Şimdi Ara

Zorlu Apple Store de Tartisma Cikti (VIDEO) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
257
Cevap
5
Favori
8.671
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu işler Amerika'da olmaz diyenler yapmayın Allah aşkına :)

Bu da daha fazla iPhone alıp satmak için evsizleri sıraya sokup daha sonra vaad ettiği parayı vermeyen adamın video'su :

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akid -- 21 Ekim 2014; 16:51:10 >

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emryrgc

quote:

Orijinalden alıntı: Vatov

Randevu alamamız Apple'ın suçu değil. Şu forumda da bulunan çıkarcı,çakal olan 10larca randevuyu aynı anda alıp sonra satan kişilerin suçu. Adamların belli bir kapasitesi oluyor, onun üzerinde alıp müşterileri madur etmek istemiyorlar. Ama bizim çakallar sağolsun hepsini topluyor. Ayrıca Apple Store'da tartışma çıkarıp sürekli bu şekilde randevu alınmaya başlarsa işte o zaman iyice ortalık karışır.

Ayrıca videodaki insanlar için bu nasıl kaba cahil bir tutumdur. Bir kızı köşede sıkıştırıp Avrupa'da Amerika'da 1 dakikada değişim var diyip çalışanlara bağırarak mı adam olunuyor? Böyle insana bırakın değişimi parasını verip cihazı geri alacaksın. Gidip şu fırsatçılara sesini çıkarsalar ya, 10larca randevu alanlara, yemez götleri. Anca böyle insanlara artistlik yaparlar Avrupayı örnek gösterirler ama insan olarak bırakın hoşgörüyü karşıdakine saygısı olmayan insanlardır. Gitsin Avrupa'ya Amerika'ya baksın bi insanlar birbirlerine nasıl davranıyor, randevu alıp satılıyor mu? Olay Store sayısı desek ilk açıldığı zamanlarda sorunsuz olan randevu sistemi şuan neden böyle bir düşünün.

Ayrıca randevusuz için olan bir sıra var. Beklesin orada o sırayı. Gerçi bizim ülkemizde her yerde her şeyde cazgırlık çirkeflik yaparsan kazanıyorsun. Ki ülkenin büyük bir çoğunluğuda öyle. Ve bu ülkede bir yer güzel bir şey yapıyorsa, beğenilmez, taşlanır. Bu ülkede kötü kalitesiz bir şey yaparsan kral olursun. Ne kadar kalitesizlik, ne kadar müşterinin (insanların) ağzına sıçmak, ne kadar kazıklamak onları; o kadar prim yapar, insanlar seni o kadar çok sever.

Tüm randevuları alan insanlarla uğraşmak benim görevim değil ki? Apple hesabını sorması lazım. Her account ile günde 1 randevu vereceksin mesela. Bir kızı almışlar orada bağırıyorlar demişsiniz. Oradaki kız erkek x vs fark etmez. Apple'a tepki gösteriyor insanlar. Ha duygusal ve çalışan motivasyonu vs gibi şeyleri göz önüne alırsak o tartışmaya hemen müdürün el koyması lazım. Avrupa'da, Amerika'da herkes saygılı olduğu için birbirine bu tarz problemler yaşanmıyor. Adam bir kere boş yere randevu toplamıyor ilk adım da. İlk adım sakatsa tüm adımlar sarpa sarar zaten. Müşteri işini çözdürdükten sonra her yöntem uygundur. Amaç zaten müşterinin işinin çözülmesi.

Genel olarak da herkese cevap vermek gerekirse randevu sistemini savunanlar var. Bence de gayet güzel sistem ama gecenin 12'sinde randevu için bekleme mecburiyetim yok. Ayrıca bu işlerden hiç anlamayan insanlar var. Adamın apple id'si bile yoktur belki daha. Sen bu telefonu tam anlamıyla kullanamıyorsun sana hizmet veremeyiz gibi bir düşünce olabilir mi?

Hocam Apple ID'si olmayan iPhone kullanıcısı olduğunu sanmıyorum. Yani cihazına hiç uygulama yüklemeyen, telefonun iMessage,Facetime gibi şeylerini hiç kullanmayan. Sadece arama yapmak ve fotoğraf çekmekten başka hiç bir şekilde kullanmayan biri olacağını sanmıyorum.

Ayrıca ilk cihazım için gittiğimde randevu gerektiğini bende bilmiyordum. Bana randevu almam gerektiğini söylediler, hatta oradaki Mac'te nasıl alacağımı da gösterdiler. Ha bulabilir miydim evet kendimde bulabilirdim ama bana yardımcı olmak istediler ve oldular. Hatta gösteren adam isterseniz cihazınızın yer imlerine ekleyelim randevuyu almanız kolay olsun dedi.
    Randevu alıp gittiğimde ise cihazım değişti. Hatta değişimden sonra 1-2 saat store'da telefonu şarj ettim oradaki telefonlarla internette takıldım. Hatta çalışanlardan bir kaçı geldi sohbet ettik o sırada. Hizmetten memnun kalıp kalmadığımı da sordular. En son kap iadesi için gittiğimde(bir kaç hafta önce) , iade tarihi geçtiği ve değişim yapamadığı için özür dileyen bir çalışan vardı.

