Şimdi Ara

...::: Zift (Katbek) nasıl çıkar :::...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
41.143
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar belki basit bir sorun ama acemi olduğum için soruyorum. Arabayı yıkattıktan aracın bazı yerlerinde siyah zift lekeleri var bi ara asfalt yapılan yerden dikatli geçmeme rağmen bulaşmı nasıl çıkar bu melet boya koruma pasta cila falanmı yapmam gerekiyor.

Tşk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keane_ -- 3 Aralık 2006; 21:38:25 >

• kalıp yağlar varya margarinler onlarla çıktığı duyuyorum çocukluğumdan beri nerde muhabbeti açılsa
  • quote:

Orijinalden alıntı: Solitude

kalıp yağlar varya margarinler onlarla çıktığı duyuyorum çocukluğumdan beri nerde muhabbeti açılsa
    boya koruma merkezlerinde hallederler ama biraz tuzluya patlar

bide benzinle çıkarmyı dene
  • quote:

Orijinalden alıntı: DG00

Alıntıları Göster
    GAZYAĞI...
  • quote:

Orijinalden alıntı: DG00

Alıntıları Göster
    Aynı sorun bizde de oldu çok zift vardı.Benzinle çıkardık.ama benzini bi beze koy ordan zift olan yerleri temizle sonra sabunlu suyla yıka rahatlarsın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: twincharged

Aynı sorun bizde de oldu çok zift vardı.Benzinle çıkardık.ama benzini bi beze koy ordan zift olan yerleri temizle sonra sabunlu suyla yıka rahatlarsın...

Alıntıları Göster
    zifti en iyi gaz yağı çıkarıyor ayrıca boyaya da zararı olmuyor gaz yağı ile sildikten sonra yıka gitsin.
    tecrübe ile test edilmiştir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bettyonpower

zifti en iyi gaz yağı çıkarıyor ayrıca boyaya da zararı olmuyor gaz yağı ile sildikten sonra yıka gitsin.
    tecrübe ile test edilmiştir...

Alıntıları Göster
    gazyağı iyice çözer ama sonrasıında sanki boya biraz matlaşıyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: turbo_diesel

gazyağı iyice çözer ama sonrasıında sanki boya biraz matlaşıyor..

Alıntıları Göster
    Gazyağı, motorin bildiğimiz mazot ve pastaylada çıkıyor. Benimde arabama zift sıçramıştı hemde ön cama kadar, bu maddeleri bizzat denedim hepside çıkardı. En rahat mazotu bulursun. 1 LT mazot al bir beze dök ovalamaya başla sonrada arbayı iki defa yıka. En fazla 2 saatte iş biter.

• quote:

Orjinalden alıntı: keane_

Arkadaşlar belki basit bir sorun ama acemi olduğum için soruyorum. Arabayı yıkattıktan aracın bazı yerlerinde siyah zift lekeleri var bi ara asfalt yapılan yerden dikatli geçmeme rağmen bulaşmı nasıl çıkar bu melet boya koruma pasta cila falanmı yapmam gerekiyor.

Tşk.

Ilık sabunlu suyun içine biraz Gazyağı koy ve sil+yıka
  • quote:

Arkadaşlar belki basit bir sorun ama acemi olduğum için soruyorum. Arabayı yıkattıktan aracın bazı yerlerinde siyah zift lekeleri var bi ara asfalt yapılan yerden dikatli geçmeme rağmen bulaşmı nasıl çıkar bu melet boya koruma pasta cila falanmı yapmam gerekiyor.

Tşk.

• quote:

Orijinalden alıntı: otuuuz5

quote:

Tşk.

Asfalt yapımında kullanılan o siyah maddenin ismi Zift değil KATBEK dir ve en iyi GAZYAĞI ile temizlenir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasok

Asfalt yapımında kullanılan o siyah maddenin ismi Zift değil KATBEK dir ve en iyi GAZYAĞI ile temizlenir.

