şimdi Ara

Zotac GTX970 AMP! Extreme Edition SLI yapmak istiyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.114
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • GTX 970 SLI yapmayı düşünüyordum.Bu kartı görünce bari olmuşken hızlısı olsun dedim.Kart oldukça büyük.2 tanesi Asus Sabertooth Z77 üstünde olur herhalde.Kasam büyük ama gene de endişem var.Yalnız tek kartın 2 adet 8 pin güç girişi var,850 watt PSU yeter mi?Tüketim değerleri çok mu yüksek olur?Yoksa diğer modelleri mi tercih etsem?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 970 SLI 750W da bile sorunsuz kullanılır. 850W'da makul seviyelerde hız aşırtma da yapılabilir. İki kart 8X modda çalışır. Yalnız işlemci çıkabiliyorsa 4.5 5.0 GHZ 'ya çıkartmanızda fayda var, stok hızlarda limetleyebilir.) Kasa da sorun çıkarmayacaktır ama ben bütçe varsa değiştirirdim.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OneTreeHill

970 SLI 750W da bile sorunsuz kullanılır. 850W'da makul seviyelerde hız aşırtma da yapılabilir. İki kart 8X modda çalışır. Yalnız işlemci çıkabiliyorsa 4.5 5.0 GHZ 'ya çıkartmanızda fayda var, stok hızlarda limetleyebilir.) Kasa da sorun çıkarmayacaktır ama ben bütçe varsa değiştirirdim.

Kasam büyük ve havalandırması iyi biraz eskise de.Yoksa resimdeki kasayı alacağım.Ama kart oldukça geniş,benim korkum yanyana sorun çıkartması.
     Zotac GTX970 AMP! Extreme Edition SLI yapmak istiyorum. Zotac GTX970 AMP! Extreme Edition SLI yapmak istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Galactus -- 17 Ekim 2014; 3:48:21 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Galactus

quote:

Orijinalden alıntı: OneTreeHill

970 SLI 750W da bile sorunsuz kullanılır. 850W'da makul seviyelerde hız aşırtma da yapılabilir. İki kart 8X modda çalışır. Yalnız işlemci çıkabiliyorsa 4.5 5.0 GHZ 'ya çıkartmanızda fayda var, stok hızlarda limetleyebilir.) Kasa da sorun çıkarmayacaktır ama ben bütçe varsa değiştirirdim.

Kasam büyük ve havalandırması iyi biraz eskise de.Yoksa resimdeki kasayı alacağım.Ama kart oldukça geniş,benim korkum yanyana sorun çıkartması.
     Zotac GTX970 AMP! Extreme Edition SLI yapmak istiyorum. Zotac GTX970 AMP! Extreme Edition SLI yapmak istiyorum.

İmzada El Diablo yazınca Altusun kasa sandım. Onda da üst tarafta iki adet 120mm fan olan advence modeli filan var ondan dedim düz modelse değiştirsen iyi olur diye ama HAF X varsa boşa masraf olur

• quote:

Orijinalden alıntı: Galactus

GTX 970 SLI yapmayı düşünüyordum.Bu kartı görünce bari olmuşken hızlısı olsun dedim.Kart oldukça büyük.2 tanesi Asus Sabertooth Z77 üstünde olur herhalde.Kasam büyük ama gene de endişem var.Yalnız tek kartın 2 adet 8 pin güç girişi var,850 watt PSU yeter mi?Tüketim değerleri çok mu yüksek olur?Yoksa diğer modelleri mi tercih etsem?

Hocam işlemciyi en az 4,5 e çıkarmanız sizin için daha iyi olur.Yoksa yapabildiğiniz ocun en iyisini yapın.

700 750 Watt sli için sıkıntı çıkarmayacak sınır psular bence.

Slot kaygısını pciexpress uzatıcı kablo alarak bi alt slota sabitleyerek çözebilirsiniz.Sizin yerinizde olsam 2 kart arasına kasa üzerine modlama yaparak 4cm egzoz fan koyardım ısıyı çok daha iyi seviyelere getirecektir.

• OneTreeHill kullanıcısına yanıt
    DX12 çıkana kadar 5.0GHz altında 970 SLI büyük oranda darboğaz yapar.4770K 4.4GHz de Mantle kapalı iken gözle görürlür şekilde R9 290X CF darboğazı yapıyor.Mantle devreye girdiğinde ortada herhangi bir darboğaz kalmıyor.

4770K nın 4.4 ü 3770K nın hemen hemen 4.6-4.7 si olduğuna göre 4.6-4.7 seviyelerinde darboğaz yapacaktır.5.0GHz de durum aynı olabilir..

DX12 beklemek gerekecek..
  • Darbogaz yapma sansi var 4.7 civarina getirebilirsen darbogaz olmayabilir ama dedigimiz gibi kesin konusamiyoruz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: trktlh

DX12 çıkana kadar 5.0GHz altında 970 SLI büyük oranda darboğaz yapar.4770K 4.4GHz de Mantle kapalı iken gözle görürlür şekilde R9 290X CF darboğazı yapıyor.Mantle devreye girdiğinde ortada herhangi bir darboğaz kalmıyor.

4770K nın 4.4 ü 3770K nın hemen hemen 4.6-4.7 si olduğuna göre 4.6-4.7 seviyelerinde darboğaz yapacaktır.5.0GHz de durum aynı olabilir..

DX12 beklemek gerekecek..

Zaten Mantle sorası yeni gelecek Directx'de beklenen bir şeydi. Hatta Mantle bu süreci hızlandırmıştır büyük ihtimal. Benim 680 SLI ile 2500K 5 GHZ'de yaşadığım tek sorun BF3 Multide oldu.Onun dışında gpu kullanımları hep %95 üzerindeydi. Gerçi multide forumda 3930k ile de sorun yaşayanlar vardı. İşlemciyi 4.5 GHZ çekince düzeliyordu. Multiplayer ayrı bir kriter zaten. Ondan illa DX beklemeye gerek yok, para varsa 5960X alıp devam edilir.

• Boğazımı daralttınız yaaDaha önce hiç SLI yapmamıştım.Bir de işlemciye mi para verecem?Performans kaybım ne kadar olur?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.