Şimdi Ara

Zorunlu Trafik Sigortası ve Vergiler Hakkında Bilgisi Olanlar Yardım Edin Lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.070
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    2002 model otomobil ruhsatlı 1.9 jtd doblo almak istiyorum. 34 plakalı bu aracın zorunlu trafik sigortası ve yıllık vergisi ne kadardır? Bilgisi olanlardan yardımını rica ediyorum.

• Bu şekilde alacağınız fiyat kesinlik taşımaz. Trafik sigortasının doğru hesaplanabilmesi için;
    -Ruhsat sahibinin T.C kimlik numarası
    -Ruhsatta yazan adres
    -Ruhsatta isim ve soyismin yazıldığı yerin sağ alt köşesinde bulunan belge seri ve belge sıra numarası (Örn: BC 38529)
    -Aracın plakasının

tam olarak yazılması şarttır. Bu bilgilerle bir sigorta acentesine giderseniz ya da pm atarsanız yardımcı olacaklardır.
  • İlk defa araç alacağım için hiç bilgim yoktu gerekli aydınlatmayı yaptığınız için teşekkür ederim. Araç sahibi ile görüştüğümde 285 TL gibi bir vergi ödediğini söyledi sizce doğruluk payı ne kadardır. Vergisi daha yüksek olması gerekmez mi? Bilgi verirseniz sevinirim.
  • Otomobil ruhsatlı ise 965,00 TL yıllık mtvsi,
    Panelvan ruhsatlı ise 480 TL yıllıl mtvsi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cezzar58

İlk defa araç alacağım için hiç bilgim yoktu gerekli aydınlatmayı yaptığınız için teşekkür ederim. Araç sahibi ile görüştüğümde 285 TL gibi bir vergi ödediğini söyledi sizce doğruluk payı ne kadardır. Vergisi daha yüksek olması gerekmez mi? Bilgi verirseniz sevinirim.

MTV'ler Maliye Bakanlığı Gelirler İdaresi Başkanlığının sitesinden öğrenilebilir. Tam adresi;

https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp?page=IVD_HSP_MTV

• Trafik sigortası değişir kesin bir fiyatı ruhsat bilgileri olmadan kimse veremez.. tahmini olarak 300 400 arası bişey çıkar. Ancak bu araba kamyonet olarak geçmesi lazım nasıl otomobil ruhsatlı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.