Şimdi asıl randevu alamama kısmına gelelim. Bu konuda Apple'ın çözüm üretmesini beklemekten başka çaremiz yok. Account olayını yine çözüm getirmez. Bu sefer bir kaç Account'tan alırlar aynı anda. Randevu alırken cihazın seri numarası girilme sistemi gelebilir mesela. Sadece o seri numaralı cihaza bakılır. Cihazın seri numarası girildiği için o an garanti dahilinde mi yoksa dışında mı olduğuda belli olur. Kullanıcı bunun bilincinde olur. Ha ama tabi o seri numarasını girmek kullanıcı dostu bir davranıştan daha çok kullanıcıyı uğraştıran bir olay. Ama bazı şeylerin halkın kötüye kullanımı yüzünden değiştirilmesini yanlış bulmam.

• Müşterilerin yaptığı bence tamamen saygısızca, yanlış bir durum. Türkiye'de 1 tane Apple Store var, doğal olarak halk arasındaki "götür ya sıfırını veriyorlar" lafından dolayıda, duyan duymayan herkes götürüp sıfırını bekliyor. Genpa, KVK bu firmalarda yaşadıkları 1-2 ay cihaz beklemeleri, değişim olmaması, telefon kadar servis masrafı çıkarmalarını çabuk unutmuşlar.

Ülkeye güzel bir hizmet gelmiş, biraz zaman tanınması lazım. Ki 23.59'dan itibaren beklerseniz randevuda alınabiliyor. Orada bunun suçlusu o kadın mı ki o kadına bağırılsın? Cahillik budur, internetten araştırırsın ABD merkezlerine mail gönderirsin. Zamanla zaten Apple Store'lar çoğalınca böyle bir sıkıntı olmaz. O savundukları ABD ve Avrupa'da kadına haksız yere öyle bağırırsan göreceğin şey hizmet değil polisler olurdu, güvenlik olurdu.

"Yaşasın Samsung" zaten ayrı konu, kendim Apple fanı değilim. Note 3 kullanıyorum, ve Note 3'ü servise götürünce yok anakartı değişmiş fatura görmemiz lazım diyorlar, görse bile nolacağı belli garanti diye birşey yok direk kullanıcı hatası. Eğer kişi bu hizmeti beğeniyorsa, gidipte herşeyde kullanıcı hatası demeyen Apple ürününü almayacak. Bu kadar basit.

• Savunma kardeş bana bunları randevu nedir ya ? Ben sana 3 bin tl para versiysem seve seve kısa süre içerisinde ilgileneceksin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Başım ağrıdı ya.
  • Randevuyla gelmiyorsan işlemini yapmazlar bu kadar basit. Nasıl hastanede doktor için randevu alıyorsan telefonun için de randevu alacaksın. Türkiye'de milyonlarca Apple kullanıcısı var randevusuz hangi birine yetişsinler ? Randevu sistemine de bir düzen getirilmesi lazım. Bazı çıkarcılar fazla alıp satışa çıkarıyor buna düzenleme şart.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: emryrgc

quote:

Randevu alamamız Apple'ın suçu değil. Şu forumda da bulunan çıkarcı,çakal olan 10larca randevuyu aynı anda alıp sonra satan kişilerin suçu. Adamların belli bir kapasitesi oluyor, onun üzerinde alıp müşterileri madur etmek istemiyorlar. Ama bizim çakallar sağolsun hepsini topluyor. Ayrıca Apple Store'da tartışma çıkarıp sürekli bu şekilde randevu alınmaya başlarsa işte o zaman iyice ortalık karışır.

Ayrıca videodaki insanlar için bu nasıl kaba cahil bir tutumdur. Bir kızı köşede sıkıştırıp Avrupa'da Amerika'da 1 dakikada değişim var diyip çalışanlara bağırarak mı adam olunuyor? Böyle insana bırakın değişimi parasını verip cihazı geri alacaksın. Gidip şu fırsatçılara sesini çıkarsalar ya, 10larca randevu alanlara, yemez götleri. Anca böyle insanlara artistlik yaparlar Avrupayı örnek gösterirler ama insan olarak bırakın hoşgörüyü karşıdakine saygısı olmayan insanlardır. Gitsin Avrupa'ya Amerika'ya baksın bi insanlar birbirlerine nasıl davranıyor, randevu alıp satılıyor mu? Olay Store sayısı desek ilk açıldığı zamanlarda sorunsuz olan randevu sistemi şuan neden böyle bir düşünün.

