Şimdi Ara

zotac 8800 gt max stabil mhz 720/1728/999 simdilik sogutma modlu (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
333
Cevap
0
Favori
9.745
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Jilet gibi kartin atildigi risklere bakar misiniz... İnsanımızın gözü hiç doymuyor...

Niye ? 3-5FPS daha fazla almak icin veya "Nah bak işten ben 800/2500 günlük kullanıyorum aha buda 3D06 skorum" demek icin...
  • soruma tam bi cevap olmamış. tamam performans artışı mutlaka var. boşuna o kadar zahmete girmiyosunuz da. kartta hiç bir oynamaya yapmayan, hatta anlamayan benim gibi kullanıcılar rahat bir şekilde takılmadan bu oyunlari oynayamayacak mi? işlemci e6750, 2gb 800 mhz ram, gigabyte p35 anakart eğer diğer parcaları soracaksan
  • arkadaslar evga ssc biosu buldum

kart direk olarak

700/1750/2000 mhz de geliyor

yarin pci karti aldikdan sonra insallah denicem

size sonuclari bildirmeyi dusunuyorum

calirsa super olacak
  • quote:

Orjinalden alıntı: celep84

soruma tam bi cevap olmamış. tamam performans artışı mutlaka var. boşuna o kadar zahmete girmiyosunuz da. kartta hiç bir oynamaya yapmayan, hatta anlamayan benim gibi kullanıcılar rahat bir şekilde takılmadan bu oyunlari oynayamayacak mi? işlemci e6750, 2gb 800 mhz ram, gigabyte p35 anakart eğer diğer parcaları soracaksan

cogu oyunu evet oynarsin
  • 90C ye ulaşmıyormusunuz 8800gt ile üstelik şuan yaz değil , 8800gts yazın 90C civarlarına ulaşıyordu nerede cok ısınmıyor buraya yazanlar yalanmı yazıyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: CeOfFuture

arkadaslar evga ssc biosu buldum

kart direk olarak

700/1750/2000 mhz de geliyor

yarin pci karti aldikdan sonra insallah denicem

size sonuclari bildirmeyi dusunuyorum

calirsa super olacak

dostum hiççç boşa heveslenme ona kalırsa ben sparkle'a xfx fatalıty biosu yükledim 650-1600-2000 hızlarında ne oldu degişen bişi olamdı yine oc sınırı degişmedi yine biosla degişen bişi degil . biosla voltaj vermekte fayda etmiyo artık. gpu ya giden direnci bulup düşürmek lazım yada pot baglamak lazım 8800gts lerde pot baglanıyo ama biraz karısık oldugu için yapamadım ben... inş. sizin 8800gt ler böle degildir yada bi umut biostan voltaj verme işe yarıyordur ama ben 3 ekran kartımada verdim hiç degişen bişi olmadı yani ümitlenme derim ben sana

bu arada hayırlı olsun kartın... gercekten bende 750 lerde bekliyordum gpu yu ama demekki nvdia ...nelik yaptı kıstı gpu ları

edit: virgül hatası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UgurSuval -- 10 Kasım 2007; 0:45:25 >

• yau kötü oldu bu haber 8800gt alma hayallerimizde suya düşerse artık aralık ortası gibi vizelerden sora toplıcaz sistemi mecbur yeni ekran kartlarını bekleyip..
  • quote:

Orjinalden alıntı: kaan84

90C ye ulaşmıyormusunuz 8800gt ile üstelik şuan yaz değil , 8800gts yazın 90C civarlarına ulaşıyordu nerede cok ısınmıyor buraya yazanlar yalanmı yazıyor

dostum bizzat iligine kadar somurmus biri olarak 8800gts yi

bu kart ondan daha soguk onu diyim sana
  • quote:

Orjinalden alıntı: joe-black

yau kötü oldu bu haber 8800gt alma hayallerimizde suya düşerse artık aralık ortası gibi vizelerden sora toplıcaz sistemi mecbur yeni ekran kartlarını bekleyip..

bu yaptigin yorumla

overclock potansiyelinin bir alakasinin oldugun sanmiyorum

2900xt den ve 8800gts den cok cok iyi bir kart

8800gtx ve ultra ile rekabet eden bir kart

yani 750 deil de 700 yapiyor olmasi oc bakimindan bu karti almani engellemez kanimca
  • quote:

90C ye ulaşmıyormusunuz 8800gt ile üstelik şuan yaz değil , 8800gts yazın 90C civarlarına ulaşıyordu nerede cok ısınmıyor buraya yazanlar yalanmı yazıyor

Kartı kullanmadın bilmiyorsun neden yorum yapıyorsun..