Alıntıları Göster
    Doğrudur ismi "Katbek" olabilir ama sen katbek dediğinde kaç kişi bilirki onun zift olduğunu. Zift dedinmi herkes bilir ama.
    quote:

Orjinalden alıntı: hasok

• quote:

Orijinalden alıntı: VoLKaN067

Doğrudur ismi "Katbek" olabilir ama sen katbek dediğinde kaç kişi bilirki onun zift olduğunu. Zift dedinmi herkes bilir ama.
    quote:

Orjinalden alıntı: hasok

Alıntıları Göster
    Aracınızda boya koruma varsa yaptırdığınız yere götürün,yoksa gaz benzin mazot zift çözücüsü ile çıkarabilirsiniz ama neyle temizlerseniz temizleyin çok bol bez kullanın. Bez çok az kirlenince atın, bezden bulaşan erimiş zifti temizlemek çok daha zordur. Temizlik bittikten sonra kaliteli bir şampuanla yıkayıp cila atarsanız pırıl pırıl olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: teme

Aracınızda boya koruma varsa yaptırdığınız yere götürün,yoksa gaz benzin mazot zift çözücüsü ile çıkarabilirsiniz ama neyle temizlerseniz temizleyin çok bol bez kullanın. Bez çok az kirlenince atın, bezden bulaşan erimiş zifti temizlemek çok daha zordur. Temizlik bittikten sonra kaliteli bir şampuanla yıkayıp cila atarsanız pırıl pırıl olur.

Alıntıları Göster
    mazot hem boyaya zarar vermiyor hem de "katbek"i çok güzel temizliyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0A14CAF8E

mazot hem boyaya zarar vermiyor hem de "katbek"i çok güzel temizliyor..

Alıntıları Göster
    arkadaşlar teşekkür ediyorum yardımlarınız için. Bir hafta sonu temizlemeye başlıcam artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: keane_

arkadaşlar teşekkür ediyorum yardımlarınız için. Bir hafta sonu temizlemeye başlıcam artık.

Alıntıları Göster
    hocam margarin yağı ile yap bunun tek yan etkisi var bittikten sonra aracı yıkaman lazım.
    nasıl yapıldığına gelince : aracı güneşli bir yere çekiyorsun ve margarini zift olan yerlere bir güzel sürüyorsun ısınıp margarin eriyip akmaya başlayınca kendiliğinden ziftide çıkarıp akıyor. yaklaşık 45 dak 1 saatte hiçbirşey kalmadığını göreceksin. kendim bizzat yaptım oluyor. bizim araç tavana kadar kaplanmıştı ve bir tane leke kalmadı...

• quote:

Orijinalden alıntı: ebuyukdemirci

hocam margarin yağı ile yap bunun tek yan etkisi var bittikten sonra aracı yıkaman lazım.
    nasıl yapıldığına gelince : aracı güneşli bir yere çekiyorsun ve margarini zift olan yerlere bir güzel sürüyorsun ısınıp margarin eriyip akmaya başlayınca kendiliğinden ziftide çıkarıp akıyor. yaklaşık 45 dak 1 saatte hiçbirşey kalmadığını göreceksin. kendim bizzat yaptım oluyor. bizim araç tavana kadar kaplanmıştı ve bir tane leke kalmadı...

Alıntıları Göster
    margarinde iyiymiş ha.. gazyağı ve benzin de iş görür. margarin erimesse gazyağını beze azcık dök halkalar çizerek ovala hemen çıkar. belediyelere iki ayda bi yol asfaltlanamz mı ya. her siyasi geldiğinde yola asfalt mı dökülür. bi kere dökülür tam dökülür. her gelene çalışıyoruz imajı verilmesin

• quote:

Orijinalden alıntı: oneMoreCupofCoffee

margarinde iyiymiş ha.. gazyağı ve benzin de iş görür. margarin erimesse gazyağını beze azcık dök halkalar çizerek ovala hemen çıkar. belediyelere iki ayda bi yol asfaltlanamz mı ya. her siyasi geldiğinde yola asfalt mı dökülür. bi kere dökülür tam dökülür. her gelene çalışıyoruz imajı verilmesin

Alıntıları Göster
    MAZOT VE GAZ YAĞI

• quote:

Denedim şahsen ancak sonuçta herhangi bir değişiklik olmadı...

• quote:

Orijinalden alıntı: dj.trust.06

quote:

Denedim şahsen ancak sonuçta herhangi bir değişiklik olmadı...

Alıntıları Göster
    Benzinliklerde yada büyük marketlerde gazyağı bazlı zift çıkarıcılar var.Bendede vardı irili ufaklı bir sürü ve kurumuştu aldım onlardan bir tane 7-8tl bişey.Sıkıyorsun 1 dk bekleyip kurumadan sabunlu suyla bir ovalıyosun işlem tamam

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.