Ayrıca randevusuz için olan bir sıra var. Beklesin orada o sırayı. Gerçi bizim ülkemizde her yerde her şeyde cazgırlık çirkeflik yaparsan kazanıyorsun. Ki ülkenin büyük bir çoğunluğuda öyle. Ve bu ülkede bir yer güzel bir şey yapıyorsa, beğenilmez, taşlanır. Bu ülkede kötü kalitesiz bir şey yaparsan kral olursun. Ne kadar kalitesizlik, ne kadar müşterinin (insanların) ağzına sıçmak, ne kadar kazıklamak onları; o kadar prim yapar, insanlar seni o kadar çok sever.

Tüm randevuları alan insanlarla uğraşmak benim görevim değil ki? Apple hesabını sorması lazım. Her account ile günde 1 randevu vereceksin mesela. Bir kızı almışlar orada bağırıyorlar demişsiniz. Oradaki kız erkek x vs fark etmez. Apple'a tepki gösteriyor insanlar. Ha duygusal ve çalışan motivasyonu vs gibi şeyleri göz önüne alırsak o tartışmaya hemen müdürün el koyması lazım. Avrupa'da, Amerika'da herkes saygılı olduğu için birbirine bu tarz problemler yaşanmıyor. Adam bir kere boş yere randevu toplamıyor ilk adım da. İlk adım sakatsa tüm adımlar sarpa sarar zaten. Müşteri işini çözdürdükten sonra her yöntem uygundur. Amaç zaten müşterinin işinin çözülmesi.

Genel olarak da herkese cevap vermek gerekirse randevu sistemini savunanlar var. Bence de gayet güzel sistem ama gecenin 12'sinde randevu için bekleme mecburiyetim yok. Ayrıca bu işlerden hiç anlamayan insanlar var. Adamın apple id'si bile yoktur belki daha. Sen bu telefonu tam anlamıyla kullanamıyorsun sana hizmet veremeyiz gibi bir düşünce olabilir mi?

Hocam Apple ID'si olmayan iPhone kullanıcısı olduğunu sanmıyorum. Yani cihazına hiç uygulama yüklemeyen, telefonun iMessage,Facetime gibi şeylerini hiç kullanmayan. Sadece arama yapmak ve fotoğraf çekmekten başka hiç bir şekilde kullanmayan biri olacağını sanmıyorum.

Ayrıca ilk cihazım için gittiğimde randevu gerektiğini bende bilmiyordum. Bana randevu almam gerektiğini söylediler, hatta oradaki Mac'te nasıl alacağımı da gösterdiler. Ha bulabilir miydim evet kendimde bulabilirdim ama bana yardımcı olmak istediler ve oldular. Hatta gösteren adam isterseniz cihazınızın yer imlerine ekleyelim randevuyu almanız kolay olsun dedi.
    Randevu alıp gittiğimde ise cihazım değişti. Hatta değişimden sonra 1-2 saat store'da telefonu şarj ettim oradaki telefonlarla internette takıldım. Hatta çalışanlardan bir kaçı geldi sohbet ettik o sırada. Hizmetten memnun kalıp kalmadığımı da sordular. En son kap iadesi için gittiğimde(bir kaç hafta önce) , iade tarihi geçtiği ve değişim yapamadığı için özür dileyen bir çalışan vardı.

Şimdi asıl randevu alamama kısmına gelelim. Bu konuda Apple'ın çözüm üretmesini beklemekten başka çaremiz yok. Account olayını yine çözüm getirmez. Bu sefer bir kaç Account'tan alırlar aynı anda. Randevu alırken cihazın seri numarası girilme sistemi gelebilir mesela. Sadece o seri numaralı cihaza bakılır. Cihazın seri numarası girildiği için o an garanti dahilinde mi yoksa dışında mı olduğuda belli olur. Kullanıcı bunun bilincinde olur. Ha ama tabi o seri numarasını girmek kullanıcı dostu bir davranıştan daha çok kullanıcıyı uğraştıran bir olay. Ama bazı şeylerin halkın kötüye kullanımı yüzünden değiştirilmesini yanlış bulmam.

Apple id'ye sahip olmayan bir suru insan var hocam. Babam 5s kullaniyor ama sadece alo der, mesaj yollar ve fotograf cekerdi. Bunda whatsapp varmis yukle bir dedi de apple id aldik. Bu sekilde bir suru insan var. Bu insanlar apple store'a gittiklerinde hizmet verilebilecek gibi yeniden duzenleme yapilmasi lazim. Simdiki duzen guzel fakat yetersiz.