8800GT nin ısınma sorunu tamamen üzerindeki dandik soğutucudan kaynaklanıyor. Dandikliğini anlatmaya kelimeler yetmez.

Default soğutucu ile 710/950mhz de full stabilite yakaladım ve load da kart 85-90c oluyordu fana müdahale etmeden..

Bugun ZALMAN VF900-Cu aldım..

zotac 8800 gt max stabil mhz 720/1728/999 simdilik sogutma modlu

Ve kart 730/2100mhz de full stabil olduğu gibi full load da 52c nin üzerine çıkmıyor.. Evet yanlış duymadınız 52c. Gpu ve ramler ayrıldığı için de ram oc si inanılmaz şekilde artmış oldu..

Bu kartın soğuk ve oc li çalışmasını istiyorsanız yapılabilecek en iyi yatırım bence..
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• quote:

Orjinalden alıntı: Soultrap

quote:

Kartı kullanmadın bilmiyorsun neden yorum yapıyorsun..

8800GT nin ısınma sorunu tamamen üzerindeki dandik soğutucudan kaynaklanıyor. Dandikliğini anlatmaya kelimeler yetmez.

Default soğutucu ile 710/950mhz de full stabilite yakaladım ve load da kart 85-90c oluyordu fana müdahale etmeden..

Bugun ZALMAN VF900-Cu aldım..

zotac 8800 gt max stabil mhz 720/1728/999 simdilik sogutma modlu

Ve kart 730/2100mhz de full stabil olduğu gibi full load da 52c nin üzerine çıkmıyor.. Evet yanlış duymadınız 52c. Gpu ve ramler ayrıldığı için de ram oc si inanılmaz şekilde artmış oldu..

Bu kartın soğuk ve oc li çalışmasını istiyorsanız yapılabilecek en iyi yatırım bence..

bir benim kart bu kadar takoz galiba

nese evga ssc biosu yazinca neler olacak bakalim

bu arada benim kanima gore sogutuc almaya gerek yok

%60 fan hizinda 80 dereceyi gecmiyor bende kart ve fan seside oldukca az

• Ben bu kartın üzerindeki kadar kötü bir soğutucu daha önce görmedim.

Sadece yüksek devirde sesli olmakla kalmıyor aynı zamanda berbat tasarımı yüzünden normalde az ısınan bellekleride ısıtıyor.

Zaten pek işe yaradığıda söylenemez şayet vf 900 ile bukadar sıcaklık farkı oluyor ise.

İyi o.c değerleri için kesinlikle stok fandan kurtulmak gerek.

Şu an kartı 720-1000 mhz ile full stabil kullanıyorum fakat bu soğutucu ile daha fazlası mümkün olmuyor.

Karta 3d'de 1,10v veren yeni bios yazdım (nibitör ile orjinal biosla oynayarak) ve 720mhz ye o şekilde ulaşabildim.Yoksa benim kartta takoz sayılır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A Dying Wish -- 9 Kasım 2007; 1:25:06 >
  • bu ekran kartı sesi ve fan seviyesi diyip duruyorsunuz ben ekr. kartımı aldığımdan beri fan devri 2d profili %60 3d profili %100 ve %100 çıktıpğı esnada 1-2 sn. sinek vızıltısı gibi bir ses geliyor o kadar. Ve max yük altında 6 saat oyunda bile 85 derece ve üzerine çıkmadı hiç. Bende Vmod bakınıyorum netten ama daha elime geçmedi.

edit: bu bahsettiğim değerler yaz ayları içindi şu günlerde max 65-70 derece.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kumandan -- 9 Kasım 2007; 1:23:52 >
  • bu cok isiniyor diyenleri anlamiyorum

kart i ellemezseniz 90 a kadar zaten kendi cikiyor(fan hizida mhz lerde default)

