Şimdi Ara

Zorunlu İşlemci ve RAM Upgrade

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Efendim elimdeki sistemin ( Q6600, OCZ 2x1gb Platinum ddr2 800, Asus GTX 280, Asus Striker Extreme, Enermax 720 PSU, Samsung 206bw@1680x1050 ) anakartı mefta oldu, yerine bana yollanan kart:

Asus P7P55D PRO

Şimdiki işlemcim ve ramlerim anladığım kadarıyla uymuyor.

Şöyle bir baktım da her yerde i5 750 tavsiyesi var ve onun üstüne çıkmam çok zor işlemciye ayıracağım bütçede, özetle darboğaz yaratmadan hiçbir bileşene, en ucuz f/p ile kurtulmaya çalışıyorum bu işten.

Fakat O/C yapmayı düşünmüyorum. Bu yüzden gene de i5 750 benim gibi oyun oynayan birine yeter mi MHz olarak? Q6600 ile bu sorunu yaşamıştım çünkü.

Ram olarak da qualified vendor olarak belirtilenlerden birini almayı düşünüyorum çünkü sağolsun Asus Striker Extreme eski ramlerim ile stabil değildi, çok kötü bir sistemdi kendisi, servise yollayınca Çizgi'deki arkadaşlar striker extreme ile ocz nin bazı modellerinin hiç anlaşamadığını söylemişti.

Psu yeterli olur değil mi? Değilse yanarım zaten

Ram olarak 2gb bile yeter şu anlık, önce sistemi bi' işlevsel hale getireyim de orta vadede ekleme yaparım gene ram diye düşünüyorum.

Teşekkürler akıl verecek olan herkese şimdiden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erobur -- 15 Mart 2010; 3:09:27 >

• Kingston 1333mhz 4gb ddr3 cl7
    http://www.vatanbilgisayar.com/kingston-khx1333c7d3k24gx-4gb-%282*2gb%29-kit-hyperx-ddr3-1333mhz-cl7-xmp-ram/productdetails.aspx?I_ID=40542

INTEL i5 750 2.66 GHz Quad Core Socket 1156 8MB
    http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=5086

Ramler muhtemelen uyumludur,işlemci yeterli gelir darboğaz olmaz. Psu da yeter.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiqhWoltage -- 14 Mart 2010; 22:29:47 >

• ramleri malesef goremedim uyumluluk listesinde.

peki stok fan ile az biraz (hatta belki de anakartın kendi software'i ile) o/c yapmaya kalkışacak olursam, hangi ramleri önerirsiniz?
  • Uyumluluk listesine bakarsanız siz ram alamazsınız :) Bu xmp ramleri alın kingstonun oldukca iyiler. Stock fanlada oc yaparsınız 3.0ghz'i gecersinz voltaj vermeden.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.