• ne amerikada ne italyada apple storeada böyle bir rezillik görmedim şuraya personel müşteriye dikleniyor türkiyede açılan apple store bu kadar olur işte kuafördeki manikürcü kompleksli kızı başvuru yapınca apple genius yaparsan olaacağı bu hayvan gibi davranışlar felan birde 2014 olmuş hala avrupa birliğine girmekten bahsedenler var beyler kendinize gelin silkelenin almanya italya hele hele isveç norveçfelan geçtim slovakya bizden 150 sene ilerde rahat olun
  • Randevu sistemi olmasa, "Türkiye de ki Apple Store dan manzaralar" diye konular açılırdı.
    Belki haberlere bile çıkardı rezillik.
    O zaman asıl, "bu kadar para verdik rezilliğe bak" yorumları anlamlı olurdu.
  • sorun bizim millette adam gidiyo 5-10 tane randevu alıyor sonra gelmiş burda 50tl randevu satılır diyor. Böyle şerefsizler olduğu sürece düzelmez bu iş

• Cumartesi Apple Store / Acıbadem / Akasya açılınca bu tür tartışmalar azalacak bence. Bu mağaza bırakın Türkiyeyi İstanbul'un talebine bile yetmiyor artık.

Sorun randevu sisteminde..bir İD bir hafta içinde sadece bir randevu almalı.

Randevu sayfasında hangisi bana uyarsa o saate giderim diye aynı gün 3- 5 randevu alanların yanında yukarıdaki manzara tezattır.
  • Oradaki tartışmayı savunmak için yazmıyorum ama 90'lardaki hastaneler gibi bir randevu için adamı 3 ay bekletirseniz olacağı budur.
  • Yerden goge kadar musteri hakli. Insanlar bu telefona 2 bin lira para veriyor gun icerisinde tum islerini bu telefonlarla hallediyorlar. Arizali bir telefonunuz 1 ay kosede yatsin bakalim siz neler yaparsiniz acaba? O kadar sacma ki sistemi.. 00:01 gece randevular bitiyor. O zaman 10 tane genius alacagina 80 tane genius koy calisan. Boyle sacmalik olabilir mi randevu alamiyoruz. Bir de konuda sunu diyen var apple store yokken napiyodunuz? Teleservise de genpada surunuyordunuz. Ee kafasi geri basan kardesim mevcut sisteme kole mi olasin diye dogdun sen? Bir hizmet veriliyorsa ondan sonuna kadar yararlanma hakkin vardir senin sinirlandirilmak icin degil bu hakkin, yada yararlanamamak icin.. Hakkini arayacaksin yada daha iyi hizmet verilebilmesi icin gerekirse sesinin ciktigi kadar bagiracaksin. Bunlarin hepsi rapor ediliyordur apple'a. Randevu sistemine de bu bagiran insanlarin sayesinde cozum de bulacaklardir iste senin ilerde telefonun bozulunca 00.00 a kadar pc basinda beklemek yerine gun icinde de randevu rahatca alabildigin zaman bu insanlarin sayesinde alabilmis olacaksin, forumda Allah rizasi icin randevu konusu acmak yerine.

• beyler eksileyenler apple çalışanı
  • Çalışanların veya Apple ın ne yapması bekleniyorki bu durumda?
    Kimbilir kaç milyon iPhone kullanıcısının oldugu Türkiye'de 1 tane store var suan
    Bukadar yogun olmasından doğal ne varki?
    Orada randevu alan insanlar varken sen randevusuz gidip onların haklarını gasp etmeye calısıyorsun.
    Anladık para verdin ama günlük verilebilecek bir hizmet sınırı var ve bunun için bir limit belirlenmiş zaten randevu ile
    Burda bi arkadaş demiş;Hastane ye randevusuz gidince doktorla gorusebiliyormusun randevulu bir hasta varken orada?
    Orasıda hizmet kurumu burasıda hizmet kurumu bir fark yok aralarında
  • Görmemiş ülke olunca böyle oluyor, iPhone 6 alıp , telefonu Nokia kıvamında kullanarak hava atar, sonra iş zora gelince, mağdurum ben, randevu almayı bilmiyorum, yok Ağrı'da oturuyorum ıvır zıvır
    Alma o zaman o telefonu, sanki sana silah zoruyla 3 bin TL para verdirdiler de , parasını verdik diye atar yapıyor

3.000 TL verdim, benim işimi hemen yapacaksın
    Yok ya
    Hastayım "para verdim, işimi yapacaksın" modundaki millete
    Bir akıllı sensin, iki bağırıp çağırınca işin yapılacak, biz bilmiyoruz bağırmayı çıngar çıkarmayı
  • ilko İ kullanıcısına yanıt
    Bu biraz ağır ve herhalde haksız / gerçekdışı bir benzetme olmuş:

" kuafördeki manikürcü kompleksli kızı "
  • http://youtu.be/zxb6OuFjPZk
    okadar para verdim diyor zoruna gidiyorsa alma kardeşim sana zorlamı satıyorlarr
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.