%60 yaptim fan hizini ses yok bisi yok max 80 derece

biri bana aciklasa sevinecem
  • quote:

Orjinalden alıntı: Kumandan

bu ekran kartı sesi ve fan seviyesi diyip duruyorsunuz ben ekr. kartımı aldığımdan beri fan devri 2d profili %60 3d profili %100 ve %100 çıktıpğı esnada 1-2 sn. sinek vızıltısı gibi bir ses geliyor o kadar. Ve max yük altında 6 saat oyunda bile 85 derece ve üzerine çıkmadı hiç. Bende Vmod bakınıyorum netten ama daha elime geçmedi.

Sesin kartının konumuz ile alakası ne?
  • quote:

Orjinalden alıntı: A Dying Wish

quote:

Orjinalden alıntı: Kumandan

bu ekran kartı sesi ve fan seviyesi diyip duruyorsunuz ben ekr. kartımı aldığımdan beri fan devri 2d profili %60 3d profili %100 ve %100 çıktıpğı esnada 1-2 sn. sinek vızıltısı gibi bir ses geliyor o kadar. Ve max yük altında 6 saat oyunda bile 85 derece ve üzerine çıkmadı hiç. Bende Vmod bakınıyorum netten ama daha elime geçmedi.

Sesin kartının konumuz ile alakası ne?

sen sorasın diye.
  • quote:

Orjinalden alıntı: CeOfFuture

bu cok isiniyor diyenleri anlamiyorum

kart i ellemezseniz 90 a kadar zaten kendi cikiyor(fan hizida mhz lerde default)

%60 yaptim fan hizini ses yok bisi yok max 80 derece

biri bana aciklasa sevinecem

bu konuda biriyle anlaşman çok zor çünkü göreceli bir konu sana göre sıcak değil başkası için sıcak sen fan hızını yükseltip sıcaklığı düşürürsün başkası
    bunun nasıl yapıldığını bilmez ve kart ona göre sıcak çalışıyordur.
    bu arada 800mhz falan diye diye nazar değdi galiba ki senin kart takoz çıktı.

• quote:

Ben bu kartın üzerindeki kadar kötü bir soğutucu daha önce görmedim.

Sadece yüksek devirde sesli olmakla kalmıyor aynı zamanda berbat tasarımı yüzünden normalde az ısınan bellekleride ısıtıyor.

Zaten pek işe yaradığıda söylenemez şayet vf 900 ile bukadar sıcaklık farkı oluyor ise.

Şu an kartı 720-1000 mhz ile full stabil kullanıyorum fakat bu soğutucu ile daha fazlası mümkün olmuyor.

Karta 3d'de 1,10v veren yeni bios yazdım (nibitör ile orjinal biosla oynayarak) ve 720mhz ye o şekilde ulaşabildim.Yoksa benim kartta takoz sayılır.

VF900 geçmeni şiddetle tavsiye ediyorum.

25db gibi inanılmaz düşük bir seste full load 52c ve özellikle ram oc sine büyük katkı sağlıyor. Daha ne olsun ki..

• quote:

Orjinalden alıntı: Soultrap

quote:

Ben bu kartın üzerindeki kadar kötü bir soğutucu daha önce görmedim.

VF900 geçmeni şiddetle tavsiye ediyorum.

25db gibi inanılmaz düşük bir seste full load 52c ve özellikle ram oc sine büyük katkı sağlıyor. Daha ne olsun ki..

hız ayarı varmı vf900 un
    25dba çok geldi bunu 18 lere fln düşürebilirmiyiz

• 8800gt hayal kırıklığı desenize şuna... 80-90 der. ne demek yaa!! yanıo resmen... o sıcaklıkta performans almayı düşünmüosunuz heralde... o kadar umutla alınan bi kartın fanını nie değiştireceksin bide??? gtx bosta 59-60 arası sabit.. yükte en fazla 74-75 e cıkıo..

küççücük perfane yi koymuslar hata yapmıslar yazıkk gt yee!